Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 |

Test produktu Kwarka - dzięki kwark.pl

admin

admin
2013-10-25 11:12:35
31.61.139.45 Głosów: 2

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Tester: Jaga

Co: damska wersja koszulki z długim rękawem w grubej wełnie, nówka sztuka, pierwsza z linii produkcyjnej. Na stronie www za chwilkę zawiśnie. Kto był na zlocie widział Jagę w tym wdzianku.

Robi się ciekawie. Lubię takie testy świeżutkich i cieplych jeszcze produktów

Więcej info jak tylko produkt powieszą w sieci

laktualizacja z 28.10.2013r.:

Link do produktu w sklepie Kwark:
http://www.sklep.kwark.pl/pl/p/Koszulka-damska-Merino-Wool%2C-BAZOWKA/272

Koszulka damska Merino Wool, BAZÓWKA
''Długa i dopasowana damska wełniana koszulka o bardzo uniwersalnym zastosowaniu. Może służyć za równo jako ciepła bielizna w góry, jak i jako doskonała koszulka pod żakiet do pracy.100% wełny merino o gramaturze 200g/m2. Kolory czarny lub biel wełny. Rozmiary 36-46 Model tak klasyczny, że trudno coś więcej o nim powiedzieć i tak praktyczny, że nie chce się go z siebie zdjąć :)''

Dane techniczne
Kolor biel wełny, czarny
Materiał 100% Merino Wool, 200g/m2
Rozmiar 36, 38, 40, 42, 44, 46

zając

zając
2013-10-25 13:47:52
77.252.235.196 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

No wreszcie jakieś info! Ciekawa jestem co to takiego :)

gumibear

Administrator gumibear
2013-10-28 21:15:25
84.38.214.133 Głosów: 0

wiele widzialem na NGT.....oj wiele, ale czegos takiego co niedlugo tu wkleimy jeszcze nie:)

Będzie petarda!:) cierpliwosci

-------------------------------------------------------
podgrzewanie atmosferki;)

gumibear

Administrator gumibear
2013-10-28 21:19:02

poszło!

Link do produktu w sklepie Kwark:
http://www.sklep.kwark.pl/pl/p/Koszulka-damska-Merino-Wool%2C-BAZOWKA/272

jaga dziekuje!!! rewelacja!

Mathew

Mathew
2013-10-28 21:21:32
89.72.218.192 Głosów: 0

No modelka pierwsza klasa,
gratulację Jaguś.

Ed

radziq

2013-10-28 21:21:50
81.244.83.253 Głosów: 1

Jaga, a kto Ci robił malowanie domu taką fajną farbą? Możesz mi polecić specjalistę?

____
od admina: radziq zboczencu outdoorowy a co to za pytania o elewację!:)

Barto Man człowiekiem roku ngt.pl

warrad

warrad
2013-10-28 21:22:11
46.171.178.9 Głosów: 2

Jes, jes, jes !
Pierwsza modelka, którą znam osobiście!
Będę miał za to +10 do lansu na dzielni :)

piotr.r

piotr.r
2013-10-28 21:23:50
82.231.249.44 Głosów: 1

To ja poproszę o "ałtograf" modelki.
Jaga czekamy na pierwsze wrażenia z użytkowania koszulki. 8)

Jakie małe odstępy czasowe w postach, to prawie jak start F1!
---
Edytowany: 2013-10-28 21:26:00

gumibear

Administrator gumibear
2013-10-28 21:34:14

tak wiec oficjalnie od dzis wiecie co jest testowane.

Jadze brawo za odwagę a Kwarkowi za podejscie do tematu. Bardzo mnie dziś dzień ucieszył. Super. Ciesze sie jak maly kazio

Jaga

Administrator Jaga
2013-10-28 21:44:06
87.239.217.155 Głosów: 1

Chłopaki, bez żartów, to poważny test ;) No to do rzeczy...

