Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

Test Plecaków Peme/sklep-presto.pl -przejęcie Leviva?

admin

admin
2013-10-29 15:34:29
31.60.225.67 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

co tam na froncie?

-PITdoggy-

-PITdoggy-
2013-10-29 16:44:07
78.88.152.100 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Na froncie trwają potyczki.

Plecak jest użytkowany na co dzień, glównie jako rowerowo-zakupowy, spostrzeżenia sobie zapisuję.
Na razie wstrzymuję się z dodatkowymi informacjami, bo muszę je zilustrować zdjęciami, a jestem dodatkowo w trakcie tworzenia innej recenzji- mam nadzieję że do końca tygodnia uporam się i z tym i z tym.

-------------------------------------------------------
Nie jesteśmy tutaj dla przyjemności!

Jewrioszka

Jewrioszka
2013-10-30 23:04:16
85.219.142.6 Głosów: 0

Jestem ciekaw kilku słów o peme Leviva, szczególnie czy wymiar 65 to z pełnym kominem czy nie.
---
Edytowany: 2013-10-30 23:04:51

Kopecky

2013-10-31 23:35:25
164.127.226.53 Głosów: 0

Dołączam się do ciekawości powyżej :)
TomW mógłbyś się pochwalić pierwszymi spostrzeżeniami albo nawet kolejnymi ? Jestem ciekaw również wymiarów Levivy, zwłaszcza jaka jest wysokość jego pleców bez komina (minimalna) ? Pzdr

Blatio

Blatio
2013-11-01 20:20:14
83.28.104.43 Głosów: 0

Jak wrócę z Wszystkich Świętych i warunki domowo-remontowe mi umożliwią, to zrobię w końcu zdjęcia i wrzucę opis, razem z wrażeniami z pierwszych tygodni użytkowania Tullo 35.

Rzeszów

2013-11-09 19:33:01
78.9.30.72 Głosów: 0

Zastanawiam się czy lepiej kupić Denuma Peme w porównaniu np. z plecakiem campus Sarong 65l? Są w podobnej cenie- jaką chciałbym przeznaczyć na plecak wypadowy na skitury/ wspinanie w Tatry. Atv jak sądzisz, bo testowałaś denuma?

Rzeszów

PRS

2013-11-09 19:47:48
82.145.221.73 Głosów: 0

A jaka jest to cena i ile chcesz wydać max?

Rzeszów

2013-11-09 20:35:40

Max 280zł, może coś innego zaproponujecie? mniej więcej tej wielkości, żeby były 2 pary pasków bocznych do przytroczenia nart, coś na czekan, jako taki system nośny, fajnie jakby był pokrowiec.
Dzięki z góry

Rzeszów

PRS

2013-11-09 22:07:35
82.145.220.105 Głosów: 0

We wtorek bedę na komputeryzacji to linka podeślę.

Rzeszów

2013-11-09 22:41:31

Ok, dzieks

Rzeszów

2013-11-13 20:43:46
78.8.234.125 Głosów: 0

Hmmm chyba nic z tego?

Atv

Atv
2013-11-13 21:13:46
31.182.77.239 Głosów: 0

W tej chwili trudno mi jeszcze Denuma jednoznacznie polecać lub odradzać. Jest bardzo wygodny (przynajmniej dla mnie), względnie lekki i jeszcze żadnego uszczerbku nie doznał przy mnie. Jak tak naprawdę jest z jego wytrzymałością, wciąż nie mam jednak pojęcia. Jeszcze za mało ze mną przeszedł. Są pewne elementy, które, po porównaniu ich z innymi plecakami, z jakimi miałam do czynienia, wzbudzają u mnie pewien niepokój (chociażby cienka, na oko delikatna tkanina, mniej masywny zamek dolnego dostępu do komory głównej), ale póki co nie zawiodły.

