Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |

Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator

~Piotrek-Wisport

2010-05-25 19:52:50
90.156.16.116 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

"Obudowanych przykładów" jeszcze nie ma.
Natomiast co do zdjęć plecaków w różnych pojemnościach, to w tym momencie ich nie mamy zrobionych, ale na bieżąco będziemy je uzupełniać!

-------------------------------------------------------
Nie ma idealnego plecaka? To sam go sobie stwórz!

Blatio

Blatio
2010-05-25 20:02:08
77.253.45.67 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Ja się z ciekawości zarejestrowałem i "złożyłem sobie" kilka plecaczków.
Tak jak pisze wojtas, przydałby się (wiem, technicznie i graficznie mogłoby to być trudne) bieżący podgląd wizualny wszystkich dokupowanych dodatków. Kiedy np. dokładam do plecaka kieszenie boczne zasuwane na suwak jako opcję, to nie ukazują się na zdjęciu.

Poza tym w momencie gdy klikamy na "goły" model dowolnego plecaka, to jak rozumiem, cena podstawa obejmuje sam wór, bez szelek, bez pasa, które dopiero dobieramy po drodze.
Bo na zdjęciu podstawowym niektóre elementy już są - na przykład kieszonki boczne w niektórych modelach - widoczne na zdjęciu, a mimo to pojawiają się dopiero później jako opcja (owszem, po kliknięciu na opis widać, że chodzi o kieszonkę z Cordury, ale ktoś może na to nie wpaść).

W tych modelach na zdjęciu są tylko siatkowe i nie ma opcji ich osobnego wyboru na Cordurowe (a może ktoś by chciał na odmianę...?)
http://www.eplecak.pl/index.php/zamowienie/new/plecak/7
http://www.eplecak.pl/index.php/zamowienie/new/plecak/15

Poza tym program nie precyzuje czy te 10 zł za kieszonkę z Cordury to cena za parę kieszonek po obu stronach, czy tylko za jedną?

Inny przykład:
http://www.eplecak.pl/index.php/zamowienie/new/plecak/7
Tutaj na zdjęciu głównym jest już pionowa kieszeń przednia, natomiast pojawia się dalej jako opcja przy zamawianiu, początkowo jednak byłem przekonany, że ona już tam jest. Jak rozumiem, jeśli się jej nie zamówi, to przednia klapa jest "goła"?

Ponadto w niektórych przypadkach ukazane opcje kolorów na plecaku wyglądają nieco sztucznie, ale to w sumie szczegół.

Także jeśli chodzi o wybór pasa biodrowego i szelek, to z tego co widzę, nie ma możliwości doboru koloru. Bo wszystkie pasy biodrowe są czarne, a oliwkowe są tylko szelki SAS militarne, wymagające większej dopłaty niż "zwykłe" szelki SAS w kolorze czarnym. To by się nieco gryzło, jeśli wór byłby na przykład oliwkowy, a pas biodrowy i szelki czarne... Chyba, że jest inaczej, w każdym razie program tego nie proponuje :)

Dalej, w dziale "Akcesoria" - te wszystkie klamerki, stopery, półkółka, klamry, ramki, samozaciski, regulatory, itp... sporo tego, tylko do czego one tak naprawdę idą? Są dołączane luzem, dodatkowo, jeśli je zamówimy? Czy też jeśli ich nie zamówię, to się okaże, że plecak nie posiada żadnego z tych elementów w standardzie? Przyznaję, że to miejsce by mnie "pogubiło", bo nie wiem czy to są "ekstrasy" na zapas, czy też muszę sobie poprzeliczać ile potrzebuję klamerek i stoperów do każdego troczka, każdej gumki, szelki itp.

Poza tym przy wyborze kolorów, tam gdzie jest opcja kamuflażu (digital czy multicam) - wyświetla się jako oliwka.

Dodałbym jeszcze, że w niektórych modelach możliwe jest dodanie tylko pojedynczej drabinki lub taśmy falistej na front, podczas gdy powinna być także opcja podwójnej.
---
Edytowany: 2010-05-25 20:48:58

~Dzikun

2010-05-25 20:44:08
83.25.232.21 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Dołączam parę swoich uwag:

1. Najwięcej wątpliwości budzi we mnie dział "Akcesoria". Czy mam rozumieć, że każdą sprzączkę muszę tam wymienić, bo inaczej dostanę plecak bez niej? A jeśli tak, to w których miejscach są one rozmieszczone? Czy też chodzi o zapasowe elementy? Nie jest to zbyt jasne, przynajmniej dla takiego leszcza jak ja. Ale, jak widzę, nie tylko ja jestem w tym punkcie zakręcony ;).

