Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |

Marki słabo znane ale doceniane

~łowca

2007-06-08 00:06:45
89.228.250.194 Głosów: -1

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

timberland, black diamond, lowe alpine - czołowe firmy w usa - w polsce znane a niedostepne praktycznie 9pomijam pojedyńcze produkty)

k2cl

2007-06-08 13:01:18
80.135.253.10 Głosów: 1

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

To i ja cos dorzuce do listy:
- Bach (naprawde fajne plecaki)
- Norröna (ubrania... raczej trendy i raczej drogie, ale moze ktos akurat trafi na cos takiego w szmateksie ;) )

-------------------------------------------------------
K.K.

vick grappa.pl

vick grappa.pl
2007-06-08 14:00:48
83.7.203.244 Głosów: 5

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

To i ja wymienię pare marek znanych na świecie, nieznanych w Polsce:

Klättermusen,
GoLite,
Montrail (chyba, coś w Polsce kiedyś było, ale zyskało obiegową opinię bazarowej tandety - naprawde to jedne z najbardziej cenionych butów trailrunning)
Vargo - akcesoria tytanowe
INOV 8,
OMM,
MontBell,
BigAgnes,
GraniteGear,
AntiGravity Gear,
Paramo,
Craghoppers...

...tylko po co? I tak nikt, póki co, nie weźmie się za dystrybucje/sprzedaż większości z nich, bo mają fajne rzeczy ale ceny fajne na wyprzedaży w w sklepach internetowych z USA/UK... możemy sobie marudzić, że tego i tamtego w PL nie ma, ale jak będzie, to się okaże, że ''za drogo''...
Wiekszość z firm, które wymieniłem produkuje lekki ale delikatny sprzęt (Klattermussen robi prosty, lekki i pancerny sprzęt do wspinaczki lodowej), a patrząc się na to, co potencjalny klient chce kupić - to np. plecak, który zdeptany przez słonia posłuży jeszcze przez najbliższe 10 lat... nieważne, że za 2-3 lata diametralnie zmienią się systemy nośne i będzie można kupić jeszcze wygodniejszy plecak... dopóki nie dojdziemy do etapu, gdzie uznamy za normalne, że sprzęt służy do używania w warunkach, na jakie jest projektowany, że się zużywa i że postęp technologiczny w jego produkcji jest coraz szybszy, to nie ma sensu kupować np. namiotu BD za blisko 1000 PLN, bo jak pokazuje przykład Munkasa - można go szybko zajechać, mimo, że firma BD jest topowa, robi super sprzęt itd...

Powyższe napisałem nie jako wredny, wampir-sprzedawca (co mozecie mi patrząc na podpis, zarzucić), ale jako użytkownik sprzętu, obserwujący to co w sklepach można kupić.
Ja lubię nowości, często zmieniam sprzęt i nie boję się kupić czegoś co może wytrzymać sezon czy dwa, ale używając tego będzie mi wygodniej...
---
Edytowany: 2007-06-08 14:07:34
---
Edytowany: 2007-06-08 14:43:28

GRAPPA.PL Wyjątkowy Sklep Górski w KRAKOWIE

quarol

2007-06-08 14:21:00
195.224.246.198 Głosów: 0

vick, mala korekta
nie moontrail, a montrail

karol

~mihal

2007-06-08 14:59:15
85.14.94.30 Głosów: -2

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

o avalanche nikt nie słyszał? co to za firma?

gg 104 70 56

~rumcajs

2007-06-08 17:13:25
199.67.203.141 Głosów: 1

a ja jeszcze dodam
szkockiego North Cape
islandzkiego Cintamani
i oczywiście norweskiego Bergans of Norway
wszystko miodzio jakość i projektowane z głową, a nie dla wyglądu

... nemo me impune lacessit ...

~łowca

2007-06-08 17:15:41
89.228.250.194 Głosów: 0

fjallraven - fjall raven - razem lub osobno(nie wiem)... "logo z rudym liskiem"

yaro1986

yaro1986
2007-06-08 18:14:07
83.31.201.100 Głosów: 0

rumcajs i łowca wiecie moze gdzie sa produkowane fjall raven i Bergans of Norway. Bergans jak sama nazwa wskazuje jest norweski a fjall raven szwedzki lub norweski w kazdym razie chyba skandynawski. I ciekaw jestem czy robia u siebie (szczerze mowiac watpie bo z tego co pamietam ceny fjalla w Norwegii nie byly jakies bardzo wysokie co jest raczej nie mozliwe jesli cos jest u nich robione) czy w azji.

yaro

~rumcajs

2007-06-08 18:37:39
199.67.203.141 Głosów: 1

nie wiem, gdzie jest produkowane wszystko, ale kurtka Bergansa, będąca u na na stanie jest z Chin, plecak, który chwilę używany był też tam produkowany
dla mnie produkty takich firm jak Bergans, Patagania, Haglofs czy Schoffel, które znam z własnego użytkowania przeczą teoriom o tzw. chińskiej tandecie

~wiktor

2007-06-08 19:58:27
62.121.103.8 Głosów: -3

jałowa dyskusja która do niczego nie prowadzi

przykłady - marka rab którą ktoś wymieniał (mam przyjemnośc używać kurtki więc pozwolę sobie o niej napisać) robi jedne z najlepszych wyrobów puchowych na świecie (z polsiego puchu :) ) ale co z tego jeśli dla nas roberts jest drogi

plecaki - np bach robi doskonałe nie mówiąc już o ospreyu czy gregorym ale nam i tak się wmawia, że deuter to najwyższa półka i polacy na to lecą bo tak naprawdę nie mają pojęcia co jest na świecie produkowane

namioty marabuta fajne ale trochę przyciężkawe poza tym np sugestie aby tasiemki do odciągów wszywać pod kątem latają im koło ... a tak naprawdę to szczgóły decydują o marce

dlaczego nikt nie wymienił np. western mountaineering

można tak wymieniać w nieskończoność ale do czego to niby ma prowadzić poza tym prawdziwa stonka i tak chodzi we flaneli :)

~rumcajs

2007-06-08 20:18:08
199.67.203.141 Głosów: 0

wiktor, własnie ma prowadzić do tego, żeby stonka zamiast flaneli kupiła kurtkę haglofsa i plecak ospreya
wtedy prawdziwi łojanci przestaną o tym marzyć (bo to wtedy będzie komercyjny badziew) i zaczną pod niebiosa wychwalać sprzęt campuso-bergsonów

wątek jest cynicznie manipulowany przez euromark, nie widzisz tego?

