Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | ... | 85 |

PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc.

Gradzio

2006-03-03 14:18:32
87.239.31.49 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Mój kumpel był na Krymie we wrześniu 2005. Oczywiście „na własna rękę” Jeśli Ci się nie uda uzyskać info, to go wypytam i Ci napisze. Ale będę się z nim widział dopiero w poniedziałek.

-------------------------------------------------------
..::Łukasz::..

~furry

2006-03-04 12:56:29
83.24.7.26 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

~Doczu ja nie byłem, ale się wybieram :)

Było trochę w tym wątku w postach z października 2005. Myślę że da się tanio, ja planuję na łebka za 2tyg. po 1000zł, nakupić pamiątek i jeszcze z czymś wrócić.

Pociągiem (najtańszy-plackartny) myślę że ze Lwowa do Symferopola za jakieś 50-60hr da radę dojechać, pociągami z Polski (Warszawy) nie warto, przepłacisz i przez półtorej doby będziesz siedział/leżał w pociągu, Z drugiej strony troche to wygodniej niż koczować na dworcach...

Noclegi w Jałcie i Odessie mogą być drogie (~10$), poza nimi ok 5$, albo pod namiot, chociaż podobno na polach syf straszliwy, znajomi w zeszłym roku wymiękli i poszukali kwater :( Z tym że ok. tygodnia planujemy pod namiotem w górach, tak więc tu za nocleg nie płacimy.

Wejściówki: nie wie jak Krym, ale ponoć W Rosji zasada jest taka, że jak pytasz po rosyjsku, usłyszysz niższą cenę :) Na Zachodniej Ukrainie nie było z tym problemu, niezależnie od języka (polski, ukraiński, rosyjski) ceny słyszeliśmy te same.

Jedzenie tańsze niż w Polsce. Ponoć nawet w Odessie. Jak zobaczyłem ceny we Lwowie, to zwątpiłem. I nieprawda, jak piszą w przewodnikach, że większość jedzenia w sklepach jest z Polski, teraz już rzadko i raczej na bazarkach.

Napitki: Czarnohora upłynęła pod znakiem wódki za 8zł, więc Krym pewnie będzie pod znakiem wina za 8zł :)

fr

~Simba

2006-03-07 19:40:19
83.5.228.252 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Witam wszystkich :-). Czy ktoś z Was był niedawno w rejonie Paklenicy w Chorwacji? Chyba pojadę się powspinać w majowy weekend, ale chciałbym wiedzieć jaki szykować budżet ;-). Interesują mnie głównie ceny na polach namiotowych i opłaty za wstęp do parku. Z góry dzięki ;-)

Simba

~Doczu

2006-03-07 20:46:11
81.210.105.147 Głosów: 0

Gradzio jak możesz to popytaj kolegi.
Może pamieta ile kosztowąły bilety kolejowe oraz kwatery. Może ma jakieś sprawdzone adresy ?
Furry >>> dzięki za odpowiedź, ale nic nowego się nie dowiedziałem, tego wszystkiego dowiedziałem sie już z przewodnika i opisów znalezionych przez google :-)
A jak planujesz 1000 PLN na osobe na 2 tyg, to wydaje mi się że bedziesz miał problemy z uniesieniem tych pamiatek ;-)

furry >>> ale za to może o Czarnohorze mi opowiesz, bo wybieram się tam jesienią. Masz może spisane rozkłady jazdy, ceny biletów i może jakieś adresiki w okolicy, bo w samych górach to rozumiem że już tylko namiot.

www.doczu.tk

Gradzio

2006-03-09 14:13:01
87.239.31.50 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Doczu>> z kolegą widziałem sie tylko tak przelotnie, ale przez weekend ma mi coś przygotować. Także w poniedziałek Ci coś napisze.

wikola8

wikola8
2006-03-09 17:07:12
83.5.47.113 Głosów: 0

Simba, tu masz link do Forum o Cro, właściwie powinieneś znależć wszystko:

http://www.cro.pl/forum/search.php?mode=results

Doczu

Doczu
2006-03-09 20:36:50

Gradzio >>> spoko. Poczekam.

www.doczu.tk

~Simba

2006-03-09 23:33:37
83.5.254.172 Głosów: 0

>> wikola8 - Dzięki :-)

Simba

~furry

2006-03-10 01:32:22
62.179.9.91 Głosów: 0

Doczu: co do Krymu: staram się namierzyć znajomego, którego spotkałem na przejściu granicznym i wydobyć zeznania

co do Czarnohory: wyprawa miała trochę inny przebieg niż planowaliśmy. Jechaliśmy trochę inaczej niż wszyscy radzą (przez Hrebenne) bo mieszkam niedaleko przejścia.

