Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

Jak najlepiej impregnować buty ze skóry

~s...

2008-07-20 12:25:48
83.29.53.168 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Proszę o uzasadnienie, dlaczego wg Ciebie to co napisałem jest bzdurą.

NDC

NDC
2008-07-20 14:07:05
77.253.34.5 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

bo tłuszcze jadalne nie nadają się do impregnacji ani pielęgnacji obuwia.
nie wszystko co tłuste temu służy. wetrzesz sobie tłuszcz z konserwy, polejesz jeszcze tłuszczykiem z vifonka i smacznego:) a tak bardziej serio to taka "impregnacja" szybciej ci puści wodę i się wytrze niż byś przypuszczał otwierając biwakową/turystyczną, nie wspominając już że możesz zniszczyć buta, tyle chemii w tych margarynach i konserwach(późniejsze konserwacje mogą być mniej skuteczne, ze względu na resztki twojej diety w porach skóry- zmniejszą wchłanianie preparatów do konserwacji obuwia) no i buty będą się mega syfić

tak z ciekawości, to stosowałeś na własnych butach takie metody?

-------------------------------------------------------
Odi pofanum vulgus...

~s...

2008-07-20 15:50:56
83.29.30.82 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Stosowałem kilkakrotnie, gdy nie miałem przy sobie nic innego. Buty, zanim przesmarowałem je smacznym tłuszczykiem jadalnym, chłonęły wodę. Po - nie i wbrew temu co piszesz nie przemokły. Buty nie syfiły się bardziej niż sprzed tych zabiegów w tłuszczykiem. Zresztą dla mnie było to wówczas i zazwyczaj jest bez znaczenia, bo nie po to nabywam drogą kupna buty trekingowe, żeby ładnie wyglądały. Nie zaobserwowałem również, żeby późniejsze konserwacje były mniej skuteczne. W moim przypadku opisana przez Ciebie teoria nie sprawdziła się. Oczywiście nie stosuję tego typu praktyk nagminnie i przypuszczam, że doskonale zdajesz sobie z tego sprawę.

Arni

Arni
2008-07-20 15:54:41
86.63.100.244 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

dokładnie, z tymi konserwami i smalcami to lekka przesada. Te tłuszcze zwyczajnie zjełczeją i zaczną niemiłosiernie śmierdzieć jak tylko załapią temperatury. Tego też nie polecam. Mała pasta Coccine jest tak niewielka, że zmieści się do każdego plecaka. Poza tym to wogóle nie widzę sensu zabierania ze sobą pasty czy tłuszczu w góry, po co? Te środki wnikają naprawdę głęboko w skórę i nie da się ich ot tak pozbyć ze skóry, a stosując uprzednio olej który w postaci płynnej wniknie w najgłębsze zakamarki to już wogóle. Panowie, nie przesadzajmy. Z olejem też ostrożnie, nie za dużo bo rozmiękczycie skórę i zacznie ona się zwyczajnie drzeć jak papier. Olej jest świetny ale do starej, wysuszonej skóry, w zdrowej, nowej nie jest on tak konieczny. Niewielka ilość na szmatce w zupełności wystarczy.

kubaa

2008-07-21 13:10:51
83.2.136.2 Głosów: 0

Witam,
Jako, że tu gdzie mieszkam nie ma w poblizu sklepu w ktorym moglbym dostac olej, a jest CCC więc zakupiłem tam wosk Coccine i nagrzewając raz wosk raz buta suszarką do włosów wtarłem troche tego wosku w jednego buta.

