Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 |

Impregnacja / czyszczenie Nubuku

arzak

2018-09-10 12:44:46
195.189.85.63 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Cześć,
Przedwczoraj dopadła nas ulewa, Meindle Jersey Pro przemokły aż chlupotało.
Dopóki padało średnio, cholewka wody nie puszczała, dopiero jak lunęło to po spodniach nalało się od góry. Przeszedłem w tych chlupoczących butach jeszcze ze 3 km.

Jak suszyć i zabezpieczyć od zewnątrz, dzięki temu wątkowi już wiem. Tłuszcza dubbin mink i Saphir Hp oil już czekają na wyschnięcie butów.
Pytanie tylko, co z wnętrzem.
Tam nad palcami, wewnątrz buta, jest warstwa skóry, która trochę się pofałdowała (pomimo wypychania gazetami).
Z zewnątrz ok, skóra gładka, ale już nie taka miękka jak po zakupie.
Teraz obawiam się, że jeśli stwardnieje i się skurczy, to będzie ocierać palce.
W tych butach, nad palcami nie zostaje za wiele miejsca, do tego stopnia, że nit od mocowań sznurówek jest odczuwalny i trochę ocierał.

Buty pierwszy raz na nogach miałem, czyli surowe niczym nie konserwowane przeze mnie nie były (zgodnie z sugestiami w wątku).

Co do butów, to dosyć wygodne, trochę wąskie. Amortyzacja chyba średnia, albo moja stopa nie przyzwyczajona, bo odbiłem sobie trochę stopę za palcami (z dwoma bąblami). Dokupie wkładkę żelową chyba. Bieżnik na mokre kamienie raczej średni, poprzednie SALOMON EVASION CS miały drobniejszy i trzymały się lepiej podłoża.
---
Edytowany: 2018-09-10 12:45:21
---
Edytowany: 2018-09-10 12:47:53

-------------------------------------------------------
Artur
Strona: | 1 | ... | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: a97da - zabezpieczenie przed SPAMEM