Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

Test sprzętu Fjord Nansen 2016.

bartolini

Administrator bartolini
2016-04-13 14:37:14
77.255.83.166 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Boguś, jeśli chodzi o plecaki, to parafrazując - in osprey i trust :)
a na poważnie, to nie wiem czy w ogóle byłbym w stanie sprawdzić/przetestować. i tyle.

boguś b

boguś b
2016-04-13 14:48:42
213.5.139.235 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

A już miałem niecny plan wypożyczyć go na weekend ;).

Alien

Alien
2016-04-13 15:09:26
109.173.213.78 Głosów: 0

Dzięki za wywołanie:*

Rzeczywiście na przełomie lipca/sierpnia wybieram się na 12-15 mcy dookoła Azji. Typowo plecakowo, krajoznawczo, przemieszczanie się na wszelkie sposoby, podstawowe atrakcje, ale też sporo miejsc spoza utartych szlaków, zaglądanie i docieranie w różnej maści mniej oczywiste dziury, kilka treków też się oczywiście trafi, ale nie jest to głównym celem tym razem. Jeśli coś pod tego typu aktywność się nada, to mogę przyjąć, ale nie daję gwarancji, że wróci po tym czasie w jednym kawałku:P

Ja skromny chop jestem i na moje potrzeby lepsze lub gorsze, ale właściwie wszystko mam. Jedyne czego ciągle szukam to spodnie z odpinanymi nogawkami, których zwyczajnie nie mogę kompletnie nigdzie dopasować rozmiarowo... Zresztą już od lat i uważam to za jakaś dziwną lukę na rynku. Niby byłaby szansa zamówić w ciemno jeden model z Warmpeace, ale ~400 zł jest powyżej progu mojej akceptowalności. Z tym, że jak widzę w tej kwestii FN nie pomoże.

Poza tym mógłbym dodać/podmienić coś ze sprzętów, które planowałem zabrać, np. mogę przygarnąć lekką termokoszulkę (Osen?), bluzę/polar porównywalną do naszego Montano/Forclaz 50 (Halsa?), lekkie niskie skarpety - (Stripe? byle nie białe:P), może majty (Osen?), chętnie kosmetyczkę (Signo Mini), może coś porównywalnego/ciekawszego od Reindeer 75, Quickhiker Ultralight II, Peme 1000 też ma jechać.

siedem

siedem
2016-04-13 22:28:41
176.96.163.128 Głosów: 0

niezbyt rozumiem ideę o sprzęcie L&F. To przecież ode mnie zależy czy kupię lekki czy ciężki plecak, czy spakuję do niego żelazo czy puch, a czy będę szedł szybko czy bardzo szybko to też zależy tylko ode mnie, nie zatrzymacie mnie.
Więc, jeżeli coś można potestować to tak, ale w ciemno nie jestem w stanie się określić czego chcę. Wszedłem więc na stronę http://fjordnansen.iai-shop.com/Fast-Light-by-Fjord-Nansen--ccms-und-173.html i widzę towar typu F&L.
No i nie ma co wybrać, bo śpiwory ciężkie, plecaki ciężkie i nawet nie szybkie.
Namiot wagowo jest OK, ale gdzieś taką konstrukcję już widziałem, więc do testowania będzie pewnie metka i jakość a nie coś przełomowego. Więc jeżeli namiot byłby dostępny na przechodnie testowanie to mogę ponosić, bo lekki.

-------------------------------------------------------
byle szybko!

piotr.r

piotr.r
2016-04-14 00:01:07
82.231.249.44 Głosów: 0

Przymierzam się do kupna (powoli) namiotu dwu osobowego, czyli w łańcuszku namiotowym bym chętnie wziął udział. Taki TROMVIK II bym potestował. Moje plany to głównie sierpień: Alpy około 7-10 dni, a potem Pireneje około 15-18 dni.

Yatzek

Yatzek
2016-04-14 00:01:17
94.254.227.147 Głosów: 0

Hmmm... popatrzyłem na link który zapodaj siedem, no i:
Namiot mam lżejszy, spiwór mam lżejszy, matę mam lżejszą, materacyk mam lżejszy, kije, plecaczek, plecak - też lżejsze, a ręcznik, no wreszcie ten ręcznik mam od FN.
Wszystko to pojawia się na moim blogu, jedynie plecaczek jeszcze nie doczekał się zdjęć i wzmianki.
No i nadal szukam lżejszych pozycji...
...ale i tak dobrze, że trend zaznacza swą obecność w rodzimej ofercie.

Yatzek - nadworny tester NGT

gumibear

Administrator gumibear
2016-04-14 07:36:07
185.80.160.68 Głosów: 0

Alien jako że napisałeś bardzo konkretnie kiedy i gdzie jedziesz i czego potrzebujesz. Czy w łańcuszku zdarzeń i testu wziąłbys namiot FN ze sobą na te 12-15 mcy dookoła Azji. ? Wiem, zę to ogromne ryzyko bo nie znasz tego modelu. Myśl

Pora zdradzić model:
Namiot TROMVIK II – nylonowy ultralekki (1,97kg) namiot ze stelażem wewnętrznym:
http://fjordnansen.iai-shop.com/Fast-Light-by-Fjord-Nansen--ccms-und-173.html< br />

PRS otrzyma: Kije trekkingowe NIVA – są to kije składane (jak sonda lawinowa). Najlżejsze z oferty FN (440g), ok.34 cm po złożeniu

fotofx

fotofx
2016-04-14 12:37:21
176.221.121.35 Głosów: -5

Na stronie FN http://www.fjordnansen.pl/Fast-Light-by-Fjord-Nansen--ccms-und-173.html napisano " TROMVIK I/II Ultralekki namiot w wersji jedno lub dwuosobowej. Wewnętrzny stelaż duraluminiowy. Możliwość rozstawienia samej sypialni. Nawet w deszczu! " czy mam rozumieć , że można rozstawić samą sypialnię tego namiotu w deszczu i nie zmoknie ;)

PRS

2016-04-14 15:36:47
193.0.116.9 Głosów: 0

Pewnie chodzi o to, że najpierw rozbijasz tropik, a później ,,od środka" możesz spokojnie podwiesić sypialnię ,,na sucho".

