Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |

Reklamacja obuwia outdoor (dawny wątek meindl - przestroga)

Jorg

2019-10-03 23:57:26
89.228.144.10 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Prabos
Nie przekonuje mnie to. Niech zrobią dobre materiały takie którym upływ czasu nie zaszkodzi. Bo buty to nie samochód co stoi 8 lat na dworze. Nikt nie wymaga żeby były wieczne. Ale jak się płaci 1000zł za buty to można wymagać tego że się będą trzymały. Dla mnie żadne usprawiedliwienie. Jak coś się rozpada (bo poleżało 3 -4 lata w pudełku) to znaczy że producent użył kiepskich materiałów.
Poza tym producenci w takim razie powinni na metkach oznaczać datę produkcji. I będzie jak z konserwą czy innym ustrojstwem. Data produkcji 3 lata temu? Szukam czegoś świeższego. To wtedy było by ok. A nie że jak pytam producenta (Hanwaga) kiedy oni wyprodukowali te moje buty to mi odpisują że oni się tym nie zajmują. Czym? Chyba ustalaniem daty produkcji. Na niektórych data produkcji jest pod postacią specjalnego kodu (Lowa). To już coś. Ale ona powinna być normalnie napisana.

-------------------------------------------------------
Jorg

m

2019-10-04 09:45:14
194.165.48.1 Głosów: 1

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Jorg, popieram. Jeśli produkt traci zasadnicze właściwości od samego leżenia to powinien mieć jasno określoną datę trwałości.

Prabos

2019-10-04 13:56:59
195.206.114.19 Głosów: -1

W wypadku naszych produktów z firmy Prabos na każdym bucie jest data produkcji, miesiąc i rok. Być może dlatego tego typu problemy nie występują. Nawet buty trekkingowe posiadają dokładną datę produkcji. 3-4 lata nie jest problemem.

Prabos

Zbynek Ltd.

Zbynek Ltd.
2019-10-04 22:33:15
46.175.234.188 Głosów: 1

Data produkcji niewiele znaczy dla 99% użytkowników butów trekingowych. To takie mydlenie oczu na forum. Powinna być data trwałości.

Prabos, czy oprócz daty produkcji macie w każdym kartonie z butami karteczkę, że po 5-7 latach od daty produkcji i leżenia przez ten czas w szafie but może rozpaść się nagle, bez ostrzeżenia? Dla użytkownika ważna informacja, gdyby miał być na trekingu w odległym od cywilizacji miejscu.

Przez setki lat przyzwyczailiśmy się, że buty nie rozpadają się od leżenia w szafie. To problem ostatnich 10(?) lat. Więc dla przeciętnego zjadacza chleba to nie jest normalne, że powinien być materiałoznawcą, czy choćby znać skład materiałowy i jego właściwości w każdym rodzaju towaru na rynku.

Jaki odsetek ludzi kupujących buty czyta NGT czy tactical? I to do tego właściwy wątek. Nawet i na tych forach zdarzają się ludzie, którzy dowiadują się o problemie dopiero po wskazaniu im wątku. Nie każdy ma czas czytać ''na zapas'' wszystko jak leci.

Sam kupiłem wojskowe leżaki magazynowe innej polskiej firmy. I po kilkunastu dniach używania zdziwko, że coś mi kłapie przy chodzeniu. No i dopłaciłem do wymiany podeszw.

Jurek Cezar

2019-10-05 01:12:00
37.30.28.180 Głosów: 0

@m - Wszystkie produkty tracą zasadnicze właściwości od samego leżenia.

@Jorg - data ważności jest określona jasno przez prawo: dwa lata od zakupu. W sumie, w przypadku większości butów to i tak dużo :-)

Jurek

Jorg

2019-10-05 08:51:45
89.228.144.10 Głosów: 0

Jurek Cezar
Ja piszę o oznaczeniu datą produkcji każdej pary a nie o nie dacie ważności. Bardziej rozgarnięty użytkownik wie (np. na podstawie doświadczeń ludzi z tego forum) że but wytrzymuje np. 5 lat , widzi datę produkcji i podejmuje decyzję czy ryzykować czy nie. Ja po mojej przygodzie Hanwagami nie podejmę takiego ryzyka nawet jak trafił bym na zupełną świeżynkę. Bo 1000zł to zbyt dużo na buty które będę miał na nogach 60 dni w kupie w ciągu 5 lat!
A jakie to produkty jeszcze tracą właściwości od samego leżenia? Poza żywnością rzecz jasna?
Powtarzam: Jeżeli firma stosuje kiepskie materiały to powinna pracować nad lepszymi. Dla mnie jako klienta to żadne wytłumaczenie kiedy ktoś mówi że pianka tak ma. Jak ktoś woła za buty 1000zł to powinien szukać czegoś co piankę zastąpi albo innej pianki.

Jorg

m

2019-10-05 09:14:22
78.11.247.99 Głosów: 0

Jurek - to nie prawda i nawet nie chce mi się wymieniać sztućców i zegarków po dziadkach. Prabos napisał 3-4 lata to często nie przekracza okresu używalności butów przez przeciętnego turystę, więc wyparowują zanim mógłbyś je zużyć.

Jorg - a ja piszę o dacie ważności. Jeśli opony, kaski mają datę ważności to i tego typu buty powinny skoro mają ewidentnie okres po którym przestają spełniać swoją funkcję.

mnemonic222

mnemonic222
2019-10-06 20:13:41
5.172.255.103 Głosów: -1

Witam,

W większości butów Lowa Task Force, jest w środku na metce miesiąc i rok produkcji, dlatego kupując na olx proszę o zdjęcia tej wklejki, ale takie rzeczy niestety trzeba wiedzieć gdzie znaleźć.

Pozdrawiam

mnemonic222
Strona: | 1 | ... | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 069d3 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1