2. Szelki są prezentowane z pasami piersiowymi, z kolei te można dodać później w dziale "Podzespoły konstrukcyjne", no i tu pojawia się pytanie, czy one już są z szelkami, czy trzeba je jednak dodać? Podobnie systemy nośne i pasy biodrowe oraz kieszonki boczne.

3. Generalnie uważam, że można by uprościć sposób wybierania całego systemu nośnego, dla określonych systemów nośnych winny być dostępne jedynie te kompatybilne podzespoły.

4. Wiele elementów nie jest też finalnie wyświetlonych (wybrałem m.in. kieszenie skrzelowe/kompresyjne i dostęp do komory głównej z przodu) i jak podejrzewam, będzie to bardzo trudne do zrealizowania.

5. Bawiłem się kolorami i woodland oraz multicam wyświetlają sie na zielono, w żaden sposób ocenić, jak się plecak w takim maskowaniu prezentuje.

6. Podoba mi się sposób przechodzenia pomiędzy kolejnymi działami, bardzo to wygodne moim zdaniem, duży plus ;).

Tyle na razie, pewnie coś jeszcze dorzucę od siebie. Zawód testera zobowiązuje ;)

KM

2010-05-25 20:48:34
83.6.65.42 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Genialny pomysł, jak będę wymieniał plecak na nowy to na pewno sobie go złożę :)

Jestem laikiem w tych sprawach i niestety brak chociaż krótkiego opisu części które można dodać powoduje, że przez internet nie jestem w stanie wybrać odpowiedniego dla siebie rozwiązania. Takie nazwy jak system SAS ACS, czy drabinka niewiele mi mówią :( w dziale akcesoria już się kompletnie pogubiłem. Do czego wybieram troki? Jaka jest ich wytrzymałość? Czym się pomiędzy sobą różnią itp.? Takich pytań przy konstruowania swojego wymożonego plecaka miałem sporo. Zauważyłem też, że nie wszystkie wprowadzone zmiany są widoczne na obrazku plecaka.

Blatio

Blatio
2010-05-25 20:49:53

Opisy wszystkich systemów (SAS, ACS, FAS, itp.) są dostępne gdy przy danej opcji klikniesz "więcej".

Do tego właśnie zauważyłem, że na przykład w tym modelu:

http://www.eplecak.pl/index.php/zamowienie/new/plecak/1

kolorystykę komory głównej można wybrać w kamuflażach, a koloru klapy już nie... chyba ktoś o tym zapomniał :P

Poza tym co się stanie, jeśli nie dokonam żadnego wyboru w dziale "wybór klapy"? Plecak zostanie wykonany bez niej? Czym się różni "klapa stała" od rozwiązania seryjnego, skoro wymaga dopłaty 8 zł?
Tak samo "komin" - jeśli nie dokonam wyboru, to plecak będzie bez komina, skoro tzw. standardowy wymaga również dopłaty?
---
Edytowany: 2010-05-25 20:57:44

~Bren

2010-05-25 21:01:00
88.156.186.168 Głosów: 0

Kurcze przegapiłem start :(

KM

2010-05-25 21:11:27
83.6.65.42 Głosów: 0

Dzięki za wyjaśnienie :-) Plecak prawie wymarzony złożyłem za 473 zł, prawie dodaję dlatego, że niektórych opcji jeszcze nie rozpracowałem :)

~Bren

2010-05-25 21:23:19
88.156.186.168 Głosów: 0

Właśnie złożyłem dwa plecaki. Drugi był nawet bardziej taktyczny, ale niestety nie widziałem efektu kieszeni militarnych.
Brakuje mi dwóch rzeczy:
- dajcie obszywanie modeli cywilnych taśmami molle (przecież to chyba żaden problem)?
- tak jak pisali wcześniej, kamuflaż powinien być widoczny jako kamuflaż i przynajmniej finalny plecak powinien mieć właściwe kolory, a nie przejaskrawione.

Blatio

Blatio
2010-05-25 21:31:35

Ten oto model (nie ma go w standardowej ofercie Wisportu):

http://www.eplecak.pl/index.php/zamowienie/new/plecak/11

Na zdjęciu posiada on seryjnie charakterystyczne szelki. Jak więc ma się do tego wybór innych opcji szelek? Chyba byłyby wszyte zupełnie inaczej.
Czy jeśli nie dokona się żadnego wyboru, wszyte zostaną szelki widoczne seryjnie na zdjęciu?
A jak z wyborem ich kolorystyki? Tylko czarne do wyboru?

