Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | ... | 18 |

Rozchodzenie butów / obcierające buty

~katja

2010-02-04 15:37:20
93.159.143.253 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Hej:)
Takie pytanie, co myślicie:
Kwestia halluksów już była. Mi też się robią, i to wiem od dawna, ale jakoś mi dotąd za bardzo nie przeszkadzały (o ile buty były szerokie z przodu).
Kupiłam dziś wyczekane Engadiny - męskie, te szersze (!), i, o zgrozo, w jednym bucie czuję lekki ucisk na tę pierońską kostkę wewnętrzną przy dużym palcu...
Na szczęście poprosiłam w sklepie o możliwość zwrotu, o ile się to nie rozchodzi (po domu).
Jak myślicie? przecież to nie są wąskie buty... Może kupię w aptece klin korekcyjny na haluksy, spróbuję z tym pochodzić - ta kostka powinna wtedy ciut "dobić" do stopy, będzie węziej może...
Jeśli nie Engadiny - to co proponujecie, z lekko szerszym przodem? nigdy się nie zastanawiałam nad innymi markami, a tu taki klops :(
Pozdrówki i z góry dzięki za odpowiedź!

-------------------------------------------------------
k.

jjoonnyy

2010-02-04 17:29:04
89.72.138.201 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Watpie zebys rozlazila Engadiny, moze odrobinke. Jak nie pasuja i cisna od nowosci, to szkoda pieniedzy i twoich nog.

~katja

2010-02-05 13:16:12
93.159.143.253 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Hm, po dokładnym obadaniu buta okazało się, że but uciska, bo pod pierwszym nabijanym "oczkiem" do sznurowania od środka znajduje się mały fałdek skóry, prawdopodobnie niedokładnie przyklejonej w tym miejscu. W lewym bucie skórzana podklejka jest ładnie i równo poprowadzona, dlatego lewy but leżał jak ulał :) Akurat pechowo ten fałdek z prawego buta wypadł na newralgiczny punkt mojej stopy; może ktoś inny o wąskiej stopie z przodu w ogóle by nie zauważył problemu.
Już zgłosiłam rzecz w sklepie, czekam teraz aż sprowadzą drugą parę (oby idealnie podklejoną od środka:))

PS. Dodam, że w duuużo węższych butach - np. w wąziutkich Dachsteinach, też z twardej skóry - nic mnie nigdy nie uwierało, więc chyba rzeczywiście będzie chodziło o tę nierówność.

Trzymam więc kciuki - sama za siebie i tę przyszłą parę Engadinów :)
Pzdr -

k.

~Maciek

2010-03-03 12:15:33
89.171.65.147 Głosów: 0

Witam. Przymierzam się do zakupu Meindl Arizona Pro. Mam tylko taki problem. Buty w sklepie po założeniu sprawiły, że przypomniałem sobie dawne czasy moich wygodnych boreali i north faceow. Nowiutkie buty były bardziej wygodne niz moje obecne Trezety. Jednak przy zgięciu lewego buta odczuwałem ucisk w miejscu "wyrastania" paznokcia u dużego palca. Czy często zdarza się, że pojedynczy egzemplarz akurat jest trefny i mam poprosić sprzedawcę o sprowadzenie innego, czy szukać dalej innych butów?

~micka

2010-04-17 14:37:23
157.158.191.228 Głosów: 0

Witam, mam problem z butami trekkingowymi. Po dłuższym chodzeniu jakie 7-8 godzin po górach odczuwam straszny ból na podbiciu, na drugi dzień tworzy się jakby siniak włożenie butów i normalne ich zawiązanie nie jest możliwe.

Czy da się jakoś ten język buta zmiękczyć?

ludz

ludz
2010-04-17 15:23:58
89.76.148.173 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

nie, po prostu masz za mocno ściśniętą stopę w tej okolicy. Prawdopodobnie masz przelotki blokujące sznurówki w okolicy, gdzie but się zgina - spróbuj lżej zawiązac buty na podbiciu, zablokować sznurowadła i dowiązać je sobie nieco mocniej wyżej, przy kostce.

Sczezł

2010-05-27 17:57:48
83.26.27.72 Głosów: 0

Niech mi ktoś pomoże rozstrzygnąć dylemat...
Kupiłem rozmiar 42,5 LS Sandstone - półbuty (made in china :I) i narazie wczuwam się w nich po domu (żeby mieć możliwość ich zwrócenia).
Piętę i całą stopę trzymają bardzo dobrze; po wyjęciu wkładki i odmierzeniu na niej mojej stopy zostaje centymetr (może bez paru minimetrów) luzu, więc chyba tak jak ma być. W sklepie mierzyłęm po południu, po przejściu na nogach trochę kilometrów i w skarpecie docelowej - więc zgodnie z poradami.
Mam tylko obiekcje, wahania co do szerokości na wysokości zgięcia palców. Trochę wciska mi małego palca do jego siąsiada. Jak to ktoś dobrze napisał: "to co na etapie mierzenia wydaje się błahym mankamentem, na szlaku może przerodzić się w torturę". No i dlatego się waham. Z kolei w rozmiarze 43 wydawało mi się, że mam za dużo miejsca i stopa trochę goniła. Do tej pory chodziłem w jednych półbutach po górach - rozmiar 43 i bardzo szybko zapiętki i materiał na wysokości Achillesa poszedł w strzepy, bo stopy w ogóle nie trzymały.
Normalnie noszę buty 43, z tym, że ostatnie, które kupiłem, to 42 (wojas) i jeszcze dużawe mi się wydają. Znalazłem jedną starą parę 42,5 (reebok). Już się cieszyłem, ale zaraz zauważyłem, że cholewka oderwała się w nich od podeszwy właśnie w tym miejscu, gdzie trochę ciasno mam w La Sportivach.
Czy jest to kwestia rozchodzenia? Czy jednak buty trekkingowe powinny tak szczelnie i sztywno trzymać stopę i wyjdzie mi to na dobre? Grubsza skarpeta nie wchodzi w grę, bo przeciesz lato idzie, a ten cały "śmierdziotex" to chodząc nawet po domu ewidentnie utrudnia wentylację w bucie.

Greg_gr

Greg_gr
2010-05-30 21:38:48
80.50.235.106 Głosów: 0

Witam
Czy ma ktoś doświadczenia z rozbijaniem/rozmiękczaniem Trezety Top GTX? Ich obcieranie w okolicy pięty to tragedia. Trochę pomaga naklejony plaster ale tylko do momentu jego odklejenia co przeważnie szybko następuje:( A może poamaga naklejenie zapiętków? Tylko w którym miejscu dokładnie je przykleić?

Greg_gr

ludz

ludz
2010-05-30 21:57:14
89.76.148.173 Głosów: 0

nie mam z tymi butami doświadczenia.
na początek może spróbuj zakładać dwie skarpety (cienka+gruba) i spróbuj rozchodzić tak buty. możliwe też, że masz je zwyczajnie za duże...

Greg_gr

Greg_gr
2010-06-06 21:55:08

Niestety 2 pary skarpet też nie dają rady:( Cholewka z tyłu buta jest tak ukształtowana, że gdy noga zgina się do przodu (czyli przy podchodzeniu do góry) but uciska piętę... szczątkowe informacje na temat tych butów od innych użytkowników mowią o podobnych problemach. Miałem nadzieję, że ktoś sobie z tym poradził. U mnie działa, i to tylko trochę, całkowite bandażowanie pięty.
A rozmiar buta jest niestety dobry...

Greg_gr

~m

2010-06-07 07:45:01
89.78.163.93 Głosów: 0

Greg - a ile już chodziłeś w tych butach?
Moim zdaniem trzeba je porządnie rozchodzić, a że są to dość sztywne buty z grubej skóry to trwa to odpowiednio dłużej. Twój opis moim zdaniem pokazuje dokładnie to jak u mnie wyglądają odczucia w nowych trekach.

m

Greg_gr

Greg_gr
2010-06-07 22:29:59

Buty docieram od początku grudnia. Całą zimę codziennie do pracy (ok 4km dziennie w mieście), od lutego 9 wypadów w Beskidy - 20-30km... O ile w mieście wystarczał plaster w newralgicznym punkcie (czasem 2-3 dni jeden i ten sam o ile przetrwał prysznic;>), o tyle w górach nic nie pomaga (noga szybko robi sie wilgotna i plaster zwijając się jeszcze pogorsza sprawę). W zimie było jeszcze znośnie (gruba skarpeta + słabsze pocenie się stopy). Mam nadzieję, że w końcu stopy przekonają się do butów. No ale to późną jesienią pewnie bo teraz sezon na te niemal pancerne buty sie skończył ;)

Greg_gr

Arni

Arni
2010-06-07 23:00:25
77.45.14.139 Głosów: 0

Nie wiem czy już ktoś o tym pisał ale najlepsza na obcierającą pietę jest ta srebrna taśma 5cm dostępna w większości sklepów przemysłowych. Taśma ta nie dość, że ma piekielnie mocny i trwały klej (nie odkleja się pod wpływem potu) to jej powierzchnia zewnętrzna jest bardzo śliska dzięki czemu nie obciera piety. Polecam.

Blatio

Blatio
2010-06-07 23:05:58
213.238.85.54 Głosów: 0

Polecam, sprawdzone (niestety...) ;)

~bialek

2010-06-08 11:34:41
83.19.253.210 Głosów: 0

Arni Wypróbuję i dam znać. Weekend zapowiada się w Tatrach a buty obcierają. Więc taśma się przyda. Opiszę wrażenia czy pomogło. Dzięki za podpowiedź.

Tatry-tęsknota

~Jachol

2010-06-08 12:57:02
85.134.206.114 Głosów: 0

patent z duck tapem (srebrna tasma) znany jest i maratanczykom i wszystkim co smigaja w plastikowych butach zima
moj ziomek w alpach 2 tygodnie tego z nog nie odklejal ;)- czym wzbudzal nie male zamieszanie w schroniskach ;)
tasma, cienka skarpeta, worek plastikowy typu zrywka, gruba skarpeta welniana, scarpa omega
i mial miod ;)
polecam

neverest

~bialek

2010-06-08 13:25:45

Tylko, że ja popróbuję tą taśmę na buta nakleić. Myslę, że to bedzie lepiej. Kiedyś miałem podobny problem i nakleiłem w środku buta taką cieniutką wkladkę flicową, oczywiście wcześniej wyciętą na odpowiędni kształt. Nakleiłem to na zapiętku buta i było gites z ok się trzymała i było ekstra.

Tatry-tęsknota

Piotrunio

Piotrunio
2010-06-08 13:33:10
79.162.77.11 Głosów: 0

bialek, to daj później znać co ci z tego wyszło. Bo koncepcja jest ciekawa. :-)

Piotr

~bialek

2010-06-08 15:02:59

Oczywiście Oczywiscie

Tatry-tęsknota

~walker

2010-07-10 15:22:14
91.213.255.6 Głosów: 0

Na obcierajace buty polecam obsypanie stóp talkiem lub inną zasypką - bezpośrednio przed założeniem skarpet i butow. Można tez nasypać talku do wnetrza skarpet. Mnie pomoglo :)

Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | ... | 18 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 9b72e - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3