Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | ... | 92 |

Reklamacje sprzętu górskiego - czyli jak walczyć o swoje

Jaga

Administrator Jaga
2015-02-04 13:35:14
140.101.20.1 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Reklamacja butów Meindl - ciag dalszy...

Po otrzymaniu od pracownika sklepu Polarsport telefonicznej informacji o odrzuceniu mojej reklamacji napisałam mailem ponowną reklamację (w regulaminie sklepu dopuszczone jest składanie reklamacji drogą mailową).
Minęło już 14 dni, a ja straciłam cierpliwość. W piątek jadę w Bieszczady, a butów nadal nie mam (już miesiąc). Czy w tej sytuacji brak odpowiedzi po 14. dniach jest równoznaczny z uznaniem reklamacji, czy przepis nie dotyczy ponownej reklamacji składanej zaraz po pierwszej nieuznanej?

Gietek

2015-02-04 13:57:12
93.159.156.7 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Złożyłaś ponownie reklamację, czy odwołanie od reklamacji ? na podstawie informacji o odrzuceniu ?
---
Edytowany: 2015-02-04 13:57:28

Jaga

Administrator Jaga
2015-02-04 14:06:24
140.101.20.1 Głosów: 0

Napisałam, że odwołując się do odrzuconej raklamacji nr ... składam ponowną reklamację, ale nie dostałam nowego numeru reklamacji i żadnego pisemnego potwierdzenia, jedynie telefoniczne, bo rozmawiałam z pracownikiem już kilka razy...
Na pierwszą reklamację pisemnej odpowiedzi też nie dostałam, a buty nie wróciły do mnie. Nie bawiłam się w formalności, bo sądziłam, że nie będzie problemów (poprzednia reklamacja 1,5 roku temu została rozpatrzona bez problemu), ale jak widać myliłam się...

123startabc

2015-02-04 15:24:23
91.214.39.122 Głosów: 0

jak z tytułu niezgodności to musisz otrzymać mierzalną odpowiedź do 14dni, jeśli z gwarancji to nie

Jaga

Administrator Jaga
2015-02-20 15:37:50
140.101.20.2 Głosów: 0

Jak już zaczęłam temat, to dokończę...

Polar Sport odrzucił moją reklamację opierając się na piśmie od dystrybutora firmy Meindl (Larix). Uzasadnienie dystrybutora było absurdalne. Za pęknięte nici zostałam obwiniona ja, a powodem było nieczyszczenie i nieimpregnowanie butów! Nie muszę chyba dodawać, że to nieprawda. Buty były czyszczone po każdym powrocie z gór i zawsze impregnowane. Nie wspomnę już o tym, że argumenty w piśmie były nielogiczne, a do tego sporo literówek i... "Maindl" zamiast "Meindl"! Pismo było napisane niechlujnie. Odpisałam więc (w grzecznym tonie) co myślę o uzasadnieniu w kolejnej reklamacji. Dzisiaj dowiedziałam się, że została również odrzucona (uzasadnienie zostało wysłane pocztą, jeszcze go nie widziałam). Przyznam, że nie podoba mi się takie traktowanie klienta (niesłuszne oskarżenia) i mimo, że wada nie jest duża, nie odpuszczę.
Pozostaje mi udanie się do rzecznika praw konsumentów. Przyszło mi jeszcze do głowy żeby napisać bezpośrednio do Meindl'a w Niemczech.
Macie jeszcze jakieś pomysły?

yamcha

yamcha
2015-02-20 16:08:32
194.116.133.229 Głosów: 0

Ja bym pisał do centrali w Niemczech jak wygląda sytuacja. Larix jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę, a jako że przychód ma również z innych marek (m. in. Uvex) to nie musi się przejmować jedną reklamacją Meindla. W informacji podałbym również treść odpowiedzi z Larix, zwłaszcza z tymi "Maindlami", niech widzą jak ich marka jest traktowana przez dystrybutora.

punix

2015-02-20 22:22:05
89.69.24.31 Głosów: 0

Z reklamacjami u Meindla miałem podobne problemy. Problemem był przetarty zapiętek w obu parach Engadinów po półtora roku. Dystrybutor odpisał, że nie była to wada fabryczna, a uszkodzenie powstało na skutek ściągania butów bez rozsznurowania (nie wiem, czy komuś taka sztuka się kiedykolwiek udała? ;) ). Po ponownym oddaniu butów zaproponowano mi naprawę za 100czy 150zł. Zrezygnowałem i oddałem buty do szewca.

dwa razy

2015-02-20 22:52:35
89.78.13.1 Głosów: 0

no to się Meindl, a w zasadzie Larix kończy :-( ja nakupowałem Meindli ze względu na wygodę ale taż bezproblemową gwarancję. kiedyś po dwóch tygodniach odkleiła mi się podeszwa w stride i nie było problemu - zwrot kasy. jeśli to teraz wygląda tak, jak opisujecie, to na rynku jest masa innych wygodnych butów. czas chyba zakończyć kult Meindla.
---
Edytowany: 2015-02-20 22:53:23