Jak widzicie na zdjęciach w końcu dotarła do mnie długo oczekiwana koszulka od firmy Kwark. Odebrałam ją w drodze na zlot, dzięki czemu kilka osób miało okazję zobaczyć i dotknąć ową koszulkę ;)

Pierwsze wrażenia:

Dobrze odszyta, leży na mnie idealnie, płaskie szwy wyglądają bardzo dobrze (jeszcze lepiej wyglądałyby w jakimś kontrastowym kolorze, na razie nie widzę w sklepie możliwości wyboru koloru nici, ale może zostanie dodana?). Koszulka jest grubsza niż letnia, którą posiadam, odrobinę prześwituje, ale zdecydowanie mniej niż letnia wersja. Jest dopasowana, ale nie obcisła, czuję się w niej swobodnie.

Oczywiście od razu w sobotę założyłam ją na manewry InO :D Pogoda jaka była każdy kto był widział, słonecznie, ale nie gorąco, chyba ok. 10-15 st C? W takich warunkach koszulka sprawdziła się świetnie podczas marszu, na postojach zakładałam na nią moją ulubioną NGT-ową bluzę.

Wełna w ogóle nie drapie, na co jestem bardzo wrażliwa, bo w przypadku nawet lekko drapiących materiałów na dekolcie od razu mam czerwoną wysypkę, tu nic takiego się nie pojawiło.

Mimo, że nie była brudna w domu wyprałam ją i tu jest jedyny minus, nie znoszę robić prania ręcznego, a zgodnie z metką tej koszulki nie powinno się prać w pralce. Czasem z innymi rzeczami ryzykuję i często okazuje się, że po praniu w pralce nic się nie dzieje, ale tu trochę się boję. Koszulka w kontakcie z wodą nabiera "wełnianego" zapachu jednak po wyschnięciu nie ma po nim śladu. Wywiesiłam ją w mieszkaniu na noc, rano była sucha. Mam zamiar przetestować szybkość jej schnięcia w terenie. Jestem ciekawa wyniku, bo letnia koszulka merino Kwarka potrafi wyschnąć na słońcu dosłownie w kilkanaście minut. Jestem też bardzo ciekawa czy rzeczywiście trzyma kształt i nie rozwlecze się po jakimś czasie.

Postaram się aktualizować wątek w miarę zauważania wszelkich plusów i minusów :) W razie pytań/sugestii piszcie śmiało, bo nie o wszystkim pewnie pomyślę.

Przy okazji dziękuję Radziq-owi (hmmm, tak się odmienia Twój nick?;)) za koordynację i Adminom za zaufanie i powierzenie w moje ręce kolejnego produktu do testów :)

piotr.r

piotr.r
2013-10-28 21:53:11
82.231.249.44 Głosów: 0

Jaga, myślę że nie ma się co przejmować metkami ;).
Katuj koszulkę, to ma być test. Także spoko! Ja "swoją" piorę w pralce z syntetykami i jest cała.

Gumi mi się wydaje, że Radziq się buduje i ten kolorek mu pasi.
---
Edytowany: 2013-10-28 21:56:09

zając

zając
2013-10-28 21:57:55
89.70.216.62 Głosów: 0

ok, to już wszystko jasne dlaczego tak długo czekaliśmy! :)
koszulka leży jak ulał :) przyjemnego testowania!

McTofik

McTofik
2013-10-28 22:06:27
37.190.135.126 Głosów: 0

Z tym praniem ręcznym to chyba przesada. Są pralki z opcjami "pranie ręczne" lub/i "wełna i delikatne tkaniny" i to powinno wystarczyć.

No, ale w pierwszej fazie użytkowania nie wypada być mądrzejszym od producenta ;)

robbasw

2013-10-28 22:09:28
90.231.151.221 Głosów: 0

@Jaga, można wybrać kolor nici, ale dopiero po wybraniu koloru koszulki. Mogłabyś podać swoje wymiary i rozmiar Twojego egzemplarza? Dzięki.