PRS

2013-11-14 13:38:15
193.0.116.29 Głosów: 0

Rzeszów - masz priva (wczoraj znów była awaria serwerów, oraz znalezienie twojego adresu wcale nie było łatwe)

nasze posty do kasacji

-PITdoggy-

-PITdoggy-
2013-11-24 18:54:05
78.88.152.100 Głosów: 4

Dlasze uwagi na temat Masai 25.

Przypominam link do albumu:
http://www.mojalbum.com.pl/Album=CE7RW4GD

Plecak jest używany na co dzień, w przeważającej mierze pod kątem rowerowym.
Jakiś czas temu wdrożyłem zasadę, że auto potrzebne jest mi tylko do dojazdów do pracy, po powrocie i odstawieniu go na parking- przesiadam się na rower. A więc zakupy, odwiedziny u znajomych i inne sprawy - staram się załatwiać na rowerze. Odkąd wpadł mi w ręce masai- rowerowo praktycznie używam tylko tego plecaczka.
Jak do tej pory plecak nie nosi żadnych śladów uszkodzeń i zużycia. Przyglądam się szwom i materiałowi- ale nic się nie zniszczyło. Zaznaczam, że materiał dzielący plecak na dwie komory nie jest używany, wykorzystuje jak dotąd całą przestrzeń w plecaku nie dzieląc jej na części.
W plecaku przewoziłem do chwili obecnej ładunki nie przekraczające wagą 6 kg. Głownie są to zakupy. Wrzucenie kanciastych przedmiotów, jak zakupione słoiki, puszki itp. nie powoduje dyskomfortu, siatka i tworzona dzięki niej przestrzeń skutecznie oddziela je od pleców. Plecak -poza zastrzeżeniem które zamieściłem wcześniej- jest naprawdę wygodny.

Na zdjęciu 28 widać plecak z przytroczonymi kijami. Tak jak zakładałem najpewniejsze troczenie zapewniają boczne paski kompresyjne. Dolne pętle przydadzą się do czekanów, ale w przypadku kijków mogą sprawić lekki problem- są dosyć wąskie i kijki z talerzykami (i nie mówię tutaj o talerzykach zimowych) po prostu przez nie nie przechodzą, trzeba się trochę pobawić- najpierw włożyć jeden kijek, potem drugi. Trochę to czasochłonne, prościej po prostu użyć elastycznej górnej pętli i pasków kompresyjnych właśnie. Plecak jest dosyć krótki, więc musimy wziąć pod uwagę że w czasie marszu dolna część kijków będzie wystawała- kijki zsuną się po prostu i zawisną dopiero, gdy rękojeści oprą się o krawędź górnego paska. Można ewentualnie same groty wsunąć w dolną pętlę, talerzyki przez nią nie przejdą i wtedy wystawała będzie część kijków nad plecakiem (przy założeniu, że troczymy grotami w dół).

Moje obawy co do braku centralnego zaczepu na bukłak się nie sprawdziły- dwa boczne zaczepy są na tyle długie, że spokojnie sięgają do centralnie umieszczonego otworu w listwie bukłaka, np. deuter streamera widocznego na zdjęciu nr 29. Wyprowadzenie rurki i jej zamontowanie na szelce widać na zdjęciu nr 30.

I teraz porównanie gabarytowe. Na zdjęciu nr 31 mamy od lewej:
- author turbo- niewielki rowerowy plecaczek, pojemność około 6,5 litra
- peme masai 25
- fjord nansen onund 30
- deuter ACT trail 24

