Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

Pranie śpiwora

szymms

2009-02-27 11:45:26
83.12.193.90 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

mam informację, która dostałem jakiś czas temu, sam ja stosowałem i do jakiegokolwiek prania śpiworków (ktokolwiek na coś takiego chciałby się zdecydować) mam poradę. nie pierzcie w proszkach do prania. nie pierzcie w płynach do prania tkanin delikatnych. jedynym środkiem, prócz specjalistycznych- jak choćby wspominany Nikwax, są środki do prania pieluch, ew. dla małych dzieci.
dlaczego? większość środków piorących, a zwłaszcza środków do tkanin delikatnych zawierają zmiękczacze, najczęściej lanolinę. zmiękczanie nie ma nic wspólnego z puszystością. produkty takie jak sprzęt turystyczny (dotyczy to także polarów, i wszelkich "tex" ów) w wyniku spotkania ze zmiękczaczami są nim oblepione, co ma im nadać miękkości, ale co powoduje, zatrzymanie ich właściwości, a z czasem zlepianie się włókien- co często po nawet super upranym śpiworze pojawia się po kilku wyjazdach, kiedy się robi jak placek. w przypadku polarów i "tex" ów dzieje się podobnie, + mogą zmiękczacze zapchać pory, zalepić je.
zresztą, zobaczcie np. na polarze, że wyprany w środku piorącym ze zmiękczaczem czy w płynie do płukania, cały się jak gdyby lepił.
to tyle ode mnie w temacie prania śpiworów.

~aaaa

2009-03-18 12:22:33
91.94.246.154 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

a w jakiej temperaturze prac śpiwór??

-------------------------------------------------------
aaa

~rider_krk

2009-07-14 23:19:02
81.219.244.14 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

a czy ma ktoś jakieś wskazówki jak wyprać śpiwór lafuma 800 extreme?

sasq pajak/grappa.pl

2009-07-15 14:19:00
87.105.115.97 Głosów: 1

Jak wyżej tylko:
w pkt2 proponuję nikwaxa wash in lub proszek jelp (dla niemowlaków)
w pkt3 polecam włączyć wełnę lub outdoor (jak ktoś ma takie cudo) i temperaturka 30*-40*
w pkt4 suszyć w satanie rozwieszoneym ale tylko za wieszaczki wszyte w śpiwór

A tak generalnie cały opis prania masz na metce wewntrz spiworka

Karolinam

2009-08-26 15:59:14
83.26.60.204 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Możecie polecić jakieś dobre pralnie wodne w okolicach Katowic lub Wrocławia? Chodzi o pranie sprzętu puchowego. Nie chciałabym, żeby mój śpiwór dostał się w niepowołane ręce;)

przeniesione przez admina

robb_01

2009-08-29 00:07:01
89.76.201.222 Głosów: 0

Wyslalem mail'a do Malachowskiego w sprawie prania, oto odpowiedz:
..."W pralce, 30 stopni, warto użyć środka NIKWAX TECH WASH. Lekko
odwirować."
Wiec chyba mozna ??

rysiul

2009-09-28 23:22:40
77.253.141.230 Głosów: 0

zastanawiam się czy szare mydło byłoby odpowiednie do prania - bo chyba nie zawiera zmiękczaczy?

velogustlik

2010-07-31 01:07:10
83.24.64.18 Głosów: 0

Jakieś 3 lata temu pisałem tu o obawach przed praniem swojego śpiwora YETI. Po dwóch latach, zajrzałem z ciekawości i postu nie ma. Cóż. W każdym razie pragnę podzielić się swoim szczęściem. Śpiwór co prawda po praniu w/w metodą z użycie siuWAXa wyglądał okropnie, ale upał, częste przekładanie, rozbijanie zbitych kłaków pozwoliło po dwóch dniach cieszyć się śpiworem o pięknym zapachu i nie gorszych właściwościach niż poprzednio. Zatem bez obawy i do pralek.

P.S. Piłeczki tenisowe to sobie możecie wsadzić miedzy bajki. Nikomu nie muszę tłumaczyć, że podczas wirowania chowają się po kątach bębna, a w trakcie prania też nie mają żadnego znaczenia przy średnicach bębna jakie w domach posiadamy. Prałem z nimi, ale na logikę niczemu nie służą poza zapewnieniu zaopatrzenia dla psa.

gustlik

kivak

kivak
2010-07-31 13:24:01
86.143.107.135 Głosów: 0

Pileczki tenisowe to wklada sie do suszarki bebnowej. Suszarka bebnowa ma byc duza, profesjonalna 7l+, na godzine. Po wysuszeniu w takiej suszarce wieszamy w cieniu. Na drugi dzien, jezeli nadal skudlacony, znowu do suszarki, program zimny, pileczki i na godzinke.
Ja swoj puchowy spiwor piore w pralni, bo tam maja wielkie kubatury maszyn. Swoj syntetyczny piore w domu i po trzech latach mysle nad nowym.

baranskia

2010-08-15 18:41:22
82.139.156.2 Głosów: 0

@kivak :)
Hmmm...
Kolego, ciekawi mnie bardzo...
jak wiele inwestujesz w takie pranie i jak długi rachunek dostajesz z pralni?
Wg mnie to szkoda zachodu!
Koszty! Koszty!!! I do tego ten Czas, a przecież... Czas To Pieniądz.
Ale, jeśli taki syntetyk kosztowałby ze 2k PLN to może i warto się pogimnastykować plus poświęcić prawie całą dniówkę ;]

Jednak IMHO taniej będzie bardziej szanować stary lub zakupić całkiem nowy psiworek już po 2latach.

Pozdrowiam! ;)

A. B. :)

~m

2010-08-15 18:59:43
89.78.1.118 Głosów: 0

Albo nosić dodatkowe 200gr wkładki do śpiwora.

m

beaver01

2010-10-23 13:38:39
89.231.124.182 Głosów: 0

Pozdrowienia. Właśnie zacząłem prać mój śpiwór-wojskowy,wiele lat używany,puchowy, gumowe plecy, pakuje się go w jego własny kaptór, sprzęt upolowałem w Londynie, z chodnika, że tak powiem. Uratował mnie a teraz-wanna(musi być czysta), temperatura wody-ok. 30*C, zwykły płyn do prania (Kokosal), pracujemy rączkami od czasu do czasu i duuuuuużo płókania. Na wiaterek, żeby obłciekł z wody i wysechł. A teraz czekam. Napiszę jak wyglądać będzie po tej jakże prostej operacji. Prosty sprzęt jest najlepszy. Myślę,że szare mydło i woda plus odrobina zdrowego rozsądku wystarczy. Pozdrowienia. Beaver01.

beaver01

beaver01

2010-10-29 18:41:32
89.231.124.182 Głosów: 0

Co się stało praniu? Bardzo ładnie się wyprał, gumowane płótno nie sprało się. Po tak długim czasie suszenia wystarczyło rozbić kołtuny puchu po swoich komorach. Piękny jest. Nie trzymałem się instrukcji prania, biała wszywka praktycznie nie istniała. Pozdrowienia.

beaver01

~eon

2011-03-21 19:55:06
83.1.89.16 Głosów: 0

Uprałam śpiwór puchowy (puch naturalny) w... płynie do higieny intymnej (może to głupio zabrzmi, ale w takim płynie "pierzemy" naszego psa :) a już całkiem serio - na sierść psa działa to rewelacyjnie, pies jest puszysty, sierść jedwabista, pomyślałam, że może na naturalny puch zadziała podobnie). Temperatura prania 40 stopni C (wg informacji producenta), piany mnóstwo, ale o dziwo - jakaś ona nietrwała, jedno programowe płukanie wystarczyło, potem dwa razy samo wirowanie. Piana zeszła już po pierwszym opróżnieniu wody przez pralkę. Płynu wlałam niewiele, wzięłam taki, który nie miał żadnych kremowych, czy jakiś innych odjechanych dodatków. Pióra wprawdzie zbiły się w jakieś większe skupiska, ale bardzo łatwo je roztrzepać, lekko trzeba poprzebierać palcami, przesypać w czasie wysychania kilkakrotnie. Powłoka po praniu tak samo miękką, jak przed. Do prania dodałam jakiegoś tam calgonu, żeby wodę zmiękczyć, ale nie dodawałam żadnego płynu do płukania. Piłek tenisowych też nie dodawałam :)

eon

robb_01

2011-05-05 22:11:55
89.76.150.59 Głosów: 0

Wypralem kilowke malacha w zeszlym roku. Podczas majowego weekendu dostalem mocno w kosc, spiwor po praniu wygladal normalnie, nie zauwazalem jakis znaczacych roznic. Niestety doswiadczylem ze nie trzyma ciepla - zmarzlem jak diabli a moglo byc 3-5 stopni na plus. Spalem w tym spiworze przy 0 w koszylce i bylo OK. teraz ubralem sie we wszystko co mialem i marzlem.
jednak chyba nie wskazane jest pranie, przynajmniej kilowce to nie sluzy.

robb

harmoniuz

harmoniuz
2011-05-06 11:32:12
89.174.78.14 Głosów: 0

robb_01
z tego co się orientuję z doświadczenia oraz wszelakich opowieści, to śpiwory syntetyczne opłaca się prać wyłącznie podczas trwania gwarancji i tylko według ścisłych wytycznych producenta, ponieważ w większości przypadków będziemy zmuszeni oddać śpiwór na reklamację ze względu na zbicie wypełnienia, ewentualne jego nierównomierne rozmieszczenie. syntetyki mają to do siebie, że najlepszy sposób czyszczenia to wietrzenie :)

~Wadera

2011-07-24 13:40:11
89.73.157.227 Głosów: 0

Witam, dziś wyprałam śpiwór z wypełnieniem syntetycznym w pralce i nic mu nie jest, poza tym, że jest czysty i pachnący :)
Dziękuję za rady

----------------------------------------------------
Wadera

Arni

Arni
2011-07-24 18:20:25
77.45.14.139 Głosów: 0

i pewnie nieco stracił na lofcie

Zbynek Ltd.

Zbynek Ltd.
2011-07-24 20:33:15
46.175.234.188 Głosów: 0

W sumie nie wiadomo która śmierć jest gorsza - z hipotermii, czy od zatrucia bronią biologiczno-chemiczną :-D

gremlin86

2011-09-07 17:07:13
83.26.87.124 Głosów: 0

Ja po przeczytaniu calego watku stwierdziłem że oddam śpiwór profesjonalistom (Vaude sioux 800) - zaniosłem go przed chwilą do pralni. Kobieta powiedziała że taka przyjemność to koszt 31.50 zł ale mam nadzieje ze dobrze bedzie :) Napisze później jak efekt. Pozdrawiam!

Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 85fc3 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3