[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Alpinus/Alpins/HiMountain Student Office

Plecaki » Małe (do 30 l)

tkanina: Nylon 420HD (obecnie Poliester 450D)

system nośny: Classic

pojemność: 20 litrów

ilość kieszeni: trzy

zamki: YKK

Kangur

2004-08-08 07:00

Plecak typowo do szkoły, choć można używać na wyprawy i nawet na krótkie biwaki.
Plecaczek świetnie nadaje się do codziennego użytku na zajęcia. Posiada dużą komorę, w której można nosić wszystko, a ponadto znajduje się w niej przegródka na jakieś luźne rzeczy. Na wierzchu znajduje się mniejsza kieszeń zaopatrzona w "piórnik", kilka kieszeni na długopisy oraz na jakieś płaskie drobiazgi, z boku dodatkowa mała kieszeń na rzep.

Plecaka używałem w różnych celach od codziennych wypraw;) do szkoły po wyprawy po górach, jaskiniach, lasach itp. Sprawdzał się doskonale dzięki możliwości upchania wszędzie różnych drobiazgów.

Wykonanie bardzo dobre - nigdzie nie rozchodził się na szwach zamki YKK do samego końca działały super, choć pod koniec nieraz się rozchodziły, (ale tylko jak suwaki były w jednym położeniu - nie wiem czemu tak się działo)

Plecak używałem przez 7 lat i w sumie jest prawie nie zniszczony. Po jakimś 1,5 roku wewnętrzna impregnacja zaczęła się wykruszać przy uchwycie do noszenia w ręku, ale wymienili mi to na gwarancji (później znów się to powtórzyło) co powodowało że podczas deszczy przemakał. Poza tym ok. 5 - 6 roku użytkowania pod wpływem suszenia go nad piecem skurczyła się taśma na wierzchu ale to w niczym nie przeszkadzało.

Posiada system nośny Classic z pasem biodrowym, ale jest on bardzo cienki i w sumie nie spełniał swojego zadania, więc nie używałem. Plecy posiadały poduszki na wysokości nerek aby wyżej zrobić miejsce na cyrkulację powietrza i przy lekko wyładowanym plecaku to spełniało swoją rolę ale przy wypakowanym niestety nie. Plecy lekko usztywnione.

Podsumowanie
Bardzo przydatny plecak na miejskie wyprawy, do szkoły, na wycieczki, biwaczki i wszędzie tam gdzie musisz mieć tyle drobiazgów, że nie zmieścisz do kieszeni. Naprawdę polecam służył mi długo i często po niego sięgam jak wychodzę na wyprawę lub poszaleć na rowerze bo wiem że pomimo swojego wieku nie zawiedzie mnie.

Zalety:
- prawie niezniszczalny
- pojemny
- wygodny
- nieblaknące kolory
- o wszechstronnym zastosowaniu

Wady:
- wykruszający się impregnat (przeciekanie późniejsze)
- po długim użytkowaniu sporadyczne rozchodzenie się zamków
- nie funkcjonalny pas biodrowy

~Angelina

2004-08-08 16:00

Posiadam takowy plecaczek od 6 lat i uważam, że nadal wyglada tak samo, nie widać po nim upływajacego czasu i tego ile w "życiu" przeszedł. A przeszedł niemało: kilka razy w roku był zabierany na wyprawy w gory jako plecak podreczny na drobiazgi, jedzenie i napoje, zabierany w wyprawy latem, jesienia i zimą.
Ponadto towarzy mi na każdej innej wycieczce (choćby rowerowej). Swoim uniwerslanym wyglądem pasuje do kazdych warunków.
Zawsze "pękał w szwach", jest bardzo pojemny, a mimo to bardzo wytrzymały. Jak dotąd nie ma żadnegho uszczerbku oprócz zacinających się zamków. Jak dotąd nie przemaka, wyglada na zupełnie niezniszczony.
Obecnie kazdego dnia jest noszony przez moją siostrę do szkoły (otrzymała go ode mnie w spadku).

~tomek

2005-08-02 12:06

użytkowałem go cztery lata, dośc solidny, ale dwukrotnie wymieniałem zamki błyskawiczne, bo sie rozłaziły

Baqqq

Baqqq
2006-08-11 07:21

Alpinus student office używałem przez cztery lata, jako plecak do codziennego noszenia. Był bardzo pojemny jak na swoją wielkość, niestety o ile zeszyt formatu A4 mieścił się w środku to segregator już nie. Po około 2-3 latach zaczęła się odrywać wewnętrzna warstwa materiału, co powodowało, że podczas każdego deszczu w środku było mokro i było to powodem wymiany plecaka na inny, trochę większy. Jeżeli ktoś potrzebuje mały plecak do codziennego użytku to student office jest wyborem wartym rozważenia.

~adasq

2007-03-08 14:51

Ocena produktu

Wygoda4
Wyposażenie4
Wytrzymałość5
OGÓLNA 4.33

używam tego plecaka od 6 lat prawie codziennie zółty kolor niestety nieco wyblakł. w kilku miejscach przetarło się dno od strony pleców, ale przetarcia nie rozrywają się. przez kilka miesięcy roznosiłem w nim ulotki reklamowe - po kilka kg papieru - i materiał z którego jest wykonany wytrzymał. gdybym miał kupić następny plecak wybrałybym taki sam pytanie czy ten model jest jeszcze produkowany

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl