Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | 43 |

Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe

~Walter02

2004-08-30 21:30:01
83.27.54.126 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

~Mikka :) to pojechałem z tym " ByłAŚ kiedyś w Orlem"
sorki - kiedyś na tym forum ktoś komuś zwrócił uwagę, że ten drugi nie rozpoznał, że jest żeński - więc patrząc na nicka jakoś tak mi się napisało...
Swoją drogą może by wprowadzić przy nikach znaczki oznaczające płeć np. takie jak w klopach :)

~Mikka

2004-08-31 07:22:17
62.29.129.9 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Nie ma za co! Zdarza się. Ale jak wpisać męski trójkąt?

~franek

2004-09-23 22:55:50
195.128.113.3 Głosów: 0

idealne schronisko dla mnie to
1. chatka na niemcowej
2. schronisko cyrla w beskidzie sądeckim
ad.1 bo jak tam pierwszy raz przyszedłem zimą to mi obcy ludzie podali herbate!!a kiedyś w lecie jak siedziałem tam tydzień to gdy przyszło płacić za nolceg bazowy zapytał najpierw czy mam za co do domu wrócić.nie ma prądu,jest ciepły piec i nigdy tam nie zmarzłem.po wode to się szło do źródełka i generalnie ludzie tam są w porządku.
ad2bo warunki jak w chotelu(tzn czysta i ciepła ubikacja dla mojej drugiej połowy), schronisko jest nowe(czyt. nie popisane ławki np."mała czrana tu była"),ceny są rewelacyjne(najdroższy nocleg to 12 zł w dwójce),ludzi mało poza sezonem, a prowadzący są naprawde mili i potrafią zainteresować się turystą. kiedyś byłem świadkiem jak na noc przyszedł koleś i nie było miejsca a na dole w jadalni była impreza,facet chciał się przespać a właściciel stawał na głowie by mu znalesć wygodny kąt i materac..
dla mnie najważniejsze w idealnym schroniksu jest to,że cię nikt nie olewa. w tatrach byłem świadkiem jak w dolinie 5 stawów panna potrafiła powiedzieć (w chatce stażników a nie w schronie),że nie ma miejsca( a było jerszcze kilka bo się potem tam załapałem z dziewczyną +koleś z Wa-wy) w chwili gdy było już ciemno a ludzie w 5-tce układali się już w kiblach i na zewnątrz! podobnie w biesach w chatce puchatka gdy próbowaliśmy się kolega targować co do noclegu usłyszeliśmy od jakiejś(na mój gust nieuprzejmej) panni hasło"na dole jest sianko za 3 zł".extra tylko my bylismy po całym dniu biegania i w dodatku mieliśmy już zachód słońca na połoninie za sobą.niechodzi mi o fakt nie spuszczenia nam z noclegu,ale raczej o sposób w jaki to nam zakomunikowano.totalna olewka.może jestem przewrażliwiony na tym punkcie ale wydaje mi się, że w górach ludzie powinni być dla siebie bardziej mili niż normalnie.

-------------------------------------------------------
franek

~Mikka

2004-09-24 11:06:45
80.53.193.82 Głosów: 0

Taaaak! Widzę, że te praktyki to taki ''dobry zwyczaj'' w chatce strażników w Dol.5.

''Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy...''

~łowca jeleni

2004-09-24 14:40:04
83.27.120.139 Głosów: 0

fajnie by było jak by łazienki były wspólne (m-k), jest ktoś za?

~Mikka

2004-09-27 08:35:42

Wydawało mi się, że już są! Ja kąpię się ze swoją kobiałką i nie oskarżono mnie jeszcze o demoralizację. Primo - szybciej (ma to znaczenie kiedy jest kolejka), secundo - przyjemniej :))

Memento vitae

husky_tajraga

husky_tajraga
2004-09-27 14:26:27
62.233.185.214 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

no czy szybciej to nie wiem...
moji znajomi (para) kiedys sie niezle "zasiedzieli" pod prysznicem... podejrzewam ze oddzielnie by sie szybicje umyli ;)

pozdrawiam

~Mikka

2004-09-27 14:44:59

Pewnie delektowali się ciepłą wodą :))

Memento vitae

~łowca jeleni

2004-09-27 16:19:41
62.141.197.190 Głosów: 0

dobra woda to ciepła woda:-)

