Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 |

Esbit Alcohol Cookset 950 ml

admin

admin
2018-02-05 10:44:54
91.229.22.11 Głosów: 1

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Zachęcamy do dzielenia się opiniami na temat: Esbit Alcohol Cookset 950 ml

grendel

grendel
2018-02-05 10:50:18
178.37.136.137 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Nie ma recenzji...

gumibear

Administrator gumibear
2018-02-05 11:02:45
107.167.116.166 Głosów: 0

grendel juz jest.

-------------------------------------------------------
z kom

Pim

Pim
2018-02-05 14:47:16
188.146.0.195 Głosów: 0

No cóż BiałyXXL mnie ubiegł. Również korzystam z tego zestawu. Wszystkie zalety i wady potwierdzam. Jako set na wypad ''z biwakiem'', gdzieś od wiosny, do wczesnej jesieni. Jest wygodny. Uzupełniając: transport paliwa wygodnie się realizuje za pomocą butelki na paliwo armii szwedzkiej. Czasem można kupić za grosze na ebayu. Ciekawosta z tym biopaliwem do kominków. A denatural to faktycznie zaraza.
Jeszcze jedno: kostka paliwa 14gr nie zagotuje wody w naczyniu o takiej objętości. W zestawie CS585 daje radę +/- z 400ml.
---
Edytowany: 2018-02-05 15:53:47

Pim

PRS

2018-02-05 16:47:55
193.0.116.9 Głosów: 0

Biały miałeś na myśli taki zestaw pisząc o paliwie stałym?
http://8a.pl/zestaw-esbit-cookset-non-stick.html#opis
czy taki http://8a.pl/zestaw-esbit-cookset.html

wynik mierzy czyny

Pim

Pim
2018-02-05 17:45:53
188.146.102.170 Głosów: 0

Ten drugi ma podstawkę pod kostki paliwa. Za to główny gar jest mniejszy, bo ma pokrywko/garnczek. Nie ma radiatora. Chyba o to chodzi.

Pim

grendel

grendel
2018-02-05 18:22:22
178.37.136.137 Głosów: 0

W obu linkach PRSa garnki nie mają radiatorów. ''Radiatorem'' jest podstawka do palnika alkoholowego, która jednocześnie stanowi osłonę przeciwwiatrową.
---
Edytowany: 2018-02-05 18:22:57

Ma.rysia

2018-02-05 19:00:40
77.253.155.140 Głosów: 0

Może to głupie pytanie ale chciałam zapytać, czy ktoś z Was próbował używać tego typu kuchenki z alkoholem ok. 70%, np. z wódką Rasputin? ;)
Z jednego lotniska ruszam prosto na szlak i nie ma szans, by cokolwiek kupić - używam wtedy tabletek Esbita ale ostatnio w wolnocłowym widziałam tę właśnie wódkę i zastanawiałam się, czy by podołała - chciałabym mieć jakąś alternatywę, gdyby komuś przyszło do głowy wyrzucić mi Esbita z plecaka ;)

BialyXXL

BialyXXL
2018-02-05 19:57:52
109.241.131.138 Głosów: 0

PRS chodziło mi o ten z drugiego linku, pierwszy mi się nie otwiera.
Byłem przekonany, że on ma radiator, może dlatego że same garnki występują u różnych producentów w wersjach z radiatorem i bez. Przepraszam za błąd.

BialyXXL

BialyXXL
2018-02-05 20:04:15

Ma.rysia alkohol 70% pali się bardzo słabo, przynajmniej takie są moje doświadczenia z Absyntem i wątpię aby udało Ci się zagotować na takim alkoholu wodę. Musisz kupić spirytus w bezcłowym (ciekawe czy jest), ew przewieść paliwo w bagażu rejestrowanym.

BialyXXL

BialyXXL
2018-02-05 20:18:15

PRS udało mi się otworzyć i pierwszy link i to właśnie o te zestawy mi chodziło i o ta podstawkę. One chyba różnią się jedynie powloką non stick.

Pim z opisu wynika, że główny garnek jest nawet minimalnie większy.

Dla pokrywko/garnka poza funkcją pokrywki nie znalazłem zastosowania, dlatego m.in. wybrałem zestaw z zwykła pokrywką.

