Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 |

Wool Buff - wełniana chusta tunelowa

Pinsleepe

Pinsleepe
2015-03-31 23:21:05
89.25.191.103 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

BAQS, a w jaki sposób prałeś tego buffa? W sumie jeśli chcesz go skurczyć nieco, to nie powinno być problemu, wystarczy, że wrzucisz do pralki na trochę wyższą temperaturę.

fotofx

fotofx
2015-04-01 01:51:40
176.221.120.252 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

@BAQS wełny merino należy prać i suszyć w wyjątkowo delikatny sposób oraz używać specjalnych detergentów z lanoliną , @Pinsleepe
polecasz koledze sfilcowanie ?

Dwusłodowy

2015-04-01 01:55:08
78.8.1.44 Głosów: 0

fotofx - bez przesady z ta delkatnoscia. Wystarczy plyn do sportowych rzeczy, 40* i niskie wirowanie. Normalne suszenie na sznurku.

radziq

2015-04-01 10:44:10
139.165.204.115 Głosów: 0

@BAQS
przykro mi czytać o Twoich problemach, z moimi dwoma wool buffami do dziś nic złego się nie dzieje, a w rodzinie są jeszcze dwa inne i nie słyszałem narzekań. Jak zauważyłeś w recenzji, modele z poszczególnych lat mocno się miedzy sobą różnią, podobna historia dotyczy wersji kolorystycznych - zwyczajnie buffy są rożne. Nie znam się na produkcji, ale dodatek koloru, albo wzoru pewnie robi różnice w materiale.

co do tego w jaki sposób piorę, na początku się szczypałem, ale już od dawna lądują w pralce z cala reszta ciuchów, standardowy program. Pranie ręczne w terenie się zdarzało, ale ogólnie nie widzę potrzeby, albo wręcz przeciwwskazania. To co ma Buff to jedna z najlepszych weln z merynosów jaka w życiu używałem i widziałem. Żadnego niskiego wirowania, żadnego specjalnego suszenia, żadnego specjalnego płynu do płukania, standardowy proszek

Co do Twoich nietypowych rozmiarów, polecam uszycie np. w Kwarku na wymiar, tyle, ze będzie szew, ale za to możesz uzgodnić rozmiar.

Konstruktywne rozwiązanie - proponuje przy tej reklamacji wziąć inny kolor, albo rocznik produkcji. Podpowiedz Pinsleepe brzmi rozsądnie, ale ryzyko Twoje.

Będę wdzięczny za podanie nazwy sklepu, który tak otwarcie przyjmuje reklamacje!

@fotofx
to co piszesz to wiedza od Goździkowej.. Z przykrością poświęcam Ci uwagę, bo wprowadzasz ludzi w błąd

fotofx

fotofx
2015-04-01 11:56:13
176.221.120.252 Głosów: 0

To co piszę to nie wiedza goździkowej tylko własne doświadczenia poparte kilkudziesięcioletnią praktyką . Kiedyś do podstawowego wyposażenia w góry należała odzież wełniana czapki szaliki łapawice swetry skarpety itd. Używałem produkty z różnej wełnianej przędzy w tym z alpaki , wielbłądziej , szetlandzkiej , angory , kaszmiru . W połowie lat dziewięćdziesiątych dostałem norweski sweter najwyższej jakości , który noszę do dzisiaj i mimo kilkudziesięciu własnoręcznych prań nadal budzi zachwyt swoim wyglądem (zwłaszcza pań ;) ) Obecnie mam dużo wyrobów z merino dzisiaj są one relatywnie tanie , pomimo tego wełnę piorę zawsze w tradycyjny sposób i nigdy jej nie uszkodziłem praniem i suszeniem co wielu osobom się zdarza wydając później niepochlebne opinie o wyrobach z wełny. Doświadczenie i praktyka taki moher jestem ;)

BAQS

2015-04-01 22:11:29
89.78.80.180 Głosów: 0

@Pinsleepe Najostrożniej jak potrafiłem. W rękach w letniej wodzie z dodatkiem mydła w płynie. Żadnego wykręcania, tylko wyciskanie. Suszenie z daleka od kaloryfera i innych źródeł ciepła. Prania, które polecasz nie będę ryzykował, chciałbym, żeby ponownie rozpatrzyli moją reklamację.

