[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Ocena produktu

Wygoda5.00
Wytrzymałość4.00
OGÓLNA 4.50

Contigo West Loop

Kuchnia turysty

Kubek termiczny w całości wykonany ze stali nierdzewnej z wyjątkiem Korka/nakrętki.
Podwójne ścianki.
System auto-zamykania "Auto seal"
Pojemność 470ml.

Jewrioszka

Jewrioszka
2011-10-16 23:15

Ocena produktu

Wygoda5
Wytrzymałość4
OGÓLNA 4.50

Poszukiwałem termicznego kubka "niekapka" na każdą okazję. Na początek chciałem kupić Primusa jednak przypadek sprawił że stałem się posiadacza Contigo West Loop. Kupiłem je pod koniec czerwca 2011 w Coffe Heaven po 99 zł. Kubki użytkujemy głównie podczas dojazdu do pracy, ponieważ jako mini termos na dłuższe wypady całkowicie się nie sprawdza z powodu zbyt słabej termiki (może dlatego że ich wcześniej nie wygrzewamy). Gorący płyn po 3 h jest co najwyżej letni przy temperaturze otoczenia 10-15c. Producent podaje że można myć w zmywarce (ja się jeszcze nie odważyłem), może dlatego
zakrętka zalatuje mi kawą. Mam wrażenie że przycisk otwierający pracuje coraz bardziej na boki, daję 4 pkt. bo jak do tej pory nie wpływa to na użyteczność. Poza tym same plusy.

Plusy (+)
- wygodnie leży w dłoni (nawet kobiecej)
- nie kapie
- nie przecieka (moja Pani wozi go w torebce)
- pasuje do uchwytów samochodowych
- błyskawicznie się zamyka natychmiast po wypuszczeniu go z dłoni.

Minusy (-)
- ciężko umyć korek ze względu na mechanizm.

jur_paw@op.pl

2012-02-03 14:19

Ocena produktu

Wygoda5
Wytrzymałość4
OGÓLNA 4.50

Test kubka termicznego Contigo, model WestLoop
Posiadaczem kubka zostałem 24 grudnia 2010. Więc po użytkowaniu przez 9 miesięcy jestem przekonany, że jestem uprawniony do napisania opinii na jego temat..
Od Grudnia 2010 kubek uzywany był prawie co dzień. Generalnie służył mi do zasapakajania potrzeby napicia się ciepłej herbatki na każdym czerwonym świetle podczas drogi do pracy. Sama droga zajmuje mi 40 minut, a dzięki WestLoopowi miałem zawsze ciepły napój pod ręką.

WYGLĄD OGÓLNY:

Kubek wygkląda bardzo atrakcyjnie, kształt produktu jest nowoczeny i można powiedzieć designerski. Uwagę wzroku przyciąga piękny lakier którym kubek jest pokryty. Nakrętka kubka jest potężna ogumowana i w koloże czarnym. Produkt przystosowany jest do większości uchwytów w samochodowych.
W gamie kolorystycznej kubka mamy wybór który nie jedną kobietę doprowadzi do godzinego rozmyślania który kolor wybrać. Róż czy zieleń a może niebieski?

DANE TECHNICZNE:

Kubek jest wykonany ze stali, oprócz przykrywki wykonanej z wysokiej klasy plastyku. Objętość WestLoopa to 470ml objętości, podwójna śianka wydłuża czas studzenia się napoju. Najważniejsza częścią tego kubka jest nakrętka z systemem AUTOSEAL. System ten gwarantuje nam nie wyciekanie cieczy ze środka kubka nawet w pozycji do góry nogami. Według producenta czas w którym kubek trzyma ciepło to 4h osobiście stwierdzam, że nie jest inaczej. Dla niektórych 4h mogą być niewystarczające lecz pamiętajmy, że kubek to nie termos:)
Zamieszczam link do filmiku o kubku.
http://www.youtube.com/watch?v=Dn3BwvzFh4M&feature=player_embedded

UŻYTKOWANIE:
Kubek użytkowany głównie w samochodzie podczas dojazdu do pracy i w podróżach służbowych.
Przyjaciel podróży niestety nie był traktowany z szacunkiem, „walał się” to na fotelu pasażera to na podłodze czy pod fotelem, natomiast nigdy mnie nie zawiódł i nic z niego nie wyciekło. Westloop przez ten okres niestety stracił na wyglądzie gdyż powłoka lakierowana porysowała się, co właściwie mnie nie dziwi:) zwłaszcza na to jak się z nim obchodziłem.

ZALETY:
- Interesujący wygląd
- System AUTOSEAL zapobiegający wylewaniu się płynu
- Bardzo dobra termika, jak na kubek termiczny.

WADY:
Nie pasuje do uchwytu w Oplu Astrze I

Polecam ten kubek, każdej osobie która nie chce by herbata czy kawa nie zaplamiły dokumentów w torbie, i każdej osobie która w drodze do pracy narażona jest na stanie w korkach:)

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl