Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 |

Hagan X-trace

gumibear

Administrator gumibear
2016-01-12 10:52:43
156.17.201.68 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

OT
rytmar mam pod swoją miejscowościa stare dorzecze odry i rezerwat o ciekawym ukształtowaniu terenu. Są podejścia, zjazdy, pagórki a wszystko w lesie. Ale tu jest minus jeden - brak sniegu obecnie. Jak jest to jest pysznie dla takiego amatora jak ja.

Choć szukałem takiego zestawu że i w założonym śladzie da rade jak np w Jakuszycach. Narta: alpina tracker

Pim

Pim
2016-01-12 11:12:04
79.189.247.217 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Rytmar!

W X-trace miałam dwa razy dziurawe pięty. Pierwszy raz z śniegowcach TNF Chilikats, drugi raz jak je wpiąłem do zwykłego lekkiego buta biegowego Fishera.
W wiązaniu faktycznie pięta pracuje inaczej niż w zwykłych butach, czy rakietach. To może być przyczyna.
Ale
- Stosując solidne górskie buty problem zniknął. LaSportivy Trango, czy Andrewshoes Guida, czy Asolo Tribe (których używa moja żona) mają bardzo solidnie ukształtowaną komorę na piętę. Stąd brak problemów.
Nart używałem w Gorcach, Karkonoszach, Izerach, po za trasami (przede wszystkim), w końcu do tego ta narta jest.
- Technika biegu
1. Jeżeli np. biegasz klasykiem do możesz przyjmować pozycję typowo biegową, bardziej pochyloną, gdzie staw skokowy pracuje inaczej.
2. W terenie przyjmujesz pozycję bardziej wyprostowaną, bo inaczej się poruszasz.
To nie żart, tylko efekt dyskusji z kolegą, który biegał dużo sportowa i po przesiadce na narty BC i przejściu w "nie przetarte" zaczął mieć dziwne problemy. Dyskusja i analiza doprowadziły do tego typu wniosków.

Gumibear!

X-trace tak samo jak Sporten Ranger i Alpina Discovery są maksymalnym rozmiarem narty mieszczącym się w śladzie. Sprawdzone w Jakuszycach. Narty XCD już nie...(Madshus eon)
---
Edytowany: 2016-01-12 11:16:01
---
Edytowany: 2016-01-12 11:17:21

-------------------------------------------------------
Pim

Barsus

Barsus
2016-11-25 18:35:03
193.19.165.46 Głosów: 0

Czy ktoś widział te narty w sklepie internetowym?
Jaka jest obecnie ich cena?

http://dasieda.blogspot.com/

rytmar

rytmar
2016-11-25 20:21:40
89.73.182.180 Głosów: 0

Ja kupowałem swoje narty w Tatra Trade - sklep w Zakopanem przy rondzie koło Kuźnic.
Na ich stronie nadal te narty są dostępne:
http://www.tatratrade.com.pl/produkty/narty

Warto zadzwonić/napisać i zapytać o szczegóły.

cześć i czołem

Barsus

Barsus
2016-11-25 20:49:22

Rytmar
A jak poszła ci nauka jazdy? Z tego co pamiętam to zacząłeś w zeszłym roku. Ja jestem w podobnej sytuacji co Ty wtedy i kusi mnie żeby spróbować zabawy w back country. Ale wyłożyć 1000 zł to jednak niemało. Cały czas biję się z myślami.

Pim

Pim
2016-11-25 21:21:19
188.146.168.225 Głosów: 0

Barsus!

Ponieważ zmieniłem deski na Madshusy Eon mam dwie pary bezrobotnych X-Trace. Mogę jakby co pożyczyć. Napisz na priva

Pim

rytmar

rytmar
2016-11-25 21:28:25

Tak, jeden sezon zimowy na nartach BC za mną. W sumie to jednak tylko kilkanaście dni na deskach.