But ściemniał bardziej niż się spodziewałem, trochę nierównomiernie. Na razie zostawiłem go w spokoju i zobacze jaki będzie efekt po kilku godzinach ;p

Szczerze mówiąc bardziej podoba mi się ten ciemniejszy, ale nie wiem czy wszystko zrobiłem dobrze i czy nie popsułem właściwości skóry ?

http://img34.picoodle.com/img/img34/4/7/21/f_hanwagm_9d28b0c.jpg

~KlauS

2008-09-13 18:35:05
83.30.143.175 Głosów: 0

a sie zapytam,co sądzicie o "Tarrago Trekking Mink Oil"? Olej do skór min. 500ml to trochę dla mnie za dużo.Buty nowe,czyli "Niewielka ilość na szmatce w zupełności wystarczy" ;) Pomyślałem więc o wszystko w jednym.Niewielka ilość oleju w tym tarrango i jednocześnie pasta impregnująca. Daawno temu tego specyfiku (użyczonego)użyłem do starych butów i właściwie nie zauważyłem dodatkowego olejowego działania,tylko doskonałe pokrycie powierzchni buta woskiem.

Zbynek Ltd.

Zbynek Ltd.
2008-09-14 08:18:47
195.3.220.146 Głosów: 0

Kupiłem innej firmy. 500 ml to nie jest za dużo. Zużyłem tyle w 3 miesiące :-D
Za to każda para butów została w domu odrestaurowana. Także i skórzane torebki ;-)
Zastanów się dobrze. Możesz w ten sposób zaskarbić sobie wdzięczność rodziny :-)

Arni

Arni
2008-09-14 08:34:38
93.105.100.83 Głosów: 0

Klaus, 500ml. oleju to faktycznie dużo ale znacznie taniej. Tę pastę (100ml) zużyjesz moment. Poza tym to podejrzewam, że jest to zwyczajny tłuszcz do skór czyli olej w postaci stałej. Tłuszcz do skór można już kupić za 10zł/250ml.
http://www.elbis.pl/?go=palc&palc=5
po co przepłacać?

~Cvbge

2008-10-23 21:35:23
83.4.235.25 Głosów: 0

W kwesti podgrzewania butów czy też preparatów impregnujących:

Dzisiaj na opakowaniu (pudełku) butów Meindl znalazłem taką informację:

"Teorie na temat podgrzewania środków konserwujących są niewłaściwe; powoduje to zbyt głębokie wnikanie w skórę i zapychanie naturalnych porów, przez które buty oddychają."

Notatka ta znajduje się w części poświęconej zasadom konserwacji obuwia, przy preparacie sportwax. Napisana jest po polsku, więc nie wiem czy to twórczość własna importera czy informacja od producenta.

NDC

NDC
2008-10-23 21:40:45
149.156.124.12 Głosów: 0

no i prawde napisli:P

tylko pytanie co jest priorytetem dla klienta...

wyrocznia!!!

pioflor

2009-01-05 21:20:57
212.87.13.75 Głosów: 0

Jestem tu nowy na tym forum i w ogóle jestem żółtodziobem jeśli chodzi o buty skórzane; ponieważ do tej pory kupowałem zwykły szajs na targach.
Kupiłem trzewiki firmy Protektor S.A. . Natłuściłem je tłuszczem bydlęcym i wypastowałem.
Buty mi przemakają przy zwykły wyjściu na zaśnieżone miasto. Za specjalnie nie chodzę po głębokim śniegu.
Stosowałem również impregnator Coccine Antiacqua z mizernym skutkiem.
Próbowałem reklamować buty. Za pierwszym razem dali mi nową parę za drugim napisali, że reklamacja jest bez pod stawna.
Czy buty skórzane powinny tak szybko przemakać?
Co mogę jeszcze zrobić? Zawoskować je?

jagular

Administrator jagular
2009-01-05 21:52:49
78.131.137.50 Głosów: 0

spróboj pociągnąć olejem do skór, potem tłuszczem potem pastą woskowo żywiczna coccione. jak to nic nie da to wtedy mozesz próbować woskiem.

