Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

wkładki do butów

dsat

2009-07-20 20:28:17
88.156.52.133 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Ja bym spróbował przykleić wkładkę na klej silikonowy, dostępny w każdym sklepie nurkowym. Najlepszy jest czarny technisuba kosztuje 9 zeta.

-------------------------------------------------------
przeniesione

facet

2009-10-22 16:07:25
193.19.124.170 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Ortholite - czy wiecie coś o tych wkładkach ? stosuje je, m. in. salomon, adidas. jak się sprawdzają w uzyciu ? czy rzeczywiście stopa sie nie poci i odprowadzają wilgoć ? czytałem coś w necie, ale to raczej teksty reklamowe. może ktoś ma doświadczenie z takimi wkładkami ?

bruno00

facet

2009-10-23 12:08:33
193.19.124.170 Głosów: 0

czy rzeczywiście nikt nie miał do czynienia z wkładkami ortholite ?
pomóżcie.

bruno00

kivak

kivak
2009-10-23 13:18:58
86.156.146.80 Głosów: 0

Ortholite - dobre jak na wkladki wlozone przez producenta buta.. Do ortopedycznych sie nie maja nawet jak zblizyc. Miekkie i tyle, zadnych super cudownosci. Maja rant podwyzszony w piecie, by ja lepiej trzymac, ale rant jest mieciutki, wiec dziala tak sobie. Fajniejsze niz Meindle, Merrele, Scarpy. Jak lubisz miekkie wkladki, to beda wsam raz. Zeby odprowadzaly wilgoc lepiej? nie zauwazylem :) Dobra skarpeta wazniejsza w odprowadzeniu wilgoci.

arkadoo

2009-10-23 13:30:34
90.156.119.136 Głosów: 0

Ortholite. Dostałem je razem z Merrelami. Wygodne, miękkie, bardzo wysoki komfort. Stosunkowo szybko jednak się wybiły i zaczęły przecierać.

~bruno00

2009-10-23 18:31:19
81.219.189.30 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

dzięki.
w zasadzie to o sprawę odprowadzania wilgoci mi chodziło najbardziej i prześmierdywalność. hmmmm, wychodzi na to, że te wkładki Ortholite w Salomonach w tym względzie to jednak kit ...?

bruno00

arkadoo

2009-10-23 18:38:50
90.156.119.136 Głosów: 0

Co do nie łapania zapachów, to Ortholite stoi na bardzo wysokim poziomie. Ja bym ich nie zmieniał, bo i po co. Bardzo dobre wkładki.

~bruno00

2009-10-23 19:09:20
81.219.189.30 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

i o to mnie się rozchodzi. problem z poceniem się stopy mnie dotyka. w butach z membraną właściwie non stop, nawet teraz, przy tempretaurze +10. toteż chcę kupić buciki salomona z ortholite, może coś pomoże ?

bruno00

vick grappa.pl

vick grappa.pl
2009-10-23 19:22:56
83.26.141.229 Głosów: 0

bruno00 << kup po prostu buty bez membrany :)
Co do Ortholite w Salomonach, to nie jest źle - wkładki żyją dłużej niż same buty (Fusion i Symbio po roku zaczęły się rozpadać).

http://vick-gear.blogspot.com/

kivak

kivak
2009-10-28 12:33:54
195.225.189.8 Głosów: 0

Superfeet - na blogu vicka zauwazylem, ze ta firma powinna pojawic sie wkrotce w Polsce. Czy juz sie pojawila?

zauwazylem tez, pewna niescislosc. To nie jest tak, ze Superfeet nie robi wkladek formowanych bezposrednio do stopy - owszem robi, ale takie wkladki sa dwa razy drozsze (od 60 do 80 funtow) i potrzebny jest do tego specjalny sprzet, na ktory nie kazdy sklep potrafi sobie pozwolic. Dlatego podstawowym produktem jest Superfeet w kolorowych pudelkach. Niebieskie do butow niskich i sportowych, zielone do butow wysokich, malinowe do butow damskich (zbieraly mierne recenzje i chyba je wycofali), czarne do butow wyjsciowych, pomaranczowe do nie wiem jakich butow :) Jest jeszcze wersja ocieplana do butow zimowych (burozielona). Oprocz tego robia tansza wersje Energizer, w pudelkach niebarwionych, ktore nie roznia sie wiele od np. ortholite Salomona i w ktore inwestowac moim zdaniem niewarto.
Pianka z ktorej sa zrobione, jest kompresowana, wiec nie prasuje sie pod ciezarem noszacego. plastik ma za zadanie utrzymywac kosc piety w miejscu i nie pozwalac na jej ucieczke w bok pod ciezarem czlowieka. Plastik konczy sie pod katem prostym, co sprawia, ze nasza stopa ugina sie pod katem prostym do ruchu kolana, co przenosi ciezar rowno na biodra i prostuje sylwetke. Dodatkowo ksztalt piety sprawia, ze formuje nasze mieso pod pieta, robiac z niego naturalna poduszke amortyzujaca - zamiast wkladac placek zelowy, czy powietrzny jak u innych producentow. Calosc jest prosta, droga i dziala.

Mialem uraz piety, na ktory nie potrafili pomoc lekarze w dwoch krajach, ani tez fachowe wkladki scholla, specjalistyczne bandaze ortopedyczne (kosztujace tyle co wspomniane Superfeety), po prawie roku bolu (dyskomfortu raczej) zdecydowalem sie na te wkladki i wszystko jest ok. Dziwne, bo wkladki naprawde nie wygladaja jakby byly czyms szczegolnym - ot kawalek plastiku i bardzo gestej pianki, przykrytej materialem.

Co do Salomonow - to powszechna prawda, ze to sa bardzo wygodne buty, ale zyja zyciem sezonowym. To samo mozna powiedziec o francuskich samochodach ;P

Fox-trott

2010-07-08 00:57:29
89.230.97.192 Głosów: 0

czy można gdzieś dostać wkładki Ortholite, takie jakie Salomon stosuje m. in. w modelu XA PRO 3D?
http://www.booniez.com/images/technologies/salomon/ortholite

po prostu Piotr

PRS

2010-07-22 11:37:14
193.0.116.29 Głosów: 0

Powtarzam, odgrzewam pytanie: czy może ktoś wie gdzie można nabyć w Wawie dobre, niedrogie (max 40 PLN ) wkładki do butów i ew. czy nadal Szuster diluje Meindlm bo jakiieś 2 lata temu wyprzedawali asortyment. Każde buty ,,załatwiam" wybijając pięty i w konsekwencji wycierając zapiętek więc grubsza warstwa w tym miejscu była by dla mnie atutem.
z góry dziękuję.

PRS

2010-07-23 11:43:09

Pytanie nadal aktualne ale dokonałem już zakupu.
Jeden kompleks przed sklepem Szustera w stronę R. Waszyngtona jest sklep ze sprzętem rehabilitacyjnym. Kupiłem krajowy wyrób firmy Kaps.
Zwykłe (niby z węglem, a niby guma to z czego :) ) za niecałe 9 PLN i takie na (niby) płaskostopie za 21 PLN. W sklepie tym oglądalem silikonowe za 80 PLN i wedle zapewnień młodziutkiej sprzedawczyni ,,kolega teraz nosi i się mu noga nie poci". Grubość na przodzie ok do 5mm , z tyłu może ponad 10mm.
Może ktoś takich używa?
A jeżeli tak to czy nie trzeba kupować buta ,,pod" wkładkę czyli mierzyć z tą wkładką np o numer większe?
W sklepie Szustera nie prowadzą już Meindla, mają po 40 PLN wkładki firmy Bestard (dilują także ich butami http://www.bestard.pl/). Firma z Hiszpanii. Na pięcie krateczka z pianki. Może ktoś używa?

