Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 |

Nalgene Wide Mouth Bottle

admin

admin
2017-02-06 09:31:44
79.189.247.217 Głosów: 2

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Zachęcamy do dzielenia się opiniami na temat: Nalgene Wide Mouth Bottle

Barsus

Barsus
2017-02-06 10:31:57
193.19.165.46 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Podobnie do autora mam dobre zdanie o tych butelkach. Użytkuje 4 różne od paru lat. Ale mam jedną łyżkę dziegciu. Podczas ostatniego wakacyjnego trekkingu zapakowałem w niej do plecaka lekko gazowaną wodę mineralną. byłem przekonany, że jest to tak szczelne naczynie, że nic się nie stanie. Jakie było moje zdziwienie gdy wieczorem znalazłem wodę w plecaku. Gaz wytworzył takie ciśnienie, że w jakiś sposób niewielka ilość wody pokonała gwint. Ale to nie jest właściwie wada butelki tylko fizyka. A jak mawiał klasyk '' nie bądź pan głąb. Praw fizyki pan nie zmienisz.''. Fakt ten mam na uwadze i nie pakuje od tamtej pory do nalgena gazowanych napojów. Jest on po prostu zbyt sztywny i w odróżnieniu od miękkich PET'ów prędzej ciśnienie wypchnie wodę niż rozepchnie naczynie.

-------------------------------------------------------
http://dasieda.blogspot.com/

Pim

Pim
2017-02-06 10:36:36
79.189.247.217 Głosów: 0

Szukałem tematu do jakiegoś testu. Przez przypadek odkryłem, że Nalgene jakoś na NGT się uchowała.
Analogicznie bywa przy wrzątku. Jak się nie dość mocno zakręci, to potrafi przeciec w sytuacji gdy butelkę się obróci. Wyszło to w praniu w trakcie codziennych operacji przygotowywania wody dla dziecka. ''Ludek'' stał się weryfikatorem sprzętu outdoorowego.

Pim

Butchy

2017-02-06 10:51:22
31.0.69.179 Głosów: 0

Do Wide Mouth można dokupić wkładkę ułatwiająca picie.

rytmar

rytmar
2017-02-06 10:59:50
78.8.5.16 Głosów: 1

Szeroki wlew ma też (dla mnie) taką zaletę, że butelka może być wygodnie używana do ... oddawania moczu :)

Mam taką jedną używaną tylko w tym celu :)

W wyższych górach, w procesie aklimatyzacji należy sporo pić. Jak pije się dużo, to i sikać się chce. A w nocy wyjście na zewnątrz, na mróz i śnieg (brrr) łączy się z koniecznością ubierania ciepłych ciuchów i tych ciężkich butów. Potem trzeba się znowu rozgrzewać w śpiworze. Dlatego prostszym jest sikanie do butelki. Nalgene jest do tego dobra, bo wlew jest odpowiednio szeroki i przy dokładnym zakręceniu nic nie wyleje się do śpiwora. Miałem kiedyś do takich celów podróbkę, ale ta nie była dość pewna co do jej szczelności, więc stosuję Nalgene.

Przepraszam, że ja z takimi tematami tak z rana, ale po prostu na hasło Nalgene - od razu przypomniałem sobie moją specjalną butelkę
;)

cześć i czołem

boguś b

boguś b
2017-02-06 11:01:56
81.30.142.226 Głosów: 0

Wszystkie doświadczenia mile widziane,niekonwencjonalne zastosowania także :)

Pim

Pim
2017-02-06 11:11:16
188.146.89.23 Głosów: 0

Masz rację, o tym zapomniałem: ''sik butelka''....
Ostatnio oglądałem fragmenty filmu o Metanoi. Z plecaka Jeffa Love po latach wyciągnęli taką....

Pim

Mudra

2017-02-06 11:30:43
31.183.3.189 Głosów: 0

A moje doświadczenia z Nalgene nie są, niestety, tak pozytywne. Kiedyś używałem dwóch butelek, dziś ostała mi się jedna, bowiem druga stłukła mi się (sic!). Tak, tak, pękła na pół po upadku z niewielkiej wysokości, choć reklamowana była, jako nietłukąca się..
Druga zaś po mniej więcej roku zaczęła przeciekać. Nie noszę wrzątku, ani napojów w najmniejszym choćby stopniu gazowanych. Normalna kranówa.
Kolejnej na pewno nie kupię.

Barsus

Barsus
2017-02-06 11:49:18

Pim
Co do testowania przez najmłodsze grono rodzinne, to moja córka otrzymała także swojego nalgena. Nie jest to co prawda opisywana butla ale po pozytywnych doświadczeniach z wide kupiłem dwie butle narrow 1 l i 0,5 l a także typowo dziecinną butelkę. Córa ciora ją chyba już czwarty rok i nie mogę złego słowa powiedzieć. Butla jest szczelna, czego nie mogłem powiedzieć o innych bidonach dziecka, nie zmienia smaku płynu, nadaje się na gorące i zimne picie, można ją myć w zmywarce i ma wygodny ustnik. Jedyna wada to, to że nie rośnie wraz z dzieckiem. 0,3 l powoli staje się zbyt małe na cały dzień w szkole.

-PITdoggy-

-PITdoggy-
2017-02-06 11:52:34
94.254.129.229 Głosów: 0

Mam tą butelkę używana głównie na rowerze. Niestety - silikonowy zaworek szybko wysiadł, obecnie odwrócona do góry dnem butelka nie jest szczelna.

Nie jesteśmy tutaj dla przyjemności.

m

2017-02-06 11:55:36
194.165.48.90 Głosów: 0

Gdzieś widziałem uwagę, że po zmianie składu tworzywa na jakiś bardziej ekologiczny czy mniej rakotwórczy trwałość butelek, szczególnie podatność na pękanie zwiększyła się. Jakieś doświadczenia, własne lub zasłyszane na ten temat?
I jeszcze jedno - rozumiem, że flaszki lubią się z wrzątkiem i np zalanie takiej jeszcze w izolacji jest bez konsekwencji?

m

Pim

Pim
2017-02-06 12:12:29
79.189.247.217 Głosów: 0

Mam ''starą'' przed pojawieniem się hasła BPAFree i ''nową''. Na razie obie służą wiernie (10 i 7 lat). Wyjściem jest model HDPE. Tu kwestii tłuczenia się nie będzie.

Pim

Leśna

Leśna
2017-02-06 12:21:39
83.144.68.130 Głosów: 0

Bez mojej butelki Nalgene nigdzie się nie ruszam, choć waży tak dużo nie umiem się jej wyrzec :-). Pierwszą stłukłam - upadła na drogę, była pełna. Druga ma się dobrze. Jest to wersja 0,7 l, OTF ale ze zwykłą nakrętką Widemouth. Litrowa jest dla mnie nie wygodna, trudno ją wcisnąć do kieszeni plecaka, trudno naciągnąć mokrą skarpetkę.

http://acrossthewilderness.blogspot.com

Yatzek

Yatzek
2017-02-06 14:20:26
94.254.146.199 Głosów: 0

Ja też mam taką butelkę 07 jak Leśna. Miała zamknięcie z zaworkiem - kapturkiem, który był wybitnie nieszczelny i gdy przypiąłem ją karabińczykiem do paska, moczył mi całe spodnie. Można ją było nosić tylko w pionie. Zamieniłem zakrętkę na standardową zakrętkę bez żadnych zaworów i teraz działa poprawnie.

Natomiast z ciekawostek, duże butelki litrowe lub półtoralitrowe bywają używane jako ręczne pralki. Wystarczy do środka wrzucić skarpetki, podkoszulek, majty i kamyczki, zalać odpowiednich płynem, potrząsać i z grubsza wprane.
Oczywiście sam tego nie stosuje ale o takim zastosowaniu słyszałem.

Moja Nalgene nie boi się wrzątku. Wieczorem zalewam herbatę, nakładam skarpetki i wrzucam do śpiwora. Grzeje przed zaśnięciem, a rano mam letnią herbatę.

Yatzek - nadworny tester NGT.pl :)

-PITdoggy-

-PITdoggy-
2017-02-06 15:16:16
93.105.4.66 Głosów: 0

Mała korekta, ja posiadam Nalgene Multidrink-

http://store.nalgene.com/Nalgene-MultiDrink-p/multidrink.htm

i właśnie w tej nawala silikonowy zaworek. Poza tym sprawuje się ok, natomiast czy kupiłbym jeszcze raz- nie wiem.

Nie jesteśmy tutaj dla przyjemności.

Doczu

Doczu
2017-02-06 16:09:50
79.175.228.114 Głosów: 0

Cóż... ja swego czasu jarałem sie Nalgenką. Miałem kilka sztuk. I te stare z Trilenu, i te nowe BPA Free, oraz mam jeszcze gdzieś 3L ''nalgenkę zwijaną''. I właśnie tej ostatniej najcześciej używam. Pozostałych się pozbyłem na rzecz butelek PET.
Uznałem że jest to dla mnie przerost formy nad treścią i zamiast Nalgenki wolę wziąć termos, czy nawet kubek termiczny.
Swoją drogą nie bardzo rozumiem zdziwienie, że po nalaniu cieczy gazowanej butelka nie trzyma szczelności. Przecież to jest logiczne.
---
Edytowany: 2017-02-06 16:11:12

sołtys

sołtys
2017-02-06 17:04:43
89.77.221.117 Głosów: 0

Jeśli władacie angielskim w stopniu komunikatywnym i nie boicie się długich tekstów, polecam ten artykuł: http://www.motherjones.com/environment/2014/03/tritan-certichem-eastman-bpa-free-plastic-safe

Przez kilka lat zajmowałem się tematyką związków chemicznych w naszym otoczeniu. BPA i ftalany były sztandarowymi przykładami substancji, których negatywne działanie na układ hormonalny wykryto po latach stosowania. Był to jeden z powodów, dla których używam bidonów Nalgene wykonanych z HDPE (polietylen). To właściwie jedno z dwóch tworzyw (drugim jest polipropylen), do którego mam względne zaufanie. Przez lata butelki Nalgene zawierające poliwęglan miały być bezpieczne. Niestety, nie były, a niezależne badania wskazywały ryzyko, jakie niesie ekspozycja na nawet niewielkie ilości BPA. Obecnie część badań Tritanu, o ile nie jest finansowana przez zainteresowaną firmę wskazuje, że jego składniki mogą wykazywać podobne działanie do BPA.

http://www.lukaszsupergan.com/

Barsus

Barsus
2017-02-06 19:56:36

Doczu
A no widzisz, ja się nie spodziewałem. Sądziłem w naiwności, że skoro to plastik jak pet, to szczelność będzie podobna. Wszak pet nie cieknie wypełniony gazowaną cieczą.

m

2017-02-07 07:33:26
194.165.48.90 Głosów: 0

Dzięki Pim, ale hdpe chyba nie lubi wrzątku.

m

Pim

Pim
2017-02-07 07:36:37
188.146.11.238 Głosów: 0

Sołtys używa, zalewa, nic się nie dzieje. Kwesia grubości ścianek?

Pim
Strona: | 1 | 2 | 3 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 6e7b3 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2