Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | ... | 27 |

Rozmowy o sprzętach militarnych-formuła open

~militarnik

2008-06-07 17:15:17
79.185.158.77 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Co do wyprzedaży AMW - żeby coś u nich kupić, wpierw trzeba mieć zgodę (bodajże z ministerstwa). Z resztą to, co oni wyprzedają to w większości złom i śmieci.

semow

semow
2008-06-07 18:18:23
83.29.29.9 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Czołgu czy haubicy nie możesz sobie tak po prostu kupić, to chyba jasne. Natomiast co do reszty rzeczy - za psie pieniądze pałatki, pasy, torby, skrzynie itp. - może i złom, ale często bardzo przydatny ;)

-------------------------------------------------------
http://www.semow.cba.pl

Józwa

Józwa
2008-06-07 22:51:45
80.51.84.243 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Dzięki za informacje. Choć nie ucieszyłem się, niestety.
Blatio - te Vietnam Cargo zdecydowanie więcej mają wspólnego z M-65 niż TCU. Już BDU Helikona jest bliższe TCU (rip-stop, kieszenie na guziki, szersze niż w BDU nogawki).
A oryginalnych TCU (spodni) jakoś nie mam sumienia ciorać po krzakach. Toć to kawałek historii, a niestety "short life" i szybko by było po nich.
Raz jeszcze dziękuję za informację. Wychodzi na to że to MFH było a nie Helikon.
Pozdrawiam!

Blatio

Blatio
2008-06-08 00:57:00
83.27.70.73 Głosów: 0

Józwa, w sumie racja, że Helikonowskie BDU klimatem się lepiej wpasowują do TCU. Jedynie z tego co widzę, to jednak kolor Helikonowego ripstopu jest bardziej zielony niż oliwkowy, jeśli się położy jeden ciuch obok drugiego, to różnice są widoczne aż nadto. Jedynym sposobem (i w sumie zamierzam tak chyba zrobić) jest domowe podfarbowanie Helikonów oliwkowym barwnikiem do tkanin. Miałem kiedyś coś takiego, kolor był opisany jako ''khaki'', ale farbując białą szmatkę wyszło mi coś co byłoby w stanie nadać zielonkawym Helikonom nieco bardziej oliwkowy kolor. Zastanawiam się nad tą operacją także z powodu tego, iż rzeczone spodnie już nieco przyblakły przez ten rok użytkowania i powoli zaczynają już bieleć w kroku (od chodzenia... :P), więc warto je nieco ożywić.
Zaś moja TCU ma kolor niemal idealny, piękna oliwka, żaden tam zblakły ''feldgrau'' czy coś takiego :)
---
Edytowany: 2008-06-08 00:58:08

Calmness is the key to all kinds of success.

Józwa

Józwa
2008-06-08 09:04:01
83.3.35.54 Głosów: 0

Good morning Poland!
Blatio, w oliwkowych kontraktowych ciuchach hamerykańskich też rozbieżności kolorystyczne potrafią być niezłe. Mam (od wielu lat) kontraktowy kapelusz (boonie hat) z rip-stopu który na początku był oliwkowy a z czasem jego odcień przechodził przez soczystą zieleń w kierunku niebieskawo-zielono-szarego. Ponieważ jego kolorek mnie zaczynał "dżaźnić" z lekka to też go lekko przefarbowałem. Za pomocą herbaty. O dziwo po tej operacji przybrał niemal wyjściową barwę olive green, no może lekko wpadającą w khaki. To taki sposób na "polowe" modyfikacje koloru czy poprawienie maskowania spłowiałych niemal do białości elementów oporządzenia (w WP np: taśm nośnych od toreb masek p.gaz, OP1 itp., te "inostranne" - zachodnie lepiej jednak trzymały kolor).
Gratuluję ładnej bluzy Blatio. Niech Ci dobrze służy. Na lato TCU jest jedną z najfajniejszych bluz polowych (na tamte warunki prowadzenia walki, obecnie już by się tak dobrze nie sprawdzała, ale na łażenie jest wybitnie OK)
Pozdrawiam serdecznie!

Blatio

Blatio
2008-06-08 14:05:32
83.4.39.41 Głosów: 0

Józwa, możesz zdradzić "algorytm" farbowania ciuchów herbatą? Jeszcze się z tym nie spotkałem przyznam szczerze... Na ile to trwałe jest?
Mnie właśnie chodzi o to, by nadać Helikonom barwę bardziej zbliżoną do oliwkowej :)

