[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Ocena produktu

Wygoda4.00
Wytrzymałość5.00
OGÓLNA 4.50

Black Diamond Storm III

Oświetlenie

- 1 dioda TriplePower LED dająca mocną, skupioną wiązkę światła
- 2 białe diody SinglePower LED – rozproszone światło
- 2 czerwone diody SinglePower LED
- różne tryby świecenia – maksymalny z płynną regulacją natężenia światła, rozproszony, migający, tryby światła czerwonego
- regulacja kąta padania światła
- wskaźnik zużycia baterii
- możliwość płynnej regulacji strumienia światła (przyciemnianie, rozjaśnianie) poprzez przytrzymanie włącznika
- blokada zabezpieczająca włącznik przed przypadkowym włączeniem
- certyfikat szczelności IPX7 - ochrona przed wodą, do 1 m i 30 minut zanurzenia (norma PN-EN 60529)
- 4 baterie AAA w zestawie
- Moc maksymalna 160 lumenów

Waga czołówki: 62 g
Waga z bateriami: 110 g

selphy

2015-12-12 15:53

Ocena produktu

Wygoda4
Wytrzymałość5
OGÓLNA 4.50
Black Diamond Storm III Black Diamond Storm III

Czołówkę posiadam od ponad roku. Przed zakupem kierowałem się głównie mocą, chociaż tak na prawdę nie była mi ona potrzebna tak duża.
Po pierwszym kontakcie, czołówka sprawia wrażenie solidnej i dobrze wykonanej, żeby włożyć baterie trzeba się z początku trochę nagimnastykować, bo wszystko chodzi dość topornie. Do otwierania śrubki z klapki od baterii służy plastik z regulacji paska, który jest specjalnie wyprofilowany w tym celu. Jednak ku mojemu zaskoczeniu szybko się zużywa, co negatywnie wpływa na ogólny stan wizualny.

Po zapaleniu pozytywne zaskoczenie, niesamowicie mocny strumień światła, duży plus w tym względzie. Bardzo fajną opcją są 2 diody świecące na czerwono lub biało, zamiast głównej, przydają się szczególnie jeśli nie chcemy oślepić osoby jadącej/idącej z naprzeciwka, a chcemy być widoczni, np. na drodze. (oczywiście razem z kamizelką odblaskową). Sporym minusem jest brak pamięci ostatniego trybu świecenie. Polega to na tym, że jeśli mamy ustawioną małą moc na diodzie głównej i wyłączymy czołówkę, to po ponownym włączeniu automatycznie ustawia się na poziomie ok. 75% mocy maksymalnej, co jest frustrujące gdy działamy w małym obszarze, np. namiocie lub w grupie, bo łatwo wtedy oślepić. Diody boczne również mają funkcję regulacji natężenia światła, co jest moim zdaniem zbędne, gdyż pełnią bardziej rolę sygnalizacyjną, informującą o naszym położeniu niżeli oświetleniową. Ciekawą funkcją jest PowerTap, przycisk umieszczony z boku czołówki, po naciśnięciu którego otrzymujemy maksymalną moc w jednej chwili. Warto dodać, że jest ona wodoodporna, co się przydaje jeśli chcemy popływać w nocy lub po prostu wejść do nieoświetlonego akwenu wodnego.

Czołówka nie należy do najlżejszych, sam komfort noszenia pozostawia również wiele do życzenia, aby siedziała stabilnie, pasek musi być mocno zaciągnięty, co przekłada się na spory ucisk na głowie. Osoby decydujące się na zakup tego modelu w celach wspinaczkowych, nie będą miały tego problemu.

Po jakimś czasie zauważyłem sporo rys na obudowie, pomimo tego że starałem się przechowywać ją w dobrych warunkach podczas podróży. Pierwsze wrażenie solidności budowy prysło, bardzo łatwo ją zarysować, co moim zdaniem nie powinno mieć miejsca w sprzęcie tej klasy. Z reguły plastik ABS jest wytrzymalszy. Oczywiście wpływa to tylko na aspekt wizualny ;)

Podsumowując, latarka bardzo mocna, dobrze wykonana, jednak w tej cenie (w dniu zakupu ceny oscylowały 229-249 zł) spodziewałem się lepszego produktu. Myślę, że do większości zastosowań warto rozważyć tańsze modele, które będą miały lepszy stosunek jakości do ceny.

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl