Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ... | 26 |

z psem w góry

RCTR

RCTR
2007-07-20 12:38:52
85.89.162.252 Głosów: 1

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

---> ~anty-dog

Rozumiem, że Twoja opinia wynika z ogólnych obserwacji ''niedzielnych'' turystów, którzy swoje ''bestie'' puszczają luzem na szlaku. Zapewne nie widziałeś nigdy psa prowadzonego w kagańcu, w specjalnej uprzęży, na linie amortyzującej, przypiętej do specjalnego pasa opiekuna czworonoga, który dodatkowo taszczy cały dobytek w plecaku. Zapewne nie widziałeś nigdy jak sprzątam po swoim pupilu do specjalnych hermetycznych worków, które zabieram później by wyrzucić do najbliższego pojemnika na śmieci. Za to ja widziałem tysiące niedopałków, petów, puszek, butelek typu PET i tony przeróżnych śmieci, które pozostawiają na szlakach tabuny nieodpowiedzialnych pseudo turystów. I to uważam, że jest dopiero głupota. Zatem nie uogólniaj, bowiem są tacy co kochają swoje psy i biorą za nie pełną odpowiedzialność, w każdej dziedzinie. Pozdrawiam.
---
Edytowany: 2007-07-20 12:41:05
---
Edytowany: 2007-07-20 12:41:24

-------------------------------------------------------
www.arj.toya.net.pl/ctr/ctr.html

~anty-dog

2007-07-20 23:52:48
87.205.46.206 Głosów: -1

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

masz rację RCTR moja opinia wynika z obserwacji pseudo turystów, którzy wprowadzają swoje pieski do TPN i TANAPU wbrew zakazowi a potem gdy piesek pobienie sobie ochoczo za świstakiem cieszą się jak głupki do sera i drą się na całe gardło by piesek wrócił a on to ma w d...pie bo zew go zrywa do śwista...

i koniec więcej w temacie nic nie powiem.

Mataj

Mataj
2007-07-22 11:06:13
217.197.165.189 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

A mnie wkurzaja tacy idioci: http://tinyurl.com/2jlqnv ich pieski nic niby nie zrobia, ale sami turysci stanowia zagrozenie... Niestety taki widok w Slowackim Raju to codziennosc :(

Quidquid latine dictum sit, altum videtur

ludz

ludz
2007-07-22 11:56:13
83.30.138.193 Głosów: 0

Mataj: tacy to już są szczególnie głupi... ;/ "bo piesek lubi pobiegać sobie..." taka ich mać ;/

ps. whoa, jaka superowa siatka turystyczna XD

Mataj

Mataj
2007-07-23 00:06:13
217.197.165.189 Głosów: 0

Nie wiedziales? To siatka z Politexu, nie przemieka, nie rwie sie i w ogole sluzy do przenoszenia karmy dla ukochanych zwierzakow w warunkach ekstremalnych...

Quidquid latine dictum sit, altum videtur

~~lanja

2007-08-03 19:52:19
83.22.11.33 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

w jaki sposób sprawdzic w którym schroniosku można zanocować z psem. nie umiem znaleźć tej informacji na stronach schronisk

Agata

korek

korek
2007-08-03 19:53:32
83.28.217.75 Głosów: 0

Najlepiej zadzwon:)
---
Edytowany: 2007-08-03 19:53:49

Podpis

~RCTR

2007-08-03 23:35:41
85.89.162.252 Głosów: 0

---> lanja

Na stronie mojego pupila znajdziesz plik, w którym zamieściłem gdzie wolno, a gdzie nie z czworonogiem. Dane tam zawarte oparłem na naszych doświadczeniach z górskich wędrówek. Link do pliku:
http://www.arj.toya.net.pl/pdf/pwg.pdf
Mam nadzieję, że informacje się przydadzą. Jednak na wszelki wypadek proponuję wcześniej upewnić się telefonicznie. Pozdrawiam.

www.arj.toya.net.pl/ctr/ctr.html

~Gil_Galad

2007-08-12 22:21:39
83.8.158.50 Głosów: 0

cholera jak to w koncu jest?? widziałem ostatnio na tarnicy z 5 psów na raz mimo że park narodowy i w ogóle. Widziałem gościówe która dopiero wchodziła do parku z psem i facet sprzedający bilety nawet nic nie powiedział na to...

~PITdoggy

2007-08-16 21:57:09
80.51.15.73 Głosów: 0

Sam chodze z psem praktycznie non stop, cały czas jezdzimy posiągami-na wystawy i szkolenia, wycieczka bez psa to nie wycieczka.
Psa mam przypiętego do pasa elastyczną linką, czyli klasyczny dogtrekking.

Tylko teraz mam problem-zaliczam we wrzesniu dwa wyapdy w góry- w Tatry i w Bieszczady.
Do Tatrzanskiego jej nie biorę, nie pojdzie ze mną tam gdzie się wybieram.
Natomiast mam zamiar zabrać ją w Bieszczady.
jakie macie doświadczenia z wyprawami w Biesy z psem? Czy robiono problemy przy wejsciu do parku?

Dodam, ze wchodzilem z psem do parków narodowych. Natomiast nie wyobrazam sobie sytuacji, ze w takim miejscu pies biega luzem. To niedopuszczalne, niezaleznie od wielkosci, charakteru, stopnia wyszkolenia psa.

Bardzo prosze o podzielenie sie swoimi spostrzezeniami jezeli chodzi o wyprawę z psem w Bieszczady:)

DOGbrother

@rek

2007-08-16 22:08:22
83.20.211.207 Głosów: 0

pit - sam w tym roku widziałem dużo futrzaków na terenie parku :-) to wymarzone tereny dla psów lubiących biegać :-) sam kulałem się po trawie z 5 minut z psem goprowca (labek) który co prawda w służbowym ubranku ale biegł dużo przed swoim panem więc mieliśmy sporo czasu na zabawę :-) ale wiesz rozsądek przede wszystkim, zależy co za rasa itd ludzie boją się psów i nie ma im się co dziwić ze względu na mnóstwo przypadków głupoty ich właścicieli a przestraszony turysta w górach to już nie jest zabawa :-)

gg 3184682

ludz

ludz
2007-08-16 22:15:05
83.22.164.127 Głosów: 0

wiesz, jesli to jakiś pies typu Amstaff czy Pitbull to sobie daruj ;) ale jakieś mniej agresywne rasy (wiem, stereotyp, ale...) - to czemu nie?

a sprawa czemu ulegam temu stereotypowi? bo widziałem sporo psów z ras uważanych za agresywne. i owszem, zdarzały się przypadki kiedy piesek był lagodny, potulny i ułożony. niestety, w lwiej części przypadków pies dorównywał głupotą właścicielowi. gwoli sprawiedliwości - w ''łagodnych rasach'' też się zdarzają niefajne wyjątki.... ale jakoś nigdy nie slyszałem żeby np. Labrador kogoś dotkliwie pogryzł... przypadek?
---
Edytowany: 2007-08-16 22:37:24

~Ztego wirchu widza wsićko

2007-08-17 08:41:11
195.116.105.66 Głosów: 0

W środę byłem na Babiej Górze. W drodze powrotnej w kierunku Krowiarek, tuż pod szczytem widziałem takie oto widowisko: radosna rodzinka z pieskiem niewielkich gabarytów została zatrzymana przez strażników parku ( dosłownie 200 m od szczytu). Zdążyłem być świadkiem tylko wymiany zdań: mandat karny albo sprowadza pan pieska w mig na dół! Wydelegowany młody przedstawiciel rodziny prawie z płaczem zasuwał więc z pieskiem na dół a rodzice radośnie ( choć może nie do końca) powędrowali na szczyt. Gdyby to mnie dotyczyło rozważałbym nastąpujące opcje:
a) chwytam pieseczka i wkładam głęboko w gardło strażnikowi i czekam na szybki efekt
b) robię efektowny zwód , omijam strażnika i dobiegam te 200 m do szczytu a potem niech mnie skuwają
c) skaczę z pobliskich skałek na północnym zboczu kierując główkę centralnie w kierunku gleby
Na szczęście ja w góry wychodzę z moją prawie żoną. Nigdy jeszcze z jej powodu nie musiałem wracać.

