Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

Meindl - przestroga, czyli ''nie wolno nie używać butów''.

ludz

ludz
2018-01-05 00:54:29
188.123.197.129 Głosów: 2

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

+1 dla rytmara, mam do dzisiaj swoje pierwsze pancerne Asolo Granite - nie ma tam w podeszwie nic poza gumą. No i są trwałe (rozwalił się szew po 10 latach, nie podeszwa) - ale niechętnie do nich wracam. Idąc np. zimową wyrypę, czyli 50km odczułem BARDZO wyraźnie brak amortyzacji. Żelowa wkładka (ponoć wypasiona) nie daje porównywalnego efektu - zresztą to nic zaskakującego, jak się spojrzy na sumaryczną grubość amortyzacji w bucie z śródpodeszwą PU i bez niej.

Także ten, wybierajcie sobie trwałość (bo są jeszcze takie buty na rynku) albo wygodę. :)

boguś b

boguś b
2018-01-05 06:26:00
94.254.128.80 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

@ rytmar idzie przebiec 52 km w inov 8 rock lite, nie można powiedzieć że tempem powolnym.
Tylko trzeba się przyzwyczaić i popracować na siłowni.
Trochę czasu mi to zajęło.
Ubralem ostatnio stare asicsy i tragedia, żel już mi nie podchodzi.
@ ludz ja preferuje bez i nie idzie uogolniac, że to jest niewygodne.
Ogólnie wysokich butów używam tylko zimą lub w wyższych górach gdzie są takie warunki.

łowca jeleni

łowca jeleni
2018-01-05 10:36:17
176.221.120.72 Głosów: 0

Ja dorzucę coś od siebie - choć nie dot. Mendli. Mam m.in. wojskowe buty us army ICB z 2005/6 r. od nowości. na podeszwie tzw. ''kanapce'' (starszy model). Jest tam oczywiście pomiędzy vibramem, a butem ''słynna pianka'' - buty są mocno zniszczone - przeżyły naprawdę wiele- cały rok w użyciu od mrozów po upały ale pianka ma się dobrze - nigdzie się nie odkleja- ma mechaniczne uszkodzenia od skał, ale trzyma się świetnie. to tylko pokazuje, że pianka piance nie równa i akurat Meindl stosuje celowo szybko utleniającą się niskiej jakości. Wybór należy do kupującego.

Pim

Pim
2018-01-05 10:42:32
188.146.166.115 Głosów: 0

Arni to dobra wiadomość. Jak kupowałem skórzaki, to się ich pytałem co z wymianą podeszwy i tłumaczyli, że mogą zrobić regenerację aż do spodniej konstrukcyjnej skóry do której wszystko jest ''szyte''. Ale skoro to potwierdza ktoś inny niż producent, to jest dobra wiadomość.

Pozdrawiam

-------------------------------------------------------
Pim

Arni

Arni
2018-01-05 19:36:39
77.45.108.9 Głosów: 0

A widzisz, czyli najprawdopodobniej nasi producenci zrobili by to fachowy, Hanzel jednak nie ma maszyn/chęci/nie opłaca się/...

Znalazłem kolejną dobrą info (przynajmniej w teorii):
http://fakty.interia.pl/autor/michal-michalak/news-prawo-do-naprawy,nId,2504521

Producenci będą również musieli informować klientów o oczekiwanej żywotności produktu...

Pim

Pim
2018-01-05 20:45:29
188.146.166.115 Głosów: 0

Arni! Bądźmy sprawiedliwi. Hanzel nie robi butów o konstrukcji zszywanej (norwegian welt). Myślę, że tego nie robi bo nie ma praktyki. Chwała mu za to. Lepiej czegoś nie zrobić niż wdawać się w ''kombinatorykę''.

-------------------------------------------------------
Pim
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: fe8c1 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2