Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 |

Test filtrów Diercon - test dzięki outdoorzy.pl

gumibear

Administrator gumibear
2014-10-17 15:09:39
156.17.201.68 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

http://diercon.pl/

model PS01
http://diercon.pl/produkty/diercon-ps01/

Byliby chętni przeczołgać to ustrojstwo?

Chętni mogą się zgłaszać. Wyboru 3 osób dokona administracja.
Potrzebny jest solidny test tego filtra

Nemesis

Nemesis
2014-10-17 15:17:55
89.228.160.244 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

No proszę, fajny filtr, nie dość że ciutkę tańszy od Life Strawa to jeszcze bardziej funkcjonalny dzięki dodatkowym akcesoriom, ma filtr węglowy i większą o 500 litrów wydajność, no i krótszy o ponad 5cm :)

Yatzek

Yatzek
2014-10-17 19:08:00
37.209.144.109 Głosów: 2

Za dwa miesiące kolega mi przywiezie Sawyera Mini z USA, bo wstawiłem go na cel zamiast LifeStraw-a.

Główne szlaki mam już praktycznie za sobą, zostaje kilka okołostukilometrowych i ew. Ukraina w przyszłym roku, na którą właśnie zamawiam Sawyera.

Jeśli przecioranie nie jest "na wczoraj", to chętnie wezmę go na warsztat i porównam z Sawyerem, gdy ten do mnie dojedzie.

Tak czy inaczej, PS01 wygląda obiecująco.

-------------------------------------------------------
Yatzek - bieszczadnik z doskoku...

gumibear

Administrator gumibear
2014-10-17 19:15:34
82.145.223.31 Głosów: 0

Yatzek w sumie to od jakiegos czasu mamy Cie na celowniku. Jestes w tescie. na prv sie odezwe

prs wchodzisz?

z kom

skrzyplocz

skrzyplocz
2014-10-21 19:13:14
159.205.234.177 Głosów: 0

Tak sobie tylko głośno myślę, 1 stycznia lecę na tydzień na Teneryfę - spanie oczywiście w krzakach, miasta będę omijać. Jeszcze nie wiem skąd będę brać wodę, ale w kranach (o ile znajdę gdzieś w krzakach kran :-)) leci tam odsalana woda morska, podobno paskudna w smaku. Gdyby nikt chętny się nie znalazł, to mogę ja.
Z drugiej strony ostatnio mało piszę na forum, ale noga się zrosła, zwolnienie się skończyło, no na nic czasu nie mam :-(

boguś b

boguś b
2014-10-21 19:42:27
213.5.139.21 Głosów: 0

Jak nikogo nie będzie to mogę przetestować,z jednego okna widzę jezioro.z drugiego rzekę.Wody do filtrowania u mnie dostatek ;)

gumibear

Administrator gumibear
2014-10-23 13:30:28

Yatzek
skrzyplocz
boguś b

na prv sie odezwę

Yatzek

Yatzek
2014-10-23 15:40:42
37.209.128.143 Głosów: 2

Kurcze, zawsze lubiłem lać wodę... ...nigdy nie pomyślałem, że przyjdzie mi ją filtrować... :D

Yatzek - bieszczadnik z doskoku...

gumibear

Administrator gumibear
2014-10-31 10:37:01

W dniu wczorajszym dostałem maila od outdoorzy.pl

wysyłamy filtry wraz z akcesoriami. Jeden będzie rozpakowany ponieważ był potrzebny do zrobienia zdjęć aczkolwiek nigdy nie był używany. Filtrów nie trzeba odsyłać po testach. Pozostają do dyspozycji testujących lub całej społeczności ngt.pl. Wszystkie informacje znajdują się również w przesyłce razem z filtrem.

Yatzek
skrzyplocz
boguś b

To jest wątek dla Was. test rusza

Farfura

2014-10-31 10:49:54
46.148.13.82 Głosów: 0

Brawo dla sklepu!

boguś b

boguś b
2014-10-31 14:56:42

Potwierdzam dostałem sms-a ,że kurier w drodze

boguś b

boguś b
2014-11-03 15:32:03
213.5.139.21 Głosów: 2

Filtr dotarł,pierwsze wrażenia bdb,mały poręczny.
Jakość wykonania bez zarzutu,plastik przyjemny w dotyku nieśmierdzący.
Struktura niebieskiej części filtra chropowata ułatwiająca trzymanie.
Butelka zwijana wygląda na delikatną,może to tylko moje obawy o trwałość zobaczymy w trakcie testu.Pojemność wg napisu 480 ml,zamontowany mały karabińczyk.Korek typu klik -klak.
Instrukcja tylko w języku angielskim,ale dostałe wraz z filtrem informacje.
"Wszelkie informacje dotyczące działania filtra,materiałów z jakich jest zbudowany oraz specyfikacji w języku polskim można znaleźć na stronie http://diercon.pl/

