Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

Jak najlepiej impregnować buty ze skóry

~Arni

2007-04-30 12:38:31
86.63.98.156 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

nic się nie stanie bo to to samo tylko inna nazwa:-)

~żabcia

2007-04-30 15:33:44
145.237.47.169 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Bardzo dziekuje za rady :-)

-------------------------------------------------------
żabcia

~MR. Prooper

2007-08-10 11:35:21
80.54.26.155 Głosów: -1

Witam. Kupiłem sobie niedawno glany HD model 915 :) I mam takie pytanie. Czytałem że do skóry licowej nadają się woski a owe glany są wykonane z takowej skóry. Czy mogę je spokojnie nawoskować bez obawy uszkodzenia skóry? Woskować na ciepło czy na zimno? Tych butów używam po 10 godzin dziennie (praca) i chciałbym o nie dobrze zadbać by one zadbały o moje stopy :)

Pozdrawiam

MR. Prooper

Doczu

Doczu
2007-08-10 12:41:22
81.210.105.147 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

MR.Prooper >>> czytałeś ten watek do czego sam się przyznajesz, więc ile razy mamy Ci przepisać to samo ? A może lepiej będzie jak napiszemy od końca ?
Stary - przecież masz czarno na białym napisane. Czego więcej chceć.
A wybór metody na ciepło czy na zimno zalezy od Twojego widzimisię. Metoda na ciepło zawsze głębiej penetruje skórę więc będzie trwalsza, ale jest bardziej czasochłonna.

Pozdrawiam.

~pajacyk

2007-08-10 13:25:23
83.27.209.133 Głosów: 0

buty wyczyscic, w razie potrzeby poczekac az wyschna, naoliwic olejem do skór (do kupienia w skleach hippicznych), po wchlonieciu oleju przez skóre natluscic tluszczem z woskiem (ja uzywam PALC z allegro), moze byc na zimno lub cieplo, na cieplo szybciej sie wchlonie. I tyle

~MR. Prooper

2007-08-10 13:35:43
80.54.26.155 Głosów: 0

@Doczu

Nie byłem pewien czy smarować woskiem na zimno czy na ciepło. Wolę się upewnić niż zniszczyć buty. Wydatek około 270 pln to dla mnie dość znaczny wydatek i wolę się upewnić niż ryzykować. Rozumiem Twoją irytację jednak jak widzisz nie wszystko było dokładnie wyjaśnione. Dodatkowo glany nie posiadają membrany a większość opisywanych butów jakąś membranę posiadały. Niemniej dziękuje za wyjaśnienie i pomoc. napisałeś to co chciałem wiedzieć

@Pajacyk

Krótko i zwięźle odpowiedziałeś na moje pytanie i dziękuje za pomoc :)

MR. Prooper

Doczu

Doczu
2007-08-10 13:59:33
81.210.105.147 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

wierzaj mi - czy posmarujesz na zimno, czy na ciepło - butom nic nie grozi. Nie rozlecą się przez to. Najwyżej nawoskowanie bedziesz musiał powtórzyc. Wszystko. Tu nie ma żadnej filozofii, zwłaszcza że posiadasz buty bez membrany. Gdybyś miał buty z membraną istotnie można by ograniczyć jej działanie przez niewłaściwą konserwację, ale w Twoim przypadku takie ryzyko nie istnieje. nawet jak uzyłbyś zwykłej pasty do butów Twoim butom nic nie grozi. Do tego ta pasta jest.

Pozdrawiam.

~nowa

2008-07-10 13:24:34
81.190.116.7 Głosów: 0

witajcie
czytam to i inne fora od rana i probuje sie rozeznac co mam zrobic w kwestii impregnacji butów zamszowych z gore (trezeta cyclone gtx)
i doszłam do nastepujacych wnioskow
*sprej typu Tarrago i mniejsza ochrona przed woda
*wosk i zapchana membrana
*albo wosk na zamsz a sprej na gore
*inne patenty które dla mnie sie nie nadaja (skuteczne dla licowych)..
..na podzielonych zdaniach nt wyzszosci nixwaxa nad tarragi itd koncząc.
czy ktos mogłbym mi pomoc uporzadkowac ta wiedze, bo koniec koncem to ja nie wiem co mam z tymi butami poczac..

nowa

sasq pajak/grappa.pl

2008-07-10 14:00:34
87.105.115.97 Głosów: 0

ten materiał w butach to nie GORE!!!
układ warstw masz taki:
zamsz lub tkanina || gore-tex || ewentualne pianki || podszewka

impregnujesz warstwe zewnętrzna czyli skóre i tkanine pod którymi jest gore!!!

Żółwik bał się swojej ciemnej skorupki.

~nowa

2008-07-10 14:29:59

przepraszam, jesli zle sie wyraziłam, ale to moje pierwsze doswiadczenie z butami tego typu. but jest welurowo- tekstylny.(myslałam ze gore=goretex) pominmy kwestie budowy buta..

Arni parokrotnie napisał na forum ze z welurem to przekichane - wosk zrobi lico i zniweczy oddychanie a sprej jest połowicznym rozwiazaniem.. wiec impregnowac, to pewne, ale nadal nie wiem CZYM?

moge prosic o konkret?

nowa

sasq pajak/grappa.pl

2008-07-10 14:47:17

wosk zrobi lico ale oddychania tak do końca nie niweczy
tym bardziej że but z membrana nigdy nie będzie oddychał lepiej niż but bez niej!!!