Na podstawie porównania gabarytów widać wyraźnie, że pojemność peme wydaje się być zawyżona. Teoretycznie mniejszy od masaia ACT 24 zostawia go znacznie w tyle. W deuterowskie 24 spakuje się na kilka dni (letnio i bez jedzenia), a z peme 25 takiej karkołomnej sztuki raczej bym nie dokonał. Fjord nansen ze swoją 30 też wygląda na dużo bardziej pojemny niż moglibyśmy na podstawie peme wnioskować patrząc na pojemność podaną przez producenta. Różnica pozornie wynosi tylko 5 litrów, ale tak naprawdę fjord jest plecakiem dużo bardziej pojemnym. Co ciekawe model onund fjorda też ma siatkę dystansową- ale tutaj zastosowano inne rozwiązanie. System nośny także tworzy siatka i elastyczna ściana tylna plecaka, ale owa ściana nie jest łukowato wygięta na stałe, lecz wygina się dzięki paskom samodzielnie napinanym przez użytkownika- mamy tutaj możliwość pewnej regulacji wygięcia. Plecak nie jest mój,pożyczyłem go jedynie dla porównania i nie użytkowałem na co dzień, ale wydaje się być wygodny. Porównanie tych dwóch modeli widzianych z boku- zdjęcie nr 32.
---
Edytowany: 2013-11-24 18:54:47

zając

zając
2013-11-24 23:32:19
89.70.216.62 Głosów: 1

@ PIT - fajnie ze coś ruszyłeś w temacie, bo reszta chyba trochę przysnęła ;)
Dobre to porównanie plecaczków, daje obrazowo pojęcie o gabarytach i pojemności.

Login666

2014-01-03 01:50:41
213.195.145.128 Głosów: 0

Zastanawiam się właśnie nad zakupem Peme Denum.
Polecacie?

-PITdoggy-

-PITdoggy-
2014-01-29 00:02:26
37.8.199.99 Głosów: 3

I kolejna porcja Masaia.

Plecak ciągle w użytku. Uszkodzeń- brak.

Zima przyszła i trzeba było to wykorzystać, przejść się z plecaczkiem na dłuższą nieco trasę, żeby się w mieście nie nudził.
Wybór padł na Słowiński Park Narodowy. Temperatura około -4, więc niby niezbyt zimno, ale spodziewałem się dużej wilgotności i silnego wiatru, więc trzeba było zabrać coś cieplejszego. Zestaw skompletowany na około 8 godzin chodzenia po SPN- czyli co się zmieści do Peme- (fotka nr. 33, link do albumu w moim poprzednim poście) wyglądał następująco:

- cumulus incredilite XXL- nie kompresowałem go w oryginalny worek, użyłem nieco większego
- czołówka petzl tactikka adapt
- przekąska moja i psia + spork
- bukłak deuter streamer
- pokrowiec z aparatem- troczony do pasa biodrowego plecaka
- kurtka marmot precip XL
- scyzoryk i nieduży nóż
- termos tatonki 0,7
- lornetka nikon action
- mini apteczka- jedynie koc termiczny i kilka tabletek
- mapa.

Do bukłaka weszło około 1 litra wody, i wszystkie wymienione rzeczy (poza troczonym na zewnątrz pokrowcem na aparat) zmieściły się w środku. Wtedy okazało się, że bukłak jednak jest uszkodzony (odniósł jakiś czas temu pewną kontuzję) i lepiej go ze sobą nie zabierać. Waga z bukłakiem i jedzeniem wyniosła mniej więcej 7 kg. Gdy założyłem tak obciążony plecak- na softa i kanfor simo- poczułem minimalny dyskomfort w okolicy dolnych poduszek. Nie przeszkadzało mi to, po prostu czułem że plecak został porządniej dociążony. Gdy po chwili pozbyłem się bukłaka z wodą, czyli waga spadła o około 1 kg- plecak stał się tak wygodny jak podczas wcześniejszego użytkowania.
Przeszedłem z nim tego dnia ponad 30 km w dosyć zróżnicowanym terenie- kopny śnieg, podchodzenie pod wydmy, zbieganie, długie odcinki plażą i lasem- spisał się świetnie.
Wolne pozostały siatkowe kieszenie z boków, do jednej z nich zmieściłem później smycz- przepiąłem psa na amortyzator.

