Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

Pustynia - jaki ubiór? jaki sprzęt zabrać?

T Atomicus

2014-09-12 14:10:34
78.30.110.208 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

No tak. Rower daje wieksza autonomie. Ja zabieralem zawsze min. 10 litrow wody, co starczalo mi na kilka dni. Z ta gestoscia zaludnienia tez bym nie przesadzal. Wioski sa tam gdzie sa drogi, ale przede wszystkim woda. Bo nawet przy asfaltowych drogach zdarzaja sie bezludne odcinki ponad 100 kilometrowe.

Swoje opinie opieram na doswiadczeniach z kilku wyjazdach w rejon Gornego Egiptu/Sudanu w okresie od polowy pazdziernika do polowy lutego.
---
Edytowany: 2014-09-15 13:56:22

-------------------------------------------------------
TA

Ioola

2014-09-13 09:02:51
5.173.143.189 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Z moich skromnych pustynnych doświadczeń (pustynia syryjska) sandały, długie portki z suplexu, na grzbiecie koszula z długim rękawem (miałam lnianą i bawełnianą kupioną na jakimś miejscowym straganie), na głowę kapelusz albo arafatka. Temperatury w sierpniu około 40 stopni, w nocy spadało, ale nie jakoś dramatycznie, ot tak się przyjemnie robiło. Na piachu nie spałam bo do oazy było blisko, ale mieszkaliśmy u Beduina, który na noc brał namiot i koce i szedł spać na pustynię, czy brał termos nie wiem ;) Syryjczycy przy upałach piją herbatę, mocną i cholernie słodką, podobno czysta woda przy takim upale obciąża nerki, trzeba ją mieszać z czymś np. sól. Upał przy tej wilgotności wcale nie był mocno doskwierający.
---
Edytowany: 2014-09-13 09:03:39
---
Edytowany: 2014-09-13 09:17:51

steepik

2014-09-20 19:03:39
91.206.65.39 Głosów: -1

Ja miałem i sandały i porządne buciory trekingowe. W sandałach głównie chodziłem. Co do reszty- wszystko naturalne- bawełna albo len. T-shirt i koszula z długim rękawem konieczna.Ciepły polar.Spodnie najlepiej z duża ilością kieszeni, mocne i nie krępujące ruchów, lekkie. Ja lubię takie z odpinanymi nogawkami. Co mogę polecić to ubrania marki Bushman http://pl.bushmanwear.com/ - idealne na pustynne wypady. Polecam też okulary polaryzujące. Przydają się. No i nakrycie głowy - konieczne

-------------------------------------------------------
steepik
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 7380a - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2