Ztego wirchu widza wsićko

sasq pajak/grappa.pl

2007-08-17 09:13:14
83.5.21.133 Głosów: 0

Nigdy jeszcze z jej powodu nie musiałem wracać.

W powyższym kontekście (tekstu o psach) nie brzmi to zbyt dobże ;-)

~Ztego wirchu widza wsićko

2007-08-17 09:42:05
195.116.105.66 Głosów: 0

sasq/ przyznaję, .... jest to jawna poranna prowokacja z mojej strony. Chylę czoła dla mojej drugiej połowy i wszystkich kobiet w ogólności. Ale dobry humorek dopisuje bo już dziś w nocy ruszamy w Tatry. Pzdr.

Ztego wirchu widza wsićko

~PITdoggy

2007-08-17 15:25:03

Ludz,zapewne sugerowałeś się moim nickiem:)- ja rzeczywiście ineteresuję się terierami typu bull, ale jedynie pod kątem historycznym. Od dawna tłumaczę anglojęzyczne teksty i interesują mnie metody szkoleniowe i treningowe dotyczace tej grupy ras. To wspaniale zwierzęta, znam mnóstwo przedstawicieli bulowatych, natomiast czesto trafiają w ręce nieodpowiedzialnych idiotów, o czym doskonale wiemy.

Natomiast moja Garda to owczarek niemiecki:
http://img238.imageshack.us/img238/826/garda2sl7.jpg

i mam nadzieję, że uda się ją zabrać w Bieszczady. Jeżeli nie-wycieczka będzie znacznie krótsza, bo nienawidze rozstawać się z psem.

DOGbrother

~PITdoggy

2007-08-17 15:32:06

Nawiasem mówiąc znam przypadek labradora, który pogryzł człowieka;)
Na forum specjalistycznym poświęconym owczarkom niemieckim założyłem post o dogtrkkingu, polecam wszystkim taką formę spędzania wolnego czasu. Odpowiednia linka, uprząż dla psa i pas dla nas dają nam i psu swobodę ruchu, a jego panu wolne ręce, natomiast nie ma możliwości by pies wymknął się nam spod kontroli. Siła psa przy gwałtownym zrywie (a z tym trzeba się liczyć, nawet jeżeli pies jest dobrze ułożony-wypadki się zdarzają) jest niwelowana właśnie przez rozciągliwą linkę i rozkłada się dzięki szerokiemu pasowi. Nie znam lepszego sposobu na wycieczkę z psem. Z psem na lince i biegałem i maszerowałem w róznym terenie-najczęściej lasy lub długie marsze wybrzeżem(jestem z Pomorza) i dziś doceniam takie "rozwiązanie techniczne".

DOGbrother

ludz

ludz
2007-08-17 16:40:56
83.30.144.71 Głosów: 0

lol... nie, nie zasugerowałem się. pokojarzyłem twojego nicka z moim postem po tym jak to napisałem ;p ale nieważne.

co do tej linki i uprzęży to się zgodzę i to dobre rozwiązanie. nawiasem mówiąc dzisiaj a właściwie jutro jadę w biesy więc może się spotkamy ;)

a wymiar etyczny brania psa do PN? eh, szkoda gadać... jak ktoś to będzie egzekwować to wtedy się tym martw. to czysta ignorancja... ale psy robią mniej szkód niż ludzie. taka smutna prawda.
---
Edytowany: 2007-08-17 16:42:03

~PITdoggy

2007-08-17 17:07:06

No zabranie psa do PN jest złamaniem prawa, nie ma co na ten temat dyskutować. Jeżeli strażnik zwróciłby mi uwagę to oczywiście próbowałbym negocjować, ale nie miałbym pretensji gdyby to nic nie dało. Przepis to przepis i trzeba sobie zdawać sprawę z tego,że jego łamanie może przynieść konsekwencje (brzmi jak wypowiedź służbisty;) )

DOGbrother

~PITdoggy

2007-08-17 21:32:48

Ludz, w Biesy jade we wrzesniu, teraz dwie prace na głowie, jedna z psem;)zarabiamy na urlop.

DOGbrother
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ... | 26 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: f457c - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2