Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 |

Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe

Pim

Pim
2019-08-08 16:01:02
79.189.247.217 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Na Magurze Małastowskiej ''radość tworzenia'' pod postacią rozbudowy/dobudowy chyba wymknął się spod kontroli. Ale to moje prywatne odczucie i mogę się mylić.
Czyżby próba uporządkowania sytuacji?
Tak było:
https://tinyurl.com/y5285bm4
Tak jest:
https://tinyurl.com/y6n944jo

-------------------------------------------------------
Pim

dave.

dave.
2019-08-08 16:36:27
46.149.152.86 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Najlepiej byłoby ''przebudować'' to schronisko za pomocą dynamitu i postawić nowy obiekt. Kompletnie nie widzę tego w tej formie.

https://sznycelgorski.blogspot.com/

RoKo59

2019-08-19 12:04:37
199.247.41.153 Głosów: 0

Na forum pojawiła się jakiś czas temu informacja, że w Chatce Górzystów (Izery) jedzenie jest tylko dla noclegowiczów - to podejście się zmieniło i każdy może kupić sobie oferowane tam jedzenie. Czerwony szlak przez Podmokłą (fragment GSS) jest zamknięty ze względu na ochronę cietrzewi. Szlak poprowadzono od Polany Drwali kawałek razem z niebieskim w kierunku do Chatki Górzystów a następnie przez szeroką leśną drogę.
Niestety w Izerach na szlakach pojawiają się samochody.

Z tego samego powodu zamknięto szlak czerwony i niebieski w okolicach Okraju w kierunku Jarkowic (na południowy wschód od Okraju) (pozostaje zielony szlak graniczny).

W schronisku (bufecie) na Wysokim Kamieniu nadal nie ma wody ani prądu.

Robert

Nemesis

Nemesis
2019-11-14 15:32:22
46.171.208.109 Głosów: 0

Na długi listopadowy weekend mieliśmy ''przyjemność'' być ze znajomymi na kilka nocy w Schronisku PTTK na Śnieżniku. Byłem tam kiedyś na jedną noc podczas przejścia Głównego Szlaku Sudeckiego i nie miałem większych zastrzeżeń jednak teraz mocno się rozczarowaliśmy.

W pokojach brud i syf, poszewki i prześcieradła podarte, brak gniazdek nawet na korytarzach - dostępne jedynie w niewielkiej ilości na sali bufetowej zamykanej na noc ;/

W kuchni turystycznej brak czegokolwiek poza stołem. Po zamknięciu bufetu nie ma więc szans na jakikolwiek wrzątek - ten wydawany jest jedynie między między 8 a 20 w bufecie, przy czym nawet biorąc go rano i podstawiając kilka termosów usłyszeliśmy po chwili, gdy odeszliśmy od okienka komentarz kucharek między sobą: ''ku**a, wszyscy z termosami, nic nie dadzą zarobić''
Zamawiając jedzenie u jednej osoby dostajemy informację że pierogi się skończyły, po chwili inny turysta zamawia u innego pracownia i nagle pierogi są już dostępne...

Ceny jak za oferowany standard usług dość wysokie, sanitariaty w fatalnym stanie, w dodatku kabiny prysznicowe z zamkiem na monety, czyli płatne 1pln za wejście (sic!) - na szczęście na ogół ktoś zostawiał je otwarte
Sauna niedostępna, teoretycznie ze względu na deratyzację...
W całym schronisku pachnie w dodatku popsutą kanalizacją.

Szkoda, bo schronisko jest pięknie położone i ma wielki potencjał, ale jak widać właścicielowi na niczym nie zależy, widać to zresztą po tym jak odnosi się do turystów.

Osobiście odradzam. Zatrzymać się tam na chwilę na piwo można, ale noclegi sobie darujcie...

Sałaj

Sałaj
2019-11-14 16:01:47
217.99.135.103 Głosów: 0

Ostatni raz spałem tam w 2010 i widzę, że bez zmian... przykre.

nowart

2019-11-14 18:40:06
109.173.146.151 Głosów: 0

Nemesis, mnie ciężko polemizować bo w podróżach, schroniskach itp warunkach włącza mi się tryb włóczykija i mało rzeczy jest w stanie mnie zniechęcić ale byłem miesiąc temu i co do kuchni to mam odmienne odczucia. W kuchni grasowały same Ukrainki, miłe i pomocne. Za wrzątek - mimo, że niby płatny poza godzinami bodaj 17-19 - nie zapłaciłem ni grosza a podchodziliśmy z 10 razy. Fakt, obskurnie, kuchnia turystyczna wygląda jakby ktoś porzucił stół w jakimś ślepym zakamarku :D Rozmawialiśmy nawet z grupą o tym samym, że niewielkim nakładem pracy i środków można by było diametralnie odmienić warunki dla klientów.
---
Edytowany: 2019-11-15 11:09:31

wp

wp
2019-11-14 19:34:49
88.220.120.115 Głosów: 2

Schronisko Przysłup Caryński - nawiązanie do jadalni i wrzątku w poprzednich wpisach.

