[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Ocena produktu

Wygoda5.00
Wyposażenie5.00
Wytrzymałość5.00
OGÓLNA 5.00

Alpinus Pampero 25

Plecaki » Małe (do 30 l)

# materiał: nylon 420D/nylon 210D/poliester 600D
# skład chemiczny: 100% poliamid/PU
# wymiary: 48 x 29 x 12 cm
# pojemność: ok. 25 L
# waga: ok. 710 g

# kieszenie zewnętrzne: 1 + 1 + 2
# system H2O
# zapinany i regulowany pas piersiowy
# zapinany i regulowany pas biodrowy
# pasy kompresyjne
# profilowane szelki
# uchwyty na szelkach
# system wentylacji pleców
# sztywne plecy
# organizer
# uchwyty zewnętrzne
# podwójne, kryte zamki

kaszub

2011-01-23 18:10

Ocena produktu

Wygoda5
Wyposażenie5
Wytrzymałość5
OGÓLNA 5.00

Plecak zakupiłem na jesieni 2008r. Poszukiwałem czegoś wszechstronnego, co miało mi posłużyć głównie jako plecak na rower i do noszenia podręcznych rzeczy na uczelnię czy na jednodniowe wypady w teren. Zacząłem szukać już w wakacje i sprawdziwszy ofertę kilku producentów (F7, Berghaus, Salewa, Campus) wybór padł właśnie na Pampero.

Wygoda - muszę przyznać, że to jeden z aspektów tego plecaka, który od razu przypadł mi do gustu. Lekko usztywnione plecy, które formują się w zależności od tego co włożymy do plecaka i jak to jest w nim ułożone to całkiem fajna rzecz. Dwie "prowadnice" dzięki, którym mamy przepływ powietrza wzdłuż kręgosłupa sprawdzają się dobrze nawet przy większym wysiłku. Do tego odpowiednio wyprofilowane szelki, które nie obcierają, nawet gdy jestem solidnie spocony.

Funkcjonalność - plecak składa się z jednej dużej komory i małej z organizerem (przegrody na drobne rzeczy, malutka kieszonka na zamek błyskawiczny, kieszonka z siatki, uchwyt np. na klucze) i to w zupełności starcza, by odpowiednio rozłożyć w nim wszystkie podręczne rzeczy. Dzięki temu zabierając ze sobą na rower klucze, pompkę i inne potrzebne rzeczy zawsze miałem w środku względny porządek ;) Kieszeń na camel bag również jest, co oczywiście zaliczyć należy na plus tego plecaka. Dwie boczne kieszenie z siatki przydają się na podręczne duperele. Paski kompresyjne pozwalają na zmniejszenie objętości plecaka, co jest rzeczywiście wygodnym rozwiązaniem gdy do środka wkładamy niewiele. Zarówno pas piersiowy jak i biodrowy to ogromne zalety, zwłaszcza gdy używam go do rowerowych wypadów. Jest on wtedy stabilny i dobrze przylega do ciała nie balansując w najmniej pożądanym przeze mnie kierunku. Zastanawia mnie tylko jego pojemność. Ok. 25l i jak to zwykle bywa co producent to "inne" 25l... akurat w tym modelu 25l wydaje się być stosunkowo małe, zwłaszcza gdy porównałem sobie ten plecak z jakimś 25l plecakiem Berghausa. Nie ukrywam, czasem z 5l dodatkowych by się przydało...

Wytrzymałość - muszę przyznać, że po 2,5 roku użytkowania jestem mile zaskoczony. Na chwilę obecną nie widać najmniejszych śladów przecierania się plecaka. Miałem spore obawy co do laminowanych zamków, niemniej tu także nie widać jeszcze objawów kruszenia się laminatu i wciąż działają one jak nowe. Same zamki bliżej nieokreślonej marki również działają bez zarzutu. Boczne siatki nawet nie są zaciągnięte, czym również jestem mile zaskoczony. Jedyne co się stało to pękła mi klamra pasa piersiowego, co jednak wynika z uszkodzenia mechanicznego dokonanego przeze mnie, nie zaś przez jej zużycie. Żeby było zabawniej, to pomimo tego że klamry tej mam teraz tylko połowę wciąż się zapina :) Powoli zaczynają się ścierać napisy. Bardzo powoli.

Inne - Plecak ma wcale nie najgorszą wodoodporność, choć do jazdy w deszczu pokrowiec przeciwdeszczowy się przydaje. Niemniej przy słabszych opadach nie trzeba się bać o jego zawartość. U dołu plecaka mamy 3 uchwyty na jakiś osprzęt, mi służą jednak jedynie do zawieszenia odblasków do jazdy po zmroku ;)

Podsumowanie - muszę przyznać, że niemal nigdy nie żałowałem dokonanego wyboru (niemal, bo jednak czasem mógłby być ciut większy, ale to drobiazg). Jest to plecak wszechstronny, więc niezależnie od tego czy używam go do jazdy na rowerze, na krótkie wędrówki czy w drodze na uczelnię - zawsze się sprawdza. Patrząc na to jak dobrze się trzyma, myślę że spokojnie posłuży kolejnych kilka lat. Zastanawiałem się czy przyznane przeze mnie oceny nie są aby za wysokie. Ale po dłuższym zastanowieniu się z całą stanowczością stwierdzam, że jak najbardziej odzwierciedlają to co plecak ten oferuje. No i dożywotnia gwarancja, choć podejrzewam, że prędzej ten plecak wyeksploatuję, niż z niej skorzystam ;)

++ wytrzymałość
+ duża funkcjonalność
+ dobry system nośny
+ dobra relacja cena/jakość (ok. 170zł)

- "małe" 25l pojemności

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl