Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 |

Test skarpet JJW dzięki 7mila.pl-testerzy do piór!

gumibearMarcin

2011-09-23 15:23:26
156.17.201.68 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Szanowni
Dziękuje za odzew na zapytanie w kwestii Waszych potrzeb i planów wypadowych.

Tym razem do testów wybrałem: Arthuro, NDC, DTH i Barsusa

Co testować będziecie? Ano skarpetki
TREKKING DEODORANT® SILVER - NDC
http://www.jjw.pl/trekking_deo_silver.htm

TREKKING DEODORANT® - DTH
http://www.jjw.pl/trekking_deodorant.htm

TREKKING DEODORANT® LIGHT - BARSUS & ARTHURO
http://www.jjw.pl/trekking_deo_light.htm

Przekazujący sprzęt na testy: Sklep turystyczno-sportowy 7Mila
http://7mila.pl/
Dzięki!

Producent skarpet: http://www.jjw.pl/

admin

admin
2011-09-28 12:21:03

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

F5

Greg_gr

Greg_gr
2011-09-28 16:50:41
213.25.37.105 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Posiadam od jakiegoś czasu skarpety, które dostały się NDC. Niestety te jony srebra nie działają chyba jak należy. Żadne inne skarpety jakie posiadam nie "pachną" tak dramatycznie jak te JJW:)

-------------------------------------------------------
Greg

NDC

NDC
2011-09-29 23:25:47
91.94.7.131 Głosów: 0

hmmm bawełna w składzie... jestem ciekaw tego wynalazku:D
gumi mail poszedł

znów się op###am...

Arthuro

Arthuro
2011-09-30 11:22:36
193.105.221.1 Głosów: 0

ode mnie mail też wczoraj poszedł.
Skoro otrzymałem wersję light widze ich zastosowanie przy bieganiu- mają dużo coolmaxu, i w zimie jako wewnętrzną skarpetkę (zawsze w zimie noszę dwie- jedną taką light i druga ocieplającą).
Ciekawy jestem,po jakim czasie je zajadę :)

http://dolomity-wspinanie.pl

Barsus

Barsus
2011-09-30 14:17:50
193.19.165.46 Głosów: 0

JA także wypuściłem gołębia z listem, chyba 2 dni temu.

gumibearMarcin

2011-09-30 14:41:03

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Wszystko git Panowie

gumibearMarcin

2011-10-06 11:08:19

Poczta do 4 testerów wysłana

Barsus

Barsus
2011-10-06 11:28:10

Ze zniecierpliwienia zacząłem obgryzać paznokcie :D

DTH

DTH
2011-10-06 22:26:41
86.63.144.73 Głosów: 0

ok, w takim razie będę wyglądał listonosza;]

Barsus

Barsus
2011-10-07 10:30:46

Był, zostawił i poszedł. Doręczyciel uwodziciel.:D
Pierwsze wrażenie sympatyczne. Tkanina miła w dotyku. Grubość raczej z tych cieńkich, ale nie najcieńszych. Mam w domu linersy, które są jeszcze cieńsze.
Pierwsze co im zrobie to test na smrodliwość. Mam takie buty w robocie :), że jaka skarpeta by nie była anty bakteryjna i stopa nie potliwa to po paru h w nich różami nogi nie pachną. Zobaczymy czy jony srebra nie uciekną. Hi hi. Rzecz jasna to taki domorosły odpowiednik testu laboratoryjnego i żadną miarą być nie może zastępstwem dla testów terenowych.
---
Edytowany: 2011-10-07 10:32:21

DTH

DTH
2011-10-07 20:56:56

No i ja długo czekać nie musiałem;)

Pierwsze wrażenia - pozytywne. Skarpety są grube i przyjemne w dotyku. Na pierwsze użycie dobrze leżą, są faktycznie bezuciskowe, a płaskie szwy niewyczuwalne. Moje zastanowienie wzbudza jedynie bardzo duża zawartość bawełny, bo aż 78%! Tak więc mam pewne obawy co do odprowadzania wilgoci i szybkości wysychania. Ale wkszystko okaże się dosłownie i w przenośni w praniu:)

~gumi z trasy

2011-10-07 22:40:54
212.2.96.15 Głosów: 0

a jak rozmiarowka? Pasuje

Arthuro

Arthuro
2011-10-09 18:39:42
195.234.8.13 Głosów: 0

Ja już mam pierwsze wyjście w góry w skarpetach za sobą.
Rozmiar pasuje bardzo dobrze.
Teren- Beskidy, mokro, mokro i jeszcze raz mokro.
But- Meindl Engadin (a więc smrodliwości specjalnie nie sprawdziłem).

Skarpetki wygodne, jak na wersję Light zaskoczyłem się ich grubością, ale in plus. Krój dobry, nic nie gniecie, skarpetka się nie przekręca i nie zsuwa. Teraz sprawdzę czas schnięcia po praniu, następnie pora na sprawdzenie skarpet podczas biegania, czyli zderzenie z dużą ilością potu i wilgoci i sprawdzenie smrodliwości.
A później to już sprawdzanie stałości tych parametrów w czasie oraz tego,jak szybko skarpetki padną :)

http://dolomity-wspinanie.pl

Barsus

Barsus
2011-10-09 20:16:54

rozmiar ok
Ja także mam już pierwszy wypad górski za sobą w tych skarpetach, ale więcej napiszę jak się trochę ogarnę.

