Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | 12 |

Raczki, nakładki antypoślizgowe

PioPac

PioPac
2008-02-04 15:59:54
77.236.0.197 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Dzięki za cenne info ~andy :D
Rzeczywiście wyglądają na godne zaufania. Oddaję więc głos na Twojego posta i zabieram się za poszukiwania ich w mojej okolicy.

-------------------------------------------------------
uda się na Gerlach we Wrześniu?

Tomisiek

2008-04-24 11:52:26
83.5.251.140 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Ludzie, co Wy dzisiaj z tymi raczkami pod piętę? ;-) Już w drugim temacie ktoś o takich pisze... A widział ktoś takie kiedykolwiek? Raczków się nie zakłada pod piętę! Nie miałoby to żadnego sensu, poza tym takie coś łatwo by spadło. Raczki (cztero- lub sześciozębne) zakłada się pod śródstopie, a opierają się one na obcasie i dzięki temu są bardzo stabilne. Na samych paskach na pewno by się nie utrzymały.

pozdrówka

przeniesione z "ciekawa alternatywa dla raków"

Corto

2008-04-24 11:52:48

Na jakiej pięcie? Nie wiem o czym co chwilę tutaj mowa, ale chciałbym żeby ktoś dał mi linka do raczków zakładanych na piętę - bo ja dotąd widziałem tylko na śródstopie:-)

Walter02

2008-04-24 11:53:22

Hm, ja w ogóle nie poważam ''raczków'' - nie nadają się do podchodzenia, a przy zejściach uważam, że dają złudne poczucie bezpieczeńtwa (zaznacza, że jest to baardzo subiektywna opinia poparta baardzo małyym doświadczeniem - miałem raczki tylko raz na nogach i zaraz zdjąłem :)) Moim zdanie jedyną zaletą raczków jest ich wielkość (małość) i mała waga.

Tomisiek

2008-04-24 11:53:43

Walter02> z pewnością raczki nie są sprzętem wyczynowym, nie nadają się na większe stromizny ani poważne lodowce. Jednak często lepiej je mieć pod butami, niż nie mieć nic;-) No jak zauważyłeś - mało ważą i nie zajmują wiele miejsca.
Mnie najbardziej przydają się latem w Alpach (przechodzenie nachylonych pól firmowych, świeży śnieg na kamieniach etc.) oraz zimą w Karkonoszach czy podobnych górkach. Jak na tak mały sprzęcik dają naprawdę sporo, ale oczywiście nie zastąpią ''dorosłych'' raków.

» http://www.tompress.getin.pl

rumcajs

2008-04-24 11:54:08

->Tomisiek
Istnieje niestety coś takiego jak raczki pod piętę, produkował je np. Simond. Niestety jest to błędny pomysł: o ile przy podchodzeniu spisują się bez zarzutu, o tyle przy schodzeniu po prostu przesuwają się do tyłu i spadają, żadne moje udoskonalenia nic nie pomogły. Kupiłem kiedyś takie na próbę za psie pieniądze i wcale się nie sprawdziły. Używam teraz oczywiście "standardowych" pod śródstopie....

rozul

2008-04-24 11:54:29

czyli drodzy koledzy deklarujecie sie do uzywania "raczkow"? a szczeze mowiac myslalem juz ze to tylko taki jakis gadzet nie uzywany przez nikogo:) nono...musze powiedziec ze sie zdziwilem:)
polecacie taki cus?

Tomisiek

2008-04-24 11:54:49

rumcajs> no cóż, ja takich nie używałem, ale z tego co piszesz, nie ma czego żałować;-)

rozul> nie ma uniwerslanych recept. moim zdaniem raczki mogą sie przydać, w niektórych sytuacjach wystarczą i pomogą. natomiast podkreślam jeszcze raz, że nie jest to sprzęt wspinaczkowy i nie zastąpi pełnych raków.

sERo

2008-05-01 19:01:17
83.19.17.178 Głosów: 0

Jeśli chodzi o raczki to mogę polecić te z Allegro:
http://www.allegro.pl/item352056458_raki_raczki_turystyczne_najlepsza_oferta.html

Mam dwie pary takich raczków, używaliśmy ze znajomym kilkakrotnie w Beskidach w czasie zimy i znakomicie sprawdzają się w takich warunkach. Solidnie wykonane, troczki się nie luzują, tylko na początku trzeba dwa razy sprawdzić czy wszystko dobrze ułożyło się na bucie i czy jest dobrze zaciągnięte.

Co ja robię w mieście? :(

Pim

Pim
2009-11-29 14:48:25
83.5.145.31 Głosów: 0

Jeżeli już, to np. Camp robi raki 6 zębne pod stopę i te wydają się rozwiązaniem nieco poważniejszym:
http://randonner-leger.org/perso/lib/exe/detail.php?id=liste_equipement_islande&cache=cache&media=islande2008:securite_crampons.jpg

Pozdrawiam

Pim

zjaaw

2010-02-26 08:23:04
156.17.201.68 Głosów: 0

zjaaw
2010-02-25 21:54:51
188.33.81.32
nr 1
głosów 0
Witam, mam pytanie, czy ktoś z was korzysta lub widział w działaniu nakładki antypoślizgowe podobnego typu jak na tej aukcji
http://allegro.pl/item926314579.html
, wiecie może jak to się spisuje w lekko pochyłym terenie.

przeniesione przez admina

Piotrunio

Piotrunio
2010-02-26 08:34:41
91.94.106.12 Głosów: 0

Jeżeli to jest lekko pochyły plac pod domem, to sobie kup. Na pewno lepiej będzie ci się go odśnieżało. :-)
A na poważnie, to macałem toto w sklepie i nie wziąłbym tego w góry (sprzedawca też jakoś się ze mną zgadzał).

Piotr

Edtheduck

Edtheduck
2010-10-27 20:43:17
88.156.2.121 Głosów: 0

Czy ktoś używa nakładek antypoślizgowych jak te Petzla, albo YAKTRAX WALKER?
Chodzi mi o coś do używania w lesie, a nie w górach.
Więc raki by zupełnie nie zdały tutaj egzaminu.

~john_doe

2010-12-10 19:25:53
86.63.151.146 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Odświeżam pytanie Edtheduck czy te wszelkiej masci nakładki maja sens chodzi mi tylko o miasto obecnie jest tak slisko ze ledwo sie chodzi szcególnie chodzi mo Yaktraxy oraz WinterTrax

~Bren

2010-12-13 20:52:34
88.156.186.168 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Na tacticalu masz krótki test:
http://www.tactical.pl/forum/index.php/topic,63360.0.html

Bren

mniklas

mniklas
2011-01-12 11:18:53
84.10.109.182 Głosów: 0

Pod domem mam straszliwą ślizgawkę i gdy idę na spacer z psiakiem do lasu to czasem jest ciężko. Teren jest płaski w związku z czym myślę, że sprawdzą się jakieś raczki.

Zwróciłem uwagę na omawiane tu Bozany, koszt ok 20 zł:
http://www.e-horyzont.pl/raczki-antyposlizgowe-bazan_17175t.html
może i lipa w górach, ale chyba na płaskim terenie, w podmiejskim lasku dadzą radę?

Drugi mój typ niestety już wyprzedany, ale można szukac w jakiś Realach, lub czegoś podobnego. Na:
http://www.tchibo.pl/Ubrania-i-wyposazenie-dla-milosnikow-sportu-t200000288.html
w okolicach środka jest artykuł "Antypoślizgowe podkładki pod buty". Koszt ok 50 zł.

Co się lepiej sprawdzi? Przypominam, że nie chodzi o góry.

http://www.panoramio.com/user/michalniklas

gumibearMarcin

2011-01-12 11:44:52

mniklas kiedys w pewnej fabryce szwedzkiej gumi skladal te raczki na rynek szwedzki. Jota w jote to samo. Moim zdaniem cena jest tu kosmiczna bo wiem ile kosztuje wyprodukowanie tego cudu no ale na kapitaliźmie ja sie nie znam:). Nie jest to złe. W szwecji w kazdym aucie to jeździ i kazdym domu lezy. Zdaje egzamin na miejskie chodniki i ściezki leśne. Do tego był jeszcze U-kształtny zapietek ale widze w horyzoncie ich nie ma. W takim zestawiku znajomi popylali testowo na sniezkę w srodku zimy i dali rade i co więcej chwalili. teraz widze te bazany maja zmodyfikowany pasek przedni. Widze jakis splot wiec cos mocniejszego jest

~skrzyplocz

2011-01-12 12:05:56
78.9.114.213 Głosów: 0

Te bazany z horyzontu mam - dobrze się sprawdzają na płaskim lodzie np. przy przechodzeniu przez zamarznięte rzeki, czy jeziora, jak jest lód pod śniegiem, to są już mało skuteczne, bo ząbki są krótkie. Niestety guma z przodu szybko się przeciera na kamieniach i trzeba ją zastąpić taśmą.

~lknetpl

2011-01-14 03:57:58
87.99.46.8 Głosów: 0

Witam, moje pytanie tyczy się raków: http://allegro.pl/raki-na-buty-profesjonalne-wojskowe-regulowane-i1407549859.html
Czy warto je kupić? proszę o opinie.

Jakie jest Wasze zdanie czy np. na Śnieżkę idąc warto zabrać? W zeszłym roku będąc tam, ratownik z gopr zalecił raki przy wchodzeniu. Jakie jest Wasze zdanie?

gumibearMarcin

2011-01-14 07:11:43

~lknetpl bylo juz o tych rakach w wątku raki na NGT. Jedna z ostatnich stron. Szkoda kasy

http://ngt.pl/forum/raki-turystyczne,1221,30.html

Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | 12 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 1ff8a - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3