[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Aku Trial

Obuwie » Wysokie

Membrana: Gore-tex
Podeszwa: Vibram
Materiał zewnętrzny: nubuk i Air 8000

Kangur

2004-05-25 07:00

Buty przeznaczone do trekkingu . Wysokość równo z kostką. Z membraną Gore-tex na podeszwie Vibram. Użytkowane 4 lata non stop (i zimą i latem) w każdym terenie (piach, błoto, kurz, las, skały, woda)

Podeszwa znanej firmy Vibram - bardzo dobra po czterech latach ciągłego użytkowania w najróżniejszym terenie (od plaży poprzez lasy aż po góry) i o każdej porze roku - trochę zniszczona ale myślę że wytrzymałaby kolejne 4 lata. Nie była twarda bardzo dobrze się w niej chodziło nawet po mieście.

Jeśli chodzi i przyczepność to bardzo dobra sprawdzona w górach.

Materiał zewnętrzny
Połączenie skóry typu nubuk i materiału oznaczonego przez firmę jako Air 8000 (coś ala Cordura) Ten materiał początkowo był koloru czarnego (zresztą jak skóra) ale po chyba już pierwszym lecie zrobił się podobny do czerwonego - po prostu przebarwił się pod wpływem słońca (skóra nie).
Dobry w konserwacji nie łapał jakiś dziwnych plam.

Ale po 2 latach na zgięciu skóra zaczęła pękać (na szczęście pod nią był jeszcze materiał) ale po kolejnym roku i materiał się przetarł na tym samym zgięciu (poniżej sznurówek) i powstała dziura która z czasem robiła się większa dziś jest wielkości 1,5 palca;) Szwy dość szybko się przecierały na skutek chodzenia (po bokach w miejscu gdzie but się zgina) i zaczęła odstawać skóra (ale można było ją czymś podkleić) ale też na skutek obtarć szwy się przecierały - co prawda nie wpływało to na ich wodoszczelność jedynie na wygląd estetyczny.

Materiał wewnętrzny
Standardowe wykończenie butów z membraną Gore-tex. Chyba po trzech latach użytkowania przetarły się na pięcie ale niewiele więc nic nie przeszkadzało to w jego wodoodporności.

Membrana sprawowała się super (bez impregnacji) choć chyba po 2 roku na wiosnę gdy były roztopy ogromne po dość długim marszu w takiej chlapie przemókł mi jeden but - od tej pory zacząłem je impregnować (nikwax) i wszystko było ok (aż do momentu pojawienia się w/w dziury).

But posiada normalne "przelotki" na sznurówki i na górze 3 haczyki wszystko było doskonale gdyby nie fakt że te przelotki dość szybko przecinały sznurówki nawet takie plecione. ale temu zaradziłem kupując repy, które wytrzymywały bardzo długo. te części 9przelotki szczególnie) po kontakcie z wodą (tez słoną) lekko pokrywały się jakimś nalotem a nieraz rdzewiały ale to nie przeszkadzało w ich działaniu.

Podsumowanie
Buty bardzo dobre i w góry i do codziennego chodzenia w zimę (latem też ale tylko na wędrówki). Wytrzymały bardzo dużo - pomimo bardzo extremalnego użytkowania. Polecam gdy nie dysponujemy duża gotówką gdyż cena ok 400 zł jest odpowiednia jak na buty które wytrzymają bardzo dużo (pamiętajmy Gore-tex + Vibram).

Zalety:
- wytrzymałość
- podeszwa
- ciężar
- wygoda
- cena

Wady:
- zmieniający się kolor
- szwy
- przecierające się materiał i skóra na zgięciach

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl