Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 |

Pranie, czyszczenie, impregnacja puchu / odzieży puchowej

~Spineless

2006-11-29 10:45:45
83.175.180.177 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

po prostu powieś na wieszaku na jakiś czas - powinna się trochę rozprostować

-------------------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...

~Dan

2006-11-29 12:10:04
83.238.161.146 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

właśnie nic nie pomaga :( probowałem prasować przez sciereczke...ale też marny efekt...macie jeszcez jakies pomysłY?

Daniel

~raffi

2006-11-29 14:58:24
80.55.113.250 Głosów: 0

Pomięła się w praniu ? Czy była skompresowana przez parę miesięcy ?

smog wawelski

~dahme

2006-12-19 13:43:02
193.41.230.204 Głosów: 0

mam pytanko, szukałam tego wszędzie, ale nie moge sie dowiedziać jak zapobiec wypadaniu pierza z kurtki puchowej. po zdjęciu kurtki całe ubranie jest pokryte piórami. prosze o pomoc

dahme

~kardi

2006-12-19 14:16:18
83.142.122.92 Głosów: 0

Tu moze pomóc jedynie zakup nowej kurtki, lub wymiana podszewki na pucho(pierzo) szczelną.
P.S. Kurtka jest puchowa? czy ,,pierzowa"? jesli to pierwsze- to pierza powinno byc znacznie mniej i za niedlugo powinno go zabraknąć.

~vick

2006-12-19 14:34:41
83.7.225.37 Głosów: 0

dahme - proponuje kupić kurtkę z materiału puchoszczelnego np. pertex, piumi... jak materiał puszcza puch niestety nic nie poradzisz

GRAPPA.PL Wyjątkowy Sklep Górski w KRAKOWIE

~opolanin

2007-02-19 17:57:47
83.19.85.20 Głosów: 0

No to w końcu jak ja wyprać,bo tutaj żadnej konkretnej propozycji nie ma.
Każda jest i dobra i zła,a nie będę ich testował na kurtce.
Napiszcie jaką np prędkość wirowania ustawić?.Dam 1300 i co wyciągne,jak krowie z gardła.
Pozdrawiam.

Opolanin

~Krzychoo

2007-03-03 17:31:15
217.153.29.142 Głosów: 0

Sam musisz wybrac, gwarancji nikt Ci nie da. Nikt nie wie co to za puch dokladnie i jaki material. Jak masz duze watpliwosci to znajdz pralnie wodna z szybkim suszeniem bebnowym i tam ja oddaj.

Krzychoo

rochcia

2007-11-18 15:47:30
193.151.64.69 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Bardzo proszę o pomoc!

Dzisiaj odebrałem z pralni moją kurtkę puchową, którą oddałem z powodu ogólnego już przybrudzenia i 2 plamek na rękawie. Plamy najprawdopodobniej spowodowane zostały kontaktem z jakimś kremem, woskiem do włosów lub innym tłuszczem. Nie ja niestety chodziłem po odbiór kurtki, ale moja mama i powiedziała, że dokładnie wszystko sprawdziła. I rzeczywiście, na pierwszy, drugi lub trzeci rzut oka, kiedy nie wie się, w którym to jest miejscu i sprawdza przy białym świetle pralni, można nie zauważyć plamek. Problem pojawia się, gdy spojrzy się na kurtkę w ciemnym pokoju, na podwórku czy nawet przy świetle żarówki w domu. Plamy zostały. Jaki macie pomysł na wywabienie ich? Kurtka jest porządnej jakości, firmy Ecko, a oto treść z metki dotycząca powłoki:
warstwa A: 64% cotton
34% nylon
warstwa B: 100% nylon
warstwa C: 100% polyester

Czym mogę wyczyścić plamę, żeby nie trzeba było prać całej kurtki, lecz jedynie w tym miejscu czymś porządnie te plamy rozpuścić i przemyć wodą? Kurtka jest śliska, ani kropla deszczu lub wody nawet podczas ulewy do niej się nie dostaje tylko wszystko spływa, więc z przemyciem po zabiegu wodą nie powinno być problemu.

Planuję wyczyścić ją przy użyciu odrobiny płynu. Czy to będzie skuteczne i nie zaszkodzi?

