Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |

Obuwie Zamberlan / Micron, Mountain Lite, Ladak, Thunder ...

ramol

ramol
2017-11-28 11:46:01
195.117.77.9 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Buty kupione w Skalniku, najwyższy model ze skóry licowej /
Mieszkam w górkach, chodzę w tego typu butach na codzień - oczywiście w tych zimą.
Otok z przodu odpadł po miesiącu!
Mam kilka par różnych butów przerobione - mniej i bardziej markowych - takiego kitu nie spotkałem !

-------------------------------------------------------
ramol

Jurek Cezar

2017-11-28 23:19:22
188.146.100.158 Głosów: 1

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Ja mam podobne podejście jak Kris@bia. Internetowe fora są pełne wiecznego narzekania na wszystko, użytkownicy wspierają się wzajemnie w tym narzekaniu, tak naprawwdę nie dojdzie się do prawdy. Żeby być w temacie butów: jeden nie konserwował, drugi źle suszył. Inny źle dobrał rozmiar, zastosowanie czy kupił leżakowanie buty. Ale żeby ktoś zauważył swoją winę - to niezmiernie rzadka systuacja. Ja wiem, że jeżeli kupię dobry produkt, w normalnym sklepie (a nie jakaś okazja na Allegro itp), to produkt będzie dobry. Jasne, nie neguję że zdarzają się jakieś wady. Ale generalizowanie po jakimś jednym przypadku, to nadużycie. Wystarczy przejrzeć wątki. Każda marka wymieniona na tym forum to większy czy mniejszy badziew, kit czy porażka (w najdelikatniejszej wersji). A tak naprawdę, czym więcej produktów się sprzedaje, tym marka jest gorsza (wynika to ze statystyki). Za to firmy których w Polsce nie ma w sklepach - same zachwyty :-)

Jurek

ramol

ramol
2017-11-29 18:50:29
95.40.87.219 Głosów: -1

Qrcze, piszemy tu o faktach, a nie bronimy pracodawcy ! Ile osób kupuje pięć wadliwych kolejnych par tej samej firmy ? Każdy po jednej poważnej usterce będzie unikał kolejnych. Pierdo- lenie , że to jakieś nadużycie! Z moich butow kupionych w znanym wrocławskim sklepie otok odpadł po miesiącu - chodziłem dalej , po przerwie sezonowej skurczył się JEDEN but , a stały razem.
To są fakty , a nie szukanie cudownego usprawiedliwienia, że nie kupiłem reprezentatywnej próbki 1000 par.
Litości !
Myślałem, że na tym forum nie pracują reklamodawcy

ramol

Jurek Cezar

2017-11-30 14:34:24
188.146.228.252 Głosów: 0

No właśnie m.in. to mam właśnie na myśli - jeżeli ktoś ma inne zdanie niż ogólnie przyjęte narzekanie, to od razu musi mieć w tym jakiś interes. Może oceniasz swoją miarą. Mi nawet nie przyszło do głowy, że możesz robić czarny PR dla jakiegoś biznesu :-)

Jurek

ramol

ramol
2017-12-06 22:05:18
188.146.66.243 Głosów: 0

dzisiaj spotkalem znajomego, ktory ma podobny problem z zamb. kupil buty pol numeru wieksze niz nosi, po wakacjach za ciasne

ramol

foks64

2017-12-07 04:35:31
37.47.71.188 Głosów: 0

Pewnie jeszcze rośnie. ;)

Grzesiek.

mikel

mikel
2017-12-07 05:38:52
37.47.19.106 Głosów: 0

Ramol
Skórzana wyściółka czy syntetyk?

Jurek Cezar

2017-12-07 09:10:28
188.146.192.203 Głosów: 0

A ja spotkałem dwóch znajomych którzy mają buty ponad rok i wszystko jest w porządku :-)

Jurek

Farfura

2017-12-07 09:11:31
178.215.197.242 Głosów: 0

ramol, kurde... wierzę, że zawsze może coś odpaść, popękać, utlenić się, etc., no ale to już zaczyna pachnieć twardym sf.

U szewca pewnie takie cuda da się zrobić, ale tak samo od siebie?

Kiedyś mierzyłem Zamberlany Vioz plus i but wywarł na mnie pozytywne wrażenie.
Nie oceniam trwałości, piszę tylko, że mi się podobały i były bardzo wygodne (w sklepie).