1) z Tomaszowa do Rawy Ruskiej (chyba) za 12zł, na granicy spokojnie
masz rozkład na: http://www.tomaszow.lub.com.pl/pks/

2) z Rawy autobusem do Lwowa przez Żółkiew - 6,50 hr - byliśmy po 13.00

3) ze Lwowa wieczorem ok. 21.40 jest pociąg do Czerniowiec, można się w nim przespać. Bilet kosztował ok. 10hr (miałem odłożony,ale deszcz skasował). Wysiedliśmy w Iwano-Frankiwsku o 4.30.

3a) na stronie www kolei ukraińskich był pociąg do Rachowa, niestety pani w okienku zrobiła wielkie oczy. Na rozkładzie też nie było. Po powrocie sprawdziłem, że pociąg był "za priznaczeniem", cokolwiek to znaczy...

4) na placu przed dworcem czekał busik, który o 5.40 zabrał nas do Werchowyny za jedyne 14hr od łebka. Po drodze zaczęlo padać :(

5) z Werchowyny autobus albo do Szybenego (co parę godzin) albo do Dzembroni (raz dziennie). My wsiedliśmy w ten do Szybenego, wysiedliśmy na krzyżówce i doszliśmy do Dzembroni (jakieś 5km). Kosztowało nas to 2hr, w drugą stronę kierowca policzył też po 1hr za bagaż. Autobus jest średnio punktualny, jeśli będziesz nim jechał, zobaczysz dlaczego :) (można jechać do Szybenego i uderzać na Popa Iwana od południa).

Z Dzembroni już trudno nie trafić na pasmo, wystarczy iść drogami z grubsza na wschód (jest dobrze zaopatrzony sklep, nawet Staropramen mieli, zupki "chińskie" po 0,5hr). Na skutek dość rześkiej pogody i braku suchych ubrań drugiego dnia pod wieczór zawróciliśmy w dół i trafiliśmy do tzw. chatki u Kuby, prowadzonej przez Kube. Akurat trafiliśmy na niezłą ekipę i zostaliśmy . W zasięgu są Szpyci, Munczel, Pop Iwan. Jakieś 2h do szopy na Hali Czuchrowej gdzie jakby co można przenocować. Kuba za nocleg brał po 2dol, jest dobrze zorientowany w sąsiedztwie, siedzi tam lipiec-wrzesień, zawsze można wpaść. Tak że w sume zasiedzieliśmy się trochę na d*** ;)

Powrót z Dzembroni do Lwowa podobnie. We Lwowie jakoś tak wyszło że kupiliśmy bilety bezpośrednio do Warszawyw cenie 109hr (musieliśmy się spieszyć). I ten sposób powrotu odradzam :(

Obrazki niestety skanowane na szybko i nędznej jakości:
Szpyci:
http://img213.imageshack.us/img213/3756/czar35vj.jp g
kocioł Gadzyny:
http://img320.imageshack.us/img320/6600/czar111ic.j pg
zejście z głównej grani do Dzembroni przez Smotrec
http://img96.imageshack.us/img96/3416/czar134cv.jpg
obserwatorium na Popie Iwanie:
http://img422.imageshack.us/img422/5001/czar151bm.j pg
główna grań z Popa:
http://img128.imageshack.us/img128/5025/czar93or.jp g

fr

~menel

2006-03-12 20:58:35
81.190.221.5 Głosów: 0

mam pytanko,czym grozi przechadzka głownym grzbietem g.marmaroskich od hnitessy do popa ivana?wyczytałem ze granicznicy rumunscy i ukrainscy mogą zrobić koło pióra,gdyby ktoś cos z własnych doswiadczen..prosze o info

z menelskim pozdrowieniem

Doczu

Doczu
2006-03-12 21:17:52

furry >>> ogromne dzięki za niezmiernie cenne informacje. Bardzo ułatwiłes mi zadanie i zaoszczędziłes żmudnego grzebania w googlach.
Dzięki jeszcze raz.