Józwa

Józwa
2008-06-08 14:46:38
80.53.89.6 Głosów: 0

Proste jak budowa cepa, tylko nigdy nie rób tego:
1. Nie próbuj farbować herbatą rzeczy zaimpregnowanych
2. Nie farbuj rzeczy które są w materiałów żle znoszących wyższe temperatury.
3. Nie wypijaj potem tej herbaty :-P
Wrzucasz do większego garnka herbatę i to co chcesz zabarwić i gotujesz. Nie powinno być na ścisk tylko sporo luzu w garnku. Przekładasz kilkanaście razy coby równo się zabarwiło. Odwieszasz do wyschnięcia. Ilość wody, herbaty, czas "kąpieli" dobierasz eksperymentalnie, ja nie znam żadnej reguły. Zawsze tak podbarwiałem rzeczy które były już solidnie znoszone (i "świeciły" czego nie lubię) i których nie byłoby mi bardzo szkoda. Herbata jakby dodaje żółtego barwnika. Utrzymuje się toto do 1-2 prania co ma swoje "plusy dodatnie i plusy ujemne". Więc weź poprawkę, że portki po góra 2-3 praniach wrócą do koloru zbliżonego do pierwotnego. No, ale procedurę możesz powtarzać. Sprawdź jak barwnik z portek zniesie ten eksperyment - np na kieszeni wpuszczanej.
Patent z bardzo starych czasów, kiedy w sklepach nie można było dostać innych barwników. I trza było improwizować.
A właściwie to patent jeszcze armii angielskiej stacjonującej w XiX wieku w Indiach. I stąd się wziął kolor "khaki".
Pozdrawiam!

devilll

devilll
2008-06-08 15:30:11
83.29.241.207 Głosów: 0

Nie wiecie może koledzy gdzie można kupic pas parciany taki jak w MONie tylko ,że czarny i z czysta klamrą.Szukałem na googlach.

Blatio

Blatio
2008-06-08 16:12:54
83.4.39.41 Głosów: 0

Devil, chodzi Ci o taki?

http://allegro.pl/item375334308_pas_pasek_parciany_czarny_120cm_.html

Wystarczyło wpisać "pas parciany" na allegro i opcji od groma się pojawia.

devilll

devilll
2008-06-08 16:27:47
83.29.241.207 Głosów: 0

http://www.allegro.pl/item375812971_pas_czarny_wojskowy_mw_polski.html taki tylko by nie było tego napisau MW

jagular

Administrator jagular
2008-06-13 10:22:17
83.15.141.18 Głosów: 0

http://www.allegro.pl/item374618423_kurtka_parka_usmc_marine_corps_marpat_apecs_r_m.html

to juz ciekawie wygląda i cena też ok. helikon stara sie.

pracccccaaaa

Mataj

Mataj
2008-06-13 11:45:00
194.181.0.66 Głosów: 0

No tak, ale ma zasadnicza wade jak dla mnie - jest w marpacie ;P Co do samej kurtki, to moze byc naprawde fajna kopia. Ja na swojego ECWCS'a nie narzekam, jedyna rzecza, ktora jest niespecjalnie trafiona to podszewka, ale jak kopia to kopia...

It cant rain all the time...

Blatio

Blatio
2008-06-13 12:07:05
83.4.208.213 Głosów: 0

Ja bym się opcjonalnie (jak dla siebie) zastanawiał nad goretexem MVP armii brytyjskiej, chodzą u ArtFoxa na Alle po 120. Pytanie tylko jaki jest stan membrany w tych dobrodziejstwach?

~Borewicz

2008-06-13 13:40:13
83.4.92.124 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Podobno wadliwe rzeczy idą na przemiał.

pozdrawiam, Borewicz

devilll

devilll
2008-06-13 15:20:25
82.139.25.220 Głosów: 0

blatio za taka samą cenę masz gen 2 z kieszeniami i to nówke też o niem myślalem.

~Tulo Stenaloor

2008-06-13 16:33:24
79.186.18.85 Głosów: 0

Podobno wadliwe rzeczy idą na przemiał...,
no tak do naszych zachodnich sąsiadów tam za kilka euro można było sobie kupić całego tira :) i wio na allegro

co do helikona widziałem wykonanie kopi munduru marpat i nie jest różowo ale w porównaniu z ceną oryginału da się przełknąć

Blatio

Blatio
2008-06-13 16:47:13
83.27.80.82 Głosów: 0

Devill, pokaż no mi to Gore II generacji nówkę za 120 zł... =)

Bo ja tu w zasadzie jestem pomyłką...

devilll

devilll
2008-06-13 17:23:39
83.29.207.48 Głosów: 0

na ebayu są
http://tiny.pl/kcs1
http://tiny.pl/kcs4
Sam za jakiś czas będę takowej szukał dla siebie.
---
Edytowany: 2008-06-13 17:39:16

Dirty

2008-06-14 12:19:57
83.11.187.171 Głosów: 0

Ale to nie jest 2 gen. tylko brytyjskie o nie wiadomo jakich parametrach membrany. Art-Fox ma też po 115 zł austriackie, ale wolę nie wiedzieć jakie są właściwosci membrany z początku lat 90-tych. Na all jest kicha jak wiadomo- 2. i 3. gen. jest bardzo mało i ceny kosmiczne.

Mam jeszcze pytanie do zorientowanych- jakie są różnice między parkami ecwcs/apecs Helikona ? W końcu membrana ta sama, cena również...

traszan

traszan
2008-06-14 12:26:12
77.236.0.195 Głosów: 0

Apecs nie ma podszewki, przez to lepiej oddycha i jest lżejszy.

Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | ... | 27 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: db85e - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3