Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

Plecak, torba jako bagaż podręczny / bagaż w samolocie

k.kuglin

2015-06-08 16:27:40
85.222.44.236 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

podbijam temat, jako że polecane modele sprzed kilku lat już są nieaktualne/niedostępne a podróżować by się nadal chciało

"pewnie wielu z nas lata wizz/ryanairem zatem ponawiam pytania poprzedników - jaki plecak da nam najlepsze połączenie trwałości, pakowności, wygody no i co najważniejsze odpowiedniej wymiarowości jako podręczny?:

Jaga

Administrator Jaga
2015-06-08 16:42:25
140.101.20.2 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

k.kuglin, wielkość bagażu podręcznego w Wizzair i Ryanair różni się znacznie.

Ostatnio leciałam Ryanair'em do Portugalii i bez problemu przeszedł Deuter ACT Lite 35+10 SL (odrobinę większy niż powinien być, ale nie dopakowywałam go do końca i na żadnym z trzech lotnisk nikt się nie przyczepił).

grendel

grendel
2015-06-19 08:06:58
156.17.201.68 Głosów: 2

grendel
2015-06-18 20:57:15
77.254.87.47
nr 1
głosów -1

Kochani, sprawdzałem historię wątków ale tego tematu nie znalazłem. Różnego rodzaju podpowiedzi są w różnych wątkach, niekoniecznie kojarzących się z ochroną plecaka podczas podróży samolotem. Pozwoliłem więc sobie założyć przedmiotowy wątek.
Problemu ze znalezieniem markowych produktów w tej kwestii (Deuter, Tatonka itp.) raczej nie ma. Rzecz w tym, że kwota ich zakupu jest niemała. Wiele osób radzi sobie używając worka na śmieci/gruz, ''ruskiej torby bazarowej'', folii stretchowej lub samodzielnie szyje sobie pokrowce z różnego rodzaju materiałów. Od długiego czasu ślęczę przed monitorem, poszukując jakiegoś niezbyt drogiego rozwiązania. I oto dziś - Eureka!

Na stronie znanego sklepu IKEA znalazłem doskonałe, lekkie, tanie, efektywne rozwiązanie - torbę do wózka FRAKTA . Rewelacja!

Długość: 73 cm
Głębokość: 35 cm
Wysokość: 30 cm
Maksymalne obciążenie: 25 kg
Waga 0.20 kg
Pojemność: 76 l
Cena - 12.99 zł!!!

Główne cechy produktu
- Możesz nosić ją w ręku, na plecach lub używać w komplecie z wózkiem FRAKTA.
- Łatwo utrzymać w czystości - wystarczy zmyć na mokro i wysuszyć.
- Zajmuje mało miejsca, gdyż można ją złożyć na płasko

Opis produktu:
Części główne: 100% polipropylen, Tworzywo polipropylenowe
Rączka: 100% polipropylen
Nici: 100% poliester
Zamek błyskawiczny: tworzywo poliamidowe

Link http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90149148/

-------------------------------------------------------
przeniesione przez admina

stojak66

2015-10-25 00:39:11
109.197.102.235 Głosów: 0

Witam,
Proszę o wznowienie tematu dot. plecaka turystycznego z możliwością użytkowania jako mały bagaż podręczny w samolocie,
Konkretnie WizzAir,
"[..]Bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm "
Potrzebny plecak turystyczny z możliwością zastosowania jako mały bagaż podręczny,
Interesuję mnie głównie większa pojemność najmniej licząc 35 l z możliwości dobrej kompresji,
Myślałem o wspinaczkowym Black Diamond który nie grzeszy dobrą kompresją, ale na chwilę obecną jest dla mnie zbyt kosztowny,
Do wyboru trzy:

- Berghaus 35L Oddziałów Specjalnych Model Munro o wymiarach 47 x 26 x 15 cm ( wys. mierzona bez klapy ) . Plecak oczywiście oryginalny z demobilu. Podobno stan dobry +. Użytkował ktoś ? Podobno dobra kompresja do minimalnych rozmiarów.

- http://www.decathlon.pl/forclaz-30-air-id_8332422.html

- http://www.decathlon.pl/forclaz-40-air-id_8332426.html

Osobiście uważam, że na miano bardziej solidnego będzie zasługiwał Berghaus.
Tak jak uprzednio wspomniałem - liczy się dla mnie kompresja. Często w zamiarze jakieś 1-2 dniowe eskapady górskie, jazdy na rowerze i wycieczki za granicę na 2-3 dni. W zamiarze kwotę przeznaczam do 200 zł. Ktoś coś e powiedzieć na podane plecaki lub polecić coś innego ? Dziękuję uprzejmie za powrót do tematu. Pozdrawiam
---
Edytowany: 2015-10-25 00:40:14