;)

yaro1986

yaro1986
2009-01-05 22:05:42
83.6.171.4 Głosów: 0

Pasta coccine to wosk tylko z dodatkiem zywicy, wiec jesli ona nie pomoze to watpie zeby czysty wosk pomogl, czy wogole jakakolwiek inna impregnacja pomoze. Jesli to nie pomoze to chyba jedynie zostaje nawalic wosku do oporu zeby zrobic skorupe ale wtedy zapomnij o oddychalnosci. Tluszcz i wosk najlepiej jest podgrzac np suszarka albo na parze zeby sie taka papka zrobila i potem etapami nakladac. Najpierw tluszcz cieniutko i odstawic zeby sie wchlonal, pozniej druga warstwe i znow odstawic do wchloniecia w jakies dosc cieple miejsce, potem wosk tak samo warstwami. Z olejem tylko nie przesadz, najlepiej delikatnie pedzelkiem lub szmatka i malutko go zastosowac, on jest raczej dla odzywienia niz impregnacji i do nowych butow konieczny nie jest.
---
Edytowany: 2009-01-05 22:12:32

yaro http://www.panoramio.com/user/90763

Zbynek Ltd.

Zbynek Ltd.
2009-01-05 23:38:08

Obstawiam na to, że przemaka na szwach. Np. w miejscu łączenia podeszwy z nadeszwą :-) Wtedy to raczej nic nie pomoże.

NDC

NDC
2009-01-05 23:46:29

też mi się tak zdaje, bo skoro but był pastowany to warunki miejskie powinien przeżyć. na 98% problem tkwi w łączeniu "podeszwy z nadeszwą :-)":O dla pewnośći napchaj w szczeliny wosku/pasty i podobnie potraktuj szwy, może pomoże, ale na krótko
możesz też kupić klej do butów, sylikon lub coś podobnego i próbować uszczelnić:)

wyrocznia!!!

Zbynek Ltd.

Zbynek Ltd.
2009-01-06 00:21:20

Powiedz łaskawco, gdzie kupić ten "sylikon lub coś podobnego". Kupuję z miejsca 10 letni zapas. Coś co ma wytrzymać, załóżmy, minimum 1 miesiąc w każdych warunkach.

thrackan

thrackan
2009-01-06 00:41:10
79.191.52.220 Głosów: 0

NDC, przychylam się do prośby Zbynka. Ale dla mnie wystarczyłby limit wytrzymałości 5 dni w terenie. W przeciekających na łączeniach Karrimorach KSB 300 próbowałem już: wosku z żywicą, oleju, tłuszczu, butaprenu, silikonu bezkwasowego i w akcie desperacji "kropelki". Żaden z tych środków nie przetrzymał dłużej niż 3 godziny marszu w błocie/mokrej trawie.

NDC

NDC
2009-01-06 01:11:57

:) już kilka razy przeszukałem forum w poszukiwaniu kilkunastoliterowej nazwy kleju ale przepadło...:( pisałem o nim dokładnie w wątku 'nie wiesz...' no i poszło się... a klej był zacny, niemiecki by Henkel, swoje bundy nim dawno potraktowałem i dłuuugo się trzymał, kilka ładnych miechów= kilkadziesiąt dni w terenie w każdych warunkach, ale nakładałem go starannie i dwu-fazowo, dopiero niedawno znów puszcza:( ale kleju już dawno w domu nie mam a nazwy nie pamietam:( jedynie żółte opakowanie... jak znajde w sklepie to dam namiary
PS kupiłem klej do butów technicola, zobaczymy kto zacz ;O

PS2 a eksperymentawać zawsze można...
---
Edytowany: 2009-01-06 02:07:39

}:>

Jacek Szyszka

2009-02-05 22:25:29
79.162.111.12 Głosów: 0

Witam, czy może mi ktoś polecić jakiś dobry środek do konserwacji moich bucików a mianowicie chiruca gredos supra 12 gtx brązowe

Jacek

pon_go

2009-02-06 22:05:03
83.8.14.76 Głosów: 0

Po tym gtx domyślam się że w nich "siedzi" gore. W takim przypadku to ja nie smaruje nowych buciorów, puki woda nie wejdzie do środka. można ewentualnie, bardzo delikatnie, posmarować (popsikać) nubuk powierzchniowo czymś przystosowanym do takich skór i gore.

http://www.nordicos.yoyo.pl/index.php
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 4b025 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2