[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Fjord Nansen Arctic

Śpiwory

Konstrukcja: Jednowarstwowa
Tkanina - wew.: Mikrofaza, zew.: TACEL DuPont
Ocieplenie: EKO LOFT Hollofiber
Zakres temperatur: -10/+4/+12 (w dolnym zakresie śpiwór chroni jedynie przed odmrożeniami - uwaga producenta)
Waga: 1,4 kg
Waga ocieplenia: 750 g
Wymiary: 220x80x36 cm
Wzrost: do 195 cm
Kształt: Mumia
Zamek: Dwusuwakowy (lewy lub prawy - przy łączeniu ważne)

Kangur

2004-05-23 07:00

Jest to model dobry na zimniejsze noce pod namiotem lub pod gołym niebem, świetnie nadaje się na wiosenny lub jesienny biwak. W minimalnej temp. -10 (zimno) jest naprawdę zimno pomimo spania w ubraniu, ale za to przy maksymalnej +12 i więcej nie nadaje się do spania. Więc na ciepłe noce lub noce w schronisku tylko jako przykrycie.

Materiał
Zewnętrzny Tactel DuPont nie widać na nim jakichkolwiek zabrudzeń, szybko schnie i jest dobry, choć troszkę za śliski przy spaniu na stoku zjeżdża się w ''dół''. Wnętrze wyłożone Mikrofazą, miła w dotyku, można spać w samej bieliźnie. Ciemna kolorystyka - nie widać żadnych zabrudzeń. Wykonanie bez zastrzeżeń.

Termika
Jak pisałem wyżej w minimalnej temp. jest dość zimno (choć spałem w nim w ''baraku'' a na zewnątrz było jakieś -20 w ''baraku'' coś miedzy -15 a -10) i śpiąc w jeansach i polarze 200 można było zasnąć. Powyżej maksymalnej +12 naprawdę gorąco.

Wymiary
Po spakowaniu całkiem przyzwoite myślę, że przy zastosowaniu worka kompresyjnego było by ekstra. A wielkość po rozłożeniu przyzwoita 220x80x36 cm na wzrost max. 195 więc całkiem spokojnie można spać. A jak trzeba to przy moim 183 jest możliwość upchnięcia drugiej ale szczupłej osoby!!!

Kaptur
Ściągacz można ściągnąć do minimalnego otworku aby łapać oddech - wszystko ok.

Inne
Posiada dwa zamki do rozpięcia od dołu. Nadaje się do łączenia z drugim i wtedy otrzymujemy naprawdę duży śpiwór 2 osobowy. Kieszonka wewnątrz zamykana na rzep. Zamek od wewnątrz kryty patką chroniącą przed zimnem.

Suma sumarum
Śpiworek całkiem dobry, jeśli nie sypiamy w zimie pod gołym niebem to całkowicie wystarczy. Brak jakichkolwiek rozłażenia na szwach ani zaciągania materiału. Ogólnie polecam nawet na chłodniejsze noce. Cena waha się trochę powyżej 200 PLN (ja swój kupiłem za 215 obecnie ten model kosztuje 255)

Zalety:
- dobre wykończenie
- dobry na zimniejsze noce
- cena
- możliwość łączenia

Wady:
- dość długi
- po całkowitym rozpięciu trzeba mieć wprawę aby go zapiąć

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl