[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Ocena produktu

Komfort cieplny1.00
Kompresja4.00
Wyposażenie3.00
Wytrzymało¶ć2.00
OGÓLNA 2.50

Fjord Nansen - Exped 300

¦piwory

Waga całkowita: 1000g
Waga wypelnienia: 300g
Wypelnienie: PUCH KACZY 80/20
Temperatura ekstremum: -17
Temperatura przejsciowa: 0
Temperatura komfortu: 6
Przeznaczenie (wg producenta): wiosna, lato, jesień


doin_oakenhelm

doin_oakenhelm
2010-05-12 18:55

Ocena produktu

Komfort cieplny1
Kompresja4
Wyposażenie3
Wytrzymało¶ć2
OGÓLNA 2.50

¦piwór ten kupiłem w ubiegłe wakacje czyli prawie rok temu. Z przeznaczeniem jak podaje Producent wiosna, lato, jesien. O zakupie zdecydowała stosunkowo niska cena wtedy 344zl obecnie 319zl (info z dnia 12.05.2010) oraz to ze posiadam inny ¶piwór tej firmy z którego jestem zadowolony.
Produkt ten został przetestowany przeze mnie podczas 3 tygodniowego wyjazdu w Pireneje w wrze¶niu czyli przełom lato jesień. Podczas wyjazdu pogoda była różna ale od -2 do 15C w nocy.

Komfort cieplny ¶piwora rzecz praktycznie najważniejsza. ¦piwór ten podczas wyjazdu w ogóle się nie sprawdził. Pocz±tkowo próbowałem spać w samej bieliĽnie - zmarzłem niemiłosiernie i w ogóle się nie wyspałem. W kolejne dni próbowałem różnych kombinacji: krótkie spodnie, długie spodnie, koszulka bawełniane, koszulka termo aktywna, polar. Skończyło się na tym ze spałem w wszystkim co miałem a dodatkowo zawijałem się w koc termiczny a i tak szału nie było. Temperatury były z zakresu temperatur podanych przez producenta oraz wyższe czasem niższe (te pomijamy). Nie był to mój pierwszy wyjazd pod namiot, jeżdżę również zim± i do osób zmarzłych zdecydowanie nie należę. Podczas 21 dni korzystania z tego ¶piwora przez 15 dni miałem problemy z spaniem z powodu zimna.

Spiwor kazdego wieczora byl w 100% suchy nawet je¶li poprzedniej nocy nawilgł to podczas dnia bez problemu mogłem go wysuszyć na słoncu. Ani razu nie zamókł była to wilgoć wynikaj±ca z wilgotno¶ci powietrza (której nie jestem w stanie podać)

Spałem na dobrej jako¶ci jedno warstwowej macie bez alu.

Po zmierzeniu lofta stwierdzam ze ma w nogach 80mm w kapturze 55/60mm w pozostałej czesci od 35 mm do 50mm zalezy jak lezy:)

Po powrocie podczas remontu w domu miałem okazje znów sprawdzić ¶piwór - ¶rodek wiosny temperatury na zewn±trz w nocy ok. 8C. W domu grubo powyżej 10C. Czyli zgodnie z zaleceniami producenta ¶piwór powinien zapewnić komfort cieplny, ale zdecydowanie się nie sprawdził - zmarzłem i budziłem się w nocy.
W moim własnym odczuciu ¶piwór nie zapewnie praktycznie żadnego komfortu cieplnego i nie nadaje się do spania nawet w domu. Sprawdził by się może w bardzo ciepłe letnie dni.

Jako¶ć wykonania, również pozostawia wiele do życzenia w moim egzemplarzu "wychodz±cy" puch.
Główn± i chyba jedyn± zalet± jest jego waga 1kg. Oraz wymiary po spakowaniu zajmuje bardzo mało miejsca i mie¶ci się praktycznie wszędzie. Tylko pytanie czy warto wydawać ponad 300zl za ¶piwór, który nie spełnia swoich funkcji a jedynie zajmuje mało miejsca. W moim własnym odczuciu lepiej kupić co¶ w markecie komfort cieplny pewnie będzie taki sam a zaoszczędzimy.
¦piwór posiada dodatkowe bajery typu kieszonka wewnętrzna, fluorescencyjny suwak przy zamku oraz kilka innych, które w zasadzie wiele nie daj±.

Podsumowuj±c:
Komfort cieplny pozostawia naprawdę wiele do życzenia
Jako¶ć wykonania przeciętna mogłaby być zdecydowanie lepsza
Waga niska
Stosunek ceny do jako¶ci zdecydowanie zbyt wysoki, jak na ¶piwór "puchowy" stosunek ten jest bardzo dobry.

Wszystkim zdecydowanie odradzam zakup tego ¶piwora, lepiej dołożyć i kupić ¶piwór innej firmy. Chyba, że mój model jest jaki¶ pechowy i wybrakowany. ¦piwór oddałem do reklamacji, która została odrzucona, więc wychodzi na to ze jest z nim wszystko ok.

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl