Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 |

Karta do płatności za granicą / finanse za granicą

POKRZYWA

POKRZYWA
2018-06-15 19:17:40
87.207.252.31 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

grendel gratuluję, że w ogóle dałeś radę znaleźć informację o płatnościach kartą za granicą w dokumentach udostepnionych przez Pekao! Dzwoniłam na infolinię, byłam w dwóch różnych placówkach banku i pracownicy również mieli ogromne problemy z odnalezieniem tych informacji w regulaminie konta.

Obecny status wygląda tak, że mama ma Eurokonto Net, karta ma działać dokładnie tak jak opisałeś. W lipcu dam znać jaki był faktycznie przelicznik ;)

A wszystkim innym dzięki za cynk o Revolut - zakładam dla siebie :)

suru

suru
2018-06-15 19:43:54
46.134.1.200 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Hej , zgodnie z obietnicą wrzucam screen shot z płatności w Rumunii.
W żadnym miejscu nie była problemu z płatnością , czy to stacja benzynowa , sklep spożywczy.
Poza tym było fantastycznie, grań Fogaraszy od cabany Sambatei do Balea Lac ze zdobyciem Moldovenu zrobiona .
Polecam!!!

Mam nadzieję że zrzut się wczyta, robię z telefonu.
Jak nie wyjdzie to jutro wrzucę z komputera.

Ok poszło.
---
Edytowany: 2018-06-15 19:44:57

-------------------------------------------------------
Nikt nie mówił że będzie lekko :)

grendel

grendel
2018-06-15 22:37:10
178.37.140.150 Głosów: 0

pokrzywa
Informowałem 😉, że strasznie trudno ustalić te dość istotne przecież dla klienta informacje. I dotyczy to właściwie każdego banku.

suru
Do ewentualnego porównywania z kursami Mastercard/Visa potrzebna jest jeszcze data transakcji.
---
Edytowany: 2018-06-15 22:43:33

https://gameoflife-nextround.blogspot.com

suru

suru
2018-06-15 23:31:39
78.131.239.62 Głosów: 0

14.06.2018

grendel

grendel
2018-06-16 10:51:16
178.37.140.150 Głosów: 0

Jeżeli taką kwotą został obciążony rachunek w PLN to jest to bardzo korzystny kurs. Niższy nieco od organizacji Visa/Mastercard.

gumibear

Administrator gumibear
2018-06-20 07:54:40
156.17.201.68 Głosów: 0

https://www.cashless.pl/4385-Euronet-dodatkowa-prowizja-curve-i-revolut

Uwaga użytkownicy Curve i Revolut. Euronet wprowadził wysoką prowizję od wypłat gotówki niektórymi kartami wydanymi poza Polską

Valanthil

2018-06-20 09:50:55
194.181.88.158 Głosów: 0

@grendel

na Revolucie wcale nie trzeba zamieniać żadnych walut, doładowujesz konto złotówkami a później po prostu płacisz w dowolnej walucie i on automatycznie przelicza po korzystnym kursie.
Płaciłem Revolutem w Tanzanii, Omanie i połowie Europy i bardzo polecam, kursy lepsze niż w kantorach internetowych, nie mówiąc w ogóle o stacjonarnych.

grendel

grendel
2018-06-20 12:32:41
77.253.3.145 Głosów: 0

Tak, wiem już o tym, że nie trzeba kupować walut. Podszkoliłem się 😉.

Jeżeli chodzi o stosowane kursy to Revolut jest bardzo dobrą opcją.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo ulokowanych środków, przekazane dane osobowe + dane rachunku czy karty, z których to doładowywany jest rachunek Revolut - to już średnio. To nie bank. Nie ma też regulaminu korzystania z usługi. Zatem wszelkie spory na drodze sądowej. I wg prawa brytyjskiego (firma, rachunki Revolut oraz wydane do rachunku karty są z Wlk. Brytanii).

Nie tam, żebym odradzał - każdy ma swój rozum i na swoją odpowiedzialność podejmuje decyzje. Ja tylko tak mam, że każde zagadnienie staram się ''rozebrać na części pierwsze''. Bo przecież sytuacje typu Lehmans Brothers, SKOK Stefczyka czy Amber Gold zdarzają się wcale nie tak rzadko.

Dla osób w Polsce chcących korzystać z rachunku Revolut jak z normalnego rachunku bankowego informacja, że przy rachunku darmowym darmowe wypłaty z bankomatów są do kwoty 200 GBP (opłaty przy przekroczeniu kwoty nie są nigdzie podane - ponownie kłania się brak regulaminu) a wyżej @gumibear zasygnalizował złodziejskie opłaty za wypłacanie gotówki z sieci Euronet.

wadera

wadera
2018-06-24 20:39:17
37.47.57.39 Głosów: 0

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,23572388,uwazaj-na-wyplaty-gotowki-za-granica-kartami-curve-i-revolut.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta

Iza

Nemesis

Nemesis
2018-07-16 17:26:35
46.171.208.109 Głosów: 0

Tu bardzo wyczerpujący artykuł na temat Revolut:
https://jakoszczedzacpieniadze.pl/revolut-karta-wielowalutowa-nie-tylko-na-wak acje

I to co najważniejsze tam to wg mnie te dobre praktyki:

''Wymieniaj waluty tylko w dni robocze. Tylko wtedy masz gwarancję niskiego spreadu.

Możesz bez dodatkowych opłat płacić kartą w weekendy jeśli masz na subkontach w usłudze Revolut wcześniej wymienioną walutę danego kraju. Wtedy każda transakcja rozliczona będzie z subkonta danej waluty – bez konieczności przewalutowywania transakcji.

Nie płać kartą w weekendy, jeśli nie wymieniłeś wcześniej waluty, w której płacisz lub jest to inna waluta niż 24 bazowe dostępne w Revolut. W przeciwnym transakcja obciążona będzie dodatkowymi kosztami od 0,5% do 2% wartości transakcji – w zależności od waluty. W takim przypadku lepiej w dniu roboczym wyciągnąć sobie nieco gotówki z bankomatu, którą warto płacić w trakcie weekendów.

Jeśli przy płatności terminal lub bankomat poprosi o wybór waluty, to ZAWSZE wybieraj lokalną walutę danego kraju. W przeciwnym wypadku – jeśli wybierzesz walutę karty, czyli GBP – mogą pojawić się koszty podwójnego przewalutowania. A tego nie chcemy.''
---
Edytowany: 2018-07-16 17:38:04

Strona: | 1 | 2 | 3 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 1f0e3 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2