@radziq Niestety mam pecha co do mojego ulubionego szarego koloru, a może wełny z merynosów. Koszulkę Kwarka też niestety reklamowałem, choć byłem z niej super zadowolony. Z tą różnicą, że tam chodziło o prujące się nitki. Kwark, jak to Kwark, w ciągu tygodnia naprawił i koszulka jest nie do zdarcia. Trochę mi się OT zrobił, przepraszam.

Za Twoją radą zadzwoniłem do Kwarka i zostałem przekonany co do tego rozwiązania. Kwark szyje swoje kominy z tej samej wełny co koszulki, więc po wielu testach i osobistym użytkowaniu jestem przekonany do ich produktów w 100%. Co prawda jakimś minusem jest szew, ale jest on taki sam, jak w koszulkach, więc kolejna rzecz, która została sprawdzona pod względem wytrzymałości, przez wielu użytkowników. Dodam jeszcze, że możliwe jest obecnie zamówienie tylko komina z wełny 200g.

@fotofx Co do prania rzeczy z merino, używam tylko i wyłącznie płynu spod znaku białego jelonka. Ogólnie wszystkie swoje rzeczy nie membranowe piorę w jelonku, na najniższej temperaturze, najniższe wirowanie, dodatkowe płukanie. Dodatków płynów zmiękczających nie używam, twardy facet ze mnie ;)

Pinsleepe

Pinsleepe
2015-04-02 00:07:55
89.25.191.103 Głosów: 2

Polecam tylko i wyłącznie używanie własnego rozumu, nie ma co się napinać kto jest największym ekspertem od prania wełny:) Ja mogę się podzielić tylko i wyłącznie własnym doświadczeniem, a jest ono takie, że piorę swoje rzeczy z wełny merynosów (buffa, skarpety i koszulkę z Kwarka) w orzechach piorących, płatkach mydlanych albo jakimś delikatnym płynie (bez lanoliny), który akurat mam w domu, czasem w 30, czasem w 40 stopniach, suszę niekiedy na kaloryferze i nic im nie jest.

piotr.r

piotr.r
2015-04-02 00:40:10
92.90.20.150 Głosów: 2

Lubicie się bawić. Ja swoją wełnę piorę w pralce automatycznej, temp. na 30-40 stopni. Nic się wielkiego nie dzieje. Trochę się rozwlecze ale na pewno nie rozpada. Używam płynu do prania. Czasami piorę ręcznie, ale tylko wtedy kiedy mam mało "wełniaków" do wyprania i zależy mi na czasie.
BAQS nie wiem jakiej marki masz tego bufa, mój jest ten od Buffa. Jest ok.
---
Edytowany: 2015-04-02 00:40:54

BAQS

2015-04-02 13:24:43
155.158.32.2 Głosów: 0

@piotr.r Oryginalny Buff, kupiony u polskiego dystrybutora. Pech mnie spotkał i tyle. Po recenzji radziq byłem mega pozytywnie nastawiony, a teraz pozostał mi lekki niesmak. Z tego co czytam będę jedną z niewielu osób, która nie będzie zachwalała kominów od Buffa.

Pim

Pim
2017-05-14 18:47:20
188.146.72.112 Głosów: 0

Od jakiegoś czasu dostępna jest produkowana dwustronna czapka z merynosów, oraz wersja jednowarstwowa. Jest to produkt mniej uniwersalny. Ale np. w moim przypadku Buff z Merino na szyi to zbyt wiele (miałem i oddałem). Natomiast czapka jest strzałem w dzisiątkę.

-------------------------------------------------------
Pim
Strona: | 1 | 2 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: aba3b - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2