-------------------------------------------------------
2x

JAca2

2015-03-07 16:05:58
81.190.161.110 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Ja z firmy Meindl mam buty El Paso, niskie buty trekkingowo-miejskie. Zakupiłem je w sklepie "Do Lasu". Po roku miałem lekko pękającą skórę przy łączeniu skóry z podeszwą. Reklamowałem i bez problemu wymieniono mi na nowa parę. Potem reklamowałem właśnie zapiętki. Poprzecierane. Wymieniono mi na nowa parę. I teraz od 3 lat spokój. Z tym że sklep "Do Lasu" z tego co wiem bezpośrednio kupuje w Niemczech i tam wysyła do reklamacji. I tam tez były moje buty w dwóch powyższych przypadkach. I widocznie Niemcy mają inne podejście do klienta.
I odnośnie tego co napisała Jaga... Skandalem jest usprawiedliwianie pękających nici brakiem konserwacji czy czyszczenia. Nawet bez konserwacji czy czyszczenia takie nici powinny wytrzymywać ze dwa lata spokojnie. W nigdy nieczyszczonych butach marki adidas które używam do biegania w terenie (od ponad 2 lat) nigdy nie pękła żadna nitka.

JAca

Bleys

Bleys
2015-03-07 17:41:15
89.70.12.152 Głosów: 1

Jaga, bezpośredni kontakt z Meindlem i przy okazja skarga na praktyki Larixa to chyba najlepsze co możesz zrobić.

Jaga

Administrator Jaga
2015-04-13 22:11:23
87.239.217.155 Głosów: 4

Sprawa reklamacji butów Meindl zakończyła się... po 3. miesiącach (dokładnie)! Po napisaniu do centrali w Niemczech pani z działu reklamacji odpisała, że mogę odesłać buty (po raz kolejny) do firmy Larix, a oni naprawią mi je... grzecznościowo (sic!). Naprawa grzecznościowa trwała 5 tygodni!

Dla mnie takie traktowanie klienta dyskwalifikuje firmę Meindl przy następnych zakupach. Nie wspominając już o tym, że za tą cenę oczekuję lepszej jakości.

Dobrze, że "w razie czego" trzymałam jeszcze w szafie stare wysłużone Scarpy...

xmaly

2015-04-14 22:11:31
89.65.50.32 Głosów: 0

Namiot Easy Camp Boston 500A Pęka Folia

Witam, wszystkich
Po długich namysłach i godzinach wybierania namiotu rodzinnego wybór padł na Easy Camp Boston 500A.
Byłem zadowolony do pierwszego rozłożenia.
Po rozbiciu namiotu folie w oknach zaciekawiły mnie swą twardością (brak elastyczności)
Po oględzinach zauważyłem mnóstwo pęknięć na oknach smile.gif)
W jednym miejscu sprawdzając folia rozdarła się dosłownie jak papier.
Proszę wszystkich o radę.
To mój Pierwszy namiot z oknami.
Czy te folie są takie fatalne, czy ja trafiłem jakiś wybrakowany model?
Moim zdaniem ta folia jest za sztywna i dosłownie łamie się.
Po namiocie tej klasy i ceny spodziewałem się czegoś znacznie lepszego.
W chwili obecnej Prowadzę reklamacje ( troche to jest utrudnione, bo namiot zamówiłem w sklepie w Niemczech, a mój angielski nie jest za dobry)

Podaje Link do zdjęć jak ktoś chciał by zobaczyć http://1drv.ms/1J06T95

Paweł

przeniesione

Józwa

Józwa
2015-04-16 20:40:10
176.102.184.172 Głosów: 0

Żeby przestrzec - to i ja wstawię swoje dotychczasowe doświadczenia z firmą butywojskowe.pl. W sierpniu, na urodziny dostałem od żony zakupione w w/w firmie buty firmy Lowa, model Zephyr. Buty bardzo wygodne, jednak już w październiku zauważyłem wykruszanie się gumy w podeszwie jednego buta (drugi OK). Nie robiłem tragedii, tym bardziej że wykruszenia były niewielkie. W listopadzie buty wyczyszczone i wysuszone powędrowały do szafy, wyciągnąłem je dopiero w lutym, kiedy stwierdziłem że zima nie wróci. Po kilku dniach zauważyłem spore rozerwanie skóry na drugim bucie - do którego doszło samoistnie. Wyglądało to jakby ktoś rozerwał bibułę - takie same szorstkie krawędzie, co raczej wyklucza uszkodzenie mechaniczne. OK, sprawdzam stronę dystrybutora, piszę reklamację, wysyłam razem z butami - i cisza. Po dwóch tygodniach grzecznie się przypominam meilem - cisza. Dzwonię - pan odebrał, powiedział że sprawdzi i oddzwoni - cisza. Dzwonię jeszcze kilka razy cisza. Dodzwoniłem się w końcu tydzień temu - ten sam pan radośnie mówi że sprawdzi i oddzwoni... No i krew mnie zalała. A gdzie jakiekolwiek poszanowanie klienta? Dodam jeszcze tylko tyle że nie dostałem żadnej odpowiedzi także na żaden z 3 maili jakie wysłałem do tej firmy, a grzecznie pytałem czy nie potrzebują jakichś dodatkowych informacji, zdjęć itp. Czyli po 1,5 miesiąca nadal firma butywojskowe.pl udaje że jej nie ma.
Mam w związku z opisaną wyżej sytuacją pytanie - jaki jest tryb postępowania w takich sprawach? Od jakiejś reakcji z drugiej strony można się odwołać, przedstawić swoje argumenty itp. Natomiast ciężko się dyskutuje z całkowitym brakiem reakcji.
---
Edytowany: 2015-04-16 22:06:28
---
Edytowany: 2015-04-16 22:11:31

