Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | ... | 19 |

Ręczniki szybkoschnące

~kashpir_pl

2007-05-08 16:46:40
194.92.3.102 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Ja mam dwa "ręczniki" szybkoschnące: jeden to szmata z allegro za 15 zl o rozmiarze 120x50, a ostatnio kupiłem ręcznik Fjorda Nansena Tramp. Szmata sprawdza się całkiem nieźle, chociaż jak już zaczyna łapać zapachy (a łapie dosyć szybko) to tak jakby bez etapów przejściowych - od razu mocno. Fjord Nansen jeszcze nie sprawdzony, mam nadzieję, że "czynniki antybakteryjne" ;-) w FN okażą się lepsze niż w szmatce za 15 zyla...

-------------------------------------------------------
kashpir_pl

~Arni

2007-05-08 23:49:45
86.63.98.156 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Dokładnie Doczu, trzeba wiedzieć na czym oszczędzić.

~Jarek

2007-05-09 07:37:56
83.16.192.178 Głosów: 0

Potwierdzam to co napisał Doczu - "Super Szmatka" firmy Spontex (dostępna w 2 kolorach - błękitnym i pomarańczowym) zakupiona w Tesco za 1.59! Wczoraj testowałem - super chłonie wodę, nie zostawia puszków na ciele, jest w miarę przyjemna w dotyku. ogólnie godna polecenia.

jarek

Doczu

Doczu
2007-05-09 08:20:53
81.210.105.147 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

O własnie Jarek - dokładnie o tą szmatę mi chodzi. Widzę, że w tesco jest jeszcze tańsza niż w Auchan. Thx za info.

Pozdrawiam.

~RoKo

2007-05-09 08:47:25
195.205.44.140 Głosów: 0

Doczu> Dzięki, podaj proszę nazwę outdorowego mydełka bo wcześniej o tym nie słyszałem, interesują mnie również outdorowe pasty (do butów i zębów) tudzież szczoteczki (najlepiej markowo-outdorowe). Wiesz, pewnie mógłbym wypchać kieszenie chusteczkami 30x30cm i nimi się wycierać, ale jestem fanfaron bo wybrałem ręcznik.
Dowartościowałem się niestety niewiele bo korzystam z akcji 2+1 bądź innych przecen.

Robert

~szary

2007-05-09 09:04:13
81.15.202.50 Głosów: 0

hmm, "Ale niektórzy najzwyczajniej lubią otaczać się produktami markowymi, to ich dowartościowuje. oczywiście do takiego ręcznika pasuje tylko turystyczne mydło, najlepiej znanej outdoorowej firmy, no i nie należy zapomnieć o markowej paście do zębów, najlepiej takiej, po której zęby nam nie wyleca do końca życia.
Ale dobrze że tacy ludzie są - dzięki temu mamy urozmaicenie w sklepach."

bardzo ciekawy wywód. Tym bardziej zastanawiający, że wywołany zwykłym pytaniem o to w czym inni piorą ręczniki. Nie ma to jak dorabianie ideologii do wycierania się szmatą od podłogi.

Doczu

Doczu
2007-05-09 09:19:36

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

RoKo >>> o outdoorowym mydełku była gdzieś na NGT, o paście do zębów tez. Nawet darek e-horyzont podawał linka, więc z pewnością znajdziesz :-)

szary >>>
"bardzo ciekawy wywód. Tym bardziej zastanawiający, że wywołany zwykłym pytaniem o to w czym inni piorą ręczniki."

No rzeczywiście, problem jest poważny. Jest tyle profesjonalnych środków piorących do reczników szybkoschnących, że wybór jest szalenie trudny.

"Nie ma to jak dorabianie ideologii do wycierania się szmatą od podłogi."

Podobnie jak wymyślanie problemów, gdzie ich nie ma.
Zresztą ja bym nie nazywał tego ideologią. To bardziej kult szmaty do podłogi.

Pozdrawiam.

~szary

2007-05-09 09:47:52
81.15.202.50 Głosów: 0

oj, Doczu, Doczu
to nie jest wymyślanie problemów, tylko zwykła ostrożność (ja się jej nauczyłem po wypraniu polara za dwie stówy w zwykłym proszku), a wybór ma być między pudełkiem proszku za 3,50 a flaszką jakiegoś mydła w płynie za 20 zł.
Ze ślepym kultem trudno dyskutować :)

~kashpir_pl

2007-05-09 09:58:42
194.92.3.102 Głosów: 0

Sie zastanawiam po co ta jałowa dyskusja? :) Ja tu nie widzę problemu - każdy ma taki ręcznik jaki mu odpowiada i na jaki go stać. Jedni wolą kupić szmatkę Spontex a zaoszczędzone pieniądze dodać do zakupu innego sprzętu turystycznego, inni wolą mieć i stać ich na ręcznik JW. Nie dorabiajmy dzikich ideologii "kultu szmaty do podłogi" i "dowartościowania za pomocą markowego ręcznika". Można dyskutować ale nie przekonujmy innych na siłę. Koniec i kropka.

kashpir_pl

Doczu

Doczu
2007-05-09 10:08:28

hehe ale przyznasz, że ręcznik szybkoschnący jednak nie kosztuje ponad 200 ani nie ma jakiś szczególnie "technicznych" właściwości więc ryzyko jest znikome.
A co do mydła w płynie za 20 PLN zdradzę CI pewien sekret - zupełnie nie różni się ono niczym od mydła tzw. szarego, za 1,5 PLN. No może tym że jest w plynie, ale z powodzeniem można ten sam efekt uzyskać z szarym mydłem.