PRS

2018-02-05 20:40:02
195.242.139.0 Głosów: 0

Pójdzie na wszystko co się pali (podpałka do grila, nafta do lamp, rozpałka kominka, etc. ) - w zależności od ,,kaloryczności'' paliwa będzie dłuższy lub krótszy czas gotowania (zagotowania 1 L wody).
Ale z takiej flaszki na podstawie tego co napisał kolega w recenzji zagotujesz max 21 x 0,8 L wody. Czyli przy dobrych wiatrach na tydzień.
Coś na temat spirytuśniaków http://bushcraftczlowiekzbuszu.blogspot.com/2017/06/palnik-spirytusowy-czy-warto .html
W Decu garnek z radiatorem (ogólnie to marna sprawność) kosztuje 60 zł https://www.decathlon.pl/menaka-aluminiowa-dla-1-osoby-id_8246405.html
Waży 270 g. (z pokrywką).
Średnica wewnętrzna otworu radiatora jest o jakieś 1 mm za mała by garnuszek nachodził na puszkę po pomidorach/groszu/etc.
Taka puszka jest niezła do zrobienia ,,polowej'' kuchenki - wystarczająco stabilna (średnica) i dość wysoka by był ,,cug''.
Za to radiator wchodzi do puszki po konserwie mięsnej (na pewno do dużego Krakusa). Ale konsa mięsna nawet w wersji Big jest zbyt niska by dobrze paliło. Nie wchodzi do puszek od fasolki/ananasów/etc. Mało brakuje ale jednak są za małe.
Palnik spirytusowy kupisz w komplecie za 25-35 zł z kuchenką szwedzkiej armii (wspominał o niej Pim), same palniki w sklepach z demobilem jeszcze taniej. Czyli za niecała stówkę możesz mieć podobny zestaw. Czy równie wydajny? Raczej nie. I oczywiście puszki wymagają wycięcia otworów.
---
Edytowany: 2018-02-05 22:55:05

wynik mierzy czyny

Ma.rysia

2018-02-06 00:01:33
37.47.160.60 Głosów: 0

BiałyXXL, właśnie owy Rasputin to niestety najmocniejsze, co mają, przynajmniej na Ławicy w Poznaniu.
Dzięki za odpowiedzi! Szkoda, że tak słabo z tym idzie, chociaż np. używając paliwa stałego godzę się na to, że na niecałe pół litra wody będę czekać około 6-8 minut (tak jak pisał Pim, więcej za jednym razem zagotować się na nim nie da) i zastanawiałam się, czy bym dała radę osiągnąć podobny ''efekt'' na alk. 70%, czyli uzyskać takie ''wrzątko-podobne'' coś ;)

Pim

Pim
2018-02-06 15:02:39
79.189.247.217 Głosów: 0

Obawiam się, że nie. Miałem ''krwawe'' doświadczenie z chrzczonym denaturatem. Działa ledwo - ledwo. Myślę że wóda z 70-cima woltami zadziała podobnie.
Co do wpisu na blogu o którym pisze PRS, to pomysł by na Trangii stawiać kubek jest niedorzeczny i przeczy zasadzie palnika. Więc ta opinia dla mnie jest nie do końca prawdziwa.
Na pewno palnik spirytusowy może być alternatywą latem, przy gotowaniu małych ilości i sporadycznie. Na zasadzie: po co kupować kartusz 100gr za 25 PLN?
W przypadku kryterium lekkości będzie słabo. Jedynie co jest konkurencyjne masowo to garnczek tytanowy np. evernew 600 i White Box, Cat Can stove, Hexagon.

Pim

PRS

2018-02-06 20:08:42
195.242.139.0 Głosów: 0

Pim to był po prostu ,,pierwszy z brzegu'' przykład, że palnik na paliwa ciekłe (domyślnie spirytusowy) można kupić dość tanio w ,,zestawie '' szwedzkiej armii i co by nie mówić (pisać) jest to palnik sprawdzony.
Ja akurat nie używam tego typu rozwiązań ale rozumiem, że ktoś leci samolotem tylko z podręcznym na krótki wypad, nie ma czasu szukać marketu z kartuszami (najczęściej ,,tanie loty'' wykorzystują lotniska daleko od dużych miast) a chciałby sobie podgrzać gotową już zupkę kupioną w kraju. Czy zabierzemy ze sobą markowy zestaw np. Esbitu czy też ,,samoróbkę'' z puszki, palnika z demobilu i garnuszka będziemy potrzebować jakiegoś paliwa.
Może przy okazji jakiś zakupów skuszę się na taki palnik ,,alkoholowy'' i sprawdzę z kolegami czy na bimbrze 70 obrotów uda się zagotować litr wody ;)
P.S. Jakąś alternatywą może być zakup po wylądowaniu paliwa do Zippo - są w punktach z tytoniem, fajkami, etc. Zapewne będzie drogo.

wynik mierzy czyny

Pim

Pim
2018-02-06 20:22:30
188.146.107.58 Głosów: 0

W skandynawii i USA na stacjach benzynowych można kupić dodatek przeciw zamarzaniu. W USA nazywa się to HEET. Może to jest kierunek?

Pim

Pim

Pim
2018-08-03 08:29:12
188.146.33.111 Głosów: 0

Wariant alternatywny: opakowanie palnika typu Trangia (Trangia, Esbit, klony no name):
https://www.alpkit.com/products/bruler
Garnek możemy dobrać dowolny. Zasada działania identyczna jak w przypadku set-u Esbita.

Pim
Strona: | 1 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 35240 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2