Gumi dowiedz się proszę przy ustalaniu szczegółów czy do tych badyli można dokupić talerzyki zimowe (znaczy jakie pasują) - to bym od razu przesłał kasę i dodatkowo na worek do Sierry III bo fabryczny jest za mały.

Widok na groty od używanych nołnejmów
---
Edytowany: 2016-04-14 15:37:43
---
Edytowany: 2016-04-14 15:39:53

wynik mierzy czyny

bartolini

Administrator bartolini
2016-04-14 15:40:04
77.255.83.166 Głosów: 0

Paweł, moje pierwsze kije (jakieś 8-9 lat temu) to był najtańszy model FN. po ok. 2 latach groty wyglądały dokładnie tak samo. plusem Fjorda jest to, że jest dość dobra dostępność części zamiennych. a kija obecnie używa młoda, acz tylko jeden segment :)

grendel

grendel
2016-04-14 16:26:59
77.253.199.229 Głosów: 0

To może napomknę o swoich planach. Obecnie intensywne zakupy rowerów (jeden już w garażu, drugi jedzie od producenta do sklepu) i akcesoriów. Cel - jeden z poniższych:
1. rajd wzdłuż wybrzeża z miejscem docelowym gdzieś k. Mazur lub kawałek dalej
2. Camino
3. w górę Odry po niemieckiej stronie

Start możliwy od połowy czerwca. Czas 30-45 dni z ewentualnością skrócenia lub wydłużenia w zależności od potrzeb /wytrzymałości ;-) /. Jeśli quorum uzna za stosowne, możemy coś zapodać na pokład.

gumibear

Administrator gumibear
2016-04-14 18:02:52
84.38.214.133 Głosów: 0

Grendel jedziesz sam czy z zoną?

Z kom

-PITdoggy-

-PITdoggy-
2016-04-14 18:39:31
78.88.155.48 Głosów: 0

Namiot dla Aliena jest fajnym pomysłem, jezeli się nie zdecyduje to ten test łańcuszkowy byłby super.

Grendel ja w czwartek ruszam rowerem ze Świnoujścia do Ustki, także gdybyś potrzebował świeżych info na temat trasy to będę do dyspozycji.
---
Edytowany: 2016-04-14 18:39:57

I speak fluent sarcasm.

Arek

Arek
2016-04-14 18:50:48
89.230.49.162 Głosów: 0

Czas spania w namiocie w ciągu roku liczę w tygodniach ostatnimi laty :)

Jakby był do popsucia jakiś mały namiot to je też chętnie :) o ile termin w łańcuszku spasuje :) i nie mam najmniejszego zamiaru go nosić w plecaku ;) chociaż kto wie ;)
---
Edytowany: 2016-04-14 18:55:12

grendel

grendel
2016-04-14 19:19:20

Pit,
Miło bardzo. Jak padnie na tę opcję, to się odezwę. Start też mielibyśmy od Świnoujścia.
A tak przy temacie - będziesz przemierzał jako gepard Chester, z jakimiś noclegami czy raczej wyczynowo-czasowo?

Gumi,
z żoną ofkors. Nijak nie chce mnie nigdzie samego puścić 😎 Będziemy testować nasze nowe nabytki rowerowe i ... naszą wydolność. Bo w przyszłym roku pół roku po Kanadzie...
---
Edytowany: 2016-04-14 19:25:54

Alien

Alien
2016-04-14 19:43:27
109.173.215.24 Głosów: 0

@gumi poszedł mail

Przydałyby się rzuty tego namiotu, bo wymiary lubią być przez producentów podawane w najdłuższych odcinkach.

-PITdoggy-

-PITdoggy-
2016-04-14 20:07:09
78.88.155.48 Głosów: 0

Grendel, jadę turystycznie nie wyczynowo, chcę zobaczyć kilka miejsc. Hamak i płachta.

I speak fluent sarcasm.

grendel

grendel
2016-04-14 20:24:03

To siur. Będzie przydatnie jakby co, bo my też turystycznie.

gumibear

Administrator gumibear
2016-04-14 20:44:22
84.38.214.133 Głosów: 0

Alien rzuty zdobędę. Maila od Ciebie przeczytalem. Twoja wyprawa bardzo mi sie podoba i jesli zdecydujesz sie zaryzykowac bo nie ukrywam ze sam ryzykuje proponując Ci ten test.

Szanowni Alien ma niezłą wyprawe za pare chwil ale tez myśli o Was i tescie lancuszkowym i decyzje w sumie mi pozostawil. Pomysle nie za dlugo....fo jutra.

Grendel będziesz swiezą krwią w tym tescie. Przetestujemy Was. Szczegóły jutro

Z kom

grendel

grendel
2016-04-14 21:18:51

Dzięki za zaufanie. Przyjmiemy na klatę. Jutro będzie też odbiór drugiej (żeńskiej) maszyny. Małżowinka już przebiera nóżkami. Noc ma chyba dzisiaj z głowy 😀

Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: fc800 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3