- Wystrój i wygląd jadalni tak sympatyczny, że nie trzeba włączać trybu ''włóczykij'';
- Przy bufecie dyskretne zalecenie - ''Za wrzontek co łaska do żelaska'';
- Wrzontek można sobie zrobić samemu w niepilnowanym czajniku;
- Dla leniwych herbata i kawa po 5 zł;
- Z jadła: pierogi ruskie, fasolka, placki ziemniaczane i coś tam jeszcze;
- Amatorzy piwa muszą sobie przynieść w plecaku;
- Przy kranach ostrzeżenie o wodzie niezdatnej do picia, sprawdzone na własnym żołądku z efektem opłakanym.

Poza tym było pustawo, cicho, czysto, sympatycznie, nikt nie zamykał drzwi i nie kradł butów.

Wojtek

Nemesis

Nemesis
2019-11-15 08:02:43
31.182.162.29 Głosów: 0

@nowart, mnie też się włącza tryb włóczykija bo się i w chatkach bez niczego i pod wiatami, dla mnie to nie był tam żaden problem, ale z drugiej strony jak wyciągnąłem już w te góry 10 osób z czego część nieobytą ze schroniskami to głupio wyszło bo tylko się nieco zrazili :P

To prawda, Ukrainki ogólnie bardzo sympatyczne i za wrzątek płacić nie trzeba było choć tabliczka o tym informowała (nota bene według tabliczki wrzątek darmowy jedynie o 8 do 9 rano, potem 1zł za 250ml) A problem z zamawianiem był głównie u szefa tego całego przybytku

nowart

2019-11-15 11:12:15
109.173.146.151 Głosów: 0

To fakt, szefunio sprawiał wrażenie jakby był prowadzeniem tego interesu bardzo, ale to bardzo zmęczony ... ;) Typ chyba ciągle ten sam bo coś mi świta jego facjata w pamięci, kiedy byłem tam ostatni raz z 5 lat temu.

babcia

2019-11-15 11:35:49
83.168.124.207 Głosów: 2

Witam, jestem tu nowa. Ale żadna ze mnie 'spamerka'', więc jeżeli to możliwe nie usuwajcie moje postu. Lubię góry, żaden ze mnie outdoor, górołaz. Jedynie lubię wędrówki, najlepiej górskie i tyle. Czytam blogi o wyprawach, czytam Wasze forum. O gdy zobaczyłam to o schroniskach postanowiłam zarejestrować się i napisać. Spałam w wielu schroniskach, ale napiszę o jednym z nich. Strzecha Akademicka (Sudety to moje ukochane góry)- ostatni raz spałam w nim 4 lata temu. Byłam z wnukiem, którego zaraziłam miłością do górskich wędrówek. Mam z tego schroniska same pozytywne wrażenia. Pan z obsługi pracował tam z żoną, mieli małe dziecko. Był miły, kontaktowy, na każde pytanie dotyczące szlaków odpowiadał wyczerpująco. Pokazał mi po zamknięciu bufetu, które drzwi wejściowe do schroniska będą otwarte dla ludzi późno przychodzących i gdzie mogą spać, oczywiście na glebie. I to bardzo mi się spodobało. No i przydało się, bo w nocy obudziły mnie głosy. Na zewnątrz stałą para młodych ludzi którzy zastanawiali się, czy mogą tu gdzieś się kimnąć. Poza tym, ja nie mam złych doświadczeń ze schronisk. Jeżeli to są oczywiście schroniska, a nie komercyjne hoteliki. Nie byłam we wszystkich polskich, ale chyba we wszystkich sudeckich. Ok, kończę, bo rozpisałam się jak prawdziwa babunia. Mam nadzieję, że komuś mój wpis pomoże.

babcia

2019-11-15 11:54:37
83.168.124.207 Głosów: 1

Podam opinię w takiej formie jak chcecie:
schronisko Strzecha Akademicka, Karkonosze
+kontaktowa obsługa
+możliwość wysuszenia rzeczy, ja miałam pokój 4-osobowy, z łazienką i grzejnikiem elektrycznym, widziałam innych suszących na grzejnikach w salach przy bufecie
+możliwość spania na glebie, ceny niestety nie znam
+dobre jedzenie, przynajmniej mi i wnukowi smakowało, bo nie oczekujemy rarytasów w schronisku, tylko pożywnego posiłku
+czysty pokój, łazienka, czyste łazienki ogólne, bo tam z ciekawości zajrzałam
+cisza, zdarzył się jeden głośny turysta, który został w uprzejmy sposób uciszony
Przydarzyła się nam jeszcze taka historia, wnuk wieczorem kupił gorącą czekoladę, którą po chwili całą wylał na siebie. Pan z obsługi zobaczył to, przybiegł ze ściereczką i nową, gorącą czekoladą, już gratis. Moim zdaniem to ładny gest.
Minusów nie zanotowałam, no może ceny, ale ceny zawsze i wszędzie są za wysokie :)

dave.

dave.
2019-11-15 18:31:58
46.149.152.86 Głosów: 0

Ja tam z Jackiem nigdy nie miałem żadnych problemów, a jak się człowiek uwali na tę kanapę w salce obok, to można już czasami nie wstać. ;)

Strona: | 1 | ... | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 816b1 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3