[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Ocena produktu

Wygoda4.50
Wyposażenie4.00
Wytrzymałość4.50
OGÓLNA 4.33

CampinGaz Micro

Kuchnia turysty

- 1300W
- 3 - 7,5 godziny na kartuszu CV270, 5,5 do 15 godzin na CV470
- bardzo lekka i mała
- składane ramiona
- waga ~190g

nax

nax
2013-04-18 23:40

Ocena produktu

Wygoda5
Wyposażenie4
Wytrzymałość5
OGÓLNA 4.67
CampinGaz Micro CampinGaz Micro

Ogólnie
Palnika używam dość intensywnie od 6 lat. W deszczu, dużym mrozie (do około -10), w gorące letnie dni. Nie zawiódł nigdy. Budowa jest świetna. Przechowywany bez żadnego pokrowca, zawsze wrzucany na same dno plecaka, luzem.

Opis
Metal (twardy, wytrzymały) opakowany w plastiki. Nic nie pęka, nie odkształca się. Palnik nie wymagał jakiejkolwiek ingerencji w konstrukcję. Czego nie mogę powiedzieć na przykład o Cruxach. Uważam go za prostą, bezawaryjną konstrukcję.

Współpraca z kartuszami
Mocowanie do kartusza mogłoby być wygodniejsze, jednak jest to niejako charakterystyka samego gwintu/mocowania. Cała operacja zajmuje kilkanaście sekund. Plastik pomimo długotrwałego użytkowania nie wytarł się, nie popękał. Palnik przeważnie używany był 2-3 razy dziennie z przerwami (tzn. jedno użycie=zamontowanie butli, zagotowanie posiłku/wody, odczepienie kartusza, i tak kilka razy dziennie). Nigdy nie zaobserwowałem żadnych wycieków gazu. Kartusze noszę bez zaślepki ochronnej, mimo dostawania się w pobliże zaworu brudu, nie było jakichkolwiek problemów.

Stabilność
Po 6 latach powstały lekkie luzy, przez co kubki/naczynia lekko się kołyszą. Jednak szerokość jest bardzo duża, przez co wciąż palnik oferuje wysoką stabilność.

Szybkość gotowania
Nie jest to mocny palnik, dlatego nie ma co liczyć na rekordy. Jednakże w normalnym użytkowaniu, w przejściowych porach roku, nie narzekałem na wydłużone czasy, w porównaniu do innych producentów czy mocniejszych modeli. Jadłem/piłem raczej porównywalnie z innymi. Gotowanie wody w zwykłym aluminiowym kubku. Nie posiadam dokładnych czasów. W dni zimowe czas gotowania ulega dość znacznemu wydłużeniu, jak to na gazie. Jako palnik zimowy jest to jedynie wyjście awaryjne.

Zużywanie gazu
Bardzo często byłem w dużym szoku. Kartusze wręcz nie chciały się skończyć. Palnik ten jest w mojej opinii NIEZWYKLE oszczędny!

Waga
Rzeczywista waga mojego egzemplarza: 184g. Zdecydowanie mało. Choć to żaden rekordzista. Jednak patrząc na jakość wykonania ultralekkich palników, daleki jestem od zakupu całkowicie lekkiej konstrukcji.


Konkluzja
Świetna inwestycja na długie lata. Myślę, że posłuży mi jeszcze drugie tyle. Przegrywa z innymi palnikami pod względem mocy, jednak wciąż jest to mój najczęstszy wybór na wyjazdy w sezonie letnim i sezonach przejściowych.


Zalety:
- świetna jakość wykonania, odporność na zużycie
- niezawodność
- waga
- rozmiary
- prostota
- oszczędność gazu

Wady:
- zbyt słaba moc, zwłaszcza w zimnych i wietrznych warunkach
- składane ramiona z biegiem lat (!) łapią luzy (nie przeszkadzające zbytnio w użytkowaniu)

mezon

2014-09-02 13:11

Ocena produktu

Wygoda4
Wyposażenie4
Wytrzymałość4
OGÓLNA 4.00

Ogólnie
Palnik o niewielkiej wadze, dający się poskładać do w miarę małych rozmiarów.

Opis
Niewielkich rozmiarów i wadze palnik z rozkładanymi czterema ramiona. Materiały sztywne, nieodkształcające się.

Współpraca z kartuszami
Palnik był mocowany do kartuszy Campigaz 200 i 450g. Mocowanie proste i intuicyjne. Palnik trzyma się kartusza podczas grzania. należy jednak uważać podczas transportu, gdyż przewożony z bagażami, np. w sakwie poluźnia się na kartuszu.

Stabilność
Ramiona z czasem dostają lekkich luzów ale nie wpływa to na stabilność podczas gotowania. Zestaw z kartuszem stanowi niewielkie podparcie, dlatego też gotowanie w większych, cięższych garnkach tj 5l wymaga uwagi. Gotowanie w kubkach bezproblemowe, choć należy wziąć pod uwagę szerokość denka, gdyż zbyt wąskie nie będą efektywnie podgrzewane.

Szybkość gotowania
Zagotowanie pełnego, aluminiowego kubka to około 1,5min. Gotowanie wody w większym garnku to już około 5min. Istotna jest tutaj temperatura otoczenia i wiatr zdmuchujący płomień.

Zużywanie gazu
Palnik w miarę oszczędny. Gaz 200g wystarczył na tydzień, gotowania po 3 razy dziennie.

Waga
Palnik lekki, o wadze nie mającej większego znaczenia nawet po przebytej wycieczce rowerowej po Europie.

Wniosek
Lekki, bezawaryjny i oszczędny palnik.

Zalety:
- niewielka waga
- bezawaryjność
- oszczędność gazu
- brakuje zapalnika - wymagane zapałki lub zapalniczka

Wady:
- wątpliwe mocowanie na kartuszu

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl