Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 |

Kurtka techniczna: wspinaczkowo / turystyczna

Butchy

2019-01-04 09:30:51
31.0.82.252 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Jak bardzo może zepsuć reputacje firmie słaby model. Mam kilka rzeczy z TNF i jakościowo nie odbiegają od konkurencji ale są to rzeczy z górnej półki, jeszcze ze starej linii Summit. Wyglada na to że TNF poza górną półką robi rzeczy słabe a ceny ma nieadekwatne do jakości. Nie wiem jak obecna linia Summit.

Za około 1000zł można kupić bardzo dobrą kurtkę TNF Point Five na Gore Pro. Moim zdaniem cena mocno konkurencyjna. To był niegdyś model Summit, teraz juz nie ale wyglada tak samo.

Mariale

2019-01-28 10:34:17
31.172.179.202 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Cześć,

Mam poważny problem wewnętrzny z garderobą. Posiadam parę rzeczy, które myślę, żeby zmienić, ale w zasadzie nie wiem na co. Chciałbym się was poradzić o dokupienie/wymienienie rzeczy, żeby stworzyć bardziej uniwersalny set potrzebny do wspinaczki jak i turystyki (plecak ważący 15 kg) w zimie i w lecie?

Z posiadanych rzeczy mam:
- Bieliznę termoaktywną z Hi-Tec / Magnum - jest ze mną z 5 lat, może i więcej
- Polar z Berghausa - nawet nie wiem jaki model i jaki typ Polaru jest tam użyty, kupiony z 4-5 lat temu
- Kurtka softshellowa z Hi-Tec - bez metki, nic o niej nie wiem, zakupiona w podobnym czasie co bielizna z Hi-Teca, pocę się w niej mocno i jak mocniej zawieje to czuję to w kościach
- Kurtka Harshellowa Arc'teryx Alpha AR
- Spodnie Milo Brenta

Mam przeczucie, żeby wymienić kurtkę softshellową z Hi-Teca :P i jakbym miał wymieniać na softshella to na bez membranowca, ale mam problem z określeniem jaki model jest dobrym wyborem, albo która kurtka jest bez membrany? Możecie polecić jakieś modele do takiej wspinaczki/turystyki letnio-zimowej? - mam tutaj na myśli zasadę warstwowania i dowolne żonglowanie nimi.
A może iść w zupełnie innym kierunku i olać takiego softshella i kupić wiatrówkę, lub softshella z wypełnieniem primaloft?

Przepraszam za chaotyczne pytania...

-------------------------------------------------------
M

gavagai

gavagai
2019-01-28 10:57:21
89.64.25.3 Głosów: 0

Mam bardzo lekki i całkiem uniwersalny zestaw. Na wspin zazwyczaj wybieram się w t-shircie, bo na podejściu i tak idę na tyle szybko, że nawet o chłodnym poranku się pocę. Jeśli faktycznie jednak wieje, albo naprawdę jest rześko, to narzucam na siebie lekkiego softa BD Alpine Start Hoody. Po podejściu pod ścianę albo wrzucam na garb stosunkowo lekką bluzę z zamkiem 1/3 lub 1/3 (ostatnio noszę od mało znanej włoskiej marki Karpos), albo wkładam cieniutką koszulę/bluzę z długim rękawem a na nią spocony t-shirt. Gdy jest zbyt rześko, to wrzucam jeszcze wspomnianego BD Alpine Start Hoody. W plecaku mam jeszcze na wszelki wypadek mega lekką kurtkę przeciwdeszczową Marmot Essence Jacket. Jeśli pora roku taka, że może byc w takim zestawie zbyt zimno, biorę kamizelkę puchową do plecaka. Jeśli chodzi o spodnie, to mam lekkie wspinaczkowe Corona od TNF, albo - na cieplejsze dni — lekkie 3/4 od Karposa. Przeciwdeszczowych spodni nie potrzebuję. Z takim zestawem i szpejem mieszczę się do plecaka 20-22 litrowego.

Mariale

2019-01-28 12:01:45
31.172.179.202 Głosów: 0

W takim zestawie to w jakiej najniższej temperaturze chodziłeś?

-------------------------------------------------------
M

gavagai

gavagai
2019-01-28 12:46:32
188.146.129.123 Głosów: 0

To zestaw na temperatury ''na plusie''. Zimą zmienia się o tyle, że zmieniam softshella na cieplejszy, z panelami z windstoppera.

Strona: | 1 | ... | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 32bb9 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3