Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 |

Namioty < 3 kg / lekkie namioty / lekki namiot / 2 os.

Sted82

2020-04-12 22:55:25
195.74.51.131 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Miałem tunele w namiocie FN Lima i nigdy więcej stelaża wsuwanego w tunele, nie wiem czy ten konkretnie model tak ma ale trza było sie namęczyć żeby to wyciągnąć.

Majonezik

2020-04-13 07:09:25
94.190.183.141 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Sted ja znowu miałem odwrotną sytuację :P Stelaż wychodził pięknie, ale żeby włożyć to we właściwy sposób, trzeba było się namęczyć jak dziki wół. Namiot inny (Quickhiker 2), ale problem jakże podobny. Ciekawi mnie, czy materiał może trochę się wyrobi, i nie będzie takiego problemu, bo namiot był ze mną zaledwie na jednym wyjściu.

Marcin Jak

2020-05-08 12:20:55
5.173.168.14 Głosów: 0

A moze uzytkowal ktos MSR carbon reflex? Interesuje mnie wersja 2 osobowa. Ogolnie szukam namiotu jak najlzszeszego, nie jestem zadnym zawodowym piechurem ale czesto zdarzaja mi sie kilkudniowki, mam zamiar zrobic w tym roku GSS albo GSB, moze oba - przy tym mam ogromny problem z kregoslupem, stad walka z waga sprzetu. Szukam namiotu, wg kryteriow w hierarchii:
1) waga, waga waga, na pewno nie wiecej niz 1,5kg, nawet kosztem innych kwestii
2) samonosnosc - choc patrze tez np na MSR flylite i ta waga kusi
3) mam 184cm wzrostu, takze nie moze byc lilipuci wewnatrz
4) stonowany kolor,
5) wlasciwie brak gornej granicy ceny, przyjmuje ze nie place tylko za sprzet, a za swoje zdrowie.

Wytrzymalosc - coz, godze sie ze to nie sprzet na cale zycie. Noclegow w ciagu roku planuje 20-40, zaleznie od roznych czynnikow. Mam namiot rocklanda 3,5kg i tarpa.

Sklaniam sie analizy oferty zza oceanu, np zpacksa, choc wolalbym kupic cos na miejscu, zeby choc moc zobaczyc sprzet na zywo. Raczej odpuszczam sprzet z aliexpress

-------------------------------------------------------
Marcin

RoKo59

2020-05-08 15:26:22
168.149.159.96 Głosów: 0

>> Marcin Jak
Jak na lekko np. GSS to dlaczego nie zrezygnujesz z namiotu? Po drodze masz schroniska, agro, wiaty. Chodzę z namiotem Rigel Colemana (ok 1 kg) i rozumiem swobodę jaką daje, jednak jak chcesz na lekko to może lepiej bez namiotu.
Zainteresowałem się kiedyś MSR Carbon Reflex i w sieci znalazłem niezbyt pochlebne recenzje. Np. tropik nie ma zamka a rzepy. Poczytaj sobie o nim w sieci, głównie po angielsku (możesz skorzystać z translatora Google)

Robert

dave.

dave.
2020-05-08 16:18:54
46.149.152.86 Głosów: 0

Marcin, piszesz:

> mam ogromny problem z kregoslupem
> 3) mam 184cm wzrostu, takze nie moze byc lilipuci wewnatrz

Carbon Reflex ma sypialnię o wysokości 81 cm. To trumna, będziesz siedzieć zgięty jak pałąk od wiadra. Szukaj czegoś o wysokości sypialni min. 100 cm. Ja, stojąc swego czasu przed podobnym wyborem, kupiłem MSR Hubbę HP, ale jest to model już nieprodukowany. Z dwójką w wadze do 1,5 kg i znośnych wymiarach może być problem, namiot jednoosobowy ewentualnie nie wchodziłby w grę?

Marcin Jak

2020-05-08 17:53:24
5.173.197.104 Głosów: 0

Wziąłem do ręki cm, odmierzyłem 80cm i się przeraziłem...dzięki za tą wskazówkę

zjerzony

2020-05-08 21:06:15
188.146.98.136 Głosów: 0

Może wśród tych znajdziesz coś dla siebie
https://www.ultralightoutdoorgear.co.uk/equipment-c3/tents-shelters-c25/one-person-tents-c74

skrzyplocz

skrzyplocz
2020-05-09 06:46:23
37.47.237.47 Głosów: 0

W MSR carbon reflex wysokość nie jest takim wielkim problemem (też mam ponad 180 cm wzrostu :-)) jak już się siedzi w środku. Wchodzenie i wychodzenie jest trudne - nie da się, bez ocierania o tropik, a jak jest mokry to wiadomo jaki jest efekt. Druga sprawa, to flaczejący tropik jak jest wilgoć i te rzepy zamiast zamka - to idealny namiot na tropiki, jak prawdopodobieństwo deszczu jest prawie zerowe, ale ulewy w nim nie chciałabym przeżyć.

sołtys

sołtys
2020-05-09 14:40:54
83.22.229.103 Głosów: 0

@Marcin

Wybór takiego namiotu bywa kłopotem, co wiem po sobie. W teorii wiele modeli ma długość około 205 cm, ale skosy ścian powodują, że mieści się tam wygodnie osoba o wzroście 180 cm.

Jeśli szukasz czegoś bardzo lekkiego, polecam Ci rozważenie 2 patentów, które sam stosuję.

1. Namiot MSR Freelite 1. Niezwykle lekki, bo około 1 kg. Najczęściej używam go jednak w wersji ''lekkiej'', co oznacza, że rozkładam namiot bez sypialni, ale z tzw. podłogą (ang. ''footprint''). W takiej konfiguracji namiot składa się z samego tropiku i stelaża. Ma wówczas dużą przestrzeń i bardzo dobrą wentylację, waży około 800 gramów, a miejsca w środku wystarczy nawet na duży, zimowy śpiwór. Możesz zobaczyć go tu: https://bit.ly/biwakzimowy

2. Tarp. Na szlakach typu GSB czy GSS w ogóle nie używam ŻADNEGO schronienia, posiłkując się wiatami czy deszczochronami. Ich lokalizację znajdziesz na mapach, na grupie facebook'owej ''Wiating'' oraz tutaj: https://bit.ly/gsb_logistyka. Jest ich dość dużo, by zaplanować przejście nawet bardzo długiego szlaku.

Jeśli jednak chcesz koniecznie mieć coś nad głową, wybierz tarp, który rozstawisz na kijkach trekingowych lub między drzewami. Cumulus Fir waży 370 g. Lesovik Groza - 450 g. Lesovik Solo (który pomagałem projektować) - 300 g. Tarp to inna filozofia, jednak można się do niej przyzwyczaić. Dzięki nim latem w Polsce prawie w ogóle nie używam namiotu.

https://www.lukaszsupergan.com/
Strona: | 1 | ... | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 7bcdf - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2