Pochłaniam życie w pełni

stojak66

2015-10-26 17:39:39
213.241.53.242 Głosów: 0

Grendel - testowałeś Twój pomysł z Torbą Frakta z Ikea ?
Poniżej link

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90149148/

Pochłaniam życie w pełni

e-malin

2015-10-28 11:33:44
78.8.198.31 Głosów: 0

Od lat używam do samolotu jako podręczny świetny lekki (ok. 0,5 kg) plecak Terra Nova Laser 35 http://www.terra-nova.co.uk/packs-rucksacks-poles/all-packs/laser-35-pack/

stojak66

2015-10-29 23:48:51

Dziękuję e-malin. Ciekawy plecak. Jeśli uda mi się go zdobyć do 250 zł max, to pomyślę nad Nim. Na ebay widziałem linki z tymi plecakami ale przekraczają mój budżet.
Muszę porównać go do Black Diamond Speed 30. Mam okazję kupić po dobrej cenie, więc jest konkurencja dla Terra Nova ; )

Pochłaniam życie w pełni

e-malin

2015-10-30 13:58:21
78.8.198.31 Głosów: 0

Terra Nova laser 35 jest naprawdę dobry. Bardzo pojemny, świetny dostęp do rzeczy przez zasuwak, wbrew pozorom całkiem trwały i bardzo lekki. jednak nie widziałem go poniżej ok. 40 funtów, więc niestety ponad Twój budżet.

Black Diamond jest nie z mojej bajki, bo waży więcej niż 2 Lasery przy mniejszej pojemności :)
---
Edytowany: 2015-10-30 13:59:22

stojak66

2015-10-31 01:10:43

A gdzie najtaniej widziałeś ten plecak ? Podrzuć proszę jakiś link bądź namiar sklepu,
Ja natknąłem się z Nim na ebay,
Tak jak piszesz, 50 funtów to minimum za nowy plecak Terra

Pochłaniam życie w pełni

e-malin

2015-10-31 21:34:48
5.172.247.197 Głosów: 0

Najtaniej widziałem na fieldandtrek.co.uk ale się niestety wyprzedały..

stojak66

2015-10-31 23:36:34

Na jednej ze stron udało mi się znaleźć go za 48 GBP.

Pochłaniam życie w pełni

Santi

2017-03-01 11:28:18
37.8.230.196 Głosów: 0

spodobał mi sie deuter guide 45+ ktoś próbował jako podręczny ?
Pozdrawiam
---
Edytowany: 2017-03-01 11:31:56

Butchy

2017-03-02 13:10:50
213.227.74.12 Głosów: 0

za duzy

gumibear

Administrator gumibear
2018-05-16 07:44:04
156.17.201.68 Głosów: 0

co macie ze sobą jako podręczny w linii wizz po zmianach wymiarowych (55 x 40 x 23cm)?

PRS

2018-05-16 08:37:08
195.242.139.24 Głosów: 1

Polecam
,,Dodatkowo, po wykupieniu opcji pierwszeństwa wejścia na pokład można ze sobą zabrać (...) 40x30x18 cm''
,,Dodatkowo każdy pasażer może zabrać na pokład kurtkę, sweter czy koc, telefon komórkowy, materiały do czytania podczas lotu''
Jak widzisz dodatkowy mały bagaż nie ma limitu wagi.
Ja mam trochę inny model zabawy - rejsy załogowe, a Ty pewnie pytasz się na okoliczność Islandii (Ty + E ? ) więc pewnie się uśmiejesz jak napiszę, że do takiej sumki mieści się 8 kartoników ryżu z Biedry + jeszcze 4-6 konserw rybnych (płaskich) ;). Sumki o dokładnych wymiarach dla dużego podręcznego i wykupionego dodatkowego można kupić na Aledrogo we komplecie.

Rozłożony śpiwór przechodzi jako koc, na sobie kurtka i polar.

Konkretnie na pytanie to zależy gdzie się leci i kiedy się leci. Przechodzą naprawdę duże plecaki...
(dopiszę z fabryki)

wynik mierzy czyny

deldamian

2018-05-16 08:41:47
195.158.247.100 Głosów: 1

@gumibear
Te wymiary to standard jeżeli mówimy o bagażu podręcznym. Wchodzi np. 40L z Decathlon (testowałem), Love Alpine Mountain Attack 35-45 (testowałem), stare Go Lighty ok. 40L (testowałem), Deuter poniżej 40L. Wersja ACT Light 40+ kila centymetrów wystaje.

Damian

gumibear

Administrator gumibear
2018-05-16 08:59:14
156.17.201.68 Głosów: 0

PRS nie nie bez E tym razem.
Ona leci do Irlandii z babkami swoimi, a potem ma Norwegie za ten zwycięski projekt arktyczny. Ona jako że częściej lata mówi mi że na tym Waszym NGT za bardzo przezywacie te bagaże podręczne. Z doświadczenia mówi że ludzi z plecakami traktuje sie lajtowiej niż walizkowców. Coś w tym jest.