www.doczu.tk

~Fenrir

2006-03-12 22:00:23
213.134.160.227 Głosów: 0

Doczu>>> Ja byłem na Krymie przez cały sierpień w 200r. Jeśli masz jakies pytania to odezwij się na gg: 4618681. Moę Ci podać kilka przydatnych informacji (mam nadzieję:). Nie mam siły pisac na forum....:(

Menel>>> Ja byłem w Maramuresz ostatnio, byłem nawet na Popie Iwanie (chyba;), nie miałem zbytnio mapy;)) i nawet miałem kontakt z pogranicznikami rumuńskimi. Spisali paszporty, pokazali drogę, uśmiechnęli się i koniec. Ale nie sugeruj się tym za bardzo;) Ja i moja druga połowa jesteśmy po prostu bardzo sympatyczni :P

F-E-N-R-I-R

~menel

2006-03-12 22:13:33
81.190.221.5 Głosów: 0

Fenrir ok..

z menelskim pozdrowieniem

~halicz

2006-03-14 13:03:48
83.22.136.62 Głosów: 0

Pociąg Lwów-Symferopol powinien kosztować jakieś 70 pln (plackarta).
3 lata temu w Jałcie na Polanie wynajęcie bungalowu kosztowało 20pln od głowy, na plazy pod Ałusztą miejsce w syfiastym domku kosztowało 5hr.
Ogólnie noclegi w granicach 20 pln - Jałta, Bachczysaraj, hotel kolejowy w Symferopolu. Polecam turbazę Priwał w Bachczysaraju - jeżdżą tam marszrutki z dworca (nieco powyżej Pałacu Chanów).
Żarcie śmiesznie tanie, podonie alkohol. Piwo różnie, zwlaszcza w knajpach. Warto pojechać jesienią ze względu na wino. ja byłem w październiku i temp. morza wynosiła 27 stopni. Za to w górach nie było juz przesadnie goraco. warto zaopatrzyć się w dobrą mapę ( nie rosyjską ani ukraińską).
Czarnohora?
Codziennie przed 15.00 odchodzi pociąg do Rachowa. Przed 23.00 jest w Worochcie. Właściwie na każdej stacji można wysiąść i zanocować (kwatery i turbazy - Jasinia, Lazeszczyna, Kwasy), a nazajutrz start w góry. Polecam start w Kwasach, przez Seszula na Pietros i dalej na Howerlę. Szedlem też z Jasini. Kończyłem zawsze w Dzembroni.

~halicz

2006-03-15 14:56:36
83.22.136.182 Głosów: 0

W Jałcie na Polanie Bajek ( Poliana Skazok) miało być - przepraszam.
To taki gustowny radziecki camping. Rewelacja zresztą. Po drodze jest minizoo, więc siedzisz ciemną nocą na tarasie bungalowu i popijasz piwko, cykady cykają, a w dolinie lwy ryczą...

malina

2006-03-15 15:42:42
83.18.240.226 Głosów: 0

Doczu>> ja byłam w sierpniu ze znajomymi na Czarnochorze. Przeszliśmy trasę - Jasinija - Pietros - Howerla - Jez. Niesamowite - Pop Iwan - Rachow.

Powiem ci tyle co pamietam. Jechaliśmy samochodem przez Lwów, Ivanofrankowsk do Jasinji - tam zostawiliśmy samochód u gospodarza (pani miała sklep, więc powiedzmy, że czuliśmy się bezpiecznie ;) )

W górach jest baardzo mało ludzi (najwięcej oczywiście na Howerli). Oczywiście nocowaliśmy w namiocie. Noce są chłodne (no ale to w koncu wysokość) :]

Na trasie od Jeziorka Niesamowitego do Pop Iwana (i potem do jakiejś wioski poniżej) jest bardzo mało strumyków - więc jak trafisz na upał to przy jeziorku zaopatrz się w większą ilość wody.