Farfura

2015-04-16 22:09:07
77.223.195.165 Głosów: 0

Józwa, nie denerwuj się, jesteś w domu. Sprzedawca "uznał" Twoje roszczenie ;)
Napisz drugie pismo przypominające czego żądasz - teraz już na twardo - naprawy czy wymiany na nowe.
Mam nadzieję, że w reklamacji nie pisałeś nic o tym, że buty reklamujesz ileś tam miesięcy (powyżej dwóch) od stwierdzenia wady...

Farfura

Józwa

Józwa
2015-04-16 22:21:23
176.102.184.172 Głosów: 0

Farfura, reklamację wysłałem praktycznie następnego dnia po odkryciu dziury. To wykruszanie gumy było wcześniej - i to zignorowałem. Co do dziury - napisałem jasno że to świeża wada tych butów.
A pismo "przypominające" poszło tydzień temu, ale ponieważ w usłudze śledzenia przesyłek Poczty Polskiej widzę awizację zaczynam spodziewać się uników ze strony tej firmy i zaczynam główkować co wtedy.

JAca2

2015-04-18 13:19:39
89.228.144.1 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Józwa
Sprawa z reklamacją (niezgodność towaru z umową) jest prosta. Wysyłasz reklamowany towar wraz z paragonem do sklepu gdzie zakupiłeś towar. I czekasz. Mija 14 dni i nie ma odpowiedzi!? Oznacza to ze Twoja reklamacja została uznana za zasadną. I w kolejnym mailu (liście, piśmie) piszesz że oczekujesz tego co żądałeś składając tę reklamację. Czyli naprawy, wymiany na nowe, zwrotu pieniędzy.... Prawo mówi ze w ciągu 14 dni sprzedawca ma się ustosunkować do Twojego żądania. A brak informacji jest wyrażenie zgody (przystaniem) na Twoje żądania. I jeżeli sprzedawca przespał termin i teraz będzie szukał jak z tego wybrnąć i pisał Ci że nie da się, ze to Twoja wina itp itd to nawet go nie słuchaj tylko domagaj sie wykonania tego co żądałeś.
Tym bardziej że wysłałeś towar wraz z pismem reklamacyjnym. Zapewne masz jakiś dokumenty potwierdzające nadanie? A jak będą unikać odpowiedzi to trzeba konkretnie... Dajesz im 14 dni i wysyłasz ostrzeżenie że sprawę kierujesz na drogę sądową. Albo w sumie można najpierw skontaktować się z tamtejszą Inspekcja Handlową żeby załatwili temat.
---
Edytowany: 2015-04-18 13:22:01
---
Edytowany: 2015-04-18 13:24:33

JAca

Józwa

Józwa
2015-04-19 14:44:00
80.53.89.6 Głosów: 0

Panowie, właśnie tak zrobiłem, z tym że odczekałem nawet dłużej niż tego wymagają przepisy, bo wolałem dogadać się jak człowiek z człowiekiem. Niestety - brak jakiejkolwiek odpowiedzi w tej sprawie spowodował że doszedłem do wniosku że firma próbuje mnie wziąć na przeczekanie. Być może mylnie. Fakt pozostaje faktem - drugie pismo wysłane, czekam na reakcję. Dowody nadania oczywiście mam.
Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

123startabc

2015-04-19 22:22:49
91.214.39.122 Głosów: 0

ale na co czekasz :) rzecznik

Józwa

Józwa
2015-04-20 12:50:38
83.19.139.82 Głosów: 0

14 dni od daty otrzymania pisma na przesłanie nowej pary butów.

QuickVik

QuickVik
2015-05-12 15:57:00
95.160.38.123 Głosów: 0

Cześć,
kupiłem kurtke Musto w Tk Max. Po 2h w deszczu zaczęła przeciekać na barku. Dałem do reklamacji. po 5 dniach dostałem smsa, że reklamacja odrzucona... Ma ktoś może jakieś doświadczenie w reklamacjach/zwrotach w TKMAX? Bo oczywiście będę się odwoływał. Ale może ktoś zna jakieś magiczne hasło §?

Strona: | 1 | ... | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | ... | 92 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: cfee3 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3