Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | 27 |

Rozmowy o sprzętach militarnych-formuła open

rustle

2008-05-08 21:21:24
86.111.102.191 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

a mowiłem, ze pewnie desert tan :-)

foliage green to ma być kolor neutralny...
Jedyne materiały jakie na razie znalazłem dotyczące jego uzycia, prownania z innymi etc. dotyczyły uzycia w lotnictwie australijskim :-)
EDIT: http://www.emdomusa.com/whybetter-CM.html
porownanie roznych kolorów, kamuflazy... oprocz foliage green :-) ale moze komuś sie przyda
---
Edytowany: 2008-05-08 21:32:58

-------------------------------------------------------
rustle

yanco

yanco
2008-05-08 21:45:37
89.228.159.78 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

kolory o jakich piszecie to pokrewne barwy w palecie kolorów dlatego tak łatwo o pomyłkę, dobrze że blatio,bren i rustle poszperali po necie i zamieścili opisy
---
Edytowany: 2008-05-08 21:46:30

~Bren

2008-05-08 22:09:03
88.156.184.94 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Do tego dochodzi nieszczęsna zmiana barw na fotkach, na różnych ustawieniach monitorów, mundury z różnych parti są różne, a na koniec jeszcze blakną. To jest koszmar i jedyne prównanie można chyba robić gdy na fotce ma sie kilka kolorów, a do tego jeden jest znany kontrolny.
Dlatego chyba najlepsze jest podanie, że coś wygląda jak M65 lub coś tam innego.

~Bren

2008-05-08 22:14:33
88.156.184.94 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

I ciąg dalszy, strona podana przez Rustle jest idealna, bo są porównania:
http://www.emdomusa.com/whybetter-CM.html

kurcze koyote jest piaskowe, a khaki bardziej zielone (chyba, że mam źle ciepłote kolorów ustawioną na monitorze). Za to wreszcie wiem co to jest OD.

rustle

2008-05-08 23:19:20
86.111.102.191 Głosów: 0

Przykład ekstremalny:
http://www.thehighroad.org/showthread.php?t=347440
ten sam kolor, inne oświetlenie
coyote to kolor Bellek 550ST :-) tak najłatwiej zrozumieć :-)
to wytłumacz mi róznicę między foliage green a dark green z poniższego linku...
http://42.pl/u/Dpp
z M65 to zły pomysł raczej - pamietam jak ktoś wspominał, ze Alphy odróznia po kolorze...

rustle

devilll

devilll
2008-05-11 22:33:55
83.29.245.2 Głosów: 0

Też jednak na brązowe będe polował są dużo lepszej jakości niż czarne mój tata w wojsku w takich chodził ,ale wsześniej buty BW.
---
Edytowany: 2008-05-11 22:41:37

wiki

wiki
2008-05-11 22:46:48
83.4.84.224 Głosów: 0

Link nie działa, bo automat przerabiający uznał najwyraźniej, że tekst ''.html'' to już nie link :o) Tu jest (mam nadzieję) poprawny:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=357545679

Powód odwołania faktycznie niezły, ale wygląda raczej na sprzedaż poza aukcją.

Blatio, chodziłeś już w czymś takim ?
Bo - z doświadczeń włąsnych - opinacze piekielnie twarde są, stopa przyzwyczajona do amortyzowanych podeszw może...

Posłużę się dla zobrazowania następującym przykładem z życia:
Po przełażeniu ostatnimi czasy prawie wyłącznie w Meindlach Eagle (znanych Zlotowym Danielkowiczom jako gips na sznurówki) stwierdziłem z pewnym zaskoczeniem, że mimo włożenia w środek wkładek z EVA nie jestem już w stanie chodzić w desertach 'starego wzoru', za twarde są... A rok temu niemal całe wakacje w nich przeżyłem :o)
---
Edytowany: 2008-05-11 22:51:03

[wiki.smutek.pl]

devilll

devilll
2008-05-11 22:51:15
83.29.245.2 Głosów: 0

Powiem tobie ,że Dirty on głównie chodzi w desantach albo opinaczach ma tego troche i chwali właśnie opinacze.Do każdego buta da się przyzwyczaic ponownie ,wiem tylko tyle ,że opinacze są strasznie ciężkie do robicia ,za to bardzo wytzymałe mowa oczywiscie o brązowych.
---
Edytowany: 2008-05-11 22:51:51

Blatio

Blatio
2008-05-11 22:53:02
83.4.39.39 Głosów: 0

Wiki... chodziłem :D
Tyle, że miałem do dyspozycji buty w rozmiarze 27, czyli o numer za małe... :P
przez dwa dni MUSIAŁEM w nich chodzić z powodów filmowo-rekwizytowych i był koszmar... ale we właściwym rozmiarze, to kurczę, warto je mieć w kolekcji, pancerne buty ;)

Calmness is the key to all kinds of success.

wiki

wiki
2008-05-11 22:59:15
83.4.84.224 Głosów: 0

> devilll
> Powiem tobie ,że Dirty on głównie chodzi w desantach
> albo opinaczach ma tego troche i chwali właśnie opinacze.

W porónaniu z desantami ? No to się nie dziwię :o)
OIDP z desantów po roku potrafią się zrobić 'kapcie;' o numer większe.

> Do każdego buta da się przyzwyczaic ponownie ,
> wiem tylko tyle ,że opinacze śa strasznie ciężkie do robicia ,

Baardzo oględnie mówiąc.
Miałem takie brązowe, więc coś o tym wiem... Te buty faktycznie bolą przy rozchadzaniu. A jak namokły któregośd dnia na harcerskim biwaku, to nazajutrz miałem spory problem dostać się stopą do wnętrza...

