[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Ocena produktu

Oddychalność4.00
Wygoda4.00
Wytrzymałość4.00
OGÓLNA 4.00

Brubeck DRY Body Guard - koszulka

Odzież » Bielizna

DRY - to najbardziej wszechstronna i uniwersalna grupa cienkiej bielizny mająca szerokie zastosowanie całoroczne ze szczególnym wskazaniem na okresy przejściowe zima/wiosna, jesień /zima.

Wykonana z dzianiny dwuwarstwowej w technologii bezszwowej. Zapewnia szybkie odprowadzanie potu na zewnątrz, utrzymuje skórę suchą podczas wzmożonego wysiłku fizycznego. Uwalnia wilgoć, zapewnia właściwy mikroklimat i przyjemne uczucie świeżości. Zapobiega powstawaniu brzydkich zapachów (bakteriostatyka).

Sezon:
całoroczna.

Zalecane dyscypliny:
turystyka rowerowa, wspinaczka, wyprawy zimowe, snowboard, turystyka górska, nurkowanie, paralotniarstwo.


Skład:

75% poliester, 25% poliamid

piteros

piteros
2011-02-16 10:39

Ocena produktu

Oddychalność4
Wygoda4
Wytrzymałość4
OGÓLNA 4.00

Jedna z pierwszych koszulek Brubecka z tej linii zakupiona 19miesiecy temu za 100zł.Czemu na stronie firmowej sklepu producenta jest napisane, że to nowość to nie mam pojęcia. Chyba nie odświeżali strony bardzo długi czas, bo nowością to ona była dwa lata temu.

Wytrzymałość
Koszulka użytkowana dość intensywnie, zaczęła posiadać znaki czasu, choć niewielkie tzn. materiał wewnętrzny w niektórych miejscach zaczął się pilingować. Po założeniu , rękawy na odcinku od łokcia do nadgarstka zrobiły się lekko luźniejsze, nie przylegają już tak dobrze jak przez pierwszy rok , reszta koszulki bez zarzutu. Noszę ją bezpośrednio pod plecakiem w cieplejsze dni i nie widać, żeby się coś złego działo. Ramiona i plecy nie noszą śladów przetarć ani śladów użytkowania od plecaka.

Termika-oddychalność
Tu mam różne odczucia .W zimie ta koszulka ciągnie chłód zewsząd (mowa o pomieszczeniach) i jak nie mam docieplenia, to w domu przy temperaturze 21stopni, mam czasami wrażenie jakbym owinął się zimną blachą. Na początku mnie to irytowało , bo 20-21stopni to przecież w miarę ciepło, a tu odczucia jakbym stał co najmniej przy 10 stopniach. Nie potrafię jednak tego wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje, posiadam inne sztuczne koszulki i w nich nie mam takich odczuć - mocno schłodzonego plastiku. Koszulka ma budowę dwuwarstwową i podczas wysiłku na trasie świetnie odprowadza pot do dalszych warstw, a na postojach bardzo szybko schnie,przez co ogólny komfort użytkowania jest na wysokim poziomie. Materiał świetnie oddycha w temperaturach do 25stopni. Powyżej tej temp. miałem już uczucie kiszenia się ciepłego powietrza pod pachami i ogólny dyskomfort, czego nie mogę zarzucić koszulkom z coolmaxem jakie posiadam.

Smrodliwość
Mogę tylko tyle napisać, że po 4-5 godzinach intensywnego wysiłku zaczyna czuć delikatnie smrodek.

Pranie
Bielizna była prana w różnych specyfikach w pralce w temperaturze 30 stopni i nie straciła na termice czy oddychalności. Szwy całe, materiał bez zmian nie wyblakł.

Podsumowanie
Bielizna w teraźniejszych promocjach widziana po 60zł jak najbardziej warta inwestycji,ale za regularną cenę 100zł można kupić coś lepszego u konkurencji.

Zalety
Wytrzymałość
Oddychalność do 25stopni
Szybkie odprowadzanie potu
Szybkie schnięcie

Wady
W zimie w niektórych sytuacjach uczucie mocno schłodzonego plastiku.
Rozciąganie rękawów po rocznym użytkowaniu.
Nieznaczne, miejscowe pilingowanie wewnętrznej warstwy.

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl