Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Wkład do śpiwora

fotofx

fotofx
2015-03-16 00:04:57
176.221.120.252 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

@jAbLo bardzo ciekawa oferta , duży wybór kolorów i szokująco niska cena za sztukę nawet przy ukrytych wadach warto zaryzykować zakup

jAbLo

2015-03-16 00:20:16
83.27.248.35 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Tak, bo cena jest za wkładkę a nie za wkładkę jedwabną :P Ten sam producent sprzedaje coś co się nazywa 100% pure silk organic czy coś podobnego i to już jest normalny jedwab. Może i tutaj w tytule jest silk ale wczytując się w opis dowiemy się czegoś innego ;-)

Nie mam bladego pojęcia co w tym siedzi, ale ogólnie nie trawie dziwnych materiałów i momentalnie się pocę jak "wieje plastikiem". W opisie jest że nie ma poliestru, o nylon bym ich nie podejrzewał jakiś dobry w tej cenie, pewnie to jakiś blend tkanin. W każdym razie nigdy nie czułem na sobie żadnych konsekwencji sztuczności tego materiału. Porównywał bym go do jakiegoś pertexu tyle że bardziej przewiewnego (chodzi o odczucie a nie własciwosci ;-)

Skoro działa i spełnia swoje założenia to nie widzę potrzeby wymieniać na prawdziwy jedwab, kupiłem testowo i na pewno zostanie ze mną póki się sprawdza. Zwłaszcza że sprawdziłem historię w paypalu i wychodzi na to że za 3 sztuki zapłaciłem 64zł (3 lata temu).

edit:
Podobno to coś takiego: http://en.wikipedia.org/wiki/Art_silk a więc Włókna wiskozowe z bambusa ;-)
---
Edytowany: 2015-03-16 00:41:07

Nifir

2016-12-17 23:54:15
178.212.45.242 Głosów: 0

Nie jest to może standardowy wkład do śpiwora, ale słyszałem o takim rozwiązaniu:

Mam dwa śpiwory Radical 1Z i zastanawiałem się ile byłbym w stanie wyciągnąć więcej przy wejściu w oba śpiwory na raz. Śpiwór z pewnością nie nadaje się na zimę, pytanie, czy w dwóch na raz by się dało? :)

Yatzek

Yatzek
2016-12-18 00:33:33
94.254.233.96 Głosów: 0

Takie combo z dwóch Radicali 1Z dałoby komfort dla faceta w okolicy -5°C. To wynika z sumarycznej masy wypełnienia plus dodatkowe obicie jednego śpiwora, minus strata na niepełnym rozprężeniu się puchu w śpiworze wewnętrznym. W takim zestawie może być ciasno, jeśli pojedynczy śpiwór był w miarę na miarę :)
Zakładam, że to obliczenie z niewielkim marginesem błędu. Oczywiście nie dyskutuję z czynnikami osobniczymi.

-------------------------------------------------------
Yatzek - nadworny tester NGT ;-)

Nifir

2016-12-19 00:03:04
178.212.45.242 Głosów: 0

Kurde, to zysk ~6 stopni, miałem nadzieję, że wyjdzie trochę lepiej. :)

Maciej87

2017-06-05 16:34:45
178.249.92.50 Głosów: 0

Hej,
posiadam śpiwór FN Fredvang, comfort bodajże +15. W zeszłym roku w Norwegii latem dawał radę. W tym roku wybieramy się na Islandię. Temperatury w nocy około +5 do +8 stopni. Mamy opcję łączenia śpiworów (prawy/lewy). Nie wiem w jakim stopniu to podnosi komfort użytkowania i temperaturę. Chciałbym prosić o rady. Czy konieczna będzie wymiana śpiwora na taki z comofrt +5, czy da się go jakoś ''ocieplić''? Z góry dziękuję za pomoc.

