Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |

Jaki palnik ? gaz czy benzyna ?

skrzyplocz

skrzyplocz
2017-01-11 19:21:04
213.238.126.182 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Grendel - poczytaj pocztę

grendel

grendel
2017-01-31 22:14:12
77.253.133.84 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Kilka słów nt. planowanych przeze mnie doświadczeń z konkretnym, wymienionym stronę wcześniej palnikiem gazowym pod kątem spalania w nim benzyny.

Generalnie da się w nim odpalić benzynę.

Palnik należałoby ustawić na niepalnym podłożu i polać jego powierzchnię np. denaturatem, benzyną ekstrakcyjną czy alkoholem (które to nie zostawiają sadzy) dla wstępnego podgrzania tuby/przewodu doprowadzającego. Po rozgrzaniu możnaby puścić benzynę z butelki, w której wcześniej wytworzone zostało ciśnienie i która byłaby wężykiem połączona z palnikiem. I pewnie by się ładnie paliło. Aż do zamknięcia dopływu paliwa. I zgaśnięcia płomienia. A gaśnięcie płomienia od benzyny ma to do siebie, że tak jak na początku, tak i na końcu nieźle kopci. I efekt tego kopcenia pozostałby w bardzo misternej, drobnej siateczce, której na zdjęciach z aukcji nie było widać albo której ja nie zauważyłem - jest na foto.

Najgorszemu wrogowi nie życzyłbym czyszczenia tej siateczki. A ponieważ sobie samemu też źle nie życzę, powstrzymałem się od przeprowadzenia tej próby w realu 😀. Zatem palnik jest dziewiczy i pójdzie do ludzi, jak znajdzie się zainteresowany, bo ja nie tego szukałem.

thinksmart

2017-02-06 13:37:06
178.255.41.254 Głosów: 1

ja wolę na gaz, na benzynę jakoś mnie nie przekonuje.

-------------------------------------------------------
[url=http://paktel.pl/kategoria-produktu/preparaty
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 7634e - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2