Jakoś tam jeżdżę i czasami nawet wydaje mi się, że to ja panuję nad nartami, a nie one nade mną ;)
Niestety nadal często przekonuję się boleśnie, że...tylko tak mi się wydaje :)))

Dostrzegam za to jedną zależność - im lepiej mi idzie, tym większa satysfakcja i lepsza zabawa. Mam, więc nadzieję na sporo zabawy w tym roku.

cześć i czołem

Barsus

Barsus
2016-11-25 21:36:21

Pim
Odezwę się w najbliższym czasie.
Rytmar
Samouk, czy poszedłeś na jakiś kurs?

rytmar

rytmar
2016-11-25 21:56:33

Uczę się sam. To naprawdę nie jest trudne i skomplikowane. Po załapaniu jakiejś techniki (można znaleźć w sieci odpowiednie przewodniki) najważniejsza pozostaje praktyka. Nie kłamie przysłowie mówiące, że trening czyni mistrza ;)
Im częściej, więc zakładam narty, tym pewniej się na nich czuję.
A jak lepiej mi idzie, to większa jest ochota na nowe, trudniejsze wyzwania, które niestety często sprowadzają na ziemię (dosłownie)

No, ale wiesz jakim trzeba być, aby nie być miętkim :)))

cześć i czołem

Pim

Pim
2016-11-25 22:21:41
188.146.168.225 Głosów: 0

Barsus!

Najcenniejsze doświadczenia zdobyte na własnych czterech literach, ewentualnie przy pomocy ''kolegów z wojska''.
Dla Warszawy i Rzeszowa terenem wspólnym może być np. Beskid Sądecki. Jak będzie śnieg pobacujemy kilka dni na Obidzy....Na przykład....

Pim

dannsa

2016-11-27 14:03:38
79.187.131.170 Głosów: 0

Barsus,
Wydaje mi się, że w Polsce nie ma za bardzo okazji do nauki BC na kursach.
W ramach Spotkań Telemarkowych jest grupa ćwicząca na BC/XCD ale 1) to tylko kilka godzin i przez to jedynie ''liźnięcie'' techniki, 2) dominuje tam purystyczność telemarkowa i nie uczysz się innej techniki.
Gdzieś czytałem, ze ktoś był na jakim kursie na śladówkach czy BC w Karkonoszach.
Tak więc praktyczne pozostaje: zyskiwać doświadczenie przez próby i błędy, korzystać ze źródeł internetowych/książkowych, uczyć się od kolegów.

Pim

Pim
2016-11-27 15:07:03
188.146.61.45 Głosów: 0

Byłem kiedyś na takim kursie z ciekawości. Po za dla mnie ''prawdami oczywistymi'' nie wiele było. Oczywiście: pierwsza pomoc, zasady poruszania się po górach zimą tak. Ale nie było najważniejszego: zagadnienia wyboru drogi dla narciarza. Zjazd na kreskę po letnim szlaku pieszym nie rozwiązuje problemu. O zjeździe przez las (mamy duże obszary buczyny karpackiej, które sprzyjają) nikt nawet się nie zająknął, o podejściu w terenie nie przetartym, też nie. O praktycznych zagadnieniach typu ''dokiedy na nartach, a kiedy narty na plecy'' też nie.
A więc cała nazwijmy to ''taktyką użycia nart w terenie beskidzkim'' nie istniała.
Narty BC czy XCD różnią się manewrowością, ale ale wiele zagadnień związanych z efektywnym poruszanie się ( a nie efektownym) można pokazywać.

Pim

Barsus

Barsus
2016-11-27 18:43:50

Dzięki
A jakie źródła polecilibyście jeśli chodzi o zasygnalizowane zagadnienia? Nie tylko technikę jazdy ale i taktykę użycia?
Mogą być strony w sieci ale i książki, nawet chętniej te drugie.

Pim

Pim
2016-11-27 19:08:42
188.146.61.45 Głosów: 1

Barsus!