Maciej

Yatzek

Yatzek
2017-06-06 00:26:42
94.254.156.254 Głosów: 0

Łączenie śpiworów raczej obniża komfort termiczny, ale podnosi komfort koedukacyjny... :)
Zauważ, że gdy dwie osoby śpią obok siebie w połączonych śpiworach, to więcej jest otwartych przestrzeni z których ciepło ucieka. Nie da się zaciągnąć kaptura czy uszczelnić kołnierza termicznego (jeśli taki jest). Gdy osoby są do siebie przytulone, jest więcej luzu w środku, który niekoniecznie skumuluje ciepło.
Połączone śpiwory są dobre w temperaturach powyżej komfortu termicznego. Gdy jest zimno, śpiwór powinien być odpowiednio uszczelniony, by nie generować strat ciepła.
Na Islandię przydałyby się oddzielne śpiwory z zapasem komfortu na wychłodzenie wiatrem i wilgocią - jeśli mówimy o spaniu pod namiotem. Jak nad ranem dmuchnie chłodem od morza, to mimo +8°C, odczuwalna temperatura będzie niższa, niekiedy nawet wyraźnie. A zmarznięcie nad ranem to zepsuta połowa dnia i obawy na kolejne noce...
Z dołu proszę bardzo. ;-)

Yatzek - nadworny tester NGT ;-)

Maciej87

2017-06-06 08:45:46

Wyczerpująca odpowiedź :) A co z ewentualnym spaniem w kurtkach tego typu?
https://www.polarsport.pl/kurtka-arc-teryx-cerium-lt-hoody.html
To pewnie również pogorszy termikę zamiast polepszyć?

Maciej

wadera

wadera
2017-06-06 09:11:13
37.47.48.68 Głosów: 0

Spanie w kurtce znacząco podnosi termikę często to robię bo mam śpiwór 500 gram puchu a nie chcę kupować kolejnego to ubieram lekką puchówkę i jest ok,efekt o wiele lepszy niż nakładanie kilku polarów.

Iza

Maciej87

2017-06-06 10:08:47

A ewentualne spanie w czapce również podnosi termikę?

Maciej

Zbynek Ltd.

Zbynek Ltd.
2017-06-06 10:31:04
46.175.234.188 Głosów: 0

Jiiiiizzzzaaaaa... Ty serio Maciej pytasz?

Smoki

2017-08-11 12:10:26
83.31.145.140 Głosów: 0

Wybieram się teraz na szybką rundkę po Trail du Mont Blanc z noclegami w schroniskach. Schroniska oferują śpiwory, więc nie ma potrzeby zabierać własnego. Trzeba natomiast mieć swoją wkładkę / liner.

Przeglądałem oferty w większych sklepach i te najtańsze, bawełniane ważą prawie tyle co mój Małach 300 UL, więc kupowanie i zabieranie tego byłoby pomyłką. Najtańsza jedwabna wkładka jaką znalazłem to 110g i 150zł w Decathlonie, więc też nie jest kolorowo.

Czy ktoś z Was widział w ostatnim czasie tańsze i/lub lżejsze wkładki w polskich sklepach? Wiem, że można zamówić z Aliexpress, ale przesyłka nie dotarłaby do mnie pewnie przed wyjazdem.

Dzięki!

jareklie

jareklie
2017-08-11 15:40:52
89.64.251.138 Głosów: 0

ja swoją jedwabną kupowałem gdzieś na Wschodzie, wyszło ok.40 czy 50 zł., niestety nie mam teraz możliwości, by sprawdzić, w którym sklepie... (alli? gearbest?)
---
Edytowany: 2017-08-11 17:00:57

JL

skrzyplocz

skrzyplocz
2017-08-11 17:27:02
159.205.183.168 Głosów: 0

Smoki - ciężko będzie na już i tanio, w decu czasem bywają promocje, ja te jedwabne kupiłam o ile pamiętam za 30zł. Jak masz 300 UL, to bierz go, nawet jak w schronisku jest śpiwór (czy koce?, nigdy się nie spotkałam ze śpiworami), to i tak przyjemniej we własnym.

Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 6c988 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3