NDC

NDC
2011-10-10 17:48:36
178.56.37.217 Głosów: 0

skarpety i do mnie dotarły:) ogólnie pierwsze wrażenie po wyjęciu- miłe i miękkie. wzorowe wykonanie i ładna kolorystyka. Po założeniu na stope bardzo miłe odczucia. Dobrze dopasowane zarówno na szerokośc jak i długość- rozmiar 44-46 świetnie pasuje na moje 29 cm:D skarpety są wysokie, do połowy łydki. posiadają szeroki górny ściągacz, bardzo mięki i elastyczny.
Skarpety są ani nie cienkie ani nie grube, poprostu w sam raz na pore przejściową i jako "bazowe"- takich właśnie szukałem,
Jak pogoda pozwoli w najbliższym czasie zdam relacje z wypadu w beskid wyspowy.
---
Edytowany: 2011-10-10 17:49:29

znów się op###am...

Barsus

Barsus
2011-10-11 12:33:38

Pierwsze wrażenia ciąg dalszy
Jak na razie miałem okazję użyć skarpet dwa razy. Po raz pierwszy w dniu otrzymania i po raz drugi na wypadzie w Beskid Niski. Obydwa przypadki wystawiły je na niemal extremalną próbę w kwestii olfaktorycznej. Wszystko za sprawą wilgoci a raczej wody z którą skarpety miały okazję zaznajomić się wręcz w nadmiarze. Po raz pierwszy w drodze do pracy złapała mnie krótka acz intensywna zlewa. Miałem wtedy na nogach lekkie szmaciane najki i krótkie spodnie, także w jakieś 5 min miałem mokro w butach. Niestety zapasowych skarpet nie noszę w plecaku do pracy i 6 następnych godzin zapowiadało się dyskomfortem wilgotnych stóp. Na szczęście w robocie mam buty na zmianę i nie było tragedii. Co więcej skarpety wyschły bardzo szybko na stopie, także komfort powrócił po jakiejś godzinie. Po powrocie do domu miłą niespodzianką było to, że skarpetki nie przypominały swym zapachem fabryki gazów bojowych.
Za drugim razem za sprawą mokrej trawy i błota moje krótkie kaylandy bez membrany przemokły i jakieś 5 h plus 3 h dojazdu bez przerwy chodziłem w mokrych kamaszach i siłą rzeczy takich też skarpetach. Dopóki po przemoczeniu szedłem było mi ciepło w nogi. Jednak, gdy zatrzymałem się na popas i ciało zaczęło stygnąć, to stopy rozgrzały mi się dopiero w momencie gdy zacząłem podchodzić w górę. Było to jakieś 30 min po wyruszeniu z postoju. Temperatura oscylowała między 5 a 10 stopni C. I znowu po powrocie do domu miłe zaskoczenie skarpety nabrały tylko lekko błotnego zapaszku od wody z dużą jego zawartością, która przemoczyła mi buty. Ale śladu standardowego kwasu, który kojarzy mi się z plastikowymi skarpetami słabej jakości.
Uwaga dla gapiów, mimo, że skarpety są odpowiednio profilowane na prawą i lewą stopę, to nie ma problemu gdy ubierzemy je na odwrót. Jak dla mnie ściągacz na łydce mógłby być ciaśniejszy. Obecnie jego siła umożliwia zsuwanie się skarpetki. Jednak nie wiem czy producent celowo zastosował taki patent aby umożliwić leprze krążenie krwi. Po za tym wszystko ok i skarpeta jest komfortowa. Wkrótce wrażenia z biegania

NDC

NDC
2011-10-13 18:08:54
91.94.168.182 Głosów: 0

po dwóch dniach używania- około 20 h,
teren: lasy lubieńskie plus rower.
buty: 100% skóra plus niskie syntetyczne bez membrany. pogoda: chłodno, mokro.
skarpety nie zssuwają się, nie gniotą, pełen komfort.
Dobrze sobie radzą z wilgocią stóp. skarpeta jest miejscami wilgotna ale stopa jest niemalże sucha- oddychalność ok.
komfort cieplny- sucho miło i przyjemnie. nie ma się do czego przyczepić
Smrodliwość- całkiem całkiem, bez rewelacji ale i po całym dniu nie czuć przykrego zapachu, nawet po dwóch dniach można by się pokusić i na 3:D
wytrzymałość- tu słabiutko. po tym czasie skarpety się zmechaciły na pięcie. nawet moje wełniane mundy lepiej wyglądały po paru użyciach. zobaczymy co będzie dalej
---
Edytowany: 2011-10-13 18:09:26
---
Edytowany: 2011-10-13 18:10:04

znów się op###am...

NDC

NDC
2011-10-17 17:02:44
31.60.135.3 Głosów: 0

po wypadzie na szczebel w butach lomer new borneo, pogoda od 0 do ok 5 stopni i sucho. Skarpeta dobrze radzi sobie z wilgocią, zapewnia przyzwoity komfort cieplny, nawet na długich postojach. zapachowo też dobrze. podczas marszu nic nie uwiera ani się nie zssuwa ze stopy. tylko to mechacenie się...

znów się op###am...

DTH

DTH
2011-10-17 18:23:10

Pierwsze wrażenia z użytkowania - na razie tylko w mieście.
Skarpety są wygodne - nie obcierają, nie uciskają, nie za bardzo łapią zapachy - właściwie to cały czas jeszcze pachną nowością:D Fajnie też amortyzują - ale zobaczymy po pewnym czasie czy się nie zbije.. Nie wiem jak z kwestią, która najbardziej mnie nurtuje, czyli odprowadzaniem wilgoci i szybkością wysychania bo nie miałem jeszcze okazji używać ich specjalnie intensywnie.

Strona: | 1 | 2 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 04025 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3