mykacz

mykacz
2010-07-23 12:37:51
79.188.189.74 Głosów: 0

Szczerze polecam wkładki Comfort Tec firmy Hi-Tec (nie mylić ze zwykłymi wkładkami stosowanymi przez Hi-Teca). Pomijając kwestię ich butów (ich model mam i sobie chwalę) wkładki są bardzo dobrej jakości i są bardzo wygodne. W porównaniu do zwykłych wkładek przy intensywnej eksploatacji nie zbijają się w miejscach nacisku stopy i trzymają przez to komfort użytkowania. Występują w kilku wersjach, różniących się od siebie zastosowaniem pianki elastycznej (tzw. "memory") i systemu antybakteryjnego. Do tego otwory wentylacyjne, idealna grubość wkładki i dodatkowa poduszeczka amortyzująca pod pietą (w zależności od wersji wkładki). Gdy zniszczyły mi się te oryginalne z butów, używałem wielu różnych wkładek, ale to nie było to. Wersję najbardziej zaawansowaną tych wkładek w Polsce ciężko dostać i ku mojej radości napotkałem je w Anglii. Kupiłem sobie dwie pary wersji Hi Tec Comfort-Tec Custom Footbed w angielskim Millet's (opis wkładek na stronie sklepu). Jeśli ktoś będzie miał okazję, to polecam brać w ciemno.
---
Edytowany: 2010-07-23 12:38:35

PRS

2010-07-23 14:01:10

A te mniej zaawansowane T-Comforty to można nabyć w RP?

mykacz

mykacz
2010-07-23 14:18:57
79.188.189.74 Głosów: 0

No cóż, jest z tym ciężko. widziałem pojedyncze pary w niektórych sklepach, ale same małe rozmiary. W sklepie internetowym Presto widnieją ale jako towar niedostępny. Może być z ich kupnem problem. A szkoda.

Filemoon

Filemoon
2010-08-17 16:35:34
195.7.32.218 Głosów: 0

Wkladki formowane na miare.

Czy ktos z forumowiczow uzywal wkladek robionych na miare (ksztaltowanych).

Ja jestem srednio zadowolony z wkladem Meindl'a i zastanawiam sie nad wkladkami nieco lepiej dopasowanymi.

Wiem ze to robione na miare sa dosc drogie (w zasadzie sa bardzo drogie) wiec chce wiedziec czy warto.

Filemoon

~niedzielnyturysta

2010-11-08 15:31:50
78.8.213.166 Głosów: 0

A ja mam trochę inne pytanie dt. wkładek:

Mam problem z ześlizgującymi się wkładkami. Konkretnie chodzi mi o to, że w czasie chodzenia wkładki przesuwają się do tyłu buta, wsuwają za piętę i wędrują w górę cholewki. W ten sposób potrafię "zgubić" nawet połowę długości wkładki spod stopy. Co prawda nie obcierają mnie w ten sposób, ani nawet nie pogarszają komfortu chodzenia, jednak irytuje mnie to. No i zresztą po to są wkładki, żeby były na dole, a nie z tyłu buta ;-)

Czy ktoś miał może taki problem? Jakieś rady, pomysły?

ja

~niedzielnyturysta

2010-11-08 19:18:03
78.8.213.166 Głosów: 0

Przepraszam za bycie noobem i nie przeczytanie tematu w całości ;) Można skasować moje posty :)

ja

~Heniek72

2011-07-29 23:04:47
77.253.0.128 Głosów: 0

Witam

Ja używam wkładek kupionych w tym sklepie: http://adam.sklep.pl
Jest to sklep internetowy, a wkładki wykonują na podstawie obrysu stopy. Do moich butów są idealnie dopasowane i cena jest niska. Zdecydowanie polecam te wkładki.

Pozdrawiam

Heniek
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: b7ee6 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1