Latałem Rayanem a Wizz jakoś mi się nie trafiło jeszcze stąd pytanie a jak czytam linie różnią się.

deldaman odczytałeś mnie idealnie bo właśnie dumam nad 40 z deca lub coś z deutera w okolicach 40 l (niezapakowany na full)

PRS a co do podręcznego zmieścić to już osobny wątek:)

Dzięki za cenne wskazówki Panowie
---
Edytowany: 2018-05-16 09:02:46

grendel

grendel
2018-05-16 09:29:03
37.128.2.244 Głosów: 0

Z dużym spóźnieniem odpowiadając na pytanie (sprzed kilku lat) @stojak66:

Tak, testowałem swój pomysł z tą torbą http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90149148/. Przewoziliśmy w nich zapakowane 2 tylne sakwy rowerowe Sport Arsenal Expedice + 1 złożona i inne pierdoły aż do całkowitego napchania/zapełnienia ikeowej torby. Cztery przeloty (różnymi liniami) w tym dwa przez ocean. Torby zapakowane do możliwej, dopuszczalnej wagi bagażu rejestrowanego u danego przewoźnika, jak dobrze pamiętam było to nie mniej niż 23 kg.

Doskonale zdały egzamin i ochroniły to, co było w środku. Łatwo się je przenosiło. Jedna po drugim locie puściła na krótkim odcinku z dołu, na zszyciu. Szara taśma uniwersalna załatwiła temat.

Zbynek Ltd.

Zbynek Ltd.
2018-05-16 10:21:07
46.175.234.188 Głosów: 0

PRS pisze... ''można ze sobą zabrać (...) 40x30x18 cm''
deldamian pisze... ''Wchodzi np. 40L z Decathlon (testowałem)''

Czyli nie podchodzą do tych wymiarów restrykcyjnie. Wręcz nie zwracają na nie uwagi. Bo 40x30x18cm to tylko 21.6 litra. Albo plecak 40L ma tylko 21L :-D

PRS

2018-05-16 11:12:49
193.0.116.9 Głosów: 0

@Zbynku to dodatkowa torba (torebka) którą możesz zabrać jak wykupisz (zapłacisz) opcję ,,pierwszeństwo wejścia na pokład''.
Bagaż podręczny jaki możesz wnieść na pokład (powiedzmy bezpłatny) ma LIMIT wagi (w Wizz 10 kg) a ta ,,torebka'' już nie.
Oczywiście oferta ta jest ,,skrojona'' dla Pań (vide damska torebka) ale można do takiej sumki zapakować rzeczy stosunkowo ciężkie, jak nie jest to sprzęt foto to właśnie szamę.
Ja ,,przewoziłem'' ok 6 kg.
Gdzie dla porównania w ,,podręcznym'' jak odliczysz pi razy drzwi 1 kg na plecak to zostaje 9 kg tonażu użytkowego ;)
Wiele osób zwraca nadmierną uwagę na wymiary a linie lotnicze bardziej restrykcyjnie podchodzą do wagi (choć za +/- 10% nie każą dopłacać)

@gumi twa E ma całkowitą rację :)
Śmietnisko ludzkich historii jakim jest NET pełne jest postów typu ,,jażem leciał z worem...'' ,,a jażem leciał z jeszcze większym worem''.
Za to niewiele jest typu ,,tak wiedziałem, znałem przepisy, miałem to w d... bo nikt się nie czepiał... i to w d... kosztowało mnie tyle i tyle'' (cennik podany na stronach linii lotniczych).
Nie sprecyzowałeś jaki będziesz miał model zabawy.
Czy będzie to całkowicie pieszy trek czy też wypożyczysz samochód (cenowo najtaniej wychodzi chyba D. Duster 4 x 4, da się spać w dwie osoby z naszym wzrostem - sprawdzone, odpada wtedy namiot - ewentualnie mogę zapytać chłopaków czy mają ten namiar na Polaka co pracuje w wypożyczalni ,,prawdziwych terenówek'' i daje ziomom z kraju dobry rabat).
Jak to drugie to grendel wrzucił już link do torby IKEA (wsadzasz do środka ciut mniejszy wymiarowo karton i po zapakowaniu obklejasz taśmą).
Na trek to wiadomo jak najlepszy plecak ale Twój ACT Lite przekracza wymiary.
https://www.olx.pl/oferta/nowy-plecak-turystyczny-arpenaz-40-l-quechua-CID767-IDqrT0w.html#7421828dc5
https://www.decathlon.pl/plecak-turystyczny-arpenaz-40-id_8332416.html#
Ten plecak ,,przechodzi'' jak nie wypakujesz go na maksa - wymiary ,,rzeczywiste'' są inne niż podawane. Mógłbym Ci pożyczyć ale koszt przesyłek byłby zbliżony do tej ceny z OLX
Poza sumkami jakie można kupić na Alledrogo które mają ,,idealne'' wymiary na tą małą (dodatkowo płatną) nadaje się jeszcze https://www.decathlon.pl/torba-kipocket-20-l-id_8392975.html

wynik mierzy siły
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: d9640 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2