Pozdrawiam.

Mataj

Mataj
2007-05-09 22:48:08
217.197.165.189 Głosów: 0

Pytanie - z czego sklada sie Mikrofibra?! Bo wydaje mi sie, ze z polyestru i poliamidu (mniej wiecej odpowiednio 80% i 20%). Pytam bo ostatnio szukajac znalazlem wynalazek: Polyester + Nylon - producent tez utrzymuje, ze to mikrofibra, ale jakos tego nie widze (proporcje materialow tez jakos 80-20).
W necie jakos nie moge znalezc opisu dokladnego tego tworzywa. (chodzi mi w zasadzie o to, z czego robia te reczniki szybko schnace).

A w mojej glowie, slonc milionami....

Doczu

Doczu
2007-05-09 23:20:15

Mataj - ale przecież Nylon to właśnie poliamid

Pozdrawiam.

Mataj

Mataj
2007-05-09 23:33:55

Mataj = debil...

Dzieki Doczu za nawrocenie mojego debilizmu po 18h w pracy =)

~Krzychoo

2007-05-11 09:03:05
217.153.167.4 Głosów: 0

@Jarek - jaki rozmiar ma to super szmatka?

Krzychoo

Krogulec

Krogulec
2007-05-11 09:29:23
195.205.40.103 Głosów: 0

Ja mam scierke do podlog z mikrofibry z Biedronki czy innego Euro za 7 zlotych. 40x50 cm, spokojnie starczy do wycierania, malo miejsca zajmuje, dobrze wchlania wode, w miare szybko schnie, nie zasmiarduje jesli nie doschnie.

~Jarek

2007-05-11 09:50:11

Krzychoo - dokładny rozmiar podam Ci po zmierzeniu, ale tak na gorąco oceniam ten rozmiar na 50X60 cm -spora jest!

jarek

Doczu

Doczu
2007-05-11 19:02:23

Krzychoo >>> no zedcydowanie 50x60 cm

Pozdrawiam.

~Krzychoo

2007-05-11 20:36:55
217.153.167.4 Głosów: 0

Macie jakiegos linka? Bo bylem w Tesco widzialem tylko szmatki z wiskozy i poliestru lub bawelno-wiskozy i poliestru za taka cene i w tych rozmiarach. Szmatka z mikrofibry wygladajaca jak recznik kosztuje 16,99PLN i rozmiar 50x60cm, inne byly po 4 zlote z hakiem ale rozmiar 32x32cm. W warszawskim Rossmanie sa te wspominane reczniczki po 13,49 - nie sa juz w promocji.

Krzychoo

~Jarek

2007-05-15 10:07:17

Krzychoo
Linka nie mam niestety, gdyż producent nie umieścił tego produktu w katalogu produktów flagowych na stronie :)) więcej na spontex.pl

Szmatki są koloru pomarańczowego i niebieskiego, bez opakowania, złożone na 4 z kartonikiem przypiętym spinaczem - na kartoniku nazwa producenta i napisz "super szmatka" -biorac pod uwagę fakt, że w każdym markecie danej sieci towary są ułożone wg tego samego klucza - szmatki znajdują się w koszach ustawionych na podłodze w regale ze ścierkami szmatkami i gąbkami -więcej już nie potrafię napisać:)

jarek

Mataj

Mataj
2007-05-15 10:51:18

Bylem tak ciekaw tego co piszecie, ze wzialem sie za testowanie ;) Jako, ze wakacje przede mna, uznalem, ze przyda mi sie troche miejsca w plecaku.

Obiekt badawczy:
Wybor padl na sciereczke z mikrofibry 40x40 Jana Niezbednego. Wybralem sciere typu frotte co to by bardziej recznik przypominala i milsza byla :P Koszt - ok. 7.50pln

Testy:
Pierwszy test "wsciakalnosc" - 500ml wody, mozliwe ze wiecej - nie testowalem.
Drugi tekst "schniecie na powietrzu, wieczorem" - nie wykrecalem - wycisnalem tak, zeby nie kapalo. Czas schniecia 3h na pieprz.Prawdopodobnie w przypadku "gladkich" scierek czas bylby jeszcze mniejszy niz w przypadku microfibry frotte.
Trzeci test uzytkowy - Recznikiem (scierka) wyciera sie bardzo dobrze. Wada, moim zdaniem, jest to, ze scierka mocno trzyma sie wycieranej powierzchni. Po wytarciu sie, wlacznie z wlosami, rano scierka byla sucha - schla w lazience, czyli w miejscu zacienionym, bez przewiewu.

Plusy:
- cena
- chlonnosc
- czas schniecia
- mozna prac w pralce i wirowac (zalecenia producenta)

Minusy:
- "czepnosc" materialu - ciezko sie nia wycierac

Podsumowanie:
Recznika z microfibry nie mialem nigdy, zawsze wozilem ze soba reczniki frotte. Mysle, ze od teraz sie to zmieni. Roznica w objetosci jest zasadnicza, do tego chlonnosc praktycznie taka sama.

Testowalem z ciekawosci, moze sie komu przyda...

Strona: | 1 | ... | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | ... | 19 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj się »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: c5ff2 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3