Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 |

test sprzętu Sobiech Kettle

bartolini

Administrator bartolini
2014-12-16 15:12:16
77.255.197.3 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

niedawno do administracji wpłynęło zgłoszenie od polskiego producenta. ów producent, Survival Kettle, zaproponował test swoich produktów.
a że firma zorientowana jest na tworzenie produktów do gotowania w plenerze, poszukujemy, jak stoi w tytule, plenerowych kucharzy :)

co będziemy testować?
konkretnie taki oto zestaw:
http://tiny.pl/qb4r2 + http://tiny.pl/qb4r8

idea testu jest taka:
- jedna osoba prowadząca test - tester główny, na którym będzie ciążyć odpowiedzialność stworzenia recenzji
- dodatkowi testerzy, którym ''produkt'' zostanie użyczony, wedle potrzeb
- testerzy dodatkowi również zdają relację na bieżąco na forum oraz dostarczają materiał do recki końcowej (!)

także jeżeli macie w planach eskapady/wyprawy i zakładacie, że będziecie sami gotować, to zapraszam. nie ważne czy będzie to na żaglach, w górach wysokich czy niskich, w skałach, nad morzem czy na pustyni. produkt ma być przetestowany w każdych warunkach! i do tego będziemy dążyć.

kto chętny?

boguś b

boguś b
2014-12-16 15:32:49
213.5.139.235 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Choć nie było mnie na zlocie to czytałem,że Styguś jest bdb kucharzem :)

bartolini

Administrator bartolini
2014-12-16 15:35:25

tu nie chodzi o bycie dobrym kucharzem :) i o to co i jak kto gotuje, a raczej o to, że w ogóle używa takich rzeczy jak palnik i menażka. to tak dla jasności.

Nemesis

Nemesis
2014-12-16 15:36:33
83.3.23.135 Głosów: 0

O, fajowo, może to Survival Kettle? Chociaż on raczej tylko do gotowania wody :D

vit

vit
2014-12-16 15:39:36
91.208.150.250 Głosów: 2

czy jeżeli moja córka uczy się gotować, co ja postrzegam jako gotowanie ekstremalne, a kuchnia staje się dżunglą - czy to również podpada pod warunki testu ''plenerowi kucharze'' ?

:)

-------------------------------------------------------
dzis sam jestem dziadkiem...

bartolini

Administrator bartolini
2014-12-16 15:41:03

he, wiedziałem, że nie będzie to żadna "tajemnica" :)
dokładnie, survival kettle, to ta firma. swoją drogą, bardzo mili goście.

Nemesis, zanim napisałeś w tym wątku, byłeś na liście :P to tak pod kątem Twoich planów na GSS. przyda się?

Nemesis

Nemesis
2014-12-16 16:02:34

Jeżeli mówimy o czajniku to chyba będzie troszkę za duży i za ciężki na potrzeby GSS, po GSB widzę też, że często z kuchenki gazowej korzystałem również w schroniskach i na kwaterach, gdzie ciężko byłoby skorzystać z czajnika SK. Podobny problem pojawia się gdy chciałbym odgrzać np gołąbki czy jakieś klopsiki ze słoika.
Survival Kettle to na pewno super produkt, ale chyba nie na taki typ wyjazdu - prędzej przyda się komuś kto spędza większość nocy pod namiotem i faktycznie gotuje w warunkach polowych. U mnie na GSB było z tym różnie :)

Yatzek

Yatzek
2014-12-16 18:37:04
31.61.136.222 Głosów: 1

Według mnie, survival kettle nie jest opcją dla wędrowca, a już na pewno nie wyznawcy idei Light & Fast.
To raczej sprzęt dla zastosowań stacjonarnych z opcją niezbyt częstego przenoszenia, czyli obozowiczów, albo posiadaczy środka transportu - naziemnego lub nawodnego.

Kiedyś patrzyłem na SK pod kątem przydatności w wędrówkach i prawdę mówiąc - nie znalazłem zbyt wielu plusów, a i te były mniejszej wagi.
No, ale ja mam swój styl wędrowania i gotowania, więc to jest moja subiektywna opinia.

No i myślę, że początkowa zasłona tajemnicy dodała może zainteresowania, ale do tego testu trzeba się zgłosić świadomie, więc ja ustępuję pola...

Yatzek - bieszczadnik z doskoku...

Nemesis

Nemesis
2014-12-16 18:52:16

W gruncie rzeczy waga jest bardzo dobra - bo porównywalna do palnika + średniej wielkości kartusza - Dla kogoś kto ogranicza się do zalewania zupek i innych dań instant, plus picia herbaty, kawy będzie to rozwiązanie idealne. Rozmiar też jest w miarę ok, o ile jedzie się w góry przynajmniej w dwie osoby. . Jako samotny wędrowiec np. podczas GSB i tak nie gotowałbym całego czajniczka - również ustępuję pola jako główny recenzent - choć z chęcią wypożyczyłbym SK na jakiś miesiąc w ramach przetestowania i podzielenia się opinią na forum - najchętniej w okresie wiosenno-letnim. Wówczas moja mama jeździ z siostrą na turnieje rycerskie - często na 2-3 dni - same z chęcią by go wówczas przetestowały - szczególnie że moja mama pije herbatę z 10 razy dziennie :D
---
Edytowany: 2014-12-16 18:53:55

braavosi

Administrator braavosi
2014-12-16 19:13:57
89.65.50.32 Głosów: 0

Doczu, Bleys,
Wasze plany biwakowo-wyjazdowe?
Jest szansa na Wasze sprawdzone profesjonalne podejście w tej sprawie?

warrad

warrad
2014-12-16 19:46:16
79.184.208.204 Głosów: 0

No właśnie pomyslałem o Doczu :)

Ja mógłbym przejąć SK ale dopiero na sierpień-wrzesień 2015 (kajaki)

Dlej

Dlej
2014-12-16 23:12:56
89.74.253.218 Głosów: 0

Cześć wiem że jestem nowy, ale mogę przyjąć na wypad zimowy. Mam upatrzoną fajną grotę w beskidzie małym i czekam tylko na lepsze warunki aby się tam wybrać na weekend. Mogę zabrać i sprawdzić czy to się nadaje na takie wypady.

Pakul

Pakul
2014-12-17 00:04:34
94.254.129.156 Głosów: 0

Hej,
bawiłem się trochę kelly kettlem, i każdą inną kuchnią. Ogniska nic nie zastąpi ;)
Jestem w sumie co drugi tydzień gdzieś "w lesie"/w górach; PL, UA.
Zawsze gotujemy sami! Co to za urok jedzenie z torebki? :) o kawie nie wspominając :)
Także jak zależy Ci na teście, porównaniu itp...to czemu nie. Jakoś upchnę do plecaka, choć to jest własnie to utrudnienie.

Jak ktoś wspomniał, to sam taki czajnik nie jest ani ciężki ani gabarytowo duży. Benzyna/gaz +palnik też swoje ważą i mierzą. KK gotuje w mig, 0,6 L naprawdę poleciało na kawałku gazety lub patyka. Problem jest tylko, że gotując "normalnie" czyli kocioł na ognisku, to taki że SK/KK staje się dodatkiem. Jak nie ma możliwości rozpalenia ognia (zakaz, rozsądek) to i KK/SK odpalać nie bardzo idzie. Wtedy gaz jest niezastąpiony.

a jak już temat jest:
obejrzałem ten filmik na stronie producenta. I sam produkt. Nie wiem co jest w zestawie do kupienia, ale fajną rzeczą jest dodatek-pojemnik na rozpałkę. Taka puszka chowająca się w podstawie czajnika. Bo ładnie to na yt wygląda, kiedy jest sucho. Gorzej kiedy zimno/mokro, to tak sprytnie i szybciutko wtedy sobie trawy pan nie nazrywa :)
Druga sprawa jaka rzuciła mi się w oczy to uchwyt/rączka. Niby ok. Tylko jak taki czajnik wstawić w ognisko? Albo obok? Rączkę (skóra/plastik) szybko trafi szlag. Rozwiązanie tradycyjne czyli uchwyt jak w bańce na mleko może być tą niezawodna prostotą.

---
Edytowany: 2014-12-17 00:14:38
---
Edytowany: 2014-12-17 00:15:59
---
Edytowany: 2014-12-17 00:20:15
---
Edytowany: 2014-12-17 00:41:51
---
Edytowany: 2014-12-17 00:42:50

Marcin ''Pakul''

Doczu

Doczu
2014-12-17 08:37:27
193.109.212.76 Głosów: 0

Dzięki za pamięć Pany prowadziłem już rozmowy z Administracją w sprawie tego testu ale jest kilka "ale" :)
Ja na chwilę obecną nie mam żadnych planów (poza imprezami cyklicznymi) i zazwyczaj jak coś się dzieje u mnie, to spontanicznie, dlatego tez zasugerowałem żeby może lepiej poszukać, kogoś, kto intensywniej wykorzysta sprzęt, a ja ograniczyłbym się do "pobawienia" się sprzętem. Szkoda by było gdybym trzymał sprzęt przez 2 mies. a w tym czasie może uda mi sie ze 2 razy wyjśc w las.

bartolini

Administrator bartolini
2014-12-17 13:16:44

ktoś jeszcze chętny?
zdaję sobie sprawę, że żyjecie teraz świętami, więc też test zaczniemy od nowego roku. acz, mam nadzieję, że czajniczek dotrze do mnie jeszcze przed świętami :)

wyedytowałem pierwszy post podając producenta oraz link do konkretnego zestawu, który będziemy mieli na testy.

mam nadzieję, że w tym wypadku idea testu przechodniego się sprawdzi. i pamiętajcie, czym cięższe warunki, tym lepiej. zapraszam.

El_Chupacabra

El_Chupacabra
2014-12-17 13:54:45
213.158.219.219 Głosów: 0

Ja ewentualnie mogę się dopisać jako dodatkowy tester w turystyce rowerowej w okolicach maja / czerwca.
Ciekawostką w ofercie firmy jest torba z czeskiego demobilu ;-)

gumibear

Administrator gumibear
2014-12-17 14:09:23
156.17.201.68 Głosów: 0

Dlej i Pakuj mi się podobają jako potencjalni testerzy ale jeszcze nie teraz. Panowie witajcie na forum ale musimy Was poznać.

W każdym teście staram się świeżą krew wmontować ale nie aż tak świeżą. Bądźcie i piszcie a z czasem......

Szczerze myślałem o Yatzku ale wyznawcy L & F mogą mieć obiekcje i mają jak widzę

Bartek decyduj. Nemesis jest już "wolny" bo sie rozliczył z recki Nessi. El_chu jakby nie czekał na maj/ czerwiec to też dobry kierunek

Doczu

Doczu
2014-12-17 15:09:20
193.109.212.76 Głosów: 1

ja mogę potestować w okresie styczeń-marzec może nawet do kwietnia bo w tym okresie mam dwie z cyklicznych imprez a do tego planuję jakies drobne ruchy typu wypad w moją okolicę na morsowanie (jeśli zima pozwoli) Jesli będzie kiepsko z mrozem a będzie ktoś inny bardziej aktywny, to najwyżej przekażę.

radziq

2014-12-17 15:51:41
212.241.56.227 Głosów: 1

A ja chętnie podeślę testerowi http://www.mkettle.com do porównania, jeśli będzie miał chęć

m

2014-12-17 16:02:40
83.218.112.134 Głosów: 1

radziq - ale reklamę mają kozacką z tym zdj jakiś aborygenów i podpisem: "...recommended by outdoor enthusiasts..." :D

m
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: d64a3 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2