Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 |

Pierwszy plecak - mały budżet

limak9182

2018-05-30 18:04:54
37.47.47.177 Głosów: -2

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Witam,

Planuję w te wakacje rozpocząć swoją przygodę z backpackingiem :P W domyśle podróż tygodniowa Swoją kompletacje sprzętu zaczynam od plecaka właśnie. W związku z niewysokim budżetem (150 PLN) zacząłem rozglądać się za używkami. Na jednym z wiodących portali aukcyjnych zauważyłem parę ciekawych ofert.

Warto dodac że jestem osobą wysoką i szczupłą (prawie 2m)

Deuter Kathmandu 50 +10 150 ziko
Hi-Tec Napo 55l 100ziko
Pajak Ha-Negev 50l 290ziko ( trochę ponad budżet, ale moze troche utarguję i najwyzej przyoszczędzę na czym innym)
Karrimor Monsoon 55L 125 ziko
peme 55 l 140 ziko
Ibris WISPORT 55 L 200 ziko

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i rady. Może uważacie, ze lepiej rozejrzeć się za czymś nowym z niskiej półki. Obecnie uważam, że materiał i system nośny to jedne z najistotniejszych spraw.

Wiem, że za te pieniądze nie da się załatwić cudów, ale chciałbym aby sprawował się choć przyzwoicie :P

m

2018-05-31 09:52:39
78.10.225.192 Głosów: 1

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Zanim ci admini zaorają,

B dużo zależy od stanu plecaka. Cięższe konstrukcje na cordurze lepiej znoszą czas niż lżejsze.
Hi-tec to zupełnie inna półka jakościowa niż reszta. Peme (sądząc z opinii - sam nie mam i nie miałem) to gdzieś ponad Hi-tec, ale na pewno nie deuter. Karrimor to zależy jaki stary, jak któryś z nowszych modeli z ostatniej dekady to d...a (chociaż bywają wyjątki), jak stary to można brać, chociaż wtedy to już pianki i gumy mogą być sparciałe.
Jak ogl cordurowe wisporty to poszukaj czy nie ma też jakiegoś Alpinusa, Natalexa czy Treksportu - to dobre marki, już nieznzne, zdarzają się nówki które przeleżakowały w szafach (Alpinus - czasem pianki pasów biodrowych parcieją np. w woodpackerach).

Z tego co tu podałeś ja bym wybrał Karrimora. Ten Deuter wygląda mi podejrzanie (szelki jakieś takie miękkie jakby podróba albo pianki były za miękkie jak w niektórych natalexach). Pajak spoko, ale chyba nie ma regulowanych szelek to na 2m słabo.
---
Edytowany: 2018-05-31 09:54:16

-------------------------------------------------------
m

admin

admin
2018-05-31 10:53:27
89.78.223.30 Głosów: 1

http://ngt.pl/forum/?p=zanimZapytasz
http://ngt.pl/forum/[plecaki]-litraz-od-50-do-60-litrow,7997,3.html

Strona: | 1 |

Temat zablokowany