~Dzikun

2010-05-25 21:31:53

Hmm... Albo jestem ślepy, albo nie widzę bardzo istotnej opcji pt. "Zapisz projekt"...

Blatio

Blatio
2010-05-25 21:36:24

A owszem, przydałaby się opcja zapisu projektu, aby można było do niego wrócić, ewentualnie choćby samego obrazu jako .jpg, żeby można sobie było narobić kilka opcji i je sobie porównać wizualnie.

Ponadto jako opcja powinna być możliwość zastąpienia zwykłych zamków zamkami bryzgoszczelnymi (zwłaszcza w plecakach małych, gdzie zamki są odsłonięte).
---
Edytowany: 2010-05-25 21:52:30

PETER

2010-05-25 21:36:27
83.13.215.219 Głosów: 0

Brakuje mi w tym projekcie rzeczy najprostszej, która mogłaby się cieszyć sporą popularnością, mianowicie możliwości autentycznie niewielkiej modyfikacji istniejących seryjnych plecaków. Można je (w istniejących wersjach) mierzyć w sklepach więc jest pewność, że plecak będzie wygodny. Nie zmieniłoby tego dołożenie np. kieszeni czy uchwytu do kijów. Bezpieczeństwo zamówienia wygodnej modyfikacji do takiego produktu byłoby więc bardzo wysokie.

~Dzikun

2010-05-25 21:44:42

Blatio, sam obraz .jpg problemu nie rozwiąże, wszak wiele elementów jest niewidocznych na wizualizacji A ponadto edycja samego obrazu jest niemożliwa :( Póki co, pozostaje nam opcja Alt + PrintScreen i tworzenie projektu od nowa...

~magic

2010-05-25 22:24:50
194.146.217.100 Głosów: 0

Wiem, że to trochę dziecinada, ale jeśli jest szansa, że kiedyś zostanie to wzięte pod uwagę to do koncertu życzeń i ja dorzucę kilka spostrzeżeń "ułatwień" jakie posiadam w moich plecakach i z jakich na pewno nie zrezygnuje przy zamawianiu/projektowaniu kolejnego:
- kieszonka na telefon, bądź mały portfel w pasie biodrowym (ale kieszonka zintegrowana z pasem),
- kieszenie boczne dolne (nie wiem jak to się fachowo nazywa) z wytrzymałej siatki (z tego co widziałem w opcji są z cordury, ale jednak to nie to samo i do mniejszych plecaków siatka jest praktyczniejsza),
- o ile są super zakombinowane mocowania do kijków (i nie tylko), to jednak ja preferuje zwykłe małe dwa oczka z jednej strony plecaka,
- klapy z kieszeniami zewnętrznymi i wewnętrznymi (co jak co ale kieszeń wewnętrzna w klapie to dla mnie rzecz absolutnie konieczna).

Blatio

Blatio
2010-05-25 22:30:56

Klapy z kieszeniami akurat są w opcji, z tego co widziałem.
Co do uchwytów na kijki, to zgadzam się - zwykłe oczka z taśmy, zapinane na rzep też by się przydały.

Poza tym co do całości, powinna być zablokowana opcja realizacji zamówienia, jeśli ktoś przypadkiem się zapomniał, popełnił błąd i nie wybrał którejś z podstawowych opcji, np. szelek, czy systemu nośnego i potem zatwierdził zamówienie.

Aha, nie działa opcja "zapamiętaj" przy logowaniu. Ilekroć wchodzę ponownie na tę stronę, to muszę się logować od nowa, mimo że za każdym razem zaznaczam "zapamiętaj".

A co do niektórych wątpliwości, np. a propos koloru pozostałych elementów, warto zajrzeć do ichniejszego FAQ:
http://www.eplecak.pl/index.php/strona/show/id/5
---
Edytowany: 2010-05-26 01:55:28

Juno

Juno
2010-05-26 00:33:06
95.49.8.124 Głosów: 0

Drogo.
Ale pomysl dobry. :)

~Dzikun

2010-05-26 08:58:09
193.111.236.31 Głosów: 0

Złożyłem sobie customowego Guide'a 90, identycznego lub niemal identycznego (pewności nie mam) z seryjnym i cena wyszła jakieś kilkadziesiąt PLN wyższa. Pominąłem przy tym dział "Akcesoria".