Ponieważ jak na mój wzrost 189 cm. plecak jest dosyć krótki, pasek biodrowy (stabilizacyjny) mam na wysokości żeber. Dzięki temu mogę założyć pas trekkingowy z amortyzatorami, do którego w terenie podpinam psa. Analogicznie plecak nie koliduje z uprzężą wspinaczkową. Zdjęcia z pasem trekkingowym- 38,39,40. Zdjęcia z uprzężą- 35,36,37.

Na pas biodrowy spokojnie wsuwam pokrowiec z aparatem, współgrało to bardzo dobrze- nie przesuwał się i nie "majtał" denerwująco z przodu.

Na pewno ocenię plecak jeszcze pod kątem przydatności w jednodniowych wypadach górskich, komponując odpowiednio zawartość i sprawdzając, czy da się zabrać wszystko co potrzebne (odpowiednio modyfikując opisany wyżej zestaw). Wstępnie mogę uznać, że np. może to być fajny jednodniowy plecak na ferraty- nie koliduje z uprzężą (przynajmniej w przypadku nieco wyższych osób), ma możliwość troczenia kasku, jest stabilny i przy swojej stosunkowo niewielkiej pojemności i kształcie nie powinien sprawiać problemów np. w ciaśniejszych przejściach. Pytanie jak materiały z których go wykonano będą wyglądały po kontakcie ze skałami, bo tego jeszcze nie sprawdziłem.
Mam zamiar przetestować go pod tym kątem w Tatrach, o ile poradzę sobie z pewnym problemem logistycznym, ale o tym napiszę w przyszłości.

Dodam jeszcze, że plecak sprawił na tyle pozytywne wrażenie na jednym z moich kolegów, że kolega ów nabył masaia także dla siebie. Plecak ma mu towarzyszyć między innymi na wycieczce rowerowej po Skandynawii, więc pewnie uzyskam dodatkową opinię na temat tego plecaczka.
---
Edytowany: 2014-01-29 00:06:35

wiktorgu

wiktorgu
2014-01-29 01:23:18
87.206.224.154 Głosów: 0

@Pit, fajnie się czyta, dobra robota. Mam pytanie co do tej najpoważniejszej wady plecaka, którą odkryłeś tj. http://www.mojalbum.com.pl/Foto-VYBU4OUX.jpg

Orientujesz się czy to domena wszystkich plecaków masai czy tobie trafił się jakiś "lewy" egzemplarz? Bo ogólnie rzecz biorąc to wydaje się to być świetny plecak za małą kasę.
---
Edytowany: 2014-01-29 01:23:56

-PITdoggy-

-PITdoggy-
2014-01-29 18:00:26
37.8.199.99 Głosów: 0

Niestety nie miałem jeszcze okazji oglądać plecaka kolegi, więc nie wiem czy u niego też występuje ten opisany problem.
Tak jak wskazywałem- to nie przekreśla funkcjonalności plecaka, możliwe że ktoś o innym wzroście tego nie odczuje, ale możliwe też że odczuje bardziej. Na szczęście można sobie z tym łatwo poradzić domowymi sposobami, choćby owijając ten fragment kawałkiem materiału i szarą taśmą. Oczywiście zadbać o to powinien producent, ale skoro nie zadbał- można to załatwić we własnym zakresie.
Dzisiaj zrobiłem z masaiem 5 km rowerem, był mało obciążony (około 1 kg), na sobie miałem koszulkę, kanfor simo i tarantulę pajaka, przy tych warstwach nie było mowy o jakimkolwiek dyskomforcie.
Co do ceny- ta deklarowana na stronie producenta to 200 zł, na allegro znacznie taniej. Na razie jestem z użytkowania bardzo zadowolony, zobaczymy jak z trwałością, ale to się dopiero okaże.
Muszę jeszcze zrobić porównanie cenowe z podobnymi pojemnościowo plecakami konkurencji.

assiak

assiak
2014-01-29 18:14:00
89.65.238.137 Głosów: 0

W moim plecaku jest tak samo jak na zdjęciu. Z tym, że nie odczułam tego do tej pory bo nie używałam go podczas jazdy na rowerze.

Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: c058f - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3