Farfura

mikel

mikel
2017-12-07 09:19:56
95.175.16.56 Głosów: 0

Czemu sf? Miałem to samo przy skórzanej wyściółce. Buty dobrane, dwa sezony używane bez problemów. W trzecim but stał się za mały. Można powiedzieć że wina stopy itp, ale miałem między papierami kartkę z pomiarów stóp, było bez zmian. Obstawiam że skóra pracując się po prostu kiepsko ułożyła

Franc

2017-12-07 09:47:05
78.31.91.162 Głosów: 0

Zastanawiające są wpisy kolegi Jurka Cezara.
Według niego (od razu zaznaczam - bo pewnie zaraz mi to zarzuci - nigdzie wprost tego nie napisał, czytam między wierszami; dzięki PRS :-P) producenci nie ponoszą żadnej winy za kiepską jakość wytwarzanych przez siebie produktów, to użytkownicy są bandą idiotów, którzy nie mają pojęcia, co kupują, jak to użytkować i jak o to dbać...
I, oczywiście, nie robią nic prócz narzekania...

Farfura

2017-12-07 10:19:08

mikel, but, czy wkładka?
But górski zmniejszył się o kilka milimetrów? Rozumiem sportowy szmaciak po praniu w pralce.

Nawet jeśli tak było, powyższe oznacza według mnie tylko tyle, że but został źle dobrany do stopy (za mała rezerwa).
Rozumiem, że stopa potrafi zwiększać i zmniejszać swoją ''objętość'' (i to czasami znacznie), ale górski trep i to o tyle?

Dla mnie sf.

Powoli robi się OT.
---
Edytowany: 2017-12-07 10:20:07

Farfura

boguś b

boguś b
2017-12-07 10:28:24
94.254.144.12 Głosów: 0

Całkiem, możliwe.
Znam takie przypadki, ale częściej była to wina złego suszenia.
Przy kominku, piecu lub ognisku.

mikel

mikel
2017-12-07 11:09:36

Farfura
No but, przecież o tym mowa. I tak, na długość uległ ewidentnie zmniejszeniu. Przy czym nie mówię o długości podeszwy, i buta jako buta, ale długości wewnątrz. Obstawiam że winna jest po prostu skóra jako wyściółka. Pracowała, ułożyła się jak ułożyła i klops. Czy winny jest źle wykonany montaż obuwia, czy po prostu pech, tego nie wiem. Rozmiar dobrany dobrze, raczej zauważyłbym problem wcześniej niż po 2 latach.
Buty suszone prawidłowo, także to odpada.

.

rytmar

rytmar
2017-12-07 11:17:54
78.8.15.3 Głosów: 0

@Farfura
O zmniejszających się butach było jakiś czas temu pisane na NGT i u sąsiadów.
Niestety nie jest to sf, ale przykra rzeczywistość.

http://ngt.pl/forum/impregnacja-czyszczenie-nubuku,1971,34.html

cześć i czołem

Farfura

2017-12-07 11:55:43

rytmar, no gdybyś nie pisał tego Ty, nie uwierzyłbym, serio.
Dalej nie mieści mi się to w głowie. Pół numeru?? Toż to całkiem sporo! :/

mikel, zapytałem o but i wkładkę dla jasności i precyzji. Bo jeśli tylko wkładka, to ok, byłbym w stanie zrozumieć, ale cały trep?

Pozostaje mi przestać się dziwić i zacytować rytmara:
''Niby to dziwne - zmniejszające się buty. Też tak myślałem czytając opinie innych narzekających na swoje Meindle. Teraz wiem, że to możliwe''.

Farfura

mikel

mikel
2017-12-07 12:09:16

Farfura
Chyba nie dzielimy forumowiczów na ludzi piszących prawdę i szpionów wrogiego układu? :-D

Notabene, też u mnie meindl, nie pisałem tego bo nie winię producenta, bardziej materiał i przypadek.

.

Farfura

2017-12-07 12:31:49

Odpowiem dyplomatycznie ;)

Absolutnie :)
Po prostu do rytmara mam zaufanie :)

Farfura

ramol

ramol
2017-12-07 14:59:39
195.117.77.9 Głosów: 0

Obie pary - skóra licowa na gore , nie da się tego rozbić .
Moim zdaniem to źle wyprawiona skóra
---
Edytowany: 2017-12-07 15:01:57

ramol

Arni

Arni
2017-12-07 16:21:31
77.45.108.9 Głosów: 0

Tak jak Boguś napisał, wina złego suszenia i konserwacji po tym. Być może też trochę winy ponosi źle wyprawiona skóra w trakcie produkcji, ale raczej skłaniam się ku złemu wysuszeniu. Prawda jest też taka, że nikt z nas nie stosuje prawideł do butów, najczęściej przyjeżdżamy do domu i albo odkładamy buty na półkę, albo myjemy i odkładamy. Wystarczy, że ten twój kolega nie natłuścił wystarczająco skóry po takim umyciu tylko je odłożył i mamy efekt - sucha skóra nieco się skurczyła i dała popalić po palcach.

I wbrew pozorom skórę licową też da się rozbić, wystarczy, że dobrze nasiąknie potem i wodą, a po kilku takich całodniowych wycieczkach but przybiera na rozmiarze (w sensie tęgości). Jest to zarazem zaleta jak i wada skóry niestety.

Strona: | 1 | ... | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 138bb - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3