~Dzikun

2010-05-26 10:43:00
193.111.236.31 Głosów: 0

Nie podoba mi się pewne zdanie odnośnie koloru plecaka (kamuflaż):

"(...) CENA PLECAKA WYKONANEGO W TYM KOLORZE MOŻE WZROSNĄĆ O OKOŁO 10%"

Wydaje mi się, ze winno to dotyczyć jedynie ceny komory i klapy, ew. kieszeni, czyż nie?

Juno

Juno
2010-05-26 10:59:00
62.233.238.147 Głosów: 0

Jaki bym plecak nie zaprojektowal w litrazu powyzej 35 litrow to nie schodze ponizej 600 zyla.
Juz chyba wole kupic gotowca, a pobawic sie systemem za darmo.

Pozdrawiam.

~Piotrek-Wisport

2010-05-26 12:05:53
77.253.233.161 Głosów: 0

Witam, pojawiło się kilka uwag, zastrzeżeń, pytań, niejasności itp. Dlatego kilka dodatkowych informacji:
- "Elementy typu kieszenie pokazywane na plecaku" - planujemy już rozbudowę i ten element będzie
- "Czy w cenie początkowej jest to, co na zdjęciu? Szelki, pas itp." - w pierwszym etapie przy wyborze pojemności jest info że cena nie zawiera szelek i pasa!
- "Kieszonki boczne z siatki" - dodam taką opcję
- "Czy cena kieszonek z Cordury, siatki itp. jest za 2szt?" - tak cena jest za dwie sztuki, dopisze info przy kieszonkach!
- "Czy kieszeń widoczna na przodzie jest w cenie wyjściowej?" - w tym momencie nie jest zawarta w cenie, dlatego żeby była możliwość wyboru (z kieszenią lub bez). Zdjęcie rzeczywiście trochę myli, ale temat zdjęć jest jedną z rzeczy która będzie na bieżąco poprawiana.
- "Sztuczne kolory" - ta rzecz jest zrobiona trochę celowo, aby momentami lepiej zobrazować różnice pomiędzy podobnymi kolorami. Ale to jest też temat nad którym będziemy pracować aby możliwie jak najlepiej odwzorować kolory. Jak na razie przy kolorach wszędzie jest zdjęcie realnego koloru i to musi trochę pomóc.
- "Kolor pasa oraz szelek" - dopiszę info przy tym etapie, że kolor jest taki jak kolor podstawowy plecaka, jeśli ma być inny proszę to napisać w polu komentarz.
- "Akcesoria" - ten etap wzbudził najwięcej kontrowersji! Są to elementy DODATKOWE! Jak ktoś chce klamerkę na zapas, albo trok do przymocowania dodatkowego sprzętu to to jest etap gdzie może to zmówić! Jeśli ten etap zostawi się pusty plecak będzie kompletny ze wszystkimi klamerkami i trokami!
- 'Wyświetlanie kamuflażu" - pracujemy nad tym - trudna sprawa
- "Pas piersiowy na zdjęciach" - pracujemy nad zdjęciami i to też poprawimy
- "Aby wybór systemu nośnego automatycznie generował możliwe wybory pasa i szelek" - w kolejnej rozbudowie
- "Co jeśli ktoś nie wybierze klapy, czy komina?" Po wysłaniu zamówienia klient dostanie informacje, że nie uwzględnił tych elementów i zaproponowane mu będą standardowe elementy.
- "Obszywanie plecaków systemem molle" - będzie to w militarnych! w kolejnej wersji przy cywilnych też!
- "Zamki bryzgoszczelne" - dodam taką opcję
- "Pętle z taśmy na rzep do mocowania kijów trekkingowych" - dodam taką opcję
- "Zapisz projekt" - będzie taka opcja w rozbudowanej wersji
- "Zdefiniowane komplety, gotowe plecaki, gdzie można wprowadzić niewielkie zmiany" - będzie taka opcja w rozbudowanej wersji
- "Twój komentarz..." - takie pole jest przy każdym z etapów i w zasadzie wszędzie można dopisać coś co jest niejasne, czego program nie oferuje a my akurat potrzebujemy i inne takie!

- "Za drogo" - ...

Pozdrawiam i czekam na więcej uwag!

-------------------------------------------------------
Nie ma idealnego plecaka? To sam go sobie stwórz!
Strona: | 1 | ... | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: dd458 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3