Jaga

Administrator Jaga
2013-10-28 22:18:43
87.239.217.155 Głosów: 0

McTofik, owszem, mam w pralce program oznaczony jako "wełna", ale musiałabym prać wtedy jedną sztukę ;) Macie doświadczenie z praniem rzeczy z merino w pralce razem z innymi? Bo głupio byłoby gdybym na samym początku pozbyła się koszulki w taki sposób ;)

Robbasw, rzeczywiście, nie zauważyłam, kolorów nici jest nawet całkiem sporo :)
Moja koszulka jest w rozmiarze 36, a wymiary: 165 cm wzrostu, hmmm, niech no znajdę miarę... ;)

piotr.r

piotr.r
2013-10-28 23:12:16
82.231.249.44 Głosów: 0

Jaga, ja początkowo prałem wszystko (całą wełnę i to nie tylko merino) ręcznie. Teraz piorę z syntetykami ale w temperaturze max. 30 C. Jak piorę tylko samą wełnę merino to ustawiam programator na pranie wełny.

madusia_m

madusia_m
2013-10-28 23:29:03
89.230.195.39 Głosów: 0

Jaga......normalnie do tapmadl.....;) ale tak serio....ciekawi mnie zachowanie włąsciwości tejze koszulki na mrozie, jak z termika itd......trzeba poczekac :)

jest dobrze :)

zając

zając
2013-10-28 23:33:19
89.70.216.62 Głosów: 0

Mnie się jeszcze nie zdarzyło prać wełny merino w pralce - po prostu zazwyczaj mam 1-4 sztuki do wyprania i zdecydowanie szybciej piorę je w rękach, płuczę, potem wykręcam w rękach i wieszam do wyschnięcia. Piorę w płynie do wełny - głównie dlatego nie mieszam z innymi rzeczami, które są prane normalnie w proszku albo płynie. Nie wiem czy się nie mylę, ale mam wrażenie że płyn do wełny pomaga utrzymać jej dobre właściwości m.in. zdolność do regeneracji i nie przyjmowania zapachów.

radziq

2013-11-04 11:18:36
81.244.156.53 Głosów: 0

Trochę ciekawostek ;-)

Jaga ma też cienką wełnę od Kwarka, więc można ją pytać o porównanie. Diablica się nie przyznaje, ale wygrała tą koszulkę w konkursie Kwarka, fotograficznym ;-) Pewnie w kalendarzu też będą jej zdjęcia i konkurs projektowy z Kwarkiem też może wygrać..

Od niedawna zajączek również ma wełnę z tej grubości od Kwarka, można konfrontować odczucia, co jest ważne, również koszulkę. A ja z kolei mam bokserki. Oceniam je jako jedną z najlepszych wełnianych rzeczy z jakimi się spotkałem. Termika tej wełny jest imo bardzo uniwersalna (cieniutka jest dla mnie bardzo ciepła), przyjemność z użytkowania 10/10, bokserki są idealne do przetestowania wytrzymałości.

Produkty z tej wełny są w Kwarku dostępne w kolorze białym i czarnym. Czarny jest podwójnie zmiękczany, więc jeśli ktoś się boi że wełna może go lekko drapać (ja lubię drapanie wełny..) to niech wybiera czarny ;-) Wybór koszulek pełny, od kiedy dołączył ten model.

promujmy polskie rzemieślnicze firmy!

Jaga

Administrator Jaga
2013-11-04 12:25:51
193.104.71.80 Głosów: 0

Zgadza się, mam również cienką koszulkę od Kwarka. I tu małe sprostowanie - nie był to konkurs fotograficzny tylko konkurs wiedzy na temat wełny merynosów. Na szczęście dla mnie pytania były łatwe ;)

Na pewno będę odnosiła się w teście do właściwości cienkiej koszulki. Przy okazji możecie też pytać o nią, bo użytkuję ją już ponad 2 lata.

W tym tygodniu postaram się napisać swoje odczucia po pierwszym teście.

PS Radziq, zdjęcia na konkurs kalendarzowy wyślę, a czy się spodobają, to już forumowicze ocenią, z pewnością będzie mnóstwo pięknych zdjęć :)

Strona: | 1 | 2 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 30bb3 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3