Waga poszczególnych elementów
Filtr 56 g
Filtr wstępny 3 g
Wężyk 25 g
Butelka 26 g
Strzykawka 4 g

Najlżejszy możliwy zestaw to 59 g
Całość to 114 g
Pomiary wykonane wagą kuchenną elemis.
To tak na razie na szybko jutro chrzest w terenie

skrzyplocz

skrzyplocz
2014-11-03 16:32:49
159.205.234.177 Głosów: 2

Do mnie filtr też dotarł. Najważniejsza dla mnie na tym etapie sprawa - pasuje na popularną butelkę PET, czyli można sobie odpuścić worek (jak dla mnie nieporęczny i strasznie sztywny).
Mała uwaga: dobrze byłoby na stronie umieścić informację która jest w instrukcji, że żywotność filtra to ok. 1500 litrów LUB 1 rok od pierwszego użycia (co jest normalne przy filtrach węglowych, ale nie każdy o tym pamięta).

Yatzek

Yatzek
2014-11-03 17:04:46
87.116.193.182 Głosów: 1

Także i ja odebrałem dzisiaj przesyłkę z filtrem.

Filtr nie jest duży, choć liczyłem na nieco większą kompaktowość. Na szczęście waga jest niska, a to jeden z kluczowych elementów przy pakowaniu się.
Kolejny plus, to gwint typu PET, więc urządzenie jest przez to uniwersalne.
Zestaw jest skompletowany starannie, opisy angielskie - informacyjnie wystarczające.
Mimo wszechobecnych napisów Made in China, pierwsze wrażenia nie zapowiadają jakości "taniej chińszczyzny". Oczywiście wykażą to testy terenowe.
Jeśli dojedzie do mnie filtr Sawyera, do porównania chętnie pozyskałbym jeszcze LifeStraw, żeby test był kompletny.

Wykonałem już pierwsze zdjęcia, jeszcze wrzucę zestaw na wagę i można będzie zacząć używać.

A tymczasem dziękuję administracji NGT i firmie Outdoorzy,pl za zorganizowanie akcji i przekazanie filtra do testów.

Jak dobrze pójdzie, jutro zacznę lanie wody :)

Yatzek - bieszczadnik z doskoku.

Zbynek Ltd.

Zbynek Ltd.
2014-11-03 17:39:51
46.175.234.188 Głosów: 0

Na angielskojęzycznych stronach jest opis, że filtr GAC wystarcza na 100 litrów. Ktoś rozjaśni co to jest ten GAC?

Jak rozumiem ze zdjęć, to zamiast zasysać wodę, można ją przepuszczać pod ciśnieniem zgniatanego woreczka lub butli?

McTofik

McTofik
2014-11-03 18:00:46
85.117.2.137 Głosów: 0

GAC - Granular Activated Carbon , po naszemu - granulowany węgiel aktywny. Google wyrzuca sporo wyników dla tej frazy.

Zbynek Ltd.

Zbynek Ltd.
2014-11-03 18:08:16
46.175.234.188 Głosów: 0

Aha, Czyli warto dokupić 15 filtrów węglowych do kompletu.

warrad

warrad
2014-11-03 18:23:58
79.186.41.82 Głosów: 1

Yatzek:
"Jeśli dojedzie do mnie filtr Sawyera, do porównania chętnie pozyskałbym jeszcze LifeStraw, żeby test był kompletny."

Ponieważ jestem zainteresowany "kompletnością" testu oraz lubię Twój blog chętnie zafunduję LifeStraw do testów. Prześlij mi na priv swój adres i nr telefonu, dogadamy szczegóły.

boguś b

boguś b
2014-11-03 19:35:07

@zbynek ltd działa także grawitacyjnie musi zassać i powolutku kapie.

Outdoorzy_pl

Outdoorzy_pl
2014-11-04 13:03:38
194.33.76.26 Głosów: 0

Witamy wszystkich testerów :)

Temat filtra węglowego poruszony przez Zbynek Ltd. sami konsultowaliśmy z producentem i sprawa wygląda następująco.

Nawet jeśli zakładana żywotność wkładu węglowego się skończy, to filtr nadal będzie działał dzięki membranie z włókien kapilarnych. Jedyną różnicą jest to, że filtr nie będzie już neutralizował smaku i zapachu filtrowanej wody, za co odpowiada wkład węglowy, a więc po zużyciu tego elementu filtr będzie działał tak samo jak np. LifeStraw.

Pozdrawiamy

Tomek - Outdoorzy.pl
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 |

Temat zablokowany