Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |

Ręczniki szybkoschnące

adamk123

2013-02-28 11:23:15
37.109.118.17 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

czaję się na ten z Decathlonu, ale w żadnym nie mogłem znaleźć. Są może gdzieś indziej jakieś podobne do tych nabaiji?
---
Edytowany: 2013-02-28 11:25:14

-------------------------------------------------------
http://www.klim-spaw.com.pl

Farfura

2013-02-28 11:43:43
212.106.172.26 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Cześć Adamie,
nie wiem skąd jesteś, ale jeśli ze Śląska, to wpadnij tu:
http://koodza.pl/
Na pewno coś dostaniesz.

Farfura

El_Chupacabra

El_Chupacabra
2013-02-28 12:37:49
193.46.187.252 Głosów: 0

@adamk123 jak nie ma na turystyce szukaj na akcesoriach pływackich... jeszcze nie spotkałem Deca żeby tych ręczników nie było i to w kolorach wszelakich

marcink

2013-02-28 12:52:47
213.238.120.136 Głosów: 0

Ręczniki z mikrofibry były w Biedronce przez ostatnie miesiące.

http://tugazetka.pl/biedronka/2012.12.31.fitness/4946,Reczniki,z,mikrofibry

Potem na wyprzedażach biedronkowych były za 14,99. Mam ręcznik z Deca do porównania. Materiał dokładnie taki sam. A różnica w cenie kolosalna. Za 25 zł dwa ręczniki z czego mniejszy jest taki jak z Decathlonu.

turysta

2013-02-28 13:28:38
193.221.89.14 Głosów: 0

Mam ten recznik z Decathlonu. Bedzie w dziale z akcesoriami plywackimi. Polecam. Mialem na wielu wyjazdach. Skuteczny, szybko wysycha, zajmuje malo miejsca. Co do wytarcia 2 osob tym samym recznikiem nic nie moge polecic. Nigdy nie przyszloby mi do glowy zrobic cos takiego.
---
Edytowany: 2013-02-28 13:29:28
---
Edytowany: 2013-02-28 13:55:28

PRS

2013-02-28 14:15:55
193.0.116.29 Głosów: 0

Jak chcesz wytrzeć 2 osoby to szukaj ręcznika ,,szybkoschnącego" który wygląda jak... ręcznik. Frota L Fjorda Nansena w zupełności wystarczy. XL jest niewiele większa rozmiarowo za to cięższa (pewnie bardziej mięsista ale nie jestem tego pewien) - pisałeś o schronisku więc namiot odpada ;) czyli możesz sobie pozwolić na 300 g.
Tak jak ktoś wcześniej napisał te z Deca. Dr B czy Tramp Light bardziej się nadają na odsączanie niż wycieranie. Gdy zabieram Trampa to dodatkowo zawsze jest w zestawie ścierka z Biedronki.
Jeżeli druga połówka ma długie włosy to polecam Frote http://www.ceneo.pl/2483386 za 35 zł
http://www.ceneo.pl/;szukaj-fjord+nansen+r%C4%99cznik?se=yEwdHoMfWL89OhLLWfdFRssuYNmaiX-8&gclid=CMHzwKKI2bUCFUdY3godOXsA2w

Edgar

2014-03-30 14:03:35
178.235.245.226 Głosów: 0

mam pytanie
zgubiłem swój ręcznik SeaToSummit Drylite, miałem rozmiar L i był za duży generalnie chciałbym kupić mniejszy
zastanawiam się nad M, S lub XS jako lekki ręcznik w góry. Czy ktoś ma rozmiar XS tego ręcznika albo S ? Daje radę tymi rozmiarami się wytrzeć?

pozdr

skrzyplocz

skrzyplocz
2014-03-30 15:40:57
78.8.17.172 Głosów: 0

Mój ręcznik z Biedry (a w zasadzie ścierka kuchenna) ma 40x60 cm, jak dla mnie jest akurat, ale siostra, która ma dłuższe włosy trochę narzeka.

maciejfloyd

maciejfloyd
2014-07-30 21:47:25
83.7.20.111 Głosów: 0

Kupiłem sobie ręczniczek Rockland frotte rozmiar M niebieski i mam taki dylemat, bo on w ogóle nic nie wyciera:( muszę się nim czochrać baaaaaardzo długo żeby coś wytarł a i tak skóra pozostaje wilgotna. Czy te ręczniki tak mają? Czy wszystkie tak mają, że nie wycierają do sucha tylko człowiek mokry jest cały czas? Bo owszem, jest mały po spakowaniu, ładniutki kolorek ma...ale swojego podstawowego zadania, czyli wycierania nie spełnia za nic w świecie. To już lepiej wyciera tani chinol z ryneczku.

http://outdoormacieja.blogspot.com/

zlamas

2014-07-30 22:18:45
87.101.31.242 Głosów: 0

Kiedyś kupiłem ręcznik sea to summit i był też, ładniutki, milutki kolorowy, ale sprzedawca mnei ostrzegł, że tym się do porządku nie wytrę- także wiedziałem co biorę. Jednak jakiśczas temu kupiłem w biedrze komplet 2 ręczników- nie pamiętam z czego, które są średnio ładnei miłe, ale są pakowne i lekkie- oczywiście nie tak bardzo jak sea to summit, ale nie osuszają, a do porządku chłoną wodę z ciała. Coś za coś. Fakt taki, że w opisie powinno być ujęte, że "nie wyciera jak ręcznik w Twojej łazience" :D

maciejfloyd

maciejfloyd
2014-07-30 22:40:34

No to 40 zeta poszło w pi....u

dwa razy

dwa razy
2014-07-30 22:43:53
89.78.13.1 Głosów: 0

daj mu szansę, niektóre ręczniki po praniu zaczynają lepiej działać.

2x

maciejfloyd

maciejfloyd
2014-07-31 00:07:40

Był prany dwa razy już i mu to nie pomogło. Dziwne, bo piorąc go w misce chłonie wodę jak gąbka, ale z ciała już tak nie wchłania i skóra jest normalnie wilgotna po nawet długim wycieraniu. No i nie schnie tak szybko jak chyba powinien ręcznik szybkoschnący. Zmoczony i powieszony na dwa spinacze na dworzu w ciepłą noc jak teraz rano nadal jest wilgotny.

zupka66

2014-07-31 00:38:27
89.72.237.78 Głosów: 0

Nie używałem markowych ręczników tylko "ścierki" z marketów, dawały radę czasem lepiej ale częściej gorzej. Zakupiłem kilka tygodni temu w biedronce zestaw 2 ręczników za 15 pln i to był strzał w 10.

piotr.r

piotr.r
2014-07-31 00:56:43
82.231.249.44 Głosów: 0

Maciej, a może to ma być zimny kompres na obolałe części ciała? 8P

botx

2014-07-31 08:01:09
91.197.155.10 Głosów: 0

ja mam Outwella i są super, nie tak jak z Deca, które są takie sobie

botx

Ivan Drago

Ivan Drago
2014-07-31 09:01:07
212.182.61.1 Głosów: 1

Powiem Wam tak: nie kupujcie żadnego ręcznika turystycznego, pływackiego, taniego Decathlonowego ani droższego Sea to Summit. To marketing i kolejna próba nazwania zwykłego produktu produktem "turystycznym", a więc 3 razy droższym.

Kupcie sobie ściereczkę z mikrofibry z Biedronki. Ale nie "do luster", tylko ten drugi typ, taką z pętelkami frotte (kolor niebieski). Kosztuje ona 2,99 zł i ma wymiary ok. 20x30 cm (nie pamiętam dokładnie). Ja kupiłem dwie i zszyłem, dodałem też pętelkę aby było łatwiej przyczepić do plecaka w celu wysuszenia. W ten sposób otrzymałem ręcznik tani, ale przede wszystkim o wiele lepszy niż "szybkoschnący ręcznik turystyczny" (mam porównanie z moim Fjord Nansenem i żony Decathlonowym).

Plusy:
+jest dość gruby, da się nim normalnie wycierać a nie tylko przyciskać do ciała
+jest lekki i pakowny
+chłonie wodę lepiej niż inne. Po umyciu się w całości robię tak: wycieram włosy i wykręcam ręcznik. Po wykręceniu ręcznik nie jest oczywiście suchy, ale na powrót staje się na tyle chłonny, że można wytrzeć resztę ciała. Mam dość mocno owłosione nogi, więc po nogach też muszę wykręcić

Minusy:
-jest dość mały i nie da się zmienić pod nim kąpielówek ;) Ale można sobie kupić więcej ściereczek z Biedry i powiększyć. A tak serio to myślę, że i jedna ścierka wystarczyłaby. Zszyłem dwie aby łatwiej było wycierać plecy.