Ja się widać zrobiłem na stare lata delikatny jak coś delikatnego. But dla mnie ma być 'jak szyty na mnie', rozchadzanie i inne takie to jednak masochistom / młodszym pozostawię, sam wolę po górach dolinach zasuwać komfortowo i z pełną amortyzacją ;o)

> za to bardzo wytzymałe mowa oczywiscie o brązowych.

A to inna sprawa, przy takiej grubosci (i twardości) skóry dziwne, żeby nie były :o)

edited

> Blatio
> Wiki... chodziłem :D
> Tyle, że miałem do dyspozycji buty w rozmiarze 27, czyli o numer za małe... :P

Auć... Baardzo duże auć.

> ale we właściwym rozmiarze, to kurczę, warto je mieć w kolekcji, pancerne buty ;)

No tak, jako _eksponat_ w kolekcji to tak, warto :o)))
---
Edytowany: 2008-05-11 23:02:01

[wiki.smutek.pl]

Dirty

2008-05-16 10:02:46
83.11.177.32 Głosów: 0

> devilll
> Powiem tobie ,że Dirty on głównie chodzi w desantach
> albo opinaczach ma tego troche i chwali właśnie opinacze.

W porónaniu z desantami ? No to się nie dziwię :o)
OIDP z desantów po roku potrafią się zrobić 'kapcie;' o numer większe

Doszło tutaj do małego nieporozumienia- faktycznie chodziłem wcześniej w ''desantach'' a później trochę w czarnych opinaczach. Jak zapewniał sprzedawca były to sztuki ''magazynowe'', które się w niedługim czasie perfidnie rozkleiły i teraz leżą sobie bezczynnie :( Obecnie mam francuskie opinacze, czarne i jak dla mnie są wystarczające- skóra miękka, dobrze leżą, nie mam do nich większych zastrzeżeń. Jakoś tak mam, że bardziej podobają mi się te ''klasyczne'' trepy niż np. BW, czy ''taktyczne''

Aha, jeżeli chodzi o to ''rozchodzenie'' się ''desantów'' to u mnie po ok. 3 latach używanoia nic takiego nie nastąpiło. Rzekłbym raczej, że się skurczyły :)
---
Edytowany: 2008-05-16 10:05:34

jagular

Administrator jagular
2008-05-16 10:15:42
83.15.141.18 Głosów: 0

a w takich opinaczach chodziłęm w podstawówce i w szkole sredniej, fakt twarde ale bez porównania lepsze od desantów, kawał porządnego buta, szkoda tylko ze moich rozmiarów nie ma same jakies takie małe:(

pracccccaaaa edit

Blatio

Blatio
2008-05-20 11:42:09
83.4.222.148 Głosów: 0

W opinaczach to swego czasu nawet mój ojciec po górach biegał... musiałbym go kiedy wypytać o wrażenia, hie hie :P

Calmness is the key to all kinds of success.

devilll

devilll
2008-05-20 12:18:24
83.29.217.136 Głosów: 0

mój ojciec śmigał 2 lata w wojsku i powiedział ,ze już nigdy nic związanego z wojskiem nie ubierze ,a moją czarna m-ke ubrał bo nie miał innej czarnej kurtki a na pogrzeb szedł <lol>

Józwa

Józwa
2008-05-20 12:45:40
83.19.139.82 Głosów: 0

Witam!
Opinacze, choć lepsze od desantów - to nie są buty na góry. Co do desantów od 4 lat chodzę (jak muszę) w jednej parze która bieżnika już nie ma i w którą władowałem z 0,5 kg gwoździ żeby podeszwa nie odleciała, a mimo to jeszcze się trzyma. Za to desanty jakie miałem dwie pary desantów temu (ile to było lat temu to nie pomnę) wytrzymały zaledwie 3 miesiące! Loteria z tymi desantami, opinacze lepiej trzymały jakość, aż takiej loterii nie było.
Opinacze i desanty niszczą nogi, po latach odzywa się ich codzienne noszenie. W stawach czuć.

devilll

devilll
2008-05-20 12:54:05
83.29.233.137 Głosów: 0

w sumie moim zdanie każdy but wojskowy niszczy w jakiś sposób nogę, oczywiście są wygodne co nie które,

jagular

Administrator jagular
2008-05-20 19:32:19
78.131.137.50 Głosów: 0

fakt, w opinaczach i desantach amortyzacja jest w kolanach:)

no hope no fear

bieży baranek :)

bieży baranek :)
2008-05-20 21:45:10
77.112.134.46 Głosów: 0

A ja mam takie babskie pytanko. Tylko proszę się nie śmiać... Czy wie ktoś, kto może produkować spódnice lub sukienki kontraktowe? I czy takowe są (lub były) w ogóle w produkcji?

~militarnik

2008-05-20 21:55:59
79.185.180.25 Głosów: 0

Hmm generalnie z tym może być problem.
W boju nie używa i nie używało się spódnic ;) .

W niektórych armiach stosuje się trochę inaczej skrojone bluzy mundurowe i spodnie - bardziej przystosowane do kobiecych kształtów.

A co do spódnic - takowe można spotkać jedynie przy jakiśch mundurach galowych lub wyjściowych.

Wydra

Wydra
2008-05-20 22:01:24
83.27.23.153 Głosów: 0

http://www.miwo-military.pl/?p=9.25.DLA-PAN

''Kontraktowe'' to to nie jest.
Ale dobra firma to to jest.
---
Edytowany: 2008-05-20 22:01:46

Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | 27 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: c9f0f - zabezpieczenie przed SPAMEM