Pot wylany na podejściach, przytulenie się ''na misia'' do bucka w zjeździe, rozbity tyłek na muldzie, wykopana jama śnieżna itp....
Historia prawdziwa: bacowaliśmy u kolegi w Brzegach. Na nartach był kolega z morderczą kondycją, dużą ilością doświadczeń górskich. Była to wczesna Wielkanoc po naprawdę wielkich opadach śniegu, który już lekko osiadł. Wracaliśmy z Łysej. Do Brzegów odbija się z szosy na Łysą w taki ciąg dróg leśnych i holwegów. Nasz kolega wpadł na pomysł by edukacyjne zjechać przez las w świetle czołówek. Bohater jechał z ciężkim plecakiem i nie miał specjalnego doświadczenia narciarskiego. Wywalił się. Ponieważ jechał z ciężkim worem ''prasnął na pysk'' wbijając się w zaspę. Zaczęło się wydobywanie. Delikwent miotał we wszystkie strony(....). Jak się wydobył wstępnie ''z wbicia'' zaczął zabierać się do wypinania nart.
Padło: Marcin nie wypinaj nart...
Odpowiedź: (......!!!!.....!!!!!).
Marcin nie wypinaj nart....
Marcin wypiął narty, wpadł powyżej pasa.
Pytanie jak z 12-15 kg plecakiem, stojąc w śniegu powyżej pasa ''z powrotem wsiąść na narty''. Zgłębienie tej wiedzy zabrało Marcinowi tak z pół godziny (ciemność, zmęczenie po całym dniu).
Marcin już wie, że są sytuacje gdzie nie należy wypinać nart....Jak to skatalogować, opisać?
Na pewno wiele pokoleniowej mądrości jest w przewodniku narciarskim Józia Oppenheima. Wstęp i porady są bezcenne, typu''...lepiej być po dziadowsku okutany, niż modnie podkasany...'' (cytat z pamięci...)
A po za tym ćwiczyć, ćwiczyć. Jeździć i na trasach przygotowanych, czasem sobie wystartować w jakimś biegu narciarskim, pojeździć też zjazdowo na przygotowanej nartostradzie. Wiem wygląda to dziwnie, należy wybierać na początek łatwe i łazikować. W rejonie Rzeszowa masz Pogórze z okolicami Arłamowa, tereny Bieszczad do wyboru, Beskid Niski. Tam w rejonie Czarnej, Radocyny, przeł Małastowskiej jest utrzymywana sieć szlaków (śnieżne szlaki przez lasy). Trzeba wypożyczyć najzwyklejsze narty i napierać....
---
Edytowany: 2016-11-27 19:55:14
---
Edytowany: 2016-11-27 20:19:11

Pim

ramol

ramol
2016-11-27 20:38:06
95.40.142.203 Głosów: 0

Hagany w dużym asortymencie ( zwykle używki) można kupić u Tadka na ulicy Kolejowej w Nowym Targu -na wysokości Montano. Sklep raczej do macania.
Nowe - Centrum skiturowe w Rabce przy Zakopiance.

Barsus

Barsus
2016-11-27 21:20:09

Pim mocne. Ja miałem podobnie. Tyle, że nie miałem nart. Ale też było kiepsko się wydostać ze śniegu takiego po cohones. A zapadłem się tylko dla tego tak płytko, że śnieg pod spodem się zbił uciśnięty moim ciężarem. Bo było go nieco więcej niż tylko po krocze.
Ramol dzięki będę miał w pamięci.

Barsus

Barsus
2017-02-13 09:02:07

do usunięcia
---
Edytowany: 2017-02-14 14:00:21

Pim

Pim
2018-02-10 15:10:29
79.189.247.217 Głosów: 2

Taki fotograficzne podsumowanie wycieczki z Barsusem grzbietem Karkonoszy. On i Ja wiązania X-trace.
https://imageshack.com/a/FRol/1

Pim

gumibear

Administrator gumibear
2018-02-10 18:11:09
107.167.108.75 Głosów: 0

Dzis sporo takich Was mijalismy. Ale tez sporo BC na tej samej trasie w gorcach. Żałuję ze nie wzialem. Nie wszedzie z moimi umiejetnosciami dałbym rade....ale dalbym:). Fajna ta wasza wyrypa
---
Edytowany: 2018-02-10 18:11:39

z kom

Barsus

Barsus
2018-02-11 10:12:55

Gumi
Ja z moimi umiejętnościami też nie wszędzie dawałem radę. Ale jak powiedział Pim dzięki temu wyrypa była pełną gębą i z przeglądem menu od a do z.
Szliśmy na nartach w górę, po płaskim, czasem jechaliśmy w dół. Czasem wbijaliśmy się w raczki lub szliśmy na butach. Wtedy narty lądowały na plecakach. Kilka razy odcinki bez nart były tak krótkie, że narty szły do ręki by po chwili wylądować na nogach.
Także nie chodzi o to aby wszystko przejechać. Ważna jest z tego frajda. :D

Strona: | 1 | 2 | 3 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 70efd - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1