Jak masz jakieś pytania to daj znać. Aha jak chesz to też mogę ci wysłać parę fotek z trasy :]

Pozdrawiam

gg 1064089 www.photoew.ovh.org

~Venom

2006-03-15 15:46:42
80.55.215.122 Głosów: 0

malina . Jak sprawy bepieczeństwa samochodu ? chce tam jechać ale nie mam siły na telepanie się jakimis busami, pociągami itd . Były jakieś problemy ?Ile pani kasuje za parking i czy auto stoi na jej terenie czy na ulicy ?

venom

malina

2006-03-15 16:12:16
83.18.240.226 Głosów: 0

Venom>> jak pisałam my samochód zostawiliśmy w Jasinji u pewnej pani. Po prostu chodziliśmy po domach i pytalismy się czy można zostawić samochód. Ta pani miała sklep, więc powiedzmy, że czulismy się bezpiecznie zostawiając u niej. Samochód stał u niej w podwórku :] Za przetrzymanie auta, nie chciała żadnych pieniędzy...ale my kupowaliśmy w jej sklepie wszystko i na koniec i tak poskładalismy się i daliśmy jej,o ile dobrze pamiętam 50 hrywien za 4 dni postoju. Poza tym pani była bardzo miła i pozwoliła nam korzystać ze swojej toalety i zaopatrywała nas w wodę.

Myślę, że warto zagadać i jechać samochodem, o wiele wygodniej jest... no dobra pomijając drogi, które mają masakryczne!! :/ Nam się po prostu bardziej opłacało jechać samochodem, bo z opolskiego jesteśmy - więc to kawałek. A tam gaz i paliwo jest bardzo tanie.

gg 1064089 www.photoew.ovh.org

~kakato

2006-03-16 00:00:59
83.6.201.243 Głosów: 0

malina, odezwe się do Ciebie na gg, bo mam parę pytań apropos Czarnochory

gg5838058; le-ch@o2.pl

Doczu

Doczu
2006-03-16 07:19:55

halicz >>> dzięki za informacje. Zarówno o Krymie jak i Czarnohorze.
malina>>> Tobie też dzięki, ale ja niestety będę jechał pociągiem, i takie informacje najbardziej mnie interesują. Trasy znam (z grubsza), ale za to na kilka fotek chętnie reflektuję na doczu@interia.pl
A własnie jeszcze co do informacji praktycznych - malina pisze, ze w sierpniu było już chłodno. Ja będę jechał we wrześniu, wiec mam się przygotować na przymrozki nad ranem ? Co do wody, to na allegro kupiłem taki składany 8L pojemnik na wodę więc myślę że starczy.
Kolejna rzecz - słyszałem że lepiej zaczynać z Dżembroni, bo jakgdyby łatwiej można się ''wprowadzić'' w łazikowanie, a nie rzucić się od razu na głęboką wodę. Prawda li to ? Czy może lepiej zastosować wariant halicza ?
Co do map - czy polskie reprinty WIGówek starczą ? Czy lepiej zaopatrzyć się jeszcze w jakies wydawnictwa ukraińskie ?
No i sprawa ostatnia - chce ktoś się jeszcze podpiąć na ten wyjazd ?
Na chwilę obecną jedzie nas czworo, ale wiadomo jak jest - nigdy wszyscy nie dopisują, a nie chciałbym potem jechać sam.
Termin - nie wcześniej niż wrzesień, ale później to też chyba raczej nie bardzo, ze względu na to, że w październiku to już przymrozki będą na pewno, a nie każdy ma śpiwór z komfortem na minusie.
Wskazane też byłoby, gdyby osoby zainteresowane posiadały namiot. Ja już nie mogę pozyczyć mojego poligona, bo został sprzedany.

Acha jeszcze jedno - ile Wam poszło kasy i na ile dni byliście.
Co do wyjazdu, który planuję, to ma to być wyjazd tygodniowy (przynajmniej ja musze po tygodniu wrócić)

www.doczu.tk
Strona: | 1 | ... | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | ... | 85 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 389bc - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3