~rumcajs

2007-06-08 20:18:52
199.67.203.141 Głosów: -1

ps. znów zapomniałem o bobkach :)

k2cl

2007-06-08 20:26:44
80.135.253.10 Głosów: 1

Skoro zeszlo na Fjällräven - to marka pochodzaca ze Szwecji, choc zapewne niewiele rzeczy szyja u siebie. Jako ciekawostke moge napisac, ze Haglöfs duzo szyje w krajach nadbaltyckich... w tym rowniez w Polsce :)))

A dyskusja nie jest tak do konca jalowa - jesli wiecej osob zainteresuje sie 'nieznanymi' markami, jako klienci predzej lub pozniej wymusimy zblizenie asortymentu polskich sklepow do tego, co mozna kupic w innych czesciach swiata (czego sobie i innym zycze...)

Pozdrawiam,

K.K.

kazzperr

kazzperr
2007-06-08 20:33:25
195.66.144.52 Głosów: -1

widze ze duzo skandynawskiego stuff'u podajecie...na jedna stronke wlazlem i fajne te rzeczy maja...teraz tylko jedna kwestia - te marki sa dostepne w calej skandynawii czy tylko w okreslonych panstwach, czyli tam skad pochodza???

OT:
ta...euromark to nawet na maila nie potrafi odpisac a co tu mowic o manipulowaniu watkiem...
---
Edytowany: 2007-06-08 20:34:05

http://www.toya.net.pl/~kazzperr/SPISGAL.htm

Barsus

Barsus
2007-06-08 20:34:24
89.79.115.32 Głosów: -1

Stolat :)
w tym pięknym dniu
---
Edytowany: 2007-06-08 20:36:38

To do posta przedostatniego

rumcajs

2007-06-08 20:42:26
199.67.203.141 Głosów: 0

-> kazzper
popularniejsze marki dostępne są w całej Europie, mniej popularne bez problemu w skandynawi: prosiłem znajomych w szalejących ostatnio w najbliższej nam Svenska o rozpoznanie i jest tam praktycznie wszystko skandynawskie
np. Fjällräven dosyć powszechny bywa w Giermańsku

~prosiakt

2007-06-08 22:12:56
89.240.35.3 Głosów: 0

Wracając do innych marek nieznanych w Polsce to jest jeszcze kilka producentów UK
Stormlite - wszystko do turystyki
Piter Storm - bardziej ubrania turystyczne
Blacks - sprzedawane w sklepach Blacks pod ta sama nazwą produkty turystyczne, namioty plecaki , jakieś ciuchy
Mi sie wydaje że są pokroju i klasy polskiego fiorda , lub bergsona, chociaz Blacks wygląda w miare pożadnie ,nie wiem jak z wytrzymałością nic z tych firm nie mam .

Rambo - zdjęcia pewnie że udostepnie tylko jak te 2 giga wam przesłac ??
kiedyś część wrzuce na jakąś stronkę

ronin20

Moderator ronin20
2007-06-08 23:41:08
83.7.159.222 Głosów: 0

a firma angielska Vango ? robi spiwory, namioty, plecaki...

McTofik

McTofik
2007-06-08 23:55:16
82.47.106.189 Głosów: 0

Blacks, to raczej zadna konkurencja dla tego co w Polsce dostepne, jesli chodzi o jakość i ceny. Piter Storm prezentuje się nieco lepiej.
Jak już wymieniacie firmy, to w miarę możliwości podawajcie ich strony internetowe.

http://www.blacks.co.uk

quarol

2007-06-09 00:19:59
217.42.139.24 Głosów: 0

Zarowno Blacks jak i Peter Storm (nie Piter), to firmy, ktorych polskimi odpowiednikami bylyby Campus czy Bergson. Zaznacze jednak, ze Blacks, jak kilka innych firm, to raczej nazwa sieci sklepow, a nie producent sprzetu. Owszem, robia cos pod swoja marka, ale nie z tym sa kojarzeni.
Blacks jest popularny i maja bardzo wiele sklepow, sprzedaja rozne firmy, sami robia niezaduzo. Na plus mozna im zaliczyc to, ze w ich sklepach mozna znalezc juz nawet Patagonie (od tego roku), czy Mountain Hardwear. Z zalozenia sa jednak siecia tansza i topowych produktow raczej nie maja.

O renomie firmy moze w jakims stopniu swiadczyc to, jakie sklepy/sieci decyduja sie na sprzedaz jej produktow, a jakie sie jej nie podejmuja. Vengo, Peter Storm czy Karrimor to marki typowo Blacksowe czy Milletsowe (Millets to juz zupelny dol hierarchii sklepow outdoorowych w UK).

McTofik, po co podawac linki do stron? google ma limitowany dostep? jesli ktos juz sie doklika na ngt, to pewnie jest na tyle sprawny komputerowo, ze znajdzie sobie strone danej firmy.

karol
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 81e74 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2