Bardzo proszę doświadczonych użytkowników o pomoc.
---
Edytowany: 2007-11-18 16:30:15

~rebus

2007-11-28 20:46:00
79.162.7.85 Głosów: 0

A co radzicie gdy już dojdzie do zupełnego zbicia się puchu. Kiedyś w wyniku pewnych niezależnych ode mnie okoliczności doprowadziłem prawie nową kurtkę firmy Pajak do całkowitego przemoczenia. Po wysuszeniu okazało się niestety, puch jest zbity a kurtka zamieniła się prawie w wiatrówkę. Czy jest na to rada? Kurtka kosztowała coś ok 500-600 zł czyli sytuacja tragiczna. Proszę o radę.

rebus

~kardi

2007-11-29 07:34:02
83.142.122.92 Głosów: 0

Rebus- jesli juz jest ,,wiatrówką " to nie zaszkodzi Ci wyprac jej jeszcze raz (są nawet specjalne srodki do prania puchu Nikwax) Swoje kurtki prałem kilkakrotnie i nic takiego sie nie stało - wazne jest nie pranie a suszenie! najlepiej suszyc przy ,,dmuchawie" często,, rozbijajac" puch - mysle ze powinno pomóc. Jesli nie masz mozliwosci wysuszenia w domu , umów sie w pralni na samo suszenie .

~sasq

2007-11-29 12:49:45
83.5.56.69 Głosów: 0

Kardi dobrze mówi wyprać i poprawnie wysuszyć!!!! z roztrzepywaniem :-)

~rebus

2007-11-29 18:03:22
83.12.232.130 Głosów: 0

trochę to robiłem, ale nie jest taka jak pierwotnie. spróbuję jeszcze raz z tym NIKwaxem. Może to poprawi właściwości puchu. Dam znać jak poszło.

rebus

Spineless

Administrator
2007-11-29 18:19:32
83.175.177.165 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

rebus suszyć i roztrzepywać trzeba długo, puch pochłania olbrzymie ilości wody, więc trzeba ją później "wypompować" z niego.

iksmenka

iksmenka
2008-01-04 11:25:50
83.18.24.254 Głosów: 0

hejka

mam podobny problem co rochcia...

witam serdecznie,

mam taki problem z kurtka puchową ( z firmy małachowski),

pokrótce opisze co się stało:

Kurta została wyprawa zgodnie z zaleceniami czyli: najpierw zostały
zaprane brudne miejsa szczoteczka, a potem zostałą wyprana w pralce (wg
opisu na metce) ze specjalnym preparatem do czyszczenia puchu, jednak mimo
to powstały na kurtce zacieki glownie na rekawach i tych zapranych
szczoteczka miejscach (kurtka jest granatowo-bezowa, na granacie ich nie
widac jednak na beżu rzucaja sie w oczy). I moje pytanie, czy da sie jakoś
usunąc te zacieki.

Pozdrawiam

czekam na porade

IKS

centrum dowodzenia wszechświatem

Spineless

Administrator
2008-01-04 11:50:33
83.175.177.165 Głosów: -1

OT

...mówię Ci iksmenka wszystko przez te parówki, Nocny się zemścił... ;D
---
Edytowany: 2008-01-04 11:50:52

climber_oliwa

2008-02-23 18:05:50
89.78.152.65 Głosów: 0

http://www.nikwax.com/pl-pl/products/productdetail.php?productid=463&activityid=-1&itemid=-1&fabricid=-1

~anne

2008-03-20 10:43:03
193.187.43.240 Głosów: 0

Szcerze mówiąc jeste troche podłamana. Uprałam swoja nowa kurtke THE NORTH FACE w pralce - zgodnie z metka - 40 stopni, pranie delikatne, delikatne wirowanie.Powiesilam ja w cieplym iejscu w pozycji wiszacej, ale....kurtka jest totalnie mokra i wogle nie chce schnac a poza tym co mnie najbardziej martwi....to puch, ktory pozbijal sie w wielkie mokre kule, ktorych nie moge zbytnio rozbic :( mam nadzieje,ze jak wyschnie to bedzie ok :(

Arni

Arni
2008-03-20 15:23:40
86.63.100.244 Głosów: 0

jak wyschnie to będzie OK tylko od czasy do czasu musisz ręcznie rozbijać te grudy. No i kurtkę powieś w ciepłym miejscu, koło kaloryfera, pieca itp.
Takie rzeczy wg. mnie powinno robić się w lato, w gorący, słoneczny dzień.

~mtx

2008-04-05 14:28:32
77.114.163.134 Głosów: 0

Nic sie nie martwcie zbitym puchem po praniu, ja swoja puchowke PUMA (kolor ecru - wiec brudzi sie szybciej;) pralem juz kilkakrotnie. Temp. 30-40 st., plyn zmiekczajacy do plukania, plukanie 3 x, odwirowanie ok. 1400 obr. Susze rozwieszona na suszarce przy kaloryferze - wiec lepiej w zimie :). Kilka - kilkanascie razy dziennie roztrzepywac puch. Schnie okolo 4-5 dni. Pozniej jest jak nowka. Pewnie mozna by jeszcze zaimpregnowac ale tego nie praktykowalem narazie.....powodzenia

don't worry be happy ;)
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: d2dde - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2