Ręcznik z Biedronkowych ścierek schnie porównywalnie szybko do innych a zapachy łapie chyba trochę wolniej. Poza domem innego już nie używam, mój Fjord poszedł w odstawkę.
---
Edytowany: 2014-07-31 09:02:13

dwa razy

dwa razy
2014-07-31 10:05:03
89.78.13.1 Głosów: 1

ja używam sea to summit tek towel i jest ok. ale nie mam porównania do patentu z biedry. chętnie spróbuje, bo cena jest kusząca. w zeszłym roku miałem już go wyrzucić, tak śmierdział, ale gdzieś przeczytałem, żeby ręcznik spryskać octeniseptem. znowu pachnie cudownie i znowu się o siebie ocieramy.

przedwczoraj kupiłem, za jakieś nieduże pieniądze, na wyjazd clip towel w outlecie mountain warehouse. waga 25 gr, w pokrowcu wymiary śliwki w czekoladzie. też działa. oczywiście nie jest to ten sam "poziom wytarcia", co normalnym ręcznikiem kąpielowym i trzeba go wykręcać w trakcie, ale w taką pogodę w terenie jest bardzo ok.

http://tnij.org/dhmzs8a
---
Edytowany: 2014-07-31 10:36:53

2x

BeBe

2014-07-31 10:31:15
87.101.39.227 Głosów: 0

Ja na początku swojej górskiej kariery zanabyłem jakiegoś FN. Dużo wody toto nie wsiąknie, ale o tym mnie uprzedzano już w sklepie. Natomiast najbardziej irytuje mnie pochłanianie zapachów, po dwóch, trzech użyciach czuje wszystko co mam w plecaku. I poddałbym w wątpliwość nazwę, bo to nie ręcznik szybkoschnący a tylko szybciej schnący. Niż tradycyjne rzecz jasna.

PRS

2014-07-31 11:27:14
193.0.116.29 Głosów: 1

Wklejam mój list-odpowiedź na zapytanie Jagi odnośnie ręczników. Może komuś pomoże ;)

Fjord Nansen Tramp o wymiarach 87 x 38,5 cm waży 37 g
Szmata z Biedry waży 55 g i jest o połowę mniejsza ale (subiektywnie) bardziej chłonna.
Humanistycznie rzecz ujmując to chłop musi (powinien) okręcić sobie ,,jaja".
87 cm długości trampa nie wystarcza nawet na b. szczupłe osoby.
Dlatego kupiłem Frote - tu 120 cm jest wystarczające by się owinąć i zrobić ,,zakładkę".
Ale kobity muszą się owinąć od ,,cycków" w dół.
I tu te 150 cm długości to jest minimum. Więc Frota XL http://www.sklep-presto.pl/product-pol-34289-Recznik-szybkoschnacy-Frota-XL-150x63-5-cm-Fjord-Nansen.html I do tego te 3,5 cm więcej szerokości też mają znaczenie ;)
Niestety waga (deklarowana przez producenta) wynosi 290 g. Pakunek sam w sobie jest do zaakceptowania - taki ,,chlebek".
Dla porównania wagowo Dr. B waży (niby) 210 g http://www.sklep-presto.pl/product-pol-36234-Recznik-szybkoschnacy-XL-63-5x150cm-Dr-Bacty.html czyli tylko 80 g mniej a jest prawie dwukrotnie droższy i do tego ,,gładki". Moim zdaniem wagowo nie ma co ,,oszczędzać" bo komfort wycierania jest nieporównywalny na korzyść Froty.
Objętościowo to już insza inszość. Gdybym miał spakować się w mini bagaż podręczny do tanich lotów to bym go wybrał.
A do plecaka ,,w Polskę" zabieram Frotę.
.
Pisałem Ci o zszywaniu szmat z Biedry czy też Jana Niezbędnego. Jedna waży 55 g czyli sześć 330 g. Ale tworzą ręcznik o wymiarach 76 x 135 cm co dla kobiet ,,z mniejszą możliwością oddychania" jest jeszcze lepszym wyborem.

Reasumując
Chłop - min 120 cm
Baba - min 150 cm
I złota zasada (gdzieś zasłyszana) - ,,kupujmy ręcznik, który wygląda jak ręcznik"
(szmata z Biedrony - ta zielona- wygląda jak ręcznik)
Pozdrawiam

Strona: | 1 | ... | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj się »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 89f0f - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3