~andy10

2008-07-10 19:21:59
83.7.212.62 Głosów: 0

Wysłany: 2008-07-07, 22:08

--------------------------------------------------------------------------------

A wiec dla tych co lubia sie bawic i maja pod reka kalafonie, parafine, wosk pszczeli, terpentyne,olej do skor. Kilka slow wstepu nie bede za bardzo szczegolow opisywal i wglebial sie w utleniacze stabilizatory i inne takie talatajstwa po porstu przedstawie przepis na przyzwoita paste wierzchnia .
20 gr parafiny (powoduje powierzniowe utwardzenie,znika efekt miekkosci jaki pojawia sie na samym wosku, parafine bierzmy z swieczki)
100 gr wosku pszczelego (tegoroczny najlpeszy , jest plastyczny lepiej kleji i utrzymuje sie na bucie)
3 gr kalafoni( zywica polepszajaca spojstosc )
terpentyna balsamiczna (najlepsza jest apteczna czy tez inaczej zwana olejek terpentynowy)
olej do skor (podkald czyli smarowidlo )

topimy parafine na lazni wodnej dodajemy duza plaska lyzke terpentyny wzucamy kalafonie po stopieniu kalafoni wosk po stopieniu wosku dolewamy troszczeczke oleju do skor, mieszamy non stop w naczyniu, patykiem ktorym to robimy odkladamy pare kropel na deseczke,cegle czy cos w tym stylu i po wystygnieciu sprawdzamy konsystencje dodajemu oleju dotad az bedzie zadawalajaca czyli wyjdzie pasta. Proste latwe i niezgorsze w uzyciu.
to jest pasta wierzchnia buty tak czy siak potrzeba regluarnie co tydzien delikatnie przetrzec olejem do skor i potem pasta wierzchnia i jest ziher

http://www.321gory.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=6135&postdays=0&postorder=asc&start=20

pajacyk

2008-07-10 21:19:55
83.27.123.219 Głosów: 0

Andy to baaardzo przekombinowany i czasochlonny sposob, wystarczy porzadnie zaimpregnowac olejem do skor, pozniej pociagnac obficie woskiem i efekt ten sam a zabawy 100x mniej

jagular

Administrator jagular
2008-07-10 21:40:35
78.131.137.50 Głosów: 0

pajacyk dobrze gada, aczkolwiek pomysł godny sprawdzenia, przynajmniej z punktu widzenia chemika:)

underground cocek

~andy10

2008-07-10 22:07:15
83.7.212.62 Głosów: 0

to nie ja, to proponuje Klopsik.Ja osbiście w ogóle nie impregnuje butów

sasq pajak/grappa.pl

2008-07-11 10:24:37

andy10 wiedziałem że ktoś jednak chodzi po góracxh w gumofilcach ;-)

~nowa

2008-07-11 12:40:34

hmmm, to ja chyba zostane przy pajacykowym sposobie.. wiec olej do skor i pozniej wosk.
teraz jeszcze jedna kwestia; wziac nikwax do skora/tkanina czy welur/nubuk, czy moze oba, bo przypominam, ze toto jest tekstylno- welurowe.
a moze wszytko pojechac jednym woskiem i nie zawracac Wam i sobie gitary?

nowa

kubaa

2008-07-19 18:57:30
83.2.136.2 Głosów: 0

witam,
wlasnie wrocilem z gór i mam zamiar porządnie zatroszczyć się o buty które dostały trochę w kość. Do tej pory stosowałem impregnat do nubuku w sprayu, teraz chcialem zastosować coś w tym stylu:
http://www.8a.pl/index.php?str=prod_big&idk=885&kat=1&podkat=21&subkat= (Meindl Sportwax)

Przeczytałem jednak ten temat i mam dodatkowe pytanie. Gdzie kupić olej do skór o którym wspomina pajacyk ? Gdyby ktoś podał linka do sklepu w którym kupię i olej i wosk którymi mógłbym potraktować buty z nubuku (HanWag Peru) to będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
Kuba

~s...

2008-07-20 09:39:31
83.29.5.107 Głosów: 0

Olej do skór kupisz w sklepie zoologicznym (z artykułami jeździeckimi). Pierwszy lepszy, który przychodzi mi do głowy to http://animalia.pl/ (jak będziesz grzeczny to dostaniesz karmę dla konia gratis. :D). Tłuszcz - u szewca, na Allegro, w sklepach obuwniczych. Jeżeli chcesz użyć oleju + tłuszczu, to ja na Twoim miejscu nie paprałbym już Sportwaksem. Zamiast tego możesz zastosować pastę Coccine, chociaż wg mnie nie jest to konieczne. W każdym razie powinieneś dostać ją u szewca lub w sklepach obuwniczych (np. sieci CCC). Gdyby podczas łażenia wytarła Ci się impregnacja, przesmaruj buty tłuszczem do obuwia, jeśli będziesz miał go pod ręką, a jeżeli nie - smalcem, tłuszczem z konserwy czy margaryną. Masz dobre buty, więc możesz kombinować na 1000 różnych sposobów.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

NDC

NDC
2008-07-20 11:23:47
77.253.34.5 Głosów: 0

"Gdyby podczas łażenia wytarła Ci się impregnacja, przesmaruj buty tłuszczem do obuwia, jeśli będziesz miał go pod ręką, a jeżeli nie - smalcem, tłuszczem z konserwy czy margaryną"
to z margaryną i tłuszczem z konserwy to już mega hardcore... z całym szacunkiem ale po co takie bzdury pisać?

Odi pofanum vulgus...
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 40008 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2