Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |

Jaki palnik ? gaz czy benzyna ?

grendel

grendel
2019-05-27 12:52:15
178.37.97.200 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Na dezodoranty to raczej nie. W mojej opinii różnice cenowe wynikają bardziej z ''marki'' a najbardziej z narzutu sprzedawcy. Ale nie przesądzam. Gaz to gaz, różne rzeczy mogą się zdarzyć.

Sam przymierzam się do zakupu kuchenki ale na butlę 3 kg. Do przerabianego na mikrokamper vana. Plus taki, że z tej 3 kg mogę sobie przelać gaz do kartuszy, gdy wybierzemy się w bardziej odległe miejsce od zaparkowanego vana.

Ale do rzeczy. Pan w sklepie powiedział, że te tańsze modele kuchenek na butle (do 100-200 zł) przeznaczone są do używania na otwartym powietrzu. W ofertach na stronach internetowych widziałem o tym takie zapiski. Bo nie mają niby jakiegoś tam zabezpieczenia przed wypływem gazu, w przypadku nieszczelnego połączenia. Mają to mieć te za 300 zł...

To ja też nie wiem ile w tym uczciwości i prawdy a ile marketingu. Bo jakie zabezpieczenie ma mieć przewód, jeżeli to on będzie nieszczelny? A w przewodzie doprowadzającym zawsze jakaś ilość gazu pozostaje. Chyba, żeby wpierw zakręcać zawór przy butli i wypalać gaz do końca. Tylko, że to upierdliwe. I czy skuteczne w 100%?

Oczywiście w przypadku ''dezodorantów'' ta kwestia nie zachodzi. Ale może zachodzi inna.

-------------------------------------------------------
https://gameoflife-nextround.blogspot.com

Maykel

2019-05-27 13:29:17
37.47.67.19 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Tadik,
Jeśli masz palnik na nakręcane butle to kup przejściówkę na dezodoranty za kilka złotych. Na majówce dwóch kumpli miało takie coś (do dwóch różnych palników) i działało bez większych problemów.

grendel

grendel
2019-05-27 15:02:17
178.37.97.200 Głosów: 0

Maykel
Tadikowi chodzi pewnie o kuchenkę, nie o palnik.

https://gameoflife-nextround.blogspot.com

DJ Tadik

DJ Tadik
2019-05-27 15:45:14
37.47.107.114 Głosów: 0

Grendel:
Dokładnie o takie kuchenki pytam.
Taką przejściówkę o której pisze Maykel mam i chwalę sobie w połączeniu z BRS 3000. Dla dwójki jest idealnie. Na campingu grzeję tanim dezodorantem a na trekking zabieram najmniejszy kartusz.
Teraz stoimy przed wyzwaniem gotowania dla ekipy 8 osób dlatego chcę jakąś płaską kuchenkę na której wygodnie duży gar postawię.
Jakby fundusze pozwoliły zamówiłbym Jetboila Genesis :)

Wiosna!
Strona: | 1 | ... | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 140f6 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2