~MacK

2004-09-30 12:26:22
83.31.156.158 Głosów: 0

Jeszcze dwa słowa co do schroniska "pod Małą Rawką". Nocowałem tam nie dalej jak tydzień temu.
1)Strasznie, strasznie drogie. Co prawda zainwestowali nie mało, ale ceny to mają z kosmosu. Strach cokolwiek kupić.
No ale to rzecz powiedzmy względna.
2)Siedzimy sobie w schronisku - każdy coś je/pije/śpiewa/gra - słowem schroniskowe życie. A tu wpada autokarowa grupa turystów. Sprzęt owszem - mają git. Ale kultury "0". Wnoszą kilogramy błota(zakaz wchodzenia na izbę w butach jest na rawce tylko zwyczajowy) - nikt z obsługi na to uwagi nie zwraca - ogólnie zrobił się syf. Kumple zaczęli improwizować piosenki na gitarze typu "błoto, błoto...", albo "nie mamy kapci, wchodzimy w butach...", a owi turyści co zabawniejsze świetnie się przy tym bawili. Szczęście, że z tamtąd wychodziliśmy. To było jedno z najgorszych moich schroniskowych przeżyć. Jeżeli zajże tam jeszcze raz to tylko z konieczności.
Pozdrawiam.

M.

Walter02

2005-05-17 08:29:16
83.27.9.188 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

~Marcin w innym wątku napisał:
"A co do idealnego schroniska to jest takie, na Snieżniku, tam wrzątek jest za darmo !!! i do woli!!! bo gość ze schroniska zainstalował sobie elektrownie wodna i swiatło nawet w dzień sie świeci:)"

~Zetor

2005-05-17 08:39:08
212.160.172.70 Głosów: 0

Jakieś 13 lat temu pamiętam na Śnieżniku wiatrak (elektrownia?). Ktoś wie co się z nią stało bo 5 lat temu jej tam nie widziałem

Góral

2005-05-17 10:45:23
156.17.183.62 Głosów: 0

Witam.
Ten wiatrak to był nie wypł od samego początku, konstrukcja własnej roboty wykonana w jakimś zakładzie w Bystrzycy Kłodzkiej, nie była przewidziana na tak dużą rozpiętość wiatrów jakie występują na Śnieżniku. Nie ma tam stabilnych wiatrów, są dni bezwietrzne ale są też huragany i to było bezpośrednią przyczną,że wiatrak sie nie sprawdził.
Natomiast jesli chodzi o elektrownie wodną, jak tam jest aktualnie zamontowana to działa ona prawidłowo, jest to konstrukcja francuska o ile dobrze pamiętam to cana tego zestawu to około 200 tyś. zł
Pozdrawiam.

mutee

mutee
2005-05-17 13:44:26
83.29.238.153 Głosów: 0

jak wyobrazacie sobie wedrowanie bez odpoczynku w schronisku gdzie nie ma piwa?! heretycy....

erwinw

2005-05-17 17:19:08
213.199.192.226 Głosów: 0

właśnie, jak można bez piwa?! a przynieść ze sobą? nosić te wszystkie graty, jedzenie i jeszcze piwo? a na pijących trochę ponad normę to jest przecież taka tabliczka "osobą nietrzeżwym alkoholu nie sprzedajemy" i wystarczy ten zakaz egzekwować ( czego nie robi chyba 90% lokali)

~max

2005-05-17 19:23:12
83.28.33.81 Głosów: 0

a propos ulubionych schronisk do wymiękłem w małej fatrze i schrony w super miejscówkach i piwo!!!! tanie!!noclegi żarełko tez niczego sobie no i gospodarz w chacie pod suchym -co za koleś!

wambli

2005-05-17 22:06:18
83.30.212.75 Głosów: 0

I jeszcze: papierosy.

vick grappa.pl

vick grappa.pl
2005-05-17 22:14:50
83.27.86.198 Głosów: 0

zdecydowanie zgadzam sie z wambli - papierosów też w schroniskach nie powinni sprzedawać !

;] ja chcę ciasteczko (działąjące)

~HAMMET

2005-05-17 23:04:17
83.22.82.141 Głosów: 0

od papierosow to sie trzymac z daleka, jeszcze sie jakis przyszly wlasciciel schroniska zasugeruje i bede mial biede :)

mateo

2005-05-17 23:46:07
217.172.236.25 Głosów: 0

A miałeś rzucić chłopie... :P
Słabosilny... :D

Idealne schronisko??